• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kvapą gniaužianti aplinka. Reginys, kuris ilgam įstringa akyse. Vaizdai, kuriuos norisi įamžinti ir jais dalintis. Visa tai laukia kiekvieno, užsukusio į Birštono apžvalgos bokštą. 

6

Kvapą gniaužianti aplinka. Reginys, kuris ilgam įstringa akyse. Vaizdai, kuriuos norisi įamžinti ir jais dalintis. Visa tai laukia kiekvieno, užsukusio į Birštono apžvalgos bokštą. 

REKLAMA

Liepos 12 d., penktadienį, lankytojams atveriamas ilgai lauktas Birštono apžvalgos bokštas, kuris nuo šiol perima aukščiausiojo Lietuvoje statusą.

Bokštas pastatytas Nemuno kilpų regioniniame parke ant Škėvonių gūburio, tad pakilus 45 m iki bokšto apžvalgos aikštelės, lankytojai iš tiesų atsidurs net 137 m virš jūros lygio. Iki šiol Nemuno kilpų kraštovaizdis buvo matomas tik pakilus oro balionu, parasparniu arba nuotraukose, o dabar juo bus galima pasigrožėti ir užkopus 300 bokšto laiptelių.

Viso bokšto aukštis siekia 51 metrą. Kylant į bokštą įrengtos šešios atokvėpio vietos, kadangi įveikti tokį aukštį be poilsio būtų sunkoka. Tvirta metalinė bokšto konstrukcija dekoruota maumedžio plokštėmis, o trikampiai langeliai – tarsi raštai, naudojami medžio drožyboje. Bokštas – keturkampis lygiasienis su ažūriniu stogeliu tęsia lietuvių gynybinės architektūros tradiciją, primena senųjų medinių pilių bokštų formą ir siejasi su vėlyvesne bažnyčių varpinių architektūra.

REKLAMA
REKLAMA

Bokšto vieta buvo parinkta dar 1997 metais, kai Lietuvos Respublikos Vyriausybė patvirtino Nemuno kilpų regioninio parko planavimo schemą – pagrindinį dokumentą, nustatantį priemones šiai unikaliai teritorijai saugoti ir tvarkyti. Jau tada buvo svajojama apie apžvalgos bokštą, kur žmogus galės suprasti šios vietos kraštovaizdžio grožį ir išskirtinumą.

REKLAMA

Šio aukščiausio Lietuvos bokšto Birštone iniciatoriai ir užsakovai – Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM, projekto partneriai – Nemuno kilpų regioninio parko direkcija, projektuotojai – UAB „Prosfera“ ir architektas Donatas Malinauskas, darbus vykdė UAB „Empower-Fidelitas“. Bokštas artimiausiu metu bus perduotas Birštono savivaldybei.

Patogiausia bokštą pasiekti pėstute

Kadangi bokštas stovi ypatingo kraštovaizdžio saugomoje teritorijoje, infrastruktūros galimybės yra smarkiai ribojamos, todėl patogiausia jį pasiekti pėstute. Atvykus į Birštoną automobiliu, rekomenduojama jį palikti kurorto teritorijoje (artimiausia erdvi aikštelė yra B. Sruogos g. 25, šalia prekybos centro „Norfa“) – iš ten pėstute bokštas pasiekiamas kiek mažiau nei per 20 minučių.

REKLAMA
REKLAMA

Esant mažesniam lankytojų srautui, vietos automobiliui galima rasti stovėjimo aikštelėse prie restorano „Seklytėlė“ arba viešbučio „Royal SPA Residence“ – iš čia kelionė pėsčiomis iki bokšto užtruks kiek daugiau nei 10 minučių, o sugrįžus čia pat galima pasistiprinti arba pasimėgauti desertu.

Lankytojai su negalia gali privažiuoti automobiliu iki pat bokšto, kur įrengta nedidelė stovėjimo aikštelė. Jiems, kaip ir lipti laipteliais nenorintiems lankytojams, įrengti specialūs informaciniai stendai su QR kodais, kuriuos nuskaičius telefonu, jo ekrane matosi iš bokšto atsiveriantys vaizdai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirmosiomis dienomis bokšto darbo laikas ribojamas

Aukščiausias Lietuvos apžvalgos bokštas lankytojams atviras kasdien nuo 7 val. iki 22 val., naktį jis bus uždaromas. Siekiant užtikrinti lankytojų saugumą, pirmosiomis dienomis lankytojų srautai bus reguliuojami, nes vienu metu bokšte gali būti ne daugiau kaip 40 žmonių.

Bokštas bus atviras visus metus, todėl lankytojai raginami neskubėti jo aplankyti iškart po atidarymo – tikėtina, kad smalsiausi lankytojai susidurs su eilėmis arba eismo nepatogumais. Pirmąsias savaites patariama vizitą į bokštą planuoti darbo dienomis, kai lankytojų tikimasi mažiau nei savaitgaliais.

REKLAMA

Atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus ir papildoma informacija apie bokštą teikiama specialiai sukurtoje „Facebook“ paskyroje.

Nemuno kilpų regioninis parkas įsteigtas siekiant išsaugoti unikalų didžiųjų Nemuno kilpų ir Punios šilo kraštovaizdžiui, jo gamtinei ekosistemai bei kultūros paveldo vertybėms.

Parko ašis – Nemunas. Apie 60 km smarkiai vingiuotas Nemuno vidurupio ruožas sudaro tris didžiąsias kilpas. Nemunas kilpinėja tarp aukštų, miškais apaugusių šlaitų, atragių ir atodangų.

REKLAMA

Birštonas – unikalus Nemuno kilpose įsikūręs Lietuvos kurortas. Net 90 proc. Birštono savivaldybės teritorijos yra Nemuno kilpų regioninio parko teritorijoje, o mineralinis vanduo, išgaunamas iš žemės gelmių, yra svarbiausias Birštono kurorto gyvavimo bei augimo skatintojas

Unikalūs gamtiniai ištekliai ir išskirtinis vietovės kraštovaizdis nuo seno vilioja poilsiautojus apsilankyti Birštone ir jo apylinkėse. Nemuno vingiuose žaliuojantys miškai mena karališkąsias medžiokles, kuomet Žvėrinčiaus miške aidėjęs Vytauto Didžiojo medžioklės ragas pramogauti kvietė to meto Europos karališkųjų šeimų narius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Birštonas – tarptautinių sveikatinimo paslaugų kurortas Lietuvoje, garsėjantis unikalia gamta, Nemuno kilpų vingiais, mineraliniu vandeniu ir karališkomis šaknimis. Kurortas apdovanotas natūralios gamtos turtais: trykštančiais mineralinio vandens šaltiniais, gydomuoju purvu, švariu oru ir palankiu sveikatai klimatu. Kurortas didžiuojasi Europoje pripažintu ir vertinamu mineraliniu vandeniu, kurio sudėtyje yra daug bromo.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų