• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmadienį viešojoje erdvėje pasipylė medikų skundai apie nuo pat ryto vėl neveikiančią e.sveikatą. Dėl to gydytojai negali išrašyti receptų ir visavertiškai konsultuoti pacientų. Tik baigiantis dienai pranešta, kad pagaliau sistema veikia visu pajėgumu.

Pirmadienį viešojoje erdvėje pasipylė medikų skundai apie nuo pat ryto vėl neveikiančią e.sveikatą. Dėl to gydytojai negali išrašyti receptų ir visavertiškai konsultuoti pacientų. Tik baigiantis dienai pranešta, kad pagaliau sistema veikia visu pajėgumu.

REKLAMA

Medikai nuo ryto perpykę ir negaili karčių žodžių ir replikų Registrų centrui, kuris atsakingas už e.sveikatos sistemos koordinavimą.

„Tai labas rytas, Registrų centre, išsimiegojot, pailsėjot per savaitgalį ir eikit dirbt gal, ar ką? Nes žmonės negauna receptinių vaistų, neveikia siuntimai ir t.t.“ – skundėsi viena šeimos gydytoja.

„Žavesys, džiugesys. Kada tai baigsis? Pagaliau!“ – ironiškai socialiniame tinkle rašė Nacionalinio vėžio instituto onkoimunologas dr. Marius Strioga.

REKLAMA
REKLAMA

Kiti net ėmė juokauti, kad vos palyja ar pasninga, Registrų centrą ištinka tokios problemos. 

Apsilankius e.sveikatos puslapyje nurodoma, kad fiksuojami e.sveikatos sistemos trikdžiai, nesklandumus siekiama išspręsti kaip galima greičiau.

REKLAMA

Registrų centras, paklaustas, kokie konkrečiai šie trikdžiai ir kada bus pašalinti, tvirtino, kad esama tik laikinų sutrikimų.

E.sveikata veikia, tačiau su trikdžiais. Šiuo metu yra laikini techniniai sutrikimai“, – nurodė Registrų centro atstovė.

SAM prašo įstaigų duomenis suvesti į vidines sistemas

Į sutrikimus sureagavo ir Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

„Šiuo metu Registrų centro specialistai intensyviai dirba, stengdamiesi atstatyti normalų sistemos darbą. Atsiprašome gydytojų ir pacientų už trikdžius. Dedamos visos pastangos, kad būtų kuo greičiau pašalinti sutrikimai“, – pranešė ji.

REKLAMA
REKLAMA

Ministerija ir Registrų centras atsiprašo medikų ir pacientų už sukeltus nepatogumus ir sako dedantys visas pastangos, kad sutrikimai būtų kuo greičiau pašalinti.

Siekiant, kad nesutriktų gydymo įstaigų darbas ir pacientų priėmimas, SAM taip pat rekomenduoja kol kas duomenis apie apsilankymus suvesti į lokalias informacines sistemas, o paskui perkelti į e.sveikatą.

Sutriko dėl didžiulio duomenų užklausų kiekio

Baigiantis darbo dienai ministerija informavo, kad šį pirmadienį fiksuoti e.sveikatos sistemos sutrikimai yra pašalinti, ir sistema veikia pilnu pajėgumu be trikdžių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pranešama, kad e. sveikatos sistema sutriko dėl didžiulio duomenų užklausų kiekio iš vienos iš išorinių sistemų, turinčių integraciją su e. sveikata. 

E. sveikatos sistema apima šalies sveikatos apsaugos įstaigų informacinių sistemų integraciją ir sklandus jos veikimas priklauso ne tik nuo pačios e. sveikatos sistemos, bet ir nuo plataus e. sveikatos naudotojų tinklo – sveikatos apsaugos įstaigų informacinių sistemų integracijų brandos lygio. 

REKLAMA

Šiuo metu e. sveikatos sistema aptarnauja daugiau kaip 4 tūkstančius unikalių techninių integracijų. Per valandą yra gaunama užklausų iš daugiau kaip 2 tūkstančių unikalių IP adresų.

Iš viso e. sveikatoje yra sugeneruojama per 10 mln. dokumentų per mėnesį. E.sveikatos duomenų bazės dydis siekia beveik 200 terabaitų.

Skundai dėl e.sveikatos prasto darbo nesiliauja jau kuris laikas. Nors SAM žada didesnes investicijas į šią sistemą, medikai sako jau sunkiai besitikintys, kad kas pasikeis.

„Yra e.sveikata, kuri, deja, dirba labai prastai, nepaisant to, ką ministerija bandytų sakyti. O para turi tik 24 valandas, taip kad sėdime prieš darbą, po darbo, kad suvestume viską į e.sveikatą, kuri tai neveikia, tai lėtai dirba“, – kalbėdamas apie tai, kas labiausiai erzina gydytojo darbe, portalui tv3.lt sakė šeimos gydytojas Giedrius Tytmonas.

Kol nusikalstamai nedirbantys valdininkai bus nesusodinti uz grotu , tai jokios pazangos sveikatos apsaugos sistemoj nebus .
Technologijos į priekį , o viskas tik prastyn ....Gal reikia grįžti prie senos , laiko patikrintos sistemos.
žmonėms,neturintiems prisijungimo prie e-sistemos ,be vilties prisiregistruoti,lieka tik mirties laukti,bet argi tą girdi valdininkai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų