• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pavasarį pievos geltonuoja nuo kiaulpienių žiedų, tačiau daugelis šią piktžolę kiemuose ir soduose skuba naikinti. Vis tik patariama neišmesti šios piktžolės, nes jos arbatą vadina organizmo šluota. 

Pavasarį pievos geltonuoja nuo kiaulpienių žiedų, tačiau daugelis šią piktžolę kiemuose ir soduose skuba naikinti. Vis tik patariama neišmesti šios piktžolės, nes jos arbatą vadina organizmo šluota. 

REKLAMA

Kiaulpienių arbatą itin lengva pasigaminti. Vis tik norėdami gauti naudos sveikatai, įsitikinkite, kad augalus skinate neužterštose, švariose vietose, ant augalų nebuvo patekę jokių chemikalų, rašo healthline.com.

Puoselėjantiems savo kiemą ar sodą kiaulpienės yra priešas, tačiau jos turi daugybę gerųjų savybių. Tiesą sakant, šios piktžolės dažnai naudojamos liaudies medicinoje ir tai daroma jau nuo seno. 

REKLAMA
REKLAMA

Kiaulpienių nauda sveikatai

Kai kalbama apie kiaulpienių arbatą, dažniausiai galvoje turimas vienas iš dviejų skirtingų gėrimų: arbata iš žalių augalo lapų, ar žiedų ir kava iš skrudintų kiaulpienių šaknų. Abu šie gėrimai yra laikomi saugiais sveikatai. 

REKLAMA

Tad kokią naudą mūsų organizmui gali teikti šios „piktžolės“? 

1. Padeda iš organizmo pašalinti susikaupusius skysčius 

Jei jaučiatės išsipūtę, kiaulpienių arbata gali padėti, nes ji veikia kaip diuretikas ir didina šlapimo išsiskyrimą. Vienas tyrimas parodė, kad išgėrus du puodelius kiaulpienių arbatos, paruoštos iš augalo lapų, padidėjo šlapimo išsiskyrimas.

REKLAMA
REKLAMA

2. Gerina kepenų sveikatą 

Liaudies medicinoje kiaulpienių šaknys nuo seno laikomos „kepenų toniku“. Preliminarūs tyrimai rodo, kad iš dalies taip yra dėl augalo savybės didinti tulžies nutekėjimą. 

Natūropatai mano, kad tai reiškia, jog kiaulpienių šaknų arbata gali padėti detoksikuoti kepenis, palengvinti kepenų ligų simptomus. 2017 m. atliktas tyrimas parodė, kad kiaulpienių polisacharidai iš tiesų gali būti naudingi kepenų veiklai. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

3. Padeda kovoti su virškinimo sutrikimais 

Kiaulpienių šaknų arbata gali turėti teigiamą poveikį virškinimo sistemai. Istoriškai ji buvo vartojama apetitui gerinti, nestipriems virškinimo negalavimams malšinti ir vidurių užkietėjimui mažinti. 

4. Ateityje gali būti naudojama kovoje prieš vėžį 

Pastaruoju metu kiaulpienių šaknys tiriamos dėl jų potencialo kovoti su vėžiu ir kol kas rezultatai atrodo daug žadantys. 

REKLAMA

2011 m. Kanadoje atliktas tyrimas parodė, kad kiaulpienių šaknų ekstraktas sukelia ląstelių žūtį melanomos ląstelėse, nedarydamas poveikio nevėžinėms ląstelėms. Kitas tyrimas parodė, kad jis taip pat veikia ir kasos vėžio ląsteles. 

5. Gali padėti išvengti šlapimo takų infekcijų 

Kartu su kita žolele, meškauoge, kiaulpienių šaknys ir lapai gali padėti išvengti šlapimo takų infekcijų. Manoma, kad šis derinys dėl veiksmingas dėl kelių priežasčių: meškauogių sudėtyje esančių antibakterinių junginių ir kiaulpienėms būdingo šlapimo išsiskyrimo skatinimo. 

REKLAMA

Kaip vartoti kiaulpienių arbatą?

Jei jūsų sode jau auga kiaulpienės, jums nereikės žaliavos pirkti parduotuvėje. Galite rinkti kiaulpienių žiedus, lapus ir šaknis. 

Žiedus ir lapus pirmiausia nuplaukite, tuomet dėkite į puodelį ar arbatinuką, užpilkite karštu vandeniu  ir leiskite pastovėti 15-20 minučių.  

Iškastas šaknis nuvalykite labai kruopščiai, supjaustykite smulkiais gabalėliais ir dėkite į orkaitę aukštoje temperatūroje maždaug dviem valandoms. 1-2 arbatinius šaukštelius šaknų miltelių užpilkite karštu vandeniu ir palikite pastovėti apie 10 minučių. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kiaulpienės yra laikomos saugiomis daugumai žmonių. Tačiau kai kuriems gali kilti alerginė reakcija palietus ar prarijus kiaulpienę. Taip pat nustatyta, kad kiaulpienės sąveikauja su tam tikrais vaistais. 

Primename, kad tai yra patariminio pobūdžio straipsnis. Dėl savo sveikatos problemų ir gydymo visada būtina pasitarti su gydytoju. 

REKLAMA
Už nuvertejusius 5e 10min pievoje-kam sveikata rūpi atlekite, aplink miškai, sluoteles ekologiškos.......
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų