Mityba svarbi norint ne tik užtikrinti, kad būtume sveiki – tam tikri maisto produktai ir maistinės medžiagos padeda geriau išsimiegoti. Dr. Michaelas Breusas išskyrė tris produktus.
1. Kiviai
Kiviuose gausu maistingų medžiagų: vitamino C, kalio, vitamino E ir folio rūgšties. Atlikti tyrimai siekiant išsiaiškinti kivių poveikį virškinimui, imuninei sistemai ir miegui. Paaiškėjo, kad kiviai gali padėti pagerinti miegą dėl didelio serotonino kiekio, esančio juose.
Serotoninas yra medžiaga, labai svarbi daugeliui smegenyse vykstančių procesų, įskaitant melatonino – hormono, padedančio reguliuoti miegą – gamybą. Kiviai taip pat naudingi miegui dėl didelės antioksidantų ir folio rūgšties koncentracijos.
Kivių valgymas prieš miegą net gali padėti miego sutrikimų turintiems žmonėms pagerinti miegą. Tyrimai rodo, kad kiviai gali padėti greičiau užmigti, ilgiau miegoti ir rečiau prabusti naktį, rašo sleepdoctor.com.
2. Riebi žuvis
Žuvyje yra baltymų ir įvairių maistinių medžiagų: geležies, cinko, vitamino B12, cholino. Tam tikrų rūšių žuvies, turinčios daug riebalų, valgymas susijęs su geresne miego kokybe. Riebiai žuviai priskiriama lašiša, skumbrė, silkė, upėtakis, tunas.
Riebioje žuvyje taip pat gausu omega-3 riebalų rūgščių ir vitamino D, kurie dėl savo poveikio serotonino reguliacijai gali padėti organizmui reguliuoti miegą.
Kai kurie tyrimai rodo, kad mityba, kurioje trūksta omega-3 riebalų rūgščių, gali neigiamai paveikti miego ir budrumo ciklą, todėl gali lemti prabudinėjimą ar miego sutrikimus.
3. Riešutai ir sėklos
Riešutai yra gausus skaidulų, vitaminų ir mineralų šaltinis. Daugelio rūšių riešutuose yra melatonino ir kitų maistinių medžiagų, paprastai siejamų su geresniu miegu, pavyzdžiui, omega-3 riebalų rūgščių, cinko ir triptofano.
Pavyzdžiui, graikiniuose riešutuose yra gana daug melatonino ir omega-3 riebalų rūgščių. Pistacijose yra vienas didžiausių melatonino kiekis, lyginant su kitais riešutais.
Migdoluose yra nemažai cinko ir melatonino. Šiuose populiariuose riešutuose taip pat yra šiek tiek magnio, o mažas šios medžiagos kiekis siejamas su prastesniu miegu. O štai moliūgų sėklose yra daug cinko ir magnio, jos yra geras triptofano šaltinis.