sveikas rytojus
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sveikas rytojus“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sveikas rytojus“.
Atskleidė nemalonią tiesą: dėl mažo judėjimo stuburo ligomis suserga vis jaunesni vaikai ir paaugliai
Mūsų kasdienybė neapsieina be judėjimo. Užsiimant kasdiene veikla, darbais, yra labai svarbu, kad kūnas kokybiškai bei laisvai judėtų tam, kad nesijaustų diskomfortas. TV8 laidoje „Sveikas rytojus“ kineziterapeutė atskleidė, kas gali laukti, jei į dienos rutiną nebus įtraukiama fizinė veikla.
29 metus vyriausiąja kineziterapeute dirbanti Lina Žukauskienė ilgą sėdėjimą, darbą prie kompiuterio ir stresą vadina XXI a. rykšte.
Paaiškino, kodėl moterys sensta greičiau už vyrus: dėl to atsakinga viena medžiaga
Pasaulio mokslininkai iki šiol ieško galimybių pratęsti žmogaus gyvenimą. Būtent gera sveikata yra ilgo ir kokybiško gyvenimo svarbiausias dėmuo. Apie tai, kokios organizmo medžiagos lemia ilgesnę jaunystę, pasakojo gydytoja TV8 laidoje „Sveikas rytojus“.
Šiandienos mokslininkai daug dėmesio skiria ilgaamžiškumo paslaptims įminti.
Ekspertai kelia klausimą dėl sveikatą žudančios priklausomybės rūkymui bei naujų jo formų
Kiekvienas iš mūsų tikrai ne kartą girdėjome, kad rūkymas gali sukelti daugybę ligų. Ar žinote, kad kiekvienoje cigaretėje yra daugiau kaip 4000 įvairių medžiagų, iš kurių arti kelių šimtų yra labai kenksmingos sveikatai? Vienos pavojingiausių medžiagų – dervos, galinčios sukelti vėžį, taip pat anglies monoksidas.
Gydytoja perspėja – sąnarių skausmas gali išduoti apie rimtas ligas
Dažniausiai sąnarių skausmas siejamas su dideliu fizinio krūviu, tačiau dar dažniau už šio skausmo slypi autoimuninės ligos, inkstų veiklos sutrikimai, antsvoris ir netinkamos darbo sąlygos. Kaip laiku atpažinti ligas, kurių vienas simptomų – sąnarių skausmas, aiškino gydytoja TV8 laidoje „Sveikas rytojus“.
Mokslininkai teigia, kad apie 70 proc. vyresnių nei 40 m. žmonių susiduria su sąnarių skausmais.
Gintarė Petronytė prasitarė apie sveikatos problemas: pakenkė ir aukštas jos ūgis
Pradėjus intensyviai sportuoti nemažai sportininkų anksčiau nei bendraamžiai susiduria su sveikatos sutrikimais. Viena iš dažniausių sportininkų problemų – sąnarių skausmas. Žymi krepšininkė Gintarė Petronytė papasakojo, kaip didelis fizinis krūvis pakenkė jos sveikatai.
Tekstas parengtas pagal TV8 laidą „Sveikas rytojus“.
Sąnarių skausmai gali varginti ne tik vyresnio amžiaus, bet ir jaunus žmones.
50 proc. sergančių šiomis ligomis – jaunuoliai: „Žmonėms būna gėda kreiptis pas specialistus“
Dažnai lytiškai plintančios infekcijos pasireiškia be simptomų, todėl galima jomis užkrėsti partnerį, o laiku nediagnozavus ir negydant šių infekcijų, kyla didelė grėsmė komplikacijoms, kurios dažniausiai pasireiškia moterims ir naujagimiams.
Papasakojo, kas padeda menopauzės metu: vaisto ieškokite gamtoje
Menopauzės metu vykstantys pokyčiai daro įtaką ne tik fizinei, bet ir psichologinei sveikatai. Visgi, šiuolaikinė medicina padeda moterims lengviau išgyventi šį laikotarpį. Kaip natūraliomis priemonėmis švelninti menopauzės simptomus, pasakoja gydytoja TV8 laidoje „Sveikas rytojus“.
Įprastai menopauzė nustatoma sulaukus 45–55 m., tačiau šio proceso pradžia yra jau nuo 40 m. Šiuo laikotarpiu ima silpti kiaušidžių veikla ir dėl to organizme natūraliai mažėja moteriškų hormonų.
Vyrai sukluskite: ši liga kasmet pasiglemžia daugiau nei 500 lietuvių gyvybes
Kasmet diagnozuojama apie 2000 naujų prostatos vėžio atvejų. Tačiau lankytis gydytojo urologo kabinete vyrams vis dar yra neįprasta ir atrodo nebūtina.
Naujai plintanti nagų grybelio rūšis gąsdina gydytojus: galima užsikrėsti ir grožio salone
Nagų grybelis – problema, kurios gydymas prailgsta. Įsisenėjęs nagų grybelis kenkia ne tik grožiui. Gydytojus neramina ir nauja nagų grybelio rūšis, galinti išplisti po vidaus organus. Apie tai, kokie nagų grybelio tipai yra pavojingiausi, pasakoja gydytoja TV8 laidoje „Sveikas rytojus“.
Kojų ir rankų nagų grybelį įtarti galima tuomet, kai ima perštėti tarpupirščiai, atsiranda smulkių pleiskanų, sustorėja arba suplonėja nagų plokštelės.
Pajutus šiuos simptomus kojose – nedelskite: tai gali būti dėl nepagydomo sindromo
Neramių kojų sindromas – sutrikimas, susijęs su noru fiziškai judėti ir tokiu būdu stabdyti keistus ir nemalonius pojūčius visame kūne. Dažniausiai pasireiškia kojų skausmu ir perštėjimu. Šis sutrikimas yra nepagydomas, tačiau, kaip lengvinti simptomus, aiškina gydytojai specialistai TV8 laidoje „Sveikas rytojus“.
Laidos metu gydytoja teigia, kad neramių kojų sindromas yra noras judinti kojas. Atsiranda ramybėje, ypač naktį atsigulus miegoti.
REKLAMA
REKLAMA
Gydytoja įspėja: lengviau atsikvėpti galima tik sulaukus 12-tos nėštumo savaitės
Kiekviena būsima mama svajoja apie sveiką naujagimį, tačiau net ir įprasta nėštumo eiga gali būti su nenumatytomis būklėmis, bet jų galima ir išvengti. TV8 laidoje „Sveikas rytojus“ gydytoja Jūratė Gruodė teigia, kad gera medicinos priežiūra yra viena svarbiausių sąlygų, kad kūdikis gimtų sveikas.
Tikimybė susilaukti sveiko kūdikio padidėja, jei būsima mama kuo anksčiau apsilanko pas gydytoją ir nepraleidžia profilaktinio patikrinimo.
Sužinokite, dėl ko užsikemša ausys – priežastys gali nustebinti
Dažniausiai apie klausos svarbą susimąstome tada, kai ausyse pajaučiame diskomfortą. Ausies sieros kamščiai susidaro netinkamai prižiūrint ausis, o kodėl užsikemša ausys ir ką tokiais atvejais daryti, TV8 laidoje „Sveikas rytojus“ pasakoja specialistė.
Viena iš ausies užsikimšimo priežasčių – ausies siera ir susidarę sieros kamščiai. Gali pasirodyti, kad ji ausyje yra nereikalinga, tačiau, anot gydytojos otorinolaringologės Žibutės Polianskienės, tai nėra tiesa.
Gydytoja įspėjo vyrus: dėl kelių dalykų vystosi nevaisingumas
Atėjus pavasariui žmonės vis dažniau skundžiasi nusilpusiu imunitetu ar užklupusiomis peršalimo ligomis. Nors sprendžiant tokias problemas dažniausiai griebiamasi vaistų, tačiau dažnai net nesusimąstoma, kad vienas mūsų organizmui itin svarbus mikroelementas gali padėti ne tik atstatyti prarastas jėgas, bet ir sustiprinti imunitetą.
Tas mikroelementas yra cinkas. Vyrams ir moterims jo reikia skirtingai.
Šlapimo pokyčiai gali įspėti apie rimtas ligas: kokių pakitimų ignoruoti negalima?
Šlapimas gali daug pasakyti apie žmogaus sveikatą. Nors sveiko žmogaus šlapimas turėtų būti šviesiai gelsvos spalvos, tačiau tam tikrais atvejais jis gali būti net žalias ar violetinis.
Po rūgštaus valgio dantų reikėtų nevalyti bent pusvalandį: odontologė paaiškino, kas gali nutikti
Dantų ėduonis – viena labiausiai paplitusių burnos ertmės infekcinių ligų. Jo atsiradimui įtakos turi ne tik paveldimumas ar netinkama mityba – didžioji dalis dantų ėduonies atvejų atsiranda dėl netinkamos burnos higienos.
Nedaugelis susimąsto, kad norint prižiūrėti dantis tinkamai, burnos higienos priemones būtina pasirinkti individualiai, atsižvelgiant į esamą dantų būklę.
Orijus Gasanovas savo ligas išmoko ignoruoti: gydytojai iki šiol stebisi, kaip tai įmanoma
Vienas žymiausių Lietuvos keliautojų, žurnalistas Orijus Gasanovas TV3 laidoje „Sveikas rytojus“ pasakojo, kad nuo pat vaikystės dažnai sirgdavo, o visų tų negalavimų priežastis – alergijos.
Tiesa, šią priežastį O. Gasanovas sužinojo tik prieš pat mokyklą.
„Tai užtruko iki pirmos klasės, kada man diagnozavo bronchinę astmą, o kartu su bronchine astma diagnozavo milijoną alergijų.
Vaida Genytė prabilo apie jaunystėje kamavusias ligas: „Anksčiau turėjau labai didelių problemų“
Balsas – vienas pagrindinių žmogaus komunikavimo instrumentų. Jo pagalba reiškiame emocijas, bendraujame su žmonėmis, dainuojame. Neretai pasitaiko atvejų, kuomet jaučiame balso išsausėjimą ar užkimimą. Kodėl susiduriama su balso problemomis ir ką reikėtų daryti pajutus tokius simptomus?
Sveikatos ir sveikos gyvensenos laidoje „Sveikas rytojus“ buvo kalbama apie balso ir jo stygų svarbą, atskleidžiama kas balsą žaloja bei kaip jį puoselėti.
Šie veiksniai kenkia jūsų klausai: įsidėmėkite ir to nebekartokite
Didžioji žmonių dauguma gyvena klausai kenksmingomis sąlygomis. Pavyzdžiui, rūkantieji turi net 70 proc. didesnę tikimybę, kad jų klausa sutriks. TV8 laida „Sveikas rytojus“ domėjosi ir kitais klausai kenkiančiais aspektais.
Rūkymas klausai kenkia dėl to, kad rūkant kraujagyslės traukiasi, o tai riboja kraujo tekėjimą į ausis. Dėl to klausa ima silpti ir gali sutrikti. Galimybę grąžinti klausą kurčiajam yra įgyvendinamas šių dienų stebuklas.
Garsaus psichiatro 4 stadijos vėžys nesustabdė: „Dievas vis tiek mane myli“
Onkologinės ligos diagnozė daugeliui žmonių vis dar skamba kaip nuosprendis, tačiau garsus Lietuvos gydytojas, psichiatras Leonas Kačinskas sako, kad jo išgyventa onkologinės ligos istorija ir požiūris į ligą yra visai kitoks.
TV8 laidoje „Sveikas rytojus“ L. Kačinskas teigė, kad reikia suvokti, kad visos ligos yra vienodos.
„Išsigąsti nereikia dėl jokios ligos, reikia spręsti, reikia ją gydyti ir ieškoti išeičių. Pavyzdžiui, žmogus susirgo vėžiu, bet mirė nuo gripo.
Gydytoja griežtai įspėja: įkandus erkei šiukštu to nedarykite
Šylant orams vis dažniau kalbama apie bundančią grėsmę – erkes. Nors apie erkių pernešamas ligas ir jų komplikacijas kalbama daug, TV8 laidoje „Sveikas rytojus“ gydytoja Eglė Marciuškienė teigė, kad medikai vis tiek dažnai lieka neišgirsti.
Erkių aktyvumo sezonas prasideda ankstyvą pavasarį, balandžio mėnesį, ir tęsiasi iki lapkričio. Erkės aktyvios tampa vidutinei paros temperatūrai pasiekus vos 7 laipsnius šilumos. Lietuva priskirtina prie didelio erkių paplitimo kraštų.
Alavijo gerųjų savybių mokslas nepaneigė: kuo jis gali padėti?
Visais laikais alavijas buvo labiausiai gydymo tikslais naudojamas augalas. Net šių dienų mokslas negalėjo paneigti senovės raštuose užfiksuotų naudingųjų savybių, o tik dar labiau praplėtė jų sąrašą.
TV8 laidoje „Sveikas rytojus“ kinų medicinos lektorė Dalia Sekmokienė teigė, kad alavijas jau prieš 5 tūkstančius metų buvo žinomas Egipte, labai plačiai naudojamas Indijoje.
„Buvo žinoma, kad jis padeda nuo visų ligų.
Nemaloni tema moterims: pajutusios šiuos simptomus nesigėdykite – kreipkitės į gydytojus
Moters intymi higiena yra labai subtili ir individuali tema, todėl intymūs klausimai dažnai vis dar nepatogūs, tačiau TV8 laidoje „Sveikas rytojus“ ginekologai pabrėžė, kad intymios higienos priežiūra turi didelę įtaką lytinei sveikatai, nes net netaisyklingas prausimasis gali jai pakenkti.
Kvapnūs muiliai, dušo želė, drėgnos servetėlės, sintetinis apatinis trikotažas ir intymus gyvenimas dažnai keičiant partnerius gali sukelti bakterinę vaginozę.
Orijus Gasanovas prabilo apie vaikystėje kamavusias sveikatos problemas: atsakė, kaip jas pažabojo
Daugybė žmonių kenčia nuo įvairių tipų alergijų, tačiau pavasario ir vasaros sezonais sunkiau tiems, kuriuos vargina alergija žiedadulkėms. Tai yra labiausiai paplitusi alergijos forma, kuri dar vadinama polinoze. Kaip palengvinti alergines reakcijas ir ar įmanoma su jomis susigyventi?
Sveikos gyvensenos ir sveikatos aktualijų laidoje „Sveikas rytojus“ buvo kalbama apie įvairias alergijas, pasakojama apie jų nustatymo bei gydymo būdus, rašoma pranešime spaudai.
66-erių Petras Kazlauskas atskleidė, kaip įveikė sunkią ligą
Astma – lėtinė uždegiminė liga, kuri neretai painiojama su paprastu kosuliu. Jai paūmėjus, tampa sunkiau kvėpuoti, padidėja bronchų jautrumas įvairiems dirgikliams.
Vegetarė Živilė Vaškytė-Lubienė – apie mitybą: „Man labai svarbu, kas ir su kokiomis mintimis pagamina maistą“
Smegenys – vienas svarbiausių žmogaus organų. Suprastėjus jų veiklai galime susidurti su itin nemaloniomis pasekmėmis – pablogėjusia atmintimi, emociniu disbalansu ar koncentracijos praradimu.
Sveikatos ir sveikos gyvensenos laidoje „Sveikas rytojus“ buvo diskutuojama apie mitybos daromą įtaką smegenų veiklai bei kokie būdai gali padėti palaikyti vidinę harmoniją ir gerus organizmo rodiklius.
Jaučiate nuolatinį nuovargį? Gydytoja įspėja – nedelskite
Sveiką nuovargį jaučiame po intensyvios darbo dienos, treniruotės sporto klube ar tiesiog šokių vakarėlio. Toks nuovargis greitai praeina ir vėl jaučiamės žvalūs, tačiau nuovargis gali būti ir ilgalaikis. Apie tokį nuovargį domėjosi TV8 laida „Sveikas rytojus“.
Jei kankina nuolatinis nuovargis, kuris tęsiasi ilgiau nei kelias savaites, reikėtų sunerimti.
Ingrida Martinkėnaitė prakalbo apie sveikatą: atskleidė, kaip ja rūpinasi
Nuovargis – bene dažniausiai pasireiškianti sveikatos problema. Tačiau kartais net nesusimąstome, kad tai gali būti ne tik įtempto gyvenimo pasekmė, bet ir užklupusių ar besiformuojančių ligų pranašas.
Sveikatos ir sveikos gyvensenos laidoje „Sveikas rytojus“ kalbėjusi dainininkė Ingrida Martinkėnaitė pripažino, kad negali sau leisti jaustis pavargusi ar išsekusi, ypač šiuo metu, kai planuoja naują grupės koncertų turą.
Ši klastinga liga lietuviams smogia iš pasalų: įsidėmėkite simptomus
Žmonės, kurį laiką jaučiantys nuovargį, silpnumą ir sumažėjusį apetitą, dažnai net nepagalvoja, kad tai gali būti pirmieji mažakraujystės požymiai. Ši liga gali būti labai klastinga, tad labai svarbu kuo greičiau ją diagnozuoti.
Sveikatos ir sveikos gyvensenos laidoje „Sveikas rytojus“ buvo diskutuojama apie anemiją, dar kitaip vadinamą mažakraujystę. Gydytojai pateikė šios ligos atsiradimo priežastis, tyrimų metodus ir gydymą.
Išvenkite silpnėjančios klausos: štai, kas jums padės
Klausa – vienas svarbiausių žmogaus pojūčių. Žmogaus ausys surenka visus garsus, kuriuos paverčia nerviniais signalais ir perduoda smegenims. Būtent klausos dėka galime atpažinti daugybę skirtingų garsų, orientuotis aplinkoje bei visapusiškai mėgautis gyvenimu.
Sveikos gyvensenos ir sveikatos aktualijų laidoje „Sveikas rytojus“ buvo kalbama apie klausos sutrikimus, pasakojama kokios prevencinės priemonės padeda užkirsti kelią klausos pablogėjimui bei kaip galima klausą pagerinti.
Vaida Poderytė-Bernatavičė apie odos problemas ir jų sprendimo būdus: „Oda – organizmo veidrodis“
Brendimo laikotarpiu daugelis skundžiasi silpnesnės ar stipresnės formos odos bėrimais, tačiau viena pagrindinių odos ligų – aknė – pasireiškia ne tik paauglių gretose. Dažnai su šia problema susiduria ir brendesnio amžiaus žmonės.
Sveikatos ir sveikos gyvensenos „Sveikas rytojus“ laidoje televizijos laidų prodiuserė Vaida Poderytė-Bernatavičė pasakojo, kad su lengvos formos akne susidūrė dar paauglystėje, tačiau ir dabar jai tenka pakovoti su odos bėrimais.
Net trečdalis lietuvių serga skydliaukės ligomis: gydytoja įvardijo simptomus
Skydliaukė organizme atlieka milžinišką darbą – gamina hormonus, kurie reguliuoja temperatūrą, dalyvauja skaldant kalorijas bei reguliuoja širdies, raumenų, smegenų veiklą, todėl jos sutrikimai turi pasekmių.
Skydliaukės ligomis serga tiek vyrai, tiek moterys, pagyvenę, paaugliai ar net kūdikiai, tačiau moterys skydliaukės disfunkcija serga iki 10 kartų dažniau negu vyrai.
Pavasarį kankina sloga? Gydytojai pasakė, kada laikas susirūpinti
Artėjantis pavasaris, deja, džiugina ne visus. Pražydus pirmiesiems augalams, sprogstant medžių pumpurams nemažai žmonių kenčia nuo alergijos. Šios sisteminės ligos tinkamai negydant ir efektyviai nekontroliuojant padidėjusių jautrumo reakcijų, tai gali sukelti daugiau sveikatos sutrikimų.
Pastaraisiais dešimtmečiais alergijų skaičius pradėjo augti itin sparčiai, ypač Vakarų Europoje. Visame pasaulyje sergančiųjų yra apie milijardą, alerginėmis ligomis serga 1 iš 4 europiečių.
Mantas Wizard – apie nematomą iliuzionistų darbo pusę: „Mano profesija pareikalauja daug sveikatos“
Pavasariop dažnas pajunta silpnumą, energijos trūkumą, netgi širdies permušimus. Ypač dėl sveikatos turėtų suklusti tie, kurių mityba ir fizinis aktyvumas neatitinka medikų rekomenduojamų normų bei tie, kurie žiemos laikotarpiu sirgo peršalimo ar virusinėmis ligomis.
Prieš 30 metų Livetai Kazlauskienei buvo diagnozuota sunki liga: „Nesupratau, kas su manimi darosi“
Ligos dažniausiai užpuola pačiu netikėčiausiu momentu ir gerokai pakoreguoja įprastą žmogaus gyvenimo ritmą. Jei nuolatos jaučiate nuovargį, staiga priaugote svorio ar sutriko žarnyno veikla, organizmas gali įspėti apie labai rimtą ligą.
Sveikos gyvensenos ir sveikatos aktualijų laidoje „Sveikas rytojus“ buvo kalbama apie vis dažniau nustatomas skydliaukės ligas ir prevencines priemones, galinčias padėti laiku jas aptikti.
Kankina aknė? Gydytoja paaiškino, ko jūsų organizmui greičiausiai trūksta
Aknė jau seniai nėra tik paauglių liga, kuri pasireiškia brendimo laikotarpiu. Ji kankina ir nemažai suaugusių žmonių, o kodėl ši liga pasireiškia vėlesniame amžiuje, domėjosi TV8 laida „Sveikas rytojus“.
Higieninės kosmetikos kosmetologė laidoje teigė, kad labai dažnai su aknės protrūkiais susiduria ir žmonės tarp 25 ir 45 metų amžiaus. Aknė – plauko folikulo riebalinės liaukos uždegiminė, lėtinė liga, kuri gali būti lengvos, vidutinės ar sunkios formos.
Ramūnas Vyšniauskas nėrė į dar vieną naują veiklą: padeda atsikratyti antsvorio ir atrasti sportą
Kai žmonės jaučiasi pavargę ar pajaučia, kad savijauta tapo prastesnė, sveikatos būklę dažnai bandoma gerinti keičiant mitybos ar fizinės veiklos įpročius. Tačiau retas žino, kad tokie sveikatos gerinimo būdai gali ir nepadėti, jei organizme yra pasireiškęs bakterinis disbalansas.
Ši liga ypač pavojinga vaikams iki 5 metų: pasakė, kurių simptomų ignoruoti negalima
Nors pasaulyje mažakraujyste serga labai daug žmonių, dažnai ši liga nustatoma atsitiktinai, pavyzdžiui, tiriant kitas ligas. TV8 laida „Sveikas rytojus“ domėjosi, kokia tai liga ir kokie jos simptomai.
Šeimos gydytoja Neringa Sakalauskė aiškino, kad sergant mažakraujyste kraujyje sumažėja eritrocitų, raudonųjų kraujo kūnelių ir (arba) hemoglobino kiekis. Pastarasis atsakingas už deguonies pernešimą į audinius.
Kovoti su nutukimu padedantis mokslininkas tapo laidos vedėju: pasakos, kaip sveikai atsikratyti antsvorio
Sveikatos ir sveikos gyvensenos laidoje „Sveikas rytojus“ – džiaugsmingi pokyčiai. Prisijungti prie laidos vedėjų komandos buvo pakviestas žinomas farmacininkas, mokslininkas, funkcinio maisto kūrėjas Mantas Jakimavičius.
Šonkaulių traumą patyrusi Simona Burbaitė atskleidė, kaip atgauna jėgas: negalėjau avėti net sportbačių
Žiemą žmonės dažnai pamiršta pasirūpinti savo pėdų ir kojų sveikata. Svarbu suvokti, kad pėdos yra labai svarbi kūno dalis, nes jos yra pagrindas, ant kurio mes stovime. Nešiodami netinkamą avalynę ar skirdami per mažai dėmesio pėdų priežiūrai, galime iššaukti rimtus pėdos sutrikimus, kurie gali paveikti mūsų mobilumą.
Šios kepenų ligos pasekmės labai liūdnos – atkreipkite dėmesį į simptomus
Kepenys – antras pagal dydį žmogaus organas, kuris atlieka daugiau nei 500 funkcijų. Vis dar manoma, kad pagrindinė kepenų ligų priežastis – alkoholio vartojimas. Tai yra tiesa, tačiau žymiai labiau yra paplitusi nealkoholinė suriebėjusių kepenų liga.
Jos negydant ji gali peraugti į kepenų cirozę ar kepenų vėžį.
Liną nuo klastingos ligos komplikacijų išgelbėjo laiku atlikta operacija: tai – šių laikų stebuklas
Dažnai savo sveikata susirūpiname tik tuomet, kai organizmo siunčiami simptomai mums iššaukia diskomfortą, tad galiausiai neretai tenka išgirsti ir gąsdinantį gydytojo verdiktą, jog reikalinga operacija. Tačiau ar visos operacijos yra tikrai tokios gąsdinančios?
Sveikatos ir sveikos gyvensenos laidoje „Sveikas rytojus“ vilnietė Lina Januškevičienė papasakojo savo istoriją. Moteriai dienos chirurgijos centre buvo atlikta išsiplėtusių kojų venų operacija.
Nuo kepenų ligų kenčia ne tik piktnaudžiaujantys alkoholiu: gydytoja atskleidė, kada reikėtų išsitirti
Kepenys yra antras pagal dydį mūsų kūno organas. Dažniausiai kepenų ligos atsiranda dėl įvairių infekcijų, nutukimo, paveldimų ligų ar piktnaudžiavimo alkoholiu. Laikui bėgant negydomos kepenų ligos gali sukelti ir rimtesnių komplikacijų, tačiau ankstyvas ligų diagnozavimas bei gydymas gali padėti užkirsti kelią kepenų nepakankamumui.
Ironvytas – apie klaidas sportuojant: „Sportas per skausmą – blogas dalykas“
Sveikatos specialistai nuolatos ragina žmones kuo daugiau judėti bei sportuoti – aktyvus gyvenimo būdas išties ženkliai prisideda prie gyvenimo kokybės bei sveikatos gerinimo. Tačiau pagaliau pasiryžus gyventi aktyviau, labai svarbu sportui atitinkamai pasiruošti.
Tapytoja Mykolė Ganusauskaitė apie nematomą menininkų darbo pusę: „Tai – lyg nuolatinis chroninis slogavimas, prie kurio esu įpratusi“
Sėdimas darbas dažnai gali tapti iššūkiu, privedančiu prie rimtesnių ligų atsiradimo. Dažnai sėdintys asmenys susiduria su raumenų problemomis, nugaros, sąnarių ir galvos skausmais.
Gydytoja įvardijo gimdos kaklelio vėžio priežastis: įsidėmėkite ir nenumokite ranka
Baigėsi Europos gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitė. Jos tikslas – atkreipti dėmesį į šią ligą, rizikos veiksnius ir prevencijos priemones. Laimė, jau žinomos priežastys, kurios didina tikimybę gimdos kaklelio ląstelėms pakisti ar tapti vėžinėmis.
TV8 laidoje „Sveikas rytojus“ gydytoja, akušerė-ginekologė Renata Valiūnienė aiškino, kad žinant šias priežastis, galime išvengti iki 85 proc. visų gimdos kaklelio vėžio atvejų.
Dirbate sėdimą darbą? Gydytojai įspėja – tai gali sukelti lytinių organų problemas
Įrodyta, kad pasyvus gyvenimo būdas, sėdimas darbas ir fizinio aktyvumo stoka tiesiogiai susiję su ankstyvomis mirtimis. Pasaulyje net 5 milijonus mirčių išprovokuoja fizinis pasyvumas. TV8 laida „Sveikas rytojus“ domėjosi, kaip sėdėjimas ar sėdimas darbas kenkia sveikatai.
Daug sėdintys ilgainiui susiduria su sąnarių, raumenų problemomis, ima jausti nugaros, kelio sąnarių, net galvos skausmus, teigė fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas Arvydas Balčius.
Šefas pataria, kaip maistu stiprinti imunitetą: „Vienoje daržovėje vitamino C yra daugiau nei citrusiniuose vaisiuose“
Įsibėgėjus žiemos sezonui ir nukritus oro temperatūrai, įsismarkauja peršalimo ir gripo ligos. Šaltam orui patekus į nosį ir viršutinus kvėpavimo takus, tokie virusai kaip gripas, peršalimas ar COVID-19, dažnai plinta lengviau ir greičiau.
Žinoma gydytoja tapo sveikatos laidos vedėja: „Pasiūlymo sulaukiau per gimimo dieną, tai – nuostabi dovana"
Ilgametėje sveikatos ir sveikos gyvensenos laidoje „Sveikas rytojus“ – pokyčiai. Naujajame sezone nuspręsta dar didesnį dėmesį skirti ligų profilaktikai bei ankstyvajai diagnostikai, tad laidos žiūrovų laukia ne tik nauja, aktuali rubrika „Sveikatos diagnostika“, bet ir nauja jos vedėja – ilgametę medicininę patirtį turinti laboratorijos gydytoja Eglė Marciuškienė.
Šaltuoju metų sezonu jaučiatės liūdni? Gydytojai paaiškino kodėl
Šaltuoju, tamsiuoju metų sezonu ir po didžiausių metų švenčių daugelis susiduria su slogiomis nuotaikos. Jaučiamam liūdesiui, nerimui ar nepasitenkinimui ne visada randamas paaiškinimas, todėl TV8 laida „Sveikas rytojus“ domėjosi, dėl ko kyla tokie jausmai.
Stresas ir depresinės nuotaikos po šventinio laikotarpio visų pirma susijusios su padidintais žmonių lūkesčiais, sako gydytojas psichoterapeutas, profesorius Eugenijus Laurinaitis.
Gydytojai įspėja: nenuvertinkite žarnyno siunčiamų signalų – jame prasideda daugelis lėtinių ligų
Esant antsvoriui ar nutukimui, žmogus rizikuoja susirgti išemine širdies liga, cukriniu diabetu, patirti insultą ir kitas sunkias sveikatos būkles, tačiau nutukimo gydymas, svorio mažinimo strategijos dažniausiai būna gana mažai efektyvios ir trumpalaikės.