„Visi ūminio inkstų pažeidimo atvejai susiję su užterštų vaistų, kuriuos pagamino „Maiden Pharmaceuticals“, vartojimu“, – sakė komisijos pirmininkas Amadou Camara pareiškime parlamente, pranešė naujienų agentūra „Reuters“.
Tuo tarpu ekspertų grupė savo ataskaitoje teigė, kad Gambijos vyriausybė turėtų imtis teisinių veiksmų prieš „Maiden Pharmaceuticals“ dėl užterštų vaistų eksporto, rašo wionews.com.
Ekspertų grupė pareikalavo, kad bendrovė būtų įtraukta į juodąjį sąrašą, o jos produktus būtų uždrausta tiekti Gambijos rinkai.
„Maiden Pharmaceuticals Ltd.“ yra kalta ir turėtų būti patraukta atsakomybėn už užterštų vaistų, kurie buvo susiję su mažiausiai 70 vaikų mirtimis Gambijoje 2022 m., eksportą“, – teigė ekspertai, pranešė AFP.
Žuvusiųjų šeimoms turėtų būti išmokėtos kompensacijos
Gambijos parlamento ekspertų grupė taip pat teigė, kad šiuo metu atliekamas tyrimas dėl mirties priežasčių, o žuvusiųjų šeimoms turėtų būti išmokėtos kompensacijos.
Spalio mėnesį Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė perspėjimą dėl keturių Indijos vaistų gamintojo gaminamų sirupų nuo kosulio ir peršalimo.
PSO teigė, kad atlikus laboratorinius tyrimus nustatytas nepriimtinas potencialiai gyvybei pavojingų teršalų kiekis.
Jungtinių Tautų sveikatos agentūra taip pat pabrėžė, kad šie produktai galėjo būti platinami ir už Gambijos ribų.
Lapkričio mėnesį Gambijos sveikatos priežiūros institucijos pirmą kartą nurodė atšaukti visų sirupų, kurių sudėtyje buvo paracetamolio arba prometazino, prekybą. Vaistų gamykla Indijoje buvo uždaryta.
Bendrovė „Maiden Pharmaceuticals“ nepateikė jokių komentarų apie Gambijos parlamento ekspertų grupės ataskaitą.
Bendrovės direktorius Naresh Kumar Goyal neigė informaciją, kad mirtis sukėlė sirupai nuo peršalimo ir kosulio. Praėjusį penktadienį N. K. Gotal „Reuters“ teigė, kad jo vadovaujama bendrovė nepadarė nieko netinkamo.
Perspėjo ir PSO
Anksčiau tv3.lt portale rašėme, kad užteršti vaistai sukėlė rimtą Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) įspėjimą po daugybės vaikų mirčių.
Perspėjimu buvo raginama imtis neatidėliotinų veiksmų, siekiant apsaugoti vaikus, kai kosulio sirupai susieti su jų su mirtimis. Tokiose šalyse kaip Indonezija, Gambija ir Uzbekistanas nuo ūminio inkstų pažeidimo mirė apie 300 vaikų, skelbia „Standard“.
Nustatyta, kad šių vaikų, daugiausia jaunesnių nei penkerių metų, mirtis buvo siejama su užterštais sirupais nuo kosulio, rašoma PSO pranešime. Ataskaitose nustatyta, kad nereceptinis vaistas turėjo didelį dietilenglikolio ir etilenglikolio kiekį.