• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ilgos eilės pas tam tikrus gydytojus – kol kas vis dar neišsprendžiama problema. Tačiau vienas ar du mėnesiai laukimo pas specialistą gali pasirodyti niekiniai, kai išgirstama apie tai, kad vaikui dantims būtinos procedūros prieiti pavyks tik po 2 metų.

Ilgos eilės pas tam tikrus gydytojus – kol kas vis dar neišsprendžiama problema. Tačiau vienas ar du mėnesiai laukimo pas specialistą gali pasirodyti niekiniai, kai išgirstama apie tai, kad vaikui dantims būtinos procedūros prieiti pavyks tik po 2 metų.

REKLAMA

Tokius laukimo terminus išgirdusi kaunietė Ieva (pavardė redakcijai žinoma, – aut. past.) buvo kaip reikiant priblokšta. Į portalą tv3.lt kreipusis moteris pasakojo, kad viskas prasidėjo nuo eilinio 8-erių metų sūnaus vizito pas odontologą.

„Mums išrašė siuntimą ir nukreipė pas ortodontą į privačią kliniką. Reikėjo atidžiau įvertinti situaciją, nes vaiko dantis pradėjo augti gomurinėje padėtyje. Gydytojas viską apžiūrėjo, padarė rentgeno nuotrauką ir pasakė, kad reikia sąkandžio plėtiklio, nes nėra vietos, kur kitiems dantukams augti“, – pasakojo ji.

Pasidomėjusi, kiek kainuoja sąkandžio plėtiklis, kaunietė pamatė įvairias sumas, tačiau bendrai kaina siekia apie 400 eurų. 

REKLAMA
REKLAMA

„Sūnui reikia dviejų tokių plėtiklių, tai labai apsidžiaugiau radusi informaciją, kad 1 tokį plėtiklį per 5 metus valstybė finansuoja. Tačiau pas mus Kaune su kompensacija tokia paslauga atliekama tik Kauno klinikose. 

REKLAMA

Pasiskambinau ten, pasakiau, kad norime užsiregistruoti pas ortodontą ir man pasakė, kad eilė – po dviejų metų. Klausiu – gal jūs juokaujat? Juk per tiek laiko jau gali būti tokia problema vaiko burnoje, kad joks sąkandžio plėtiklis nepadės... Buvau šokiruota, kad tiek reikės laukti, kad patektum pas specialistą“, – kalbėjo Ieva.

Sprendimas – važinės į Vilnių

Moteris sakė, kad šeima priėmė sprendimą kompensuojamą paslaugą gauti greičiau, bet važinėti į Vilnių. „Kad ir išleisime pinigų degalams, ir darbo laiko sąskaita reikės važinėti, vis tiek sutaupysime. Aišku, registruodama vaiką spalio pradžioje irgi vietą gavome tik gruodžio pabaigoje. Bet tai – bent ne du metai. Nesvarbu, kad valstybė finansuoja, bet kas iš to, jei tai bus po tiek metų“, – svarstė moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Ji teigė, kad pačiai dėl sveikatos problemų pas gydytojus specialistus dažnai registruotis netenka, tačiau kai sunegaluoja sūnus, tenka rinktis ir mokamą paslaugą.

„Būna, paskambini, kad noriu vaiką registruoti, ir pasako, kad artimiausias talonas – po dviejų mėnesių. Sakau, tada man tinka ir mokama vieta. Tai tada galime rytoj ateiti. Tai taip įdomiai. Bet tokiais atvejais mokame, kad vaikui nereikėtų laukti. Patys tiek dažnai pas gydytojus specialistus nevaikštome, bet jei reikia, tai eini, tada tenka ir mokėti“, – pasakojo Ieva.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gydytojų krūviai ir taip dideli, o vietų skaičius ribotas 

Kauno klinikos patvirtino, kad Ortodontijos klinikoje šiuo metu priimamas maksimalus pacientų skaičius, kokį tik įmanoma aptarnauti, todėl ir tokiomis eilėmis stebėtis nereikėtų. 

„Registracija pas gydytojus neribojama, tačiau šiuo metu eilė iš tiesų yra labai ilga“, – konstatavo klinikos vadovė prof. Kristina Lopatienė.

Ji atkreipė dėmesį, kad ortodontijos paslaugas iš PSDF lėšų visoje Lietuvoje teikia 29 gydymo įstaigos. Kaune sutartį teikti paslaugas turi ne tik Kauno klinikos, bet ir Kauno miesto poliklinika.

REKLAMA

„Nepaisant to, Kauno klinikų Ortodontijos klinikoje suteikiama beveik 50 proc. visų Lietuvoje teikiamų aukščiausio lygio specialistų kompetencijos reikalaujančių paslaugų, tokių kaip gydymas specialiais prietaisais (breketų sistemomis), apmokamų PSDF lėšomis.

Maksimaliai klinika kas mėnesį gali priimti 10–15 naujų pacientų, tuo metu pageidaujančių konsultuotis ir gydytis čia kiekvieną mėnesį kreipiasi nuo 200 iki 300 pacientų“, – kalbėjo klinikos vadovė. 

REKLAMA

Ji teigė, kad Kauno klinikose nėra galimybių užtikrinti dar daugiau paslaugų, nes vienam gydytojui ortodontui tenkantis krūvis jau ir taip yra daugiau nei maksimalus.

„Todėl ragintume pacientus kreiptis ir į kitas 28 gydymo įstaigas, kuriose teikiamos PSDF lėšomis finansuojamos ortodontijos paslaugos“, – patarė K. Lopatienė.

Dulkys: eilės yra ne visur

Portalas tv3.lt primena, kad sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys yra pažymėjes, kad eilių problema dabar yra prioritetinis klausimas, tačiau jam išspręsti vieno sprendimo nepakaks.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tam, kad eilių klausimą spręstume kompleksiškai, reikia matyti ir gydymo įstaigas, ir gydytojus, ir pacientus. Tai dėl gydymo įstaigų dabar svarbiausia ir stengiamės žiūrėti, kad būtų kuo daugiau reikiamų specialybių gydytojų. Nes eilių analizė rodo, kad eilės yra ne visur, o būtent tam tikrų specialybių gydytojų.

Čia keičiame ir specialistų užsakymo modelį, vien šiais metais 157 medicinos studentais yra daugiau priimama. Taip pat labai svarbu pritraukti specialistus, čia dirbame ir su rezidentūros bazėmis“, – neseniai Vyriausybės valandos metu Seime komentavo A. Dulkys.

REKLAMA

Jis pridūrė, kad taip pat labai svarbus srautų perskirstymas, nes beveik 50 proc. miestų ir miestelių gyventojų yra užplūdę didžiuosius miestus ir didžiąsias gydymo įstaigas.

Net penktadalis pacientų neatvyksta

Kalbėdamas apie pačius gydytojus ministras pabrėžė esantis pasiryžęs stiprinti šeimos gydytojo komandą. Jis pripažino, kad silpnoji vieta yra biurokratija, kurios mastus taip pat žadama mažinti.

REKLAMA

„Pripažįstu, kad čia esame per mažai nuveikę. Mes mojuojame 14 priemonių, kurias supaprastinome, bet, deja, medikų bendruomenės mes neįtikiname. Be abejo, dar yra apmokėjimo tvarka“, – komentavo jis.

Pacientams gi A. Dulkys linkėjo mylėti savo medikus ir atsikratyti kai kurių įpročių. „Jei jau užsiregistravai, tai reikia ir atvykti, nes penktadalis neatvykusių pacientų vis tik yra labai daug. Mes savo ruožtu ruošiamės didinti jų raštingumą, kad jie mokėtų naudotis tomis sistemomis. Ne tik 5 proc. Lietuvos gyventojų jomis naudojasi“, – konstatavo jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Portalas tv3.lt primena, kad gydymo įstaigų vadovai ir medikai jau spėjo kiek kritiškai įvertinti ministro idėją skelbti viešą švieslentę.

Vien per dieną – 70 tūkst. vizitų

A. Dulkys pridūrė, kad ne mažiau svarbu akcentuoti ne eiles pas gydytojus, bet ir kiek pacientų pas juos sėkmingai pateko.

„Tą svarbu žinoti ir pačiai medikų bendruomenei, nes ji kartais jaučiasi labai jautriai ir neįvertinta, nes labai dažnai išskiriame tuos atvejus, kada pas medikus žmonės nepakliūna, bet pamirštame tai, kad labai daug žmonių pakliūna ir gal ne visi įsivaizduojam, kad vien per šiandien kokių 70 tūkst. kontaktų bus įvykę tarp medikų ir pacientų. Ir mažiausiai 50 tūkst. atvejų yra sėkmingi, laiku, su suteikta pagalba“, – kalbėjo SAM vadovas.

Ministras kartu atkreipė dėmesį į tai, kad šiuo metu bent šeimos gydytojai, kuriems tenka didžiausias krūvis, taip pat – vidaus ligų gydytojai ir vaikų gydytojai pagal priimamus pacientus ir tvarkosi geriau nei prieš pandemiją.

Dulky, alio? Pusmetinės eilės pas gydytojus bus tol kol už pinigus visuomeninėse poliklinikose daktarai priims be eiles ant rytojaus! Galinčių susimokėti buvo ir bus, kaip buvo ir bus to
negalinčių sau leisti! Visus, už pinigus ar ne ,privalo poliklinikos statyti i vieną bendrą eilę! Dabar susidaro toks vaizdelis, kad poliklinikos piktnaudžiauja, ty uždarbiauja. Kai nus viena eilė piniguočiai nenorės laukti ir eis į privačias klinikas . Eiles savaime sutrumpės. O mokantiems pinigus koks skirtumas kur moketi, o bėdžiams net labai padėsi, Dulky, daktarų pagalbos sulaukti ir be laiko nenumirti!


Penktadalis numirti spėja, kol pagal Dulkio tvarka pas gydytoja patenka.
Ne visai taip...man paskambino sekančią dieną ir paklausė kaip jaučiuosi.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų