Žavisi vintažine mada
M. Palaikytė sako, kad norint atrodyti stilingai, visai nebūtina pirkti vien tik naujos gamybos apdarus, pasirodo, kad galima pasipuošti vintažiniais drabužiais ir aksesuarais.
„Vintažas yra puiki alternatyva. Už mažesnes investicijas, gali atrodyti originaliai ir kokybiškai. Pagalvokim, kodėl drabužius, kuriems gali būti dvidešimt ir daugiau metų, mes galime įsigyti ir dėvėti dabar. Atsakymas paprastas – jie puikiai atlaikė laiko išbandymą. Pati savo drabužinėje turiu labai daug aksesuarų, kurie yra vintažiniai, ir aš labai didžiuojuosi, kad tie daiktai yra tokie ilgaamžiai. Be to, tokie daiktai nutiesia tiltą tarp dabarties ir mados istorijos. Manau, tame yra daug žavesio“, – šypsosi pašnekovė.
Sėkmingas įvaizdis veda į sėkmę darbe
Norint atrodyti gražiai, stilingai ir tvarkingai, spintoje vertėtų vadovautis taisyklėmis. M. Palaikytė sako, kad visuomet atrodyti puikiai jai labiausiai padeda viena paprasta taisyklė – mados ekspertė savo spintą yra padalijusi į dvi dalis.
„Manau, kad mano drabužinė yra labai aiškiai suskirstyta į darbo aprangą ir įkvėpimo aprangą. Visada sakau, kad turime suformuoti drabužinę, kuri atitinka mūsų veiklos sritį, kuri atitinka terpę, kurioje dirbame. Vadinu tai sėkmingu įvaizdžiu, nes manau, kad tinkamas įvaizdis gali labai prisidėti prie sėkmės darbe. Iš kitos pusės, labai svarbu suprasti, kad mes rengiamės ne tik dėl kitų, bet ir dėl savęs – juk drabužis gali arba mus įkvėpti, arba slopinti. Priklausomai nuo aprangos, keičiasi ne tik mūsų nuotaika ir pasitikėjimas savimi, bet net ir mūsų laikysena“, – pasakoja M. Palaikytė.
Ištikima „Vinted“ naudotoja
Paklausta, ką daro su nebedėvimais drabužiais, mados ekspertė atvira – tokia problema kartais iškyla, tačiau drabužių ji nekaupia. Priešingai – stengiasi perleisti juos kitiems, todėl parduoda platformoje „Vinted“.
„Drabužius šioje platformoje parduodu nuolat, nes manau, kad svarbiausias dalykas – nekaupti. Jeigu mums kažkoks daiktas yra nebetinkamas, arba jeigu suprantame, kad niekada mums nebepasitarnaus, tada tokių daiktų nelaikykime ir jų nekaupkime. Svarbu suprasti, kad mums nereikalingi daiktai gali atrasti antrą gyvenimą, nudžiuginti kitą žmogų, puikiai jam tikti ir tęsti savo kelionę prasmingai. Iš kitos pusės, tai kartu sudaro galimybę vietoje to daikto įgyti ir kažką naujo. Taigi, aš „Vinted“ parduodu nuolat, gal tik perku rečiau“, – atvirauja žinoma moteris.
Pokyčiai mados industrijoje – akivaizdūs
Ne paslaptis, kad mados industrija dažnai kritikuojama už perteklinę gamybą, gamtos taršą ir neatsakingo vartojimo skatinimą. Vis dėlto, M. Palaikytė pastebi, kad drabužių kūrėjai ir gamintojai vis labiau atsigręžia į tvarius sprendimus.
„Noriu pabrėžti, kad mados industrija šiuo metu keičiasi. Išgyvenamas didelis šuolis, bendradarbiaujama su technologijų kūrėjais ir ieškoma tvaresnių drabužių gamybos sprendimų. Keičiasi audiniai, atsiranda inovatyvių, mados pasaulis atsisako natūralaus kailio, o laikui bėgant, planuojama atsisakyti ir natūralių plunksnų, egzotinės odos ir taip toliau. Manau, kad ateitis yra tokia, kad mums nereikės eiti į kompromisą tarp etikos ir estetikos. Galėsime turėti patrauklią ir gražią madą, kuri bus etiška“, – šypsosi pašnekovė.
Visą „Pasaulis pagal moteris“ laidą galite pamatyti čia, o visas naujienas sekite naujienų portale tv3.lt.
Jei negerbiat kitų, tai gerbkit bent patys save, "įtakotukai" !