Šie ryškiai geltonais žiedais žydintys augalai linkę pasisavinti maistingąsias medžiagas iš šalia augančių augalų, ypač vejose, kur jos pasidaugina stulbinamu greičiu, be to, jos turi gilias šaknis, todėl nėra taip lengva jų atsikratyti.
Genevieve Schmidt, kraštovaizdžio dizainerė ir „North Coast Gardening“ sumanytoja, pasidalijo unikalia gudrybe, kaip išnaikinti kiaulpienes, kad nepakenktumėte vejai.
Ji paaiškino: „Ką tik gavau gudrų patarimą, kaip ekologiškai išnaikinti kiaulpienes, kai jos auga jūsų vejoje arba tarp kitų augalų: injekcija su acto pagrindu pagamintu ekologišku piktžolių naikinimo mišiniu.“
Kaip išnaikinti kiaulpienes vejoje?
Nors actas giriamas dėl gebėjimo naikinti piktžoles, sodininkai dažnai jo nenaudoja, nes bijo pakenkti aplinkiniams augalams, o jo naudojimas vejose kelia pavojų pačiai žolei, rašo express.co.uk.
Genevieve pažymėjo: „Galbūt pastebėjote, kad jei kiaulpienes purškiate herbicidu, ekologišku ar kitokiu, galiausiai prie išnaikintos kiaulpienės atsiras ir negyvos vejos plotelis, o tai nėra tai, ko norime.“
Ji pridūrė, kad nors ilgas šaknis galima pašalinti peiliu, tačiau šį veiksmą dažnai tenka kartoti, nes likus šaknų fragmentams kiaulpienės vėl atauga.
Genevieve rekomenduoja neįprastą būdą, kaip kovoti su kiaulpienėmis nekenkiant aplinkinei žolei. Jums reikės nedidelio švirkšto, kad būtų galima tiesiogiai mišinį įšvirkšti į kiaulpienes.
„Galbūt injekcija rankomis į kiekvieną piktžolę atrodo varginanti, bet jei kiaulpienės turi tikrai ilgas šaknis ir nuolat atželia, manau, kad verta skirti vienai piktžolei 20 sekundžių, kad ji išnyktų visiems laikams“, – sakė ji.
Taikant šį metodą, mišinys įšvirkščiamas į kiaulpienės šerdį, iš kurios išauga lapai. Per dvi savaites šaknys turėtų išdžiūti ir žūti, todėl augalą bus galima lengvai pašalinti.
Tokiam naikinimo būdui kraštovaizdžio dizainerė rekomenduoja naudoti buitinį baltąjį actą. Ši injekcijos gudrybė padeda užtikrinti, kad veja bus graži ir be piktžolių, nepriklausomai nuo oro sąlygų.
Genevieve taip pat paminėjo: „Dar vienas dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, yra tai, kad purškimas bet kokiais herbicidais yra veiksmingas tik sausomis dienomis, kai temperatūra yra aukštesnė nei 15 laipsnių, o naminio herbicido injekcijas galima atlikti ir žiemą, ir lyjant lietui.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!