Nuo ko pradėti?
Norint, kad pomidorai užaugtų derlingi ir sveiki, o balkonas netaptų laukinėmis džiunglėmis, būtina išsirinkti tinkamas sėklas. Auginantiems pomidorus šiltnamyje, sėklų pasirinkimas platus, kadangi augalo dydis neaktualus. Tuo tarpu auginantiems pomidorus balkone, derėtų įvertinti turimą plotą ir tai, kiek vietos galite skirti šių daržovių auginimui.
Sėklų pasirinkimas
Pasak „Aseja“ specialistų, norintiems nedidelio pomidorų krūmelio, kuris būtų derlingas, vertėtų rinktis „Betalux“ pomidorų veislę. Ši veislė pasižymi itin ankstyvu ir gausiu derlingumu, veda vyšninius pomidorus ir gali būti auginami vazone, nes užauga tik iki 50 cm aukščio. Šie pomidorai iš dalies yra besėkliai, tad idealiai tinka užkandžiams, salotoms, konservavimui. Skonis klasikinis, vaisius apvalus, vidutinio dydžio, odelė stora ir lygi, o minkštimas vientisas.
Turintys galimybę pomidorams skirti šiek tiek daugiau vietos, gali išmėginti „Maja“ pomidorų veislę. Šios rūšies pomidorų krūmelis gali pasiekti šiek tiek didesnį aukštį – nuo 50 cm iki 70 cm. Ši rūšis populiari dėl gausaus derliaus ir paprastos priežiūros. Pomidorų skonis klasikinis ir subalansuotas tarp saldumo ir rūgštumo, o patys vaisiai – sultingi. Dėl vaisių dydžių itin tinka salotoms ir užkandžiams.
Tinkamas vazonas
Geriausia rinktis vazoną, kuris dugne turi skylutę, pro kurią gali išbėgti vandens perteklius. Taip pat nepamirškite po vazonu padėti tam skirtą lėkštutę – taip apsaugosite grindis nuo drėgmės ir susibraižymo. Ekspertų teigimu, vertėtų rinktis kuo didesnį vazoną – nuo 10 iki 20 litrų talpos.
Šiam sezonui „Aseja“ pristatė specialius vazonus, norintiems vaisius ir daržoves auginti namuose. Planuojantiems auginti pomidorus balkone rekomenduojama rinktis „Aseja“ vieno augalo vazonus, skirtus auginti daržoves ir gėles. Šis vazonas pasižymi didele talpa – 16 litrų, bei funkcionalumu – jį lengva pernešti ar patraukti į jums norimą vietą.
Dirvožemis
Kad pomidorai neišstyptų, vestų gausų derlių ir gerai augtų, būtina išsirinkti tinkamą dirvožemį. Standartiškai balkoninių augalų žemė – tai durpė su trąšų priedais, tačiau pasak
specialistų, tokia žemė greitai perdžiūsta ir augalas nuolat kenčia sausrą. Patariama žemę maišyti – įsigyti durpės substrato, komposto ar humuso ir perpuvusio galvijų mėšlo. Lygiomis dalimis sumaišyti skirtingus substratus ir į gautą mišinį sodinti pomidorus. Toks dirvožemis palaikys tinkamą drėgmės balansą, jame bus gausu naudingų mikroelementų, tad pomidorai augs tarsi ant mielių, o jūs galėsite džiaugtis puikiu derliumi.
Kada laikas sėti?
Pats tinkamiausias laikas sėti pomidorus yra kovo vidurys, kadangi dienos jau būna pakankamai ilgos, ant palangės stovinčiam daigeliui pakanka šilumos ir šviesos.
Sėklas derėtų sėti į kambario temperatūros kompostą ar specialiai daigams skirtą substratą. Vieni naudoja dėžutes, kiti renkasi presuotų durpių tabletes. Jos patogios, nes vėliau daigus galima perkelti į didesnius indus nepažeidžiant šaknų. Iš pradžių sėklas galima pridengti plėvele, o sudygus ją nuimti. Vėliau, daigeliui paaugus, galima jį persodinti į didelį vazoną, o orams atšilus, perkelti ir į balkoną.