Pasak Veros, gydytojai iki šiol nesutinka parodyti Orintos tyrimų rezultatus ir ragina moterį atjungti dukros gyvybę palaikančius aparatus. Moteris pasakoja, kad, gydytojų teigimu, 18-likmetė mergina jau yra mirusi ir jos gyvybės išgelbėti nebepavyks.
Šeima kreipiasi į visuomenę ir prašo finansinės paramos, nes ketina samdyti dideles pinigų sumas kainuojančius advokatus ir stoti į kovą teisme prieš ligoninę, kurioje gydoma Orinta.
Nualpo būdama darbe
Vera pasakoja, kad jos dukra Orinta nuo vaikystės turėjo problemų su inkstais. Sveikatos problemas lydėjo ir padidėjęs kraujospūdis. Tačiau prieš pusantrų metų merginai buvo išoperuotas nefunkcionuojantis inkstas ir, anot Orintos mamos, dukros sveikata buvo sustiprėjusi.
Pasak Veros, dukra pastaruoju metu jautėsi gerai ir labai daug dirbo. Prieš kiek daugiau nei dvi savaites, birželio 16 dieną, merginai išėjus į darbą, po poros valandų Vera gavo žinutę, kad Orinta atsidūrė ligoninėje.
„Už kelių minučių atvažiavo policija ir mus nuvežė į ligoninę. Aš jau supratau, kad kažkas yra ne taip. Galiausiai paaiškėjo, kad ji nualpo darbe ir jie tik po 20 minučių iškvietė greitąją. Iš pradžių jie patys bandė gaivinti ją su defibriliatorium.
Greitoji atvažiavo dar po 20 minučių. Jai buvo sustojusi širdis, dėl ko, pasak gydytojų, kraujas išsiliejo į smegenis. Kai mes nuvažiavome į ligoninę, jie net nepadarę MRT (magnetinio rezonanso tomografas – aut. past.), mums pasakė pačią pirminę išvadą, kad ji yra mirusi, kad jos smegenys yra mirusios“, – prisimena lietuvė.
Ragina atjungti gyvybę palaikančius aparatus
Moters teigimu, gydytojai pirmosiomis dienomis ligoninėje ją tikino, kad dukros jau nebepavyks išgelbėti, todėl reikia atjungti Orintos gyvybę palaikančius aparatus. Tačiau, pasak Veros, šio teiginio gydytojai nepagrindė jokiais tyrimais ir iki šiol mama nematė jokių dokumentų, įrodančių, kad jos dukrai buvo atlikti reikalingi tyrimai.
„Užsidarydami kambarėlyje, jie penkias dienas po 2–3 kartus mane labai psichologiškai spaudė, kad ją atjungtume. Ir dabar paaiškėja labai negeri dalykai, kad nebuvo atlikti jokie tyrimai.
Po šito gydytojo, kuris mane spaudė, atėjo kita gydytoja ir pasakė: „Mes nesakėm, kad smegenys yra mirusios, galbūt jos yra pažeistos“. Nors prieš tai gydytojas sakė: „Darom finalinį smegenų testą ir aš tau duodu mirties liudijimą, ją reikia atjungti, kol organai dar sveiki.“
Ir aš jam sakau, ko jūs pristojot prie jos organų? Man reikia būti 100 procentų įsitikinusiai, kad tai tiesa. Kodėl turiu patikėti tuo, ką jie man pasakė? Ir dabar, kai atėjo dar kita gydytoja, ji man pažadėjo, kad aš gausiu visus tyrimų atsakymus ir tai buvo praeitą pirmadienį. Ir po šitos gydytojos pasikeitė dar keturi gydytojai“, – pasakoja pašnekovė.
Vera pasakoja, kad po šios situacijos šeima ėmė ieškoti nepriklausomo gydytojo, kuris galėtų įvertinti Orintos būklę. Tačiau dėl neaiškių priežasčių nepriklausomas gydytojas į ligoninę nebuvo įleistas.
„Nepriklausomas gydytojas turėjo ateiti praeitą antradienį. Pirmadienį mes sužinom, kad gydytojo laikas yra perkeltas į ketvirtadienį, nes jie (ligoninės, kurioje gydoma Orinta, gydytojai – aut. past.) nori šimtu procentų įsitikinti, kad ji yra mirusi ir jie padarė visus tyrimus.
Antradienį jie vežė ją daryti MRT, o trečiadienį, prieš ateinant gydytojui, dingo kažkokių tyrimų atsakymai. Tiesiog dingo. Galiausiai, ketvirtadienį visą dieną laukėm gydytojo. Niekas prie mūsų nepriėjo, niekas neapžiūrėjo. Atėjo ligoninės gydytojas ir sako „nepriklausomo gydytojo nebus, nes nesuvaikščiojo dokumentai.“
Sakau palaukit, jeigu aš žinojau gydytojo vardą, pavardę, žinojau laiką, kada ateis, vadinasi, ligoninės departamentas buvo susisiekęs su tuo gydytoju ir gavo patvirtinimą, kad jis tikrai ateis. Dedasi labai keisti dalykai, dingsta tyrimai, gydytojas neateina, čia popieriai nesuvaikšto“, – savo abejonėmis dalijasi Vera.
Kreipsis į teismą
Moteris tikina iš gydytojų sulaukusi grasinimų: „Buvo atėjęs vienas gydytojas ir pasakė man: „Kadangi jūs nesutinkat daryti finalinio testo, nenorit mirties liudijimo, jos širdis gali taip netyčia ir sustoti.“ Čia vyksta kažkokie labai negeri dalykai.“
Vera pasakoja iki šiol nemačiusi jokių dukros tyrimo atsakymų. Nors šeima jau ne kartą rašė prašymą tyrimų atsakymams gauti, moteris sako įsitikinusi, kad ligoninė ir toliau nesutiks jai pateikti su dukros sveikatos būkle susijusių dokumentų.
„Davėm užklausą, nes mes iki šiol neturim nė vieno tyrimo atsakymo savo rankose. Jie du kartus darė smegenų skenavimą, MRT, EEG (elektroencefalografija, galvos smegenų bioelektrinio aktyvumo tyrimas – aut. past.). Ir dar dingo kažkokie tyrimai.
Žinau, kad man tyrimų niekas neduos, sakydami, kad aš neturiu teisės, nors aš turiu visą teisę. Tai mes čia be advokato neišsisuksim“, – teigia lietuvė.
Šeima finansinės pagalbos jau kreipėsi ir į visuomenę, nes, Veros teigimu, advokatų paslaugoms Londone reikalinga labai didelė pinigų suma. Kol kas specialistų paieškos yra bevaisės, nes, pasak moters, niekas nesutinka stoti į kovą prieš šią ligoninę teisme.
„Mes dabar ieškom teisininkų, kurie kainuoja kosmosą. Ieškom dar vieno nepriklausomo gydytojo, kuris turėtų galimybę čia atvykti. Netgi vienas gydytojas iš Lietuvos būtų atvykęs atlikti tyrimo, bet jo tiesiog neįleidžia į Angliją, nes ligoninė pati sprendžia, ką priimti, o ko ne.
Paskui aš sužinojau, kad šita ligoninė prieš mėnesį laiko teisėsi, nes per jų klaidą mirė naujagimis. Ir jie man pasakė, kad jie turi labai stiprius advokatus ir kad aš prieš juos nieko nelaimėsiu.
Mes apskambinome advokatus, niekas nenori su šita ligonine prasidėti, nes, kai pasakai, kokia ligoninė, pasako, kad nėra šansų, nes „ale“ šitoje ligoninėje gydosi karališkoji šeima“, – pasakoja Vera.
Mano, kad gydytojai netinkamai atliko savo darbą
Anot moters, gydytojai ne be priežasties nesuteikia jai dukros tyrimų atsakymų ir neleidžia atvykti nepriklausomam gydytojui. Vera sako mananti, kad gydytojai laiku neatliko reikalingų tyrimų ir bijo prisiimti atsakomybę už jos dukros sveikatos būklę.
„Jie dabar sujudo daryti tyrimus, kai mes iškvietėm nepriklausomą gydytoją, kurio jie nepriėmė, motyvuodami, kad nesuvaikščiojo popieriai. Kai paklausiau, kodėl MRT nebuvo daromas pačią pirmą dieną, jie man atsakė, kad nematė prasmės.
Nors ji po visko dar savaitę ne vieną kartą buvo pajudinusi pirštą, judėjo ir akių vokas. Jie nurašė viską refleksams. Jie man pasakė, kad ji yra mirusi ir kad nekreipčiau dėmesio. Kai mes su ja kalbam, pas ją išbėga ašara, pas ją pirštas sujuda, o jie nurašo viską refleksams, nes jie nieko daugiau nedarė.
Dabar ji pasigavo plaučių uždegimą, laikosi temperatūra, jos akis yra ištinusi. Ją tepė su tepalu, kuris sukėlė alergiją“, – pykčio neslepia Vera.
Lietuvės teigimu, gydytojai nesistengia padėti jos dukrai ir apžiūrėti Orintos ateina tik kartą per dieną: „Seselės budi 24 valandas per parą, jos nepalieka jos vienos palatoje, monitoriai yra pajungti, todėl juos turi stebėti.
Bet, pavyzdžiui, gydytojai, ateina tik vakare ir išeina. Ir jie yra ją nurašę, kažkur yra padarę klaidą, nes kitu atveju jie man duotų tyrimų atsakymus.“
Reikalinga finansinė parama
Vera sako nenorinti dukros nė sekundei palikti vienos, todėl šeimai taip pat reikalingi pinigai, kad galėtų susimokėti už nakvynės paslaugas šalia ligoninės esančiame bendrabučio tipo viešbutyje.
„Ligoninė yra Londono centre, mes gyvename rytų Londone. Dabar čia vyksta traukinių streikai, todėl vien tam, kad parvažiuotume iki namų, mums reikia važiuoti apie dvi valandas ir kartais ilgiau. Mes negalim jos palikti vienos, nes kai jie prigrasino, kad gali bet kada sustoti širdis, mes nežinom, kaip bus.
Man pačiai sustreikavo sveikata, todėl man jie neleidžia būti šalia jos 24 valandas per parą, mane turi pakeisti kita dukra, o šalia manęs turi būti kažkas, nes, jų teigimu, man blogai, todėl jie mane buvo išsiuntę į priimamąjį pasitikrinti širdį.
Mes su dukra keičiamės, turime čia viešbutį, kaip ligoninės svečių namus ir mokame už jį 75 (apie 86 eurai – aut. past.) svarus į parą. Tai yra kosminiai pinigai. Bet mes negalim pasitraukti, negalime dirbti“, – sako Vera.
Visi, norintys prisidėti prie finansinės paramos šeimai, tai gali padaryti paspaudę šią nuorodą.
Ir jei mergaitei problemos su sveikata, pašalintas inkstas, reikėjo saugoti save, o ne daug dirbti.