erkės

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „erkės“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „erkės“.

Siaubinga liga Viktorijos gyvenimą apvertė aukštyn kojomis: „Tikiuosi, kad bent akimirką susimąstysite“

Staiga užklupus erkiniam encefalitui Viktorija Kalvelytė net nenutuokė, ką jai teks patirti. Ši liga, kuriai specifinių vaistų nėra, moterį užklupo netikėtai. Pasak moters, tai buvo viena blogiausių patirčių jos gyvenime, o pasiskiepijusi nuo erkinio encefalito ji nebuvo. Nuo ligos atsiradimo iki pasekmių sveikatai moteris pasidalino savo istorija. „Erkinis encefalitas. Dėl to buvau dingusi iš visur. Tokią diagnozę išgirdau rugsėjo viduryje.

Pribloškė šiemet iki aukštumų šovęs sergamumas klastinga infekcija: paaiškino, kas nutiko

Sveikatos specialistai skaičiuoja rekordinius sergamumo Laimo liga skaičius – dar nesibaigus metams susirgimai viršija visų laikų rekordus. Nors keičiantis klimatui išties stebimas augantis erkių platinamų ligų mastas, medikai ramina, kad šiųmetė statistika yra kiek iškreipta. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, per šių metų 11 mėnesių užfiksuota net 15,4 tūkst. Laimo ligos atvejų.

Knibždančias erkes ant jūsų veido išduoda šie ženklai: dermatologas įspėja pastebėti laiku

Scottas Walteris, Denverio apylinkėse dirbantis sertifikuotas dermatologas, pasakoja apie Demodex – mažytę aštuonkoję erkę, kuri gyvena veido, krūtinės ir kaklo plaukų folikuluose bei riebalų liaukose. Pasak vyro, šios erkės naktimis „siautėja“ – mainitasi ir poruojasi – ant žmonių veidų. „Demodex yra mažutėlės erkutės, kurios gyvena mūsų plaukų folikuluose ir riebalų liaukose, o naktį jos išlenda pavalgyti mūsų negyvų odos ląstelių ir poruotis, – aiškino jis „TikTok“ paskelbtame vaizdo įraše.
2024-11-05

Lietuvoje išplitęs virusas šiemet pareikalavo rekordiškai daug gyvybių: siūlo nemokamą paslaugą apsaugai

Lietuvoje kaip reikiant išplito klastinga liga – erkinis encefalitas, nuo kurios neapsaugotas nė vienas. Negana to, specifinių vaistų nuo šio viruso nėra, o trečdaliui persirgusiųjų gali grėsti neįgalumas. Nemokamai pradėjus skiepyti 50–55 metų asmenis tuo jau pasinaudojo virš 10 tūkst., tačiau ekspertai konstatuoja, kad to nepakanka. Šiemet jau dabar fiksuota daugiau susirgimų erkiniu encefalitu nei pernai.

Rugsėjį nuo erkinio encefalito nemokamai pasiskiepijo virš 10 tūkst. 50–55-mečių

Per pirmąjį skiepijimo mėnesį – rugsėjį – nuo erkinio encefalito nemokamai pasiskiepijo virš 10 tūkst. 50–55 metų amžiaus gyventojų. „Rugsėjį nuo erkinio encefalito nemokamai pasiskiepijo 10 096 asmenys, priklausantys 50–55 metų amžiaus grupei“, – šią savaitę komentare BNS nurodė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė Vilda Bajoriūnienė.

Stebi pavojingos ligos šuolį − susirgti gali kiekvienas: patarė, kaip saugotis

Šiltas ir saulėtas ruduo skatina žmones laisvalaikį praleisti gamtoje, užsiimti aktyviomis veiklomis lauke. Visgi draudikų turimi duomenys siunčia įspėjimą − sergančiųjų erkių platinamomis ligomis skaičius kasmet auga, o ypač neramina susirgimų Laimo liga šuolis. Medikai pabrėžia, jog įtariant susirgus erkių užkrečiamomis ligomis, vertėtų nepamiršti savistabos ir suskubti laiku kreiptis į gydytojus.
2024-09-23

Rimas kreipėsi į polikliniką, o atsidūrė ligoninėje – pasiskiepijęs nuo šios ligos nebuvo

Šiemet sergančiųjų erkiniu encefalitu kone dvigubai daugiau nei pernai, o mirė 6 žmonės. Tai – tris kartus daugiau nei pernai. Tačiau žmonės neskuba skiepytis nuo šios sunkios ligos. Nuo rugsėjo nemokamai gali skiepytis žmonės nuo 50 iki 55 metų – gydytojai tikėjosi besiskiepijančių antplūdžio, bet ateina vienas kitas. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.  Vilnietis Rimas erkiniu encefalitu susirgo prieš porą metų. Pirmuosius ligos požymius dar galėjo kentėti.

Nuo rugsėjo 1 d. – nauja sveikatos paslauga: štai kam priklausys nemokamai

Nuo šių metų rugsėjo 1 dienos privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti 50–55 metų (imtinai) amžiaus gyventojai galės nemokamai pasiskiepyti nuo erkinio encefalito. Valstybinė ligonių kasa dar šių metų pavasarį įsigijo 72 600 „Pfizer“ gaminamos vakcinos dozių, o šis pirkimas Privalomojo sveikatos draudimo fondui kainavo beveik 860 tūkst. eurų.  „Kadangi nemažai ligos atvejų baigiasi darbingumo praradimu, pirmiausia siekiama apsaugoti darbingo amžiaus žmones.

Įspėja grybautojus Lietuvoje: pastebėję šiuos ženklus – reaguokite nedelsiant

„Avus Clinic“ įspėja, jog intensyvėjant aktyvaus grybavimo sezonui svarbu nepamiršti, kad miške erkės nemiega. Šiuo metu jos aktyvios, todėl po kiekvieno apsilankymo miške ar tiesiog pabuvimo gamtoje svarbu atidžiai apžiūrėti savo kūną, o jeigu pastebėjote įsisiurbusią erkę ją tinkamai ištraukite. Pasak klinikos, erkę reikia pašalinti smulkiu smailiu pincetu, ar kitu tam specialiai sukurtu prietaisu, tokiu kaip plastikinė kortelė ar šaukštas su V formos išpjova.
2024-08-19

NVSC: per mėnesį 60 proc. išaugo fiksuotų erkinio encefalito atvejų skaičius

Per mėnesį fiksuotų erkinio encefalito atvejų skaičius išaugo 60 proc., praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Preliminariais duomenimis, liepos mėnesį erkiniu encefalitu susirgo 201 asmuo. Tai 76 atvejais daugiau nei birželį. Kaip praneša NVSC, didžioji dalis susirgusių asmenų (139), buvo nepasiskiepiję. Per praėjusį mėnesį užfiksuotas vienas mirties nuo erkinio encefalito atvejis, nurodo centras.
Aktualijos 2024-08-17
REKLAMA
REKLAMA

Ragina pasodinti šiuos augalus sode: jų poveikis nustebins

Atėjus šiltesnėms dienoms, mūsų sodai vėl prisipildo gyvybės. Deja, ne mes vieni džiaugiamės sugrįžimu į gamtą – erkės taip pat nekantriai laukia savo aukų. Norėdami apsisaugoti nuo pavojingų ligų, kurias gali pernešti šie maži voragyviai, apsvarstykite galimybę sodinti augalus, kurie natūraliai juos atbaido. Štai –3 augalai, kurie ne tik apsaugos jūsų sveikatą, bet ir suteiks jūsų sodui grožio. Prieš kalbant apie augalus, kurie padės kovoti su erkėmis, verta suprasti, kodėl tai taip svarbu.
2024-08-06

26-erių Emilijai medikai įtarė vėžį: ragina į šiuos simptomus nenumoti ranka

Nors vasara siejama su šiluma, kelionėmis ir maloniais prisiminimais, dažnai pamirštama, kad linksmybės gali greitai baigtis vos tik įsisiurbus erkei. Lietuvoje kiekvieną vasarą vis smarkiau auga sergamumas erkių platinama Laimo liga. Visai neseniai net kelios erkės įsisiurbė ir 26-erių metų vilnietei Emilijai, kurios jai atnešė nemalonią „staigmeną“ – merginai medikai patvirtino Laimo ligą. Emilija naujienų portalo tv3.lt skaitytojams papasakojo, kaip įsisiurbusios erkės sukrėtė jos gyvenimą.
2024-08-04

Įspėja dėl išaugusio sergamumo šiuo virusu: „Vis dar nesiskiepija didelė dalis Lietuvos žmonių“

Šiais metais Lietuvoje išaugo erkiniu encefalitu sergančių asmenų skaičius. Vien birželį fiksuoti 125 ligos atvejai – dvigubai daugiau nei pernai tuo pačiu metu, sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistė Milda Žygutienė. „Jeigu žiūrėtume visų metų dinamiką, didžiausias sergamumas visada yra registruojamas nuo birželio iki spalio mėnesio – beveik 80 proc. visų atvejų.

Lietuvoje daugėja sergančiųjų šiuo virusu: išvardijo simptomus – įsidėmėkite

Vasarai įpusėjus Lietuvoje daugėja sergančių erkiniu encefalitu. Vien šį birželį užfiksuoti 125 atvejai – net dvigubai daugiau nei pernai tuo pačiu laiku. Nuo erkinio encefalito šį birželį jau mirė du žmonės, o iš viso šiais metais – 5 žmonės. Gydytojai specialistai pabrėžia ir tai, kad didžioji dalis ligoninėse šiuo metu gydomų pacientų – nepasiskiepiję. Pasak medikų, encefalitas pažeidžia galvos smegenis ir periferinius nervus, o pradžioje simptomai dažnai primena gripą.

Klastingasis virusas toliau šienauja gyvybes: per birželį pražudė dar du lietuvius

Nuo erkinio encefalito šiemet jau mirė 5 žmonės, 2 iš jų – birželio mėnesį. Iš viso per šį mėnesį fiksuoti 125 susirgusieji, 59 iš jų gydyti ligoninėje. Specialistai įspėja, kad erkių platinamomis ligomis užsikrėsti įmanoma nuo namų ir visai nenutolus – su šiuo pavojingu gyviu galima susidurti tiesiog kieme ar parke. Naujausiais Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, klastingasis erkinio encefalito virusas per birželį pražudė dar du lietuvius.

Populiarėja nelegalios erkių naikinimo paslaugos – gali nukentėti žmonės ir augintiniai

Vasarai įsibėgėjus, Lietuvoje nesąžiningi verslininkai siūlo naują, tačiau nelegalią ir žalingą paslaugą – erkių naikinimą privačiose valdose ar žaliuosiuose plotuose. Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, taip erkių niekas neišnaikins, o kita svarbi gyvūnija žūsta. Nuo chemikalų gali nukentėti ir žmonės, šunys ar katės, nes įmonės naudoja neįteisintus Lietuvoje nuodus. Vis tik kai kurių žmonių tai neatbaido.
REKLAMA
Erkės tyko net ir miestuose: štai, kaip apsisaugoti  Erkės tyko net ir miestuose: štai, kaip apsisaugoti

Erkės tyko net ir miestuose: štai, kaip apsisaugoti

Vingio parke, šalia estrados, praeidami galėsite pastebėti įspūdingą meninę instaliaciją, kuri primena, kad net ir gražiausiomis akimirkomis gamtoje reikia išlikti atsargiems ir sąmoningiems. Šis įspėjimas yra skirtas atkreipti jūsų dėmesį į erkių keliamą pavojų ir būtinybę laikytis saugumo priemonių gamtoje. Erkės – mažyčiai, bet itin pavojingi parazitai, tykantys miško glūdumoje, pievose ir net miesto žaliosiose zonose. Jos gali sukelti rimtų sveikatos problemų tiek žmonėms, tiek gyvūnams.
2024-07-05

Erkių puškimas chemija sovietmečiu – tik legenda: specialistai perspėja gyventojus „neužkibti“ ant tokių skelbimų

Kaip ir kasmet šiltuoju sezonu erkės gąsdina gyventojus – dalis dėl šių mažų voragyvių net išvis vengia kelti koją į miškus ar net miesto parkus. Neretai pasigirsta ir raginimų „kažką daryti“, suvok, naikinti erkes purškiant chemikalais. Net atsiranda tokią paslaugą siūlančių asmenų. Specialistai gi atkerta, kad tokia praktika Lietuvoje niekada netaikyta, juo labiau iš to būtų daugiau žalos nei naudos. Įsibėgėjus šiltajam metų laikui sergamumas erkių ligomis šoko į viršų.

Tai žino ne visi: sunkia liga galima užsikrėsti ir geriant pieną

Vasariški orai tik ir traukia pabūti gamtoje, tačiau sveikatos specialistai įspėja saugotis vos pastebimų, bet labai pavojingų padarų – erkių. Kraujo ištroškę gyviai platina ne tik klastingą Laimo ligą – Lietuvoje kaip niekur kitur išplitęs erkinis encefalitas. Tačiau retas žino, kad juo užsikrėsti galima ir vartojant nepasterizuotą užkrėstų gyvulių pieną ir jo produktus.

Šiemet – jau net trys mirtys nuo erkinio encefalito, užsikrėtusiųjų Laimo liga – virš 1 tūkst.

Nuo erkinio encefalito šiemet jau mirė 3 žmonės, 2 iš jų – gegužės mėnesį. Iš viso per šį mėnesį liga nustatyta arti 80-ies žmonių, didžioji dalis gydyta ligoninėje. Tuo metu kitu erkių platinamu susirgimu – Laimo liga – susirgo virš 1 tūkst. gyventojų, tačiau hospitalizuota buvo tik 11. Tokius naujausius duomenis pateikia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC). Specialistai konstatuoja, kad sergamumas erkių platinamomis ligomis tik įsibėgėja.

Paviešino žemėlapį, kur Lietuvoje daugiausiai užsikrėtė erkių platinamomis ligomis: išskyrė kelis rajonus

Vasarą vis daugiau laiko praleidžiame gryname ore – miestų parkuose, soduose ar sodybose, o mėgstančius grybauti į miškus jau vilioja grybai. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai primena, kad gamtoje turime išlikti itin atidūs, nes joje mūsų laukia pavojingas ligas platinantys nariuotakojai – erkės.

Lietuvoje – grėsmingiausia situacija iš visų Europos šalių: pavojingas gyvis sėja net mirtį

Pagal sergamumo erkiniu encefalitu rodiklį Lietuva jau ne vienerius metus lyderiauja Europoje. Per pastaruosius 30 metų erkinio encefalito atvejų skaičius visuose endeminiuose Europos regionuose išaugo beveik 400 proc. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, kasmet vidutiniškai šia erkių platinama liga suserga apie 400–500 šalies gyventojų. Paklausta, kodėl gi erkės taip myli Lietuvą, NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyr.

Pamačiusi vaizdą pro langą kaunietė tylėti nebegali: „Tuoj bus galima ganyti karves“

„Kas vyksta Kaune“ skaitytojai dalinasi savo nusivylimais dėl nepjaunamos žolės mieste. Šįkart portalo redakcija sulaukė Tyrlaukio g. ir Biržiškų g. gyventojų pranešimų. Žmonės piktinasi ne tik dėl estetikos, kurios nepjaunama žolė nepriduoda, tačiau dėl suaktyvėjusių erkių ir kitų gyvių, kurių nepjaunamose pievose – knibždėte knibžda. „Metai iš metų ta pati problema. Tyrlaukio gatvėje tuoj bus galima ganyti karves.
2024-05-28

Ką daryti įsisiurbus erkei: kaip tinkamai ištraukti ir kada kreiptis į gydytojus?

Artėjant vasarai vis daugiau laiko leidžiame lauke. Tačiau pievose, parkuose ir miškuose laukia ne tik pramogos, bet ir erkės bei jų platinamos ligos. Norint išvengti erkės įsisiurbimo, apsauga reikėtų pasirūpinti dar prieš išeinant iš namų, o jei erkė vis tik įsisiurbė – kuo greičiau, ir, svarbiausia, taisyklingai ją pašalinti. Kaip tą padaryti, pataria ekspertai.
2024-05-23

Prasidėjo erkių sezonas: vaistininkė paneigė plačiai paplitusį mitą

Lietuva Europoje pagal erkinio encefalito paplitimą pirmauja. Atlikti tyrimai rodo, kad erkės dažnai aptinkamos ne tik gamtoje, bet ir miestų centruose. Saugūs negalime būti niekur, tad daktaras Alvydas Unikauskas TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ paaiškino, kaip atpažinti erkių pernešamų ligų simptomus, kaip išvengti šių ligų bei teisingai pašalinti įsisiurbusią erkę. Profesorius Unikauskas sako, kad laimo ligą sukelia bakterija, todėl jos gydymas vyksta skiriant antibijotikus.
2024-05-11

1 iš 3 erkių nešioja pavojingos ligos užkratą: išvardijo tris būdus apsisaugoti

Pavasarį erkių aktyvumas – didžiausias, ir net 1 iš 3 šių nariuotakojų grupės atstovų yra užsikrėtęs Laimo ligos sukėlėjais. 2023 m. Lietuvoje buvo užregistruota 2880 Laimo ligos atvejų, rodo Nacionalinės visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos duomenys. „Ši liga gali paveikti žmogaus sąnarius, smegenis, širdį.
2024-04-30

Prasideda erkių sezonas: patarimai, kaip nuo jų apsaugoti augintinius

Atšilus orams gamtoje ėmė siautėti erkės. Ne tik miškuose ar aukštose žolėse, bet ir miestų parkuose jau apstu šių itin pavojingų parazitų, kurie taikosi ne tik į žmones, bet ir į keturkojus augintinius. Šunims erkių platinamos ligos gali būti itin pavojingos, nesureagavus laiku šuo gali net numirti. Veterinarai perspėja, kad privalu pasirūpinti prevencinėmis priemonėmis, o specialistai pabrėžia, net parko pievelėse augintiniai nėra saugūs.
Aktualijos 2024-04-27

Erkės gali perduoti net 20 susirgimų: gydytoja patarė, kaip reikia teisingai pašalinti nuo odos

Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Visgi svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja termometro stulpeliams esant dar ne taip aukštai – infekcines ligas pernešantys voragyviai miškuose ir parkuose mūsų tyko jau nuo septynių laipsnių šilumos ir savo pamainą baigia tik vėlyvą rudenį.
2024-04-19

Profesorius Čaplinskas įspėja dėl itin plintančios ligos Lietuvoje: apsisaugokite laiku

Erkinis encefalitas – viena sunkiausių virusinių infekcinių ligų, pažeidžianti galvos ir nugaros smegenų dangalus ar periferinius nervus. Šią ligą sukelia erkinio encefalito virusas, kurio paplitimas Lietuvoje yra vienas didžiausių Europoje. Tai reiškia, kad kiekvienam gyventojui gresia nemaža rizika susirgti šia infekcija ir patirti liekamuosius reiškinius, kurie ne tik neigiamai paveikia gyvenimo kokybę ar darbingumą, bet gali net sukelti neįgalumą.
2024-04-01

Saugių vietų Lietuvoje nėra: medikai perspėja – prasidėjo šių klastingų infekcijų sezonas

Nors paprastai erkių sukeliamų ligų pikas fiksuojamas vasarą ir rudenį, specialistai įspėja, kad saugotis būtina jau dabar. Medikai primena, kad erkių aktyvumas netrukus pasieks patį piką, o nepasirūpinus apsauga pasekmės gali būti labai skaudžios. Kaip konstatavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Milda Žygutienė, erkės pavojingos nuo tada, kai tampa aktyvios.

Su gamta bunda ir klastinga liga: atsakė į 8 dažniausius klausimus apie erkinį encefalitą

Lauko termometro stulpeliui kylant vis aukščiau, būtina atkreipti dėmesį į kartu su pavasarėjančiais orais atkeliaujančias grėsmes.  Viena jų – erkių platinama erkinio encefalito infekcija. Nors, regis, apie erkinį encefalitą ir šios ligos keliamus pavojus yra girdėję bene visi, kasmet vis tiek užfiksuojama daugybė užsikrėtimo atvejų. Tai rodo, kad informacijos apie ligos sudėtingumą ir veiksmingiausius apsisaugojimo būdus visuomenei vis dar trūksta.
2024-03-18

Atšilus orams skubiai įspėja lietuvius: tą turėtų padaryti kiekvienas, nes po to gali būti vėlu

Pavasarį bunda ne tik gamta, bet ir kraujo ištroškusios erkės. Specialistai įspėja, kad ne tik mėgaujantis gamta, bet tiesiog lankantis miesto parke jau metas įprasti saugotis šių kraujasiurbių. Gydytojai primena, kad apsisaugoti nuo vienos erkių platinamos ligos – erkinio encefalito – dar nevėlu. Gera žinia – nuo rudens dalis gyventojų galės pasiskiepyti išvis nemokamai.

Siaubinga liga smogė garsiai 35-erių lietuvei: kuo serga, nesuprato net medikai

35-erių metų Justina Kreivė turi du mažus vaikus, organizuoja renginius, valdo šeimos restoraną ir turi asmeninę „Instagram“ paskyrą, kurioje, kaip pati rašo, dalijasi „nesuvaidintomis gyvenimo akimirkomis per juoko prizmę“. Visgi, moters intensyvų gyvenimo ritmą stabdo sunki liga, su kuria birželio mėnesį Justina skaičiuos jau penktuosius metus. Justina naujienų portalo tv3.lt skaitytojams papasakojo, kaip viena Norvegijoje įsisiurbusi erkė jos gyvenimą pakeitė neatpažįstamai.
2024-03-05

Lietuvoje plinta mirtina liga: ragina apsisaugoti laiku

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras teigia, kad sparčiai besikeičiant klimato sąlygoms, kai šaltuoju metų laikotarpiu temperatūra pasiekia 4 laipsnius šilumos ir daugiau, iš žiemos miego pabunda ir pavojingas ligas platinantys voragyviai – erkės.
2024-03-04

Įspėja lietuvius nedelsti: dabar pats metas apsisaugoti nuo šalyje išplitusios ligos

Apie vieną iš sunkiausių virusinių infekcinių ligų – erkinį encefalitą – visuomenėje kalbama dažnai ir daug, o poreikis tai daryti neblėsta, kadangi sergamumas Lietuvoje yra vienas didžiausių Europoje. Pavojus užsikrėsti šia liga išlieka beveik visus metus, o didžiausią piką sergamumas pasiekia, kai šiltuoju metų laiku žmonės renkasi laisvalaikį leisti gamtoje, kur gausu ligą platinančių erkių.

Kol 8-erius metus klaipėdietė kankinosi, medikai sakė, kad ji sveika: dabar įspėja visus

Prieš aštuonerius metus, 28-erių klaipėdietė Jūratė Devintinaitė pajautė pirmuosius pakitusios sveikatos požymius. Šių metų pavasarį moteris sužinojo netikėtą diagnozę – trečioji Laimo ligos stadija. Tv3.lt naujienų portalui Jūratė pasakoja, kokie yra pirmieji ligos požymiai, su kokiais sunkumais jai tenka susidurti ir įspėja visus lietuvius.
2024-01-04

Perskaičius apie „The Roop“ vokalisto Valiukevičiaus ligą perspėja visus: „Nejuokaukite“

„Vaidotui Valiukevičiui viešai paskelbus apie jam diagnozuotą Laimo ligą noriu kreiptis į visus ir perspėti atidžiau rūpintis savo sveikata, nes toks mažas gyvis, kaip erkė, gali palikti pasekmes visam gyvenimui“, – rašo naujienų portalui tv3.lt laišką atsiuntusi skaitytoja Eglė iš Šiaulių. Paskutiniu metu vis daugiau garsių, žinomų žmonių kalba apie jiems diagnozuotą Laimo ligą, jau net nesuskaičiuosiu, kiek sergančių yra mano aplinkoje.
2023-12-04

Lietuviai šia infekcija serga dažniausiai Europoje: įsiminkite, kaip apsisaugoti

Nors rudens sezonui įsibėgėjant orai atvėso, tai mūsų nesustabdo leisti laiko gamtoje – vykstame į mišką uogauti ar grybauti, o šaltesnis oras yra tinkamas ir ilgesniems pasivaikščiojimams gamtoje. Bet svarbu atkreipti dėmesį, kad gamtoje tyko ne vienas pavojus. Vienas iš jų yra erkės ir jų platinamos ligos – jos išlieka aktyvios net kai paros vidutinė temperatūra siekia 5–7 laipsnius šilumos, o paprastai tai tęsiasi iki lapkričio mėnesio.
2023-09-21

Siunčia įspėjimą einantiems į miškus: erkės dabar vėl kaip reikiant išalkusios

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai primena, kad rudenį erkių aktyvumo sezonas tęsiasi, nes pavasarį pasimaitinusios erkės pereina į kitą brandos stadiją ir joms vėl būtina pasimaitinti. Todėl grožintis rudenėjančia gamta ar miško paklotėje ieškant kepurėtųjų, svarbu žinoti, kaip saugotis, kad šie pavojingas ligas platinantys voragyviai nesukeltų pavojaus sveikatai.
Aktualijos 2023-09-15

Rokiškietė Virga pasidalino purškalo nuo erkių receptu: sako, kad veikia

Kone visų lietuvių didžiausias siaubas – erkės. Jų galima pasigauti ne tik vykstant į mišką uogauti, grybauti ar šiaip pasivaikščioti gryname ore, bet ir mieste, kur aukštesnės pievos. Rokiškyje gyvenanti Virga pasakoja atradusi būdą, kuris padeda apsaugoti save nuo erkių įkandimų. Savo pasigamintu purškalu moteris purškiasi kiekvieną kartą eidama į mišką uogauti. Rokiškietė Virga pasakoja, kad purškalą nuo erkių ji gaminasi jau daugybę metų.
2023-08-09

Kai maža žaizdelė atneša didelę nelaimę: įspėja dėl klastingojo encefalito – pasireiškia ir po mėnesio ištraukus erkę

Didžiųjų miestų ligoninėms stebint sergamumo erkiniu encefalitu piką medikai primena, kaip atpažinti šią ligą. Šis erkių platinamas susirgimas klastingas tuo, kad gali pasireikšti ne iš karto. Be to, ligai būdingos dvi fazės, antroji kurių gali baigtis ir liūdnomis pasekmėmis.  Lietuva yra paskelbta endemine erkinio encefalito šalimi, todėl net išsiruošus pasivaikščioti po parką viduryje miesto gyventojai raginami būti atidūs.
Aktualijos 2023-08-06

Profesorius Unikauskas paneigė dažniausius mitus apie erkes – štai ką reikia žinoti

Artėjant rudeniui, nereikia nustoti saugotis erkių, mat vasarai einant į pabaigą, jos vėl išalksta. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas su gamtininku Mariumi Čepuliu papasakojo apie erkes, jų nešiojamas ligas bei išsklaidė populiariausius mitus. Gamtininkas, fotografas Marius Čepulis neslėpė, kad daug laiko praleisdamas gamtoje jis dažnai susiduria su erkėmis.
2023-08-05

Vilnietis pasakoja apie Laimo ligos simptomus: „Tirpimas sąnariuose, skausmas, galbūt nuovargis“

Šiemet, palyginus su pernai, 1,5 karto padaugėjus sergančiųjų Laimo liga bei pagausėjus užsikrėtusių erkiniu encefalitu, specialistai ragina valdžią nesėdėti rankų sudėjus – pavojus tyko tūkstančių žmonių. Savivaldybės, kaip aiškina ekspertai, turėtų pjauti žolę gyventojų lankomose vietose, o sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys – imti ir pagaliau kompensuoti skiepus nuo erkinio encefalito, kaip tai daro, pavyzdžiui, Austrija ar kaimyninė Latvija.
2023-08-05

Ragina pasisodinti šį augalą sode: erkių neliks nė kvapo

Nors žengiame į paskutinį vasaros mėnesį, darbų sodyboje, darže ir sode kol kas nemažėja. Pjauname žolę, rauname piktžoles iš gėlynų, darže ir sode renkame gėrybes. Visų mūsų darbų ištikimiausi palydovai – įvairūs kraujasiurbiai. Sodiečiai, išbandę įvairiausias priemones, dalijasi patarimais, kurie sprendimai kovoje su uodais, mašalais ir erkėmis jiems pasiteisino labiausiai.
2023-08-03

Vilnietė apie Laimo ligą žino daugiau, nei norėtų: šeimos nariai jau sirgo ne kartą

Lietuvoje smarkiai išaugo sergamumas erkių platinama Laimo liga – per pusmetį užsikrėtė pusantro karto daugiau žmonių nei tuo pačiu metu pernai. Specialistai primena – liga klastinga, simptomų iš pradžių galima ir nepastebėti, tad grįžus iš lauko būtina gerai apsižiūrėti kūną. Naujienų portalo tv3.lt žurnalistė Erika Fuks apie Laimo ligą žino daugiau, nei pačiai norėtųsi. Erkių sukeliama infekcija sirgo ir pati Erika, o pradinukę dukrą Laimo liga užklupo jau antrą kartą.
Aktualijos 2023-07-29

Šios ligos paplitimas Lietuvoje – ypač didelis: ištraukus erkę pasireikšti gali net po mėnesio

Vasarai persiritus į antrąją pusę orai mus lepina vis dažniau ir daugelis stengiasi kuo daugiau laiko praleisti gamtoje, gryname ore. Fizinė veikla parkuose, piknikai pievose bei pasivaikščiojimai miške – puikus būdas pailsėti ir atsipalaiduoti, visgi, nepamirškite, jog šiose vietose jūsų gali tykoti erkės, nešiojančios itin pavojingą infekcinę ligą – erkinį encefalitą.
2023-07-28

Eksperimentas Klaipėdoje – rezultatai dėl nešienautų pievų džiugina

Klaipėdos universiteto mokslininkai Lietuvos miestams siūlo viešose vietose esančias pievas šienauti tik reikalui esant. Mat jų nešienaujant miestai tampa gyvesni, žalesni, žydi retos gėlės, daugėja bičių bei kamanių.  Pievoje prie Klaipėdos universiteto žydi įvairiausių spalvų ir rūšių gėlės. Universiteto mokslininkai atliko eksperimentą – šalia esančių pievų nešienavo nuo vasaros pradžios ir dabar stebi rezultatus.

Skelbia apie erkių aktyvumo piką: pasakė, ką daryti, jei įsisiurbė erkė ir kada reikia kreiptis į medikus

„Regis, turime erkių aktyvumo piką, todėl svarbu atminti visus būdus, kaip nuo jų geriausiai apsisaugoti“, – pranešė LSMU Kauno ligoninė. Bet jei nutiko taip, kad vasaros dieną leidžiant gamtoje, parke, darže jums įsisiurbė erkė, medikai primena, kad derėtų nepanikuoti ir žinoti, jog tai nebūtinai reiškia, kad gavote ligos užkratą. Erkė galėjo būti ir neužkrėsta.

Medikai perspėja dėl šalyje plintančio viruso: gresia sąmonės sutrikimai ir net paralyžius

Vasara dar tik įpusėjo, tačiau specialistai jau skaičiuoja daugiau susirgimų erkių platinamomis ligomis. Kai kurių didžiųjų gydymo įstaigų medikai pastebi, kad susirgimų erkiniu encefalitu ne tik daugiau, bet jie ir sunkesni. Kiti gi tvirtina, kad srautai niekuo neišskirtiniai. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, pirmąjį šių metų pusmetį stebima daugiau erkinio encefalito atvejų, o sergamumas Laimo liga išaugo net daugiau nei pusantro karto.

Įspėjimas dėl erkių: sergamumas Laimo liga išaugo daugiau nei 1,5 karto

Sergamumas Laimo liga pirmąjį pusmetį išaugo daugiau nei pusantro karto, nežymiai išaugo ir erkinio encefalito atvejų, rodo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro skelbiami duomenys.  Per pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvoje užregistruoti 792 Laimo ligos atvejai, erkiniu encefalitu susirgo 99 žmonės, informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.  Pernai tokiu pat laikotarpiu Laimo ligos fiksuota 488 atvejai, registruotų susirgimų encefalitu pernai buvo keliolika mažiau.
Į viršų