• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien fiksuojamas kiek didesnis magnetinio lauko aktyvumas. Apibendrinus keturių stebėjimo stočių rezultatus, apskaičiuota, kad magnetinio lauko aktyvumas siekia 4 balus, o tai laikoma vidutinio stiprumo magnetine audra. Tad nesistebėkite, jei šiandieną pasijusite kiek prasčiau nei įprastai.

Šiandien fiksuojamas kiek didesnis magnetinio lauko aktyvumas. Apibendrinus keturių stebėjimo stočių rezultatus, apskaičiuota, kad magnetinio lauko aktyvumas siekia 4 balus, o tai laikoma vidutinio stiprumo magnetine audra. Tad nesistebėkite, jei šiandieną pasijusite kiek prasčiau nei įprastai.

REKLAMA

Meteoagent.com duomenimis, kiek padidėjęs magnetinio lauko aktyvumas stebimas pastarąsias keturias dienas, o šiandieną jo aktyvumas siekia 4 balus.

Kol kas prognozuojama, kad tokio paties lygio aktyvumas išliks ir rytoj, rugsėjo 1-ąją. Vakar kai kur jis buvo šoktelėjęs dvigubai, tačiau šios magnetinės audros poveikį pajuto ne visi.

Magnetinės audros – kas tai?

Saulės žybsniai, dar vadinami Saulės audromis, taip pat geomagnetinėmis audromis – tai Saulėje vykstančios reakcijos: vainikinės masės išmetimas, žybsniai jos paviršiuje ir kitos reakcijos, dėl kurių energija iš Saulės išsisklaido visomis kryptimis, taip pat ir į Žemę. Susidūrus su magnetosfera, tai sukelia didesnį magnetinį aktyvumą.

REKLAMA
REKLAMA

Šią energiją sudaro įkrautos dalelės, pavyzdžiui, protonai ir elektronai, kurie erdvėje skrieja itin dideliu greičiu. Kai šios dalelės pasiekia Žemę, jos sąveikauja su mūsų planetos magnetiniu lauku, atmosfera ir sukelia įvairius efektus.

REKLAMA

Viena iš padidėjusio magnetinio lauko aktyvumo išdavų yra danguje pasirodančios Šiaurės pašvaistės, taip pat padidėjus aktyvumui galimi radijo ryšio, palydovų veikimo sutrikimai, elektros tinklų gedimai.

Taip pat padidėjęs magnetinio lauko aktyvumas gali turėti įtakos ir mūsų savijautai. Ir nors mokslininkai vieningai nesutaria, koks yra poveikis, aišku viena – magnetinės audros paveikia sveikatą, ypač jautresnių asmenų, o jei audra itin stipri, jos poveikį gali pajusti ir visiškai sveiki žmonės.

REKLAMA
REKLAMA

Magnetinių audrų poveikis sveikatai

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad magnetinės audros poveikį sveikatai dažnai išduoda šie požymiai: galvos svaigimas ir skausmas; pykinimas; silpnumas ir mieguistumas; padidėjęs kraujospūdis; raumenų ar sąnarių skausmai ir t. t.

Nors sakoma, kad magnetinės audros kelią pavojų žmonių sveikatai, tačiau mokslininkai nėra linkę priimti vieningos nuomonės. Visgi, tyrimai rodo, kad esant magnetinėms audroms, padaugėja infarkto ir insulto atvejų. Teigiama, kad pastebimas nežymus (apie 20 proc.) padidėjimas, rašoma europeantimes.news.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Galvos skausmą ar tachikardiją bei kitus simptomus gali sukelti ir daugybė kitokių priežasčių. Pavyzdžiui, pasikeitęs atmosferos slėgis taip pat gali daryti įtaką savijautai.

Magnetinių audrų laikotarpiu hipertenzija sergantys žmonės turėtų gerti daugiau vandens ir sumažinti suvartojamos druskos kiekį, nes druska sulaiko skysčius organizme ir dėl to padidėja kraujospūdis.

REKLAMA

Pablogėjus savijautai dėl magnetinės audros poveikio gali padidėti ne tik kraujospūdis ar sumažėti darbingumas, tačiau ir paūmėti nerimas, lėtinės ligos ar net alergijos.

Nors dar nėra pakankamai ištirta, koks iš tiesų yra magnetinės audros poveikis žmogaus organizmui, mokslininkai, visgi, pataria apsidrausti ir laikytis kelių taisyklių.

„Pastebime, kad esant tokioms dienoms, tie, kurie serga hipertenzija, spaudimas pradeda šokinėti, o sergantiems hipotenzija, atvirkščiai, jis ima kristi.

Būtent todėl yra svarbu magnetinių audrų metu užtikrinti tinkamą miego trukmę, vengti stresą ir nerimą keliančių veiksnių, sumažinti sporto ir fizinio aktyvumo režimą, vengti varginančių kelionių į prekybos centrus ar kitas masines žmonių susirinkimo vietas.“

va man sianadien ir skauda ir svaigsta ..galvoju kas cia ir vualia...audra
rasyt nesamones visvien kazkam kazka gal skaudes
Šitie ne,vis, pročiai ima info iš visiško feikų gamintojo meteoagent
Normali info apie geomagnetines audras gismeteo.lt/
Arba spaceweather,com
O tiems, kurie "prognozuoja" kokios bus audros po savaitės ir pan pasiūlykit daugiau nebevartot narkotikų, nes dabartinės galimybės neleidžia prognozuot ilgiau nei 3 paros.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų