Kadangi krūmapjovė – ilgametė bei papildomų išlaidų reikalaujanti investicija, labai svarbu išsirinkti tokią, kuri tarnautų ne vienerius metus, o taip pat padėtų efektyviai tvarkytis aplinkoje. Paruošėme kelis svarbiausius patarimus, kurie gali tapti naudingais tiek perkant, tiek naudojant naująjį prietaisą.
Į ką atsižvelgti perkant krūmapjovę?
Krūmapjovės – gana kompleksiški įrenginiai, tad įsigijant šį įrenginį svarbu apsvarstyti bei nenuvertinti nemažai aspektų. Be funkcionalumo, nepamirškite atsižvelgti ir į savo individualius poreikius - vienam žmogui tinkantis prietaisas nebūtinai tiks kitam!
· Itin svarbus lengvas darbo krūvis naudojant krūmapjovę. Tai yra ypatingai svarbu, jei šioje srityje esate naujokas, nepratęs dirbti su tokio tipo įrenginiu.
· Nors prietaiso galia ir yra svarbi, ji yra tiesiogiai susijusi su prietaiso svoriu. Atsižvelkite į tai, kiek laiko planuojate dirbti: jei darbas su krūmapjove užtrunka ilgiau nei kelias valandas ar yra dažnas, nereikėtų rinktis pernelyg sunkaus įrenginio.
· Krūmapjovės diržai turėtų tolygiai paskirstyti krūvį, kad darbas būtų efektyvus bei našus. O siekiant išvengti nereikalingos nugaros apkrovos ir traumų, rekomenduojame įsigyti krūmapjovę, kurios rankenas galima pakreipti atsižvelgiant į veleno padėtį.
· Be to, rankenos turėtų būti pakankamai lanksčios, kad būtų užtikrintas patogus krūmapjovės transportavimas ar laikymas mažesnėse erdvėse (pavyzdžiui, sandėliuke).
· Krūmapjovės ekonomiškumas bei tvarumas. Patikrinkite, ar krūmapjovė turi specialią dujų išmetimo sistemą, padedančią išvengti didesnės aplinkos taršos.
· Krūmapjovių asortimentas yra itin platus – yra skirtų mėgėjams arba profesionalams, o taip pat universalių. Išsirinkite jums labiausiai tinkančią, atsižvelgdami į savo darbo įpročius bei norimą pasiekti rezultatą.
Kaip prižiūrėti krūmapjovę?
Jau anksčiau minėjome, kad krūmapjovė – ilgalaikė investicija, tad ir išmanyti jos priežiūrą yra naudinga, norint ilgiau džiaugtis kokybišku bei maloniu pjovimu.
· Reguliariai tikrinkite, ar ant krūmapjovės paviršiaus nėra jokių pažeidimų. Svarbu tai daryti prieš pradedant kiekvieną įprastą darbą su šiuo prietaisu.
· Be išorinių įtrūkimų, reikėtų tikrinti, ar krūmapjovės dalys yra tinkamai priveržtos ar sureguliuotos, nepažeistos jokios vidinės detalės, varikliui veikiant tuščiąja eiga nesisuka peiliai.
· Nepamirškite galąsti krūmapjovės peilių – tinkamai paruošti jie padeda dirbti dar efektyviau ir patogiau. Patariame šį veiksmą atlikti po kiekvieno krūmapjovės degalų papildymo.
· Jei nesate tikri, kaip atlikti krūmapjovės techninę priežiūrą, norite sužinoti daugiau apie būdus tinkamai išlaikyti ją ilgiau ar tiesiog neturite laiko priežiūros darbams, drąsiai susisiekite su savo įrenginio prekės ženklo atstovais Lietuvoje. Tai – profesionalai, galintys kompetentingai pagelbėti bet kuriuo su prietaisu susijusiu klausimu.
Kaip saugiai ir patogiai dirbti su krūmapjove?
Be jokios abejonės, krūmapjovė gerokai palengvina kasdieninius aplinkos darbus. Tačiau ne ką mažiau svarbu žinoti, kaip juos atlikti saugiai bei patikimai.
· Jeigu įmanoma, nusistatykite darbų planą pasirinktam aplinkos plotui. Tai padės nudirbti maksimalų kiekį darbo per trumpiausią laiką nesustojant. Dirbdami nelygiame reljefe pradėkite nuo apačios ir kilkite į viršų, kad negaištumėte laiko papildomam vaikščiojimui. Apskaičiuokite laiką, per kurį išnaudosite ir papildysite degalų kiekį.
· Nepamirškite apsaugų bei patogios aprangos. Jums reikės pjovimui atsparių drabužių, pirštinių, sustiprintų batų bei šalmo su apsauginiu skydeliu ir klausos apsaugos priemonėmis.
· Sureguliuokite diržą, apsaugos kilpą. Rankenų padėtį nustatykite taip, kad jūsų alkūnės kampas būtų maždaug 120 laipsnių laisvai kabant krūmapjovei. Vairas turėtų būti tiesiai prieš jūsų rankas – jį sukdami per daug nepakreipkite, kad krūmapjovės korpusas pernelyg nepriartėtų prie jūsų kūno.