lietuviai užsienyje
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „lietuviai užsienyje“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „lietuviai užsienyje“.
Išvykę atostogų į užsienį gyventojai pakraupo pamatę, kaip apgaudinėja: praranda tūkstančius eurų
Vasara – atostogų ir pramogų metas bei tobulas laikotarpis apsilankyti užsienio šalyje. Deja, tačiau kartais išsvajotos atostogos svetur apkarsta dėl užsienyje turistų laukiančių apgavikų, kurie įvairiais būdais mėgina apgauti atvykusius keliautojus. Ekspertai dalinasi, kad kartais patirti nuostoliai gali siekti ir kelis tūkstančius eurų.
UAB „Baltic tours“ priklausančios skrydžių paieškos platformos skrendu.
Gyvenimą penkiose šalyse išbandžiusi lietuvė laimę rado Dubajuje: čia būti moterimi yra lengviau
„Dubajuje esu labai laiminga, o laimė yra kiekvieno pasirinkimas“, – teigia lietuvė Anna Smirnova.
Moteris dar būdama visai jauna paliko vaikystės namus Šilutėje ir leidosi į išskirtinę gyvenimo kelionę, kuri per įvairias Europos ir egzotiškas Azijos šalis šiandien atvedė ją į jos sėkmės miestą – Dubajų.
Kaip šiandien teigia pati Anna, labiausiai jai šiandien Dubajuje imponuoja itin stiprus saugumo jausmas ir didžiulės šio miesto ateities ambicijos.
Lenkijoje mirė 36-erių lietuvis: ryte pasijuto blogai, išgelbėti negalėjo ir atvykę medikai
Lenkijos žiniasklaida skelbia, kad Čyžovo gyvenvietėje nelaimė ištiko 36-erių lietuvį. Vyras su savo antrąja puse gyveno privačiame name, pasijuto blogai ir, nepaisant atvykusių medikų pastangų, mirė.
„Echo dnia“ skelbiama, kad vyro sugyventinė trečiadienio rytą iškvietė greitąją pagalbą. Moteris išėjo į parduotuvę, palikusi savo savijauta besiskundusį partnerį namuose. Grįžusi ji išvydo jį gulintį ant grindų be sąmonės.
Moteris iškvietė greitąją ir bandė pati jį atgaivinti.
Nuo smurtaujančio vyro bėgusi Marija dabar – vaiko pagrobėja: mažylį išsivežė iš Norvegijos
Esu savo vaiko pagrobėja – taip save apibūdino į TV3 Žinias pagalbos kreipusis vilnietė. Moteris su sugyventiniu vaiko susilaukė Norvegijoje, o kai, kaip pati sako, kartu gyventi po vienu stogu tapo sunku, atvažiavo su sūnumi į Lietuvą. Tvirtina bėgusi nuo smurtautojo. Kas nutiko, kad dabar jai pačiai gresia baudžiamoji atsakomybė – reportaže teisininkai įvardija svetur gyvenančių tėvų klaidas, dėl kurių jie gali prarasti vaikus.
Marija (vardas pakeistas – aut. past.
Kaunietė planuoja atostogas Tunise: 710 eurų už savaitę su viskuo – ar daug palyginus su mūsų pajūriu?
„Faktas, kad Tunise viskas 3 kartus pigiau negu Lietuvoje, o žmonės ten draugiški, paslaugūs“, – būtent taip apie atostogas atsiliepia Indrė. Šiais laikais planuotis atostogas Tunise ar kitur gali būti kur kas pigiau nei Lietuvos pajūryje. Atostogauti užsienyje su visu pilnu paketu – viešbutis, maistas, kelionės – yra gerokai pigiau, skaičiuoja Lietuvos gyventojai.
Komos ištiktos 18-metės lietuvės mama meldžia pagalbos: medikus ketina paduoti į teismą
Londone gyvenančios Veros Kazragytės dukros Orintos gyvybę šiuo metu palaiko aparatai. Jos šeima kiekvieną dieną meldžiasi dėl vos 18-likos sulaukusios merginos gyvybės, o skaudžią akimirką, pasak mamos, dar labiau apsunkina gydytojų elgesys, dėl kurio šeima ruošiasi kreiptis į advokatus. Naujienų portalui tv3.lt merginos mama Vera pateikė dokumentus, įrodančius faktą, kad jos dukra yra gydoma ligoninėje.
Tris lietuvius turinti „Ademar“ komanda sezoną baigė pralaimėjimu čempionei „Barcelonai“
Baigėsi vienas stipriausių Europoje Ispanijos rankinio čempionatas. Net tris lietuvius sezono eigoje subūrusi Leono „Ademar“ komanda užėmė 7 vietą. Paskutiniame ture „Ademar“ namuose 31:36 pralaimėjo jau dvyliktą kartą iš eilės Ispanijos čempione tapusiai „Barcelonai“. Aidenas Malašinskas ir Gabrielius Virbauskas pelnė po 2 įvarčius, Deividas Virbauskas pasižymėjo kartą.
Abiturientai jau kraunasi lagaminus ir ruošiasi studijuoti užsienyje: sparčiai keičiasi populiariausios kryptys
Abiturientai renkasi studijų kryptis ne tik Lietuvoje – nemaža dalis žvalgosi į užsienio valstybes. „Kalba.lt“ Studijų užsienyje plėtros vadovas Paulius Jakuitis pasidalino, kokios šalys labiausiai vilioja lietuvaičius.
Studijų užsienyje ekspertas minėjo, kad mokyklas baigę jaunuoliai vis dažniau renkasi netradicines kryptis ir ieško individualių sprendimų. Net Covid-19 neatbaidė abiturientų nuo mokslo svetur.
Studentai įgauna vis daugiau drąsos
Kaip pasakojo įmonės „Kalba.
Sugalvojo, kaip emigrantai gali padėti atverti rinkas
Žinių radijas Seimo ir pasaulio lietuvių bendruomenės komisija ragina užsienyje gyvenančius lietuvius skleisti žinią apie kokybiškus lietuviškus produktus ir tokiu būdu padėti atverti naujas rinkas nuo Rusijos embargo nukentėjusiems verslininkams. Taip, pristatydamas savaitę posėdžiavusios komisijos darbo rezultatus, teigė pirmininko pavaduotojas Domas Petrulis. „Mes kaip valstybė negalime sau leisti paprasčiausiai nuleisti akis ir priversti žmones bankrutuoti, bet ieškoti naujų rinkų.
Šokėja I. Lukošiūtė: lietuvės sėkmės istorija, arba kaip pakerėti tris žemynus
Ji dievinama Amerikoje, puikiai žinoma Europoje, gerbiama net Indijoje, tačiau apie ją dar žino ne kiekvienas lietuvis. Taisome šią situaciją ir žurnalo „Mieste“ skaitytojams pristatome talentingąją šokėją, daugkartinę pasaulio ir Europos šokių čempionę ir televizijos žvaigždę Ivetą Lukošiūtę (32). Pirmiau depresija, paskui sėkmė Lietuvė Iveta iki paauglystės gyveno Klaipėdoje, šoko legendiniame ansamblyje „Žuvėdra“. Gyvenimas atrodė geras ir sėkmingas, ji šoko, turėjo mylimąjį.
REKLAMA
REKLAMA
Suomijos lietuviai – tylūs patriotai
Jurgita Kekkonen – 42 metų lietuvė, vos prieš keletą savaičių išrinkta naująja Suomijos lietuvių bendruomenės (SLB) pirmininke, jau užsibrėžė didžiulių tikslų. Ji teigia sieksianti sustiprinti smukusį Suomijos lietuvių bendruomenės įvaizdį, pritraukti į bendruomenę, kurioje tėra 75 nariai, daugiau lietuvių, padaryti ją patrauklesnę jaunimui, organizuoti daugiau įdomių renginių bei po truputį keisti šią organizaciją, kad ji būtų ne tokia formali, kaip iki šiol.
Kaip atpažinti lietuvį?
Po nuožmaus lietaus vėl pažeme ridinėjasi saulė. Traukdama namo po įprasto šeštadieninio „apsišopinimo“ lenkiu dešinės rankos pirštus skaičiuodama namus, kuriuose (esu įsitikinusi) jaukiai įsikūrę broliai lietuviai.
Tikrai nereikia jokių ypatingų galių, kad įmintum tokią mįslę: užtenka žvilgtelėti į ramiai aukštyn vilnijantį dūmelį ir įkvėpti čirškančio šašlyko aromato, kad suprastum, kas tame name gyvena.
Išvarymo programai skamba pagyros
Lietuvos valdžia suskubo pasigirti, kiek daug nuveikta grąžinant lietuvius į Lietuvą. Pavyzdžiui, skelbiant apie laisvas darbo vietas užsienyje bei leidžiant čia dar likusias užimti užsieniečiams. Tik emigravę tautiečiai kažkodėl tvirtina: padaryta viskas, kad tik jie nesumanytų grįžti.
Giriasi, kad išvarė
Oficialiais duomenimis, 2009-aisiais Lietuvą paliko 22 000 tautiečių. Neslepiama, kad nedeklaravusių savo išvykimo piliečių skaičius gali būti bent kelis kartus didesnis.
Už tėvišką meilę – į kaltinamųjų suolą
Prieš aštuonerius metus vedusiam nepilnametę ir su ja sūnaus, kuriam dabar aštuoneri metai, susilaukusiam vyrui iškelta baudžiamoji byla už tai, kad jis Airijoje gyvenančiai buvusiai žmonai negrąžino pas jį dviem dienoms pasisvečiuoti palikto sūnaus.
„Globali Lietuva“ naikins takoskyrą tarp Lietuvos ir išeivijos
Užsienio lietuviams įtraukti į Lietuvos valstybės gyvenimą skirtos "Globalios Lietuvos" strategijos kryptys penktadienį aptartos Vyriausybėje vykusiame Užsienio lietuvių reikalų koordinavimo komisijos posėdyje.
Lietuva gali likti be draugų
Seime darbą pradėjo bendra Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) komisija, kuri pirmadienį aptarė, kiek pasistūmėta sprendžiant dvigubos pilietybės klausimą. Užsienio lietuviai nebe pirmus metus piktinasi griežtu dvigubos pilietybės ribojimu, rašo "Lietuvos žinios".
Piktų žodžių ir pirmadienį negailėjo PLB valdybos pirmininkė Regina Narušienė. Pasak jos, kitos šalys randa galimybių savo piliečiams užtikrinti teisę į kilmės pilietybę, o Lietuvoje esą slepiamasi už Konstitucijos.
Lietuviai svetur ėmė lįsti iš pogrindžio
Mūsų šalies ambasadas Londone ir Dubline pastarosiomis dienomis užplūdo daugybė Lietuvos piliečių, norinčių kuo greičiau deklaruoti gyvenamąją vietą Jungtinėje Karalystėje ir Airijoje, rašo "Lietuvos rytas".
Daugelį metų gyvenę ir dirbę svetur, tačiau Lietuvos institucijoms apie tai iki šiol nepranešę lietuviai staiga pajuto poreikį turėti tvarkingus dokumentus.
Dviračiais į Lietuvą grįžtantys Kembridžio studentai burs užsienio lietuvius
Kembridže įsikūrusio Anglia Ruskin universiteto studentų iš Lietuvos bendruomenė balandžio 12 dieną pradeda žygį dviračiais „Aš + Tu = kmLT“ iš Aberdyno Škotijoje, per Skandinaviją, Estiją ir Latviją į Lietuvą.
Keletas studentų bei savanoriškai prisijungsiančių dviračių mėgėjų planuoja pakeliui aplankyti Lietuvos ambasadas ir lietuvių bendruomenes bei pasiekti šiauriausią Europos tašką Norvegijoje – Nordkapo iškyšulį.
Pirmasis Lietuvos ambasadorius Indijoje įteikė skiriamuosius raštus
Lietuvos ambasadorius Indijoje Petras Šimeliūnas ketvirtadienį įteikė skiriamuosius raštus Indijos Prezidentei Pratibhai Devisingh Patil (Pratibha Devisingh Patil).
Pokalbyje, vykusiame po raštų įteikimo ceremonijos, Prezidentė ir ambasadorius aptarė būdus ir galimybes toliau stiprinti ekonominį ir kultūrinį šalių bendradarbiavimą. Ambasadorius pasidomėjo Indijos planais atidaryti ambasadą Vilniuje.
Lietuva užmezgė diplomatinius santykius su Indija 1992 m. balandžio 27 dieną.
URM rekomenduoja susilaikyti nuo kelionių į Kirgiziją
Lietuvos ambasada Kazachstane palaiko ryšį su dviem ambasadai žinomais Kirgizijoje nuolat gyvenančiais Lietuvos piliečiais, kurie yra sveiki ir nenukentėję.
Ambasados žiniomis, jokie Lietuvos piliečiai nesikreipė pagalbos ar informacijos nei į Lietuvos garbės konsulą Kirgizijoje, nei į Vokietijos ambasadą Biškeke, kuri koordinuoja pagalbą Europos Sąjungos piliečiams Kirgizijoje.
Duomenų apie nukentėjusius iš kitų šaltinių taip pat negauta.
Lietuvę Vokietijoje nudūrė 16-metis jos meilužio sūnus
Lietuvė, dviejų mažamečių vaikų motina, vasario pabaigoje buvo rasta nužudyta savo bute Berlyne. Įtariama, kad 29-erių Oksaną R. nužudė 16-metis jos draugo sūnus.
Anonimas, paskambinęs policijai, pranešė apie žiaurų nusikaltimą. Į žmogžudystės vietą atvykę pareigūnai išlaužė duris ir rado auką gulinčią kraujo klane. Ant jos kūno matėsi peilio smūgių žymės.
Oksanos R. meilužio sūnus Ibrahimas F. buvo rastas savo tėvų bute. Kol kas jo motyvas nėra visiškai aiškus.
Norinčių studijuoti užsienyje terminai eina į pabaigą
Stojantieji pajutę pavasario nuotaikas ir jausdami baigiamųjų egzaminų artumą sunerimsta dėl savo ateities. Pagrindiniai dvejojančių abiturientų klausimai – kuo aš noriu būti „užaugęs“, kaip to pasiekti, kur studijuoti. Tuo tarpu bakalauro studijas baigiantiems asmenims kyla klausimas – ar tęsti studijas, jei taip, tai kur. Norintys studijuoti savoje šalyje apsispręsti dėl paraiškų teikimo dar turi pakankamai laiko, tačiau pasiryžusių mokslo žinias gilinti svetur laikas akivaizdžiai senka.
Emigrantei – kankinės dalia
Praėjusį ketvirtadienį Šilaičių kapinėse supiltas naujas žemės kauburėlis. Jis aplaistytas nespėtų užauginti vaikų, vyro, senyvų tėvų ir giminaičių ašaromis. Kapas Lietuvoje – tik jis liko panevėžietės 37-erių metų Aušros Žilevičienės artimiesiems.
Geresnį gyvenimą Anglijoje, Londone, su šeima susikūrusi moteris už tai sumokėjo didžiausia kaina – gyvybe.
Į gimtinę – numirti
Sunkiai susirgusiai lietuvei anglų gydytojai atsuko nugarą – nesuteikė reikiamos pagalbos.
Baltarusijoje spontaniškas azartas nereikalingas
Lietuvos verslininkai vis platesniais žingsniais žengia į kaimyninės šalies rinką. Tam padeda ir vis geranoriškiau vieni kitų atžvilgiu besielgiantys šalių politikai. Bet reikėtų nepamiršti, jog Baltarusijos rinka – specifinė.
URM: per žemės drebėjimą Čilėje Lietuvos piliečiai nenukentėjo
Čilėje gyvenantys Lietuvos Respublikos piliečiai per šeštadienio naktį, vasario 27 d., įvykusį žemės drebėjimą nenukentėjo, praneša Užsienio reikalų ministerija.
Ministerijai, Lietuvos ambasadai Argentinoje ir Lietuvos garbės generaliniam konsului Čilėje pavyko susisiekti su visais septyniais Lietuvos konsulinei tarnybai žinomais Čilėje gyvenančiais Lietuvos Respublikos piliečiais, kurie patvirtino, jog per žemės drebėjimą fiziškai nenukentėjo.
Grįžti į Lietuvą atbaido baimė tapti nevykėliu
Psichologų pagalbos prireikia ne tik tiems emigrantams, kurie svečioje šalyje jaučiasi vieniši ir nesuprasti, bet ir pasiryžusiems grįžti į Lietuvą. Projekto „Psichologinė pagalba emigracijos paliestiems žmonėms“ psichologė Rima Breidokienė „Londono žinioms“ pasakojo, kad dažnai nuo užgriuvusių problemų į užsienį pabėgę žmonės svetur susiduria su dar didesnėmis bėdomis. Ypač jei namie lieka jų mažamečiai vaikai, sutuoktiniai.
Vaikus Lietuvoje palikusiems tėvams – baudos
Uždarbis svečioje šalyje tėvams svarbiau nei paliekamas vaikas. Taip mano valdininkai, emigrantams sugalvoję dar vieną auklėjimo priemonę - už Lietuvoje paliktus vaikus žadama skirti baudas, rašo "Klaipėdos diena".
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atliktas tyrimas atskleidė, kad maždaug pusė emigrantų turi vaikų, bet tik kas antras išvyksta kartu su jais. Tad ši ministerija nemato kitos išeities, kaip tik baudomis drausminti užsidirbti išvykusius tėvus.
Sudie, Lietuva
Lietuvių pasaulyje galima rasti daug kur. Visų bangų emigrantai turi vieną bruožą – tik mažuma jų visam laikui grįžo į Lietuvą. O kam? Jei kitur viskas klojasi geriau.
Lietuvos valdžių postringavimai apie emigravusių tautiečių grąžinimą į Tėvynę, raginimai kurti naujas programas menkai jaudina tuos, kurie svetur susirado bent pakenčiamą gyvenimą. Pagal emigrantų skaičiaus proporcinę statistiką (?), Lietuva jau tarpukariu buvo viena iš pirmaujančių Europos valstybių.
Provincialas Londone
Švenčių dienos davė puikią progą paklajoti po Londoną turistų maršrutais. Pripažinkime, kad šis miestas – tai ne tik nesibaigiančios statybos, kur ne vienas pastatas iškilo ir tebekyla lietuvių darbštumo ir įgūdžių dėka, ne tik viešbučiai ir restoranai, kuriuose dirba lietuvės moterys, bet ir begalinis kultūros lobynas, sukauptas per šimtus imperinės ekspansijos metų. Neturiu tikslo svarstyti, gerai tai ar blogai.
Palengvėjo gimimo, santuokos ir mirties liudijimų pripažinimo užsienyje tvarka
Lietuvai prisijungus prie tarptautinės konvencijos, gyventojai jau gali naudotis supaprastinta gimimo, santuokos ar mirties liudijimų pripažinimo tvarka, kai dokumentai pateikiami užsienio valstybėse ar yra gauti iš jų Lietuvoje.
LNK laidoje „Nauja versija“ - lietuvių šeimos drama Ispanijoje
Nuo Juditos ir Sigito Butavičių artimuosius sukrėtusios tragedijos praėjo daugiau kaip mėnuo, tačiau niekas nežino, kada pavyks iš Ispanijos į Lietuvą pargabenti sutuoktinių palaikus. Į Juditos mamos pagalbos šauksmą neatsiliepia ir mūsų šalies ambasados darbuotojai.
Tuo metu, kai Sigitas paskutinį kartą paskambino į Lietuvą, jo žmona Judita jau buvo negyva poros nuomojamame bute Malagos priemiestyje.
Geresnio gyvenimo paieškos baigiasi savižudybėmis
Lietuviai jau senokai garsėja kaip savižudžių tauta. Sociologai, psichologai ir kiti ekspertai teigia, jog taip yra todėl, kad mūsų šalyje sunku pragyventi, nėra darbo, vyrauja pesimistinės nuotaikos. Tačiau dažnai situacija nepasitaiso ir išvykus geresnio gyvenimo ieškoti svetur.
Nužudė žmoną ir pasikorė
Kupiškietė Judita (24 m.) su savo vyru Sigitu Butavičiumi (27 m.) susipažino dar mokydamasi mokykloje. Ją baigusi, netrukus ištekėjo.
Kaune - paroda apie lietuvių emigraciją
Su užsienio lietuvių kova dėl Lietuvos okupacijos nepripažinimo ir jų indėliu į Lietuvos valstybingumo atkūrimą supažindins antradienį Kauno Vytauto Didžiojo universiteto menų galerijoje "101" atidaroma Užsienio reikalų ministerijos globojama paroda "Lietuviais esame mes gimę".
18 kilnojamųjų parodos stendų taip pat pasakoja apie skirtingas emigracijos bangas ir įvairiuose pasaulio kraštuose įsikūrusias lietuvių bendruomenes.
Liga jaunuolį atkirto nuo šeimos
Pirmoji jaunojo rokiškėno kelionė į užsienį užsidirbti, vos prasidėjusi, baigėsi insultu. Šeima neišmano, kur gauti pinigų, kad vaikinas būtų parvežtas namo. Kreiptasi net į Seimo narius, tačiau šie tegalėjo konstatuoti, kad teisinio pagrindo padėti nėra.
Sveikata, žvalumu ir energija daugelį žavėjęs 23 metų rokiškėnas Justinas Bitinas jau du mėnesius yra prikaustytas prie lovos Anglijos Peterboro miesto ligoninėje.
D. Paukštė: Migracija – nuolatinė Lietuvos bendrakeleivė
Migracijos reiškinys egzistuoja tiek laiko, kiek egzistuoja pati žmonija. Ankstyvaisiais amžiais žmones į naujas žemes vijo gausesnio ir geresnio maisto paieškos, vėliau – marai, stichinės nelaimės, judėjimą skatino ir naujų teritorijų užgrobimai ar naujų žemių atradimai. Dabar iš savo gyvenamosios vietos į svetimas žmones gena kariniai konfliktai, žmogaus teisių pažeidimai, ekonominiai, kultūriniai, socialiniai ar net geografiniai veiksniai.
Emigracijos lyderių dešimtmetis
Pernai per dešimt mėnesių iš Lietuvos išvyko daugiau žmonių nei per visus 2008 metus, o grįžtamoji migracija, jau pradėjusi didėti, vėl sumažėjo beveik perpus.
Migracijos neigiamas saldo, kai emigracija didesnė už imigraciją, užfiksuotas penkiose Europos Sąjungos (ES) šalyse, o Lietuvoje, skaičiuojant tūkstančiui gyventojų, - didžiausias jau dešimt metų.
Ispanijoje lietuvis nužudė savo merginą ir nusižudė pats
Lietuvis Ispanijos Malagos mieste nužudė savo merginą, o vėliau pasikorė pats, pranešė interneto svetainė "Typicallyspanish".
Lietuvis pirmadienį buvo rastas pasikoręs bute Malagoje. Jis nusižudė po to, kai nužudė savo merginą, su kuria kartu gyveno.
24 metų nužudytos merginos kūną rado lietuvių poros draugai, gyvenantys tame pačiame bute. Mergina buvo pasmaugta. Policija nedelsiant ėmė ieškoti moters vaikino. 27 metų lietuvis buvo rastas pasikoręs tame pačiame bute Malagoje.
Anglijos teismai užversti lietuvių bylomis
Vien per šiuos metus Didžiosios Britanijos teismuose buvo atversta 12 bylų, kurių kaltinamieji – sunkius ir labai sunkius nusikaltimus padarę Lietuvos piliečiai.
Lietuviai, emigravę į užsienio šalis, darbuojasi ne tik statybose, valymo įmonėse ar prekybos centruose. Nemažai emigravusiųjų „darbuojasi” vogdami ir plėšikaudami, o „laisvalaikiu“ – prievartauja ir žudo. Tarp šalių, kuriose Lietuvos piliečiai įvykdo daugiausiai nusikalstimų, Jungtinė Karalystė yra trečioje vietoje.