Nemiga sergantiems žmonėms užmigti nuolat yra sunku – jie per naktį keletą kartų pabunda ir naktį visai nemiega. Laimei, geriau išsimiegoti padeda kai kurie gėrimai, rašoma express.co.uk.
Jei nemiga jus vargina trumpiau nei tris mėnesius, tai laikoma trumpalaike nemiga. Ilgiau nei tris mėnesius nepraeinanti nemiga vadinama ilgalaike nemiga. Vis dėlto, Jungtinės Karalystės Nacionalinė sveikatos tarnyba teigia, kad dauguma atvejų miego sutrikimai per maždaug mėnesį išsisprendžia patys.
Natūralių vyšnių sulčių nauda
Institucija savo tinklapyje skelbia: „Daugelis žmonių tam tikru gyvenimo laikotarpiu patiria miego sutrikimų. Pavyzdžiui, manoma, kad nemigos laikotarpių yra turėję bent trečdalis britų“.
„Healthline“ informuoja, kad vyšnių sultys gali būti saugus ir efektyvus būdas gydytis nemigą ir kas naktį pamiegoti vis ilgiau“.
Jų tinklapyje aiškinama: „Taip nutinka todėl, kad vyšniose natūraliai yra melatonino, už miegą atsakingo hormono. Be to, vyšniose yra daug triptofano ir antocianino – tai du junginiai, kurie gali padėti organizmui pasigaminti melatonino ir prailginti jo poveikį“.
Tyrimai rodo, kad mitybą paįvairinus vyšnių sultimis padidėja melatonino kiekis organizme ir pagerėja miego kokybė bei trukmė. Vieno tyrimo metu nemiga sergantys pacientai gėrė po 480 ml vyšnių sulčių arba po tokį patį kiekį placebo kiekvieną dieną, dvi savaites.
Asociacija skelbia: „Vyšnių sultys miego trukmę prailgino 85 minutėmis“.
Miegama ilgiau ir kokybiškiau
„Sleep Foundation“ ekspertai priduria: „Vyšnių sultys tikrai gali padėti. Tyrimai rodo, kad geriant vyšnių sultis miegama ilgiau ir kokybiškiau. Šio gėrimo teigiamas poveikis greičiausiai yra susijęs su vyšniose esančiu triptofanu ir melatoninu.
Melatoninas – tai miego hormonas, kuris išsiskiria dienos metu tam, kad organizmas pradėtų jausti mieguistumą. Triptofanas padeda organizmui gaminti melatoniną, todėl tai labai padeda geram nakties miegui“.
Rūkantys žmonės taip pat vakare ilgiau neužmiega, naktį dažniau atsibunda, o jų miegas būna sutrikdytas. Miegoti dažnai neleidžia ir kofeinas bei alkoholis. Taigi, rekomenduojama tiek alkoholio, tiek kofeino prieš einant miegoti vartoti mažiau.
Kofeinas gaunamas su keletu skirtingų produktų. Tai gali būti:
- Arbata;
- Kai kurie gazuoti gėrimai;
- Šokoladas;
- Energiniai gėrimai;
- Kai kurie nuskausminamieji vaistai.
Kofeinas sutrikdo užmigimo procesą ir neleidžia miegoti giliai
„Kai kurie žmonės natūraliai miega negiliai arba vakare ilgai neužmiega, tačiau miegą sutrikdyti gali ir tam tikros gyvenimo aplinkybės – stresą keliantys įvykiai ar kūdikio gimimas“, – informuoja Jungtinės Karalystės Nacionalinė sveikatos tarnyba.
Jei prasta miego kokybė veikia jūsų gyvenimo kokybę ar sukelia sunkumų, pasikalbėkite su savo šeimos gydytoju“.
Jungtinės Karalystės Nacionalinės sveikatos tarnybos teigimu, konkretus miego kiekis priklauso nuo žmogaus ir keičiasi su amžiumi. Įvairūs elektroniniai įrenginiai – kompiuteriai, televizoriai, išmanieji telefonai ir planšetės – skleidžia stiprius mėlynuosius spindulius.
Kai naudojatės šiais įrenginiais, mėlynoji šviesa patenka į smegenis ir sukelia iliuziją, kad dabar – diena. Dėl to smegenys sustabdo melatonino gamybą ir stengiasi nebemiegoti.