darbuotojai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „darbuotojai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „darbuotojai“.

Tą žino ne visi: štai kada priklauso 6 išeitinės iš karto ar kas mėnesį – po 2 algas

Paprastai darbuotojai, nusprendę susilaukti vaikų ir juos auginti, gali būti ramūs – tokiu atveju jie nepraranda savo karjeros, nes darbdavys privalo išsaugoti jų darbo vietą. Vis tik 2 metai vaiko priežiūros atostogų – gana ilgas laikas, per kurį gali būti ne tik surastas geresnis darbuotojas, bet ir pasikeisti pati pozicija, darbdavio lūkesčiai ar įmonės tikslai. Tad gali nutikti taip, kad darbdavys į darbą gali piktybiškai nebepriimti.
2025-01-11

Šokiruojantis vaizdas: gavęs iš vadovo šią žinutę su nuotraukomis darbuotojas pakraupo – perspėja visus

Po COVID-19 pandemijos Lietuvoje itin išpopuliarėjo darbas iš namų. Daugelis įmonių laisvai naudoja šią praktiką ir leidžia darbuotojams dirbti nuotoliu arba hibridiniu būdu. Nors nuotolinis darbas suteikia daugiau laisvės ir lankstumo, jis taip pat kelia naujų iššūkių, ypač kalbant apie darbuotojų kontrolę ir privatumą. Ne visi žino, kad įmonės vadovai kartais stebi ir fiksuoja visą darbo veiklą, pateisindami tai darbo našumo užtikrinimu.

Niūri žinia šios profesijos darbuotojams: tūkstančiai neteks darbo?

Per ateinančius 3–5 metus pasaulio bankai panaikins iki 200 tūkst. darbo vietų, nes kai kurias užduotis vietoje jų atliks dirbtinis intelektas, atskleidė paviešinta „Bloomberg Intelligence“ (BI) ataskaita. Parengtoje ataskaitoje teigiama, kad bankų klientų aptarnavimo srityje iš tiesų gali įvykti tam tikrų pokyčių. „Bet koks darbas, susijęs su rutininėmis, pasikartojančiomis užduotimis, yra pavojuje.
2025-01-10

Prakalbo apie labai paklausią profesiją: „Aš linkęs abejoti, kad visi aityšnikai gauna tokį atlyginimą“

Ateinančiais metais darbuotojų ir darbdavių laukia nemažai pokyčių. Augs ne tik atlyginimai, išmokos ar pensijos – įsigalios ir ne vienas svarbus Darbo kodekso pakeitimas. Specialistai vardija sritis, kuriose trūksta darbuotojų ir žadamas nemenkas atlygis.  Apie tai, kaip 2025-aisiais Lietuvoje keisis darbo rinka ir algos, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ diskutavo „Norfos“ savininkas Dainius Dundulis ir darbo paieškos portalo CV-Online.
2025-01-04

Siunčia žinią visiems dirbantiems – iš darbo jus turi išleisti anksčiau

Artėjant Naujiesiems metams, darbuotojams primenama – iš darbo turite išeiti valanda anksčiau. Jei to padaryti neįmanoma, jums turi sumokėti daugiau. Pagal galiojantį Darbo kodeksą švenčių dienų išvakarėse darbo dienos trukmė trumpinama viena valanda, išskyrus pagal sutrumpintą darbo laiko normą dirbančius darbuotojus.
2024-12-31

Daugiau atostogų, geriau apmokamas darbas ir baudos – štai kas keisis 2025-aisiais

Ateinančiais metais darbuotojų ir darbdavių laukia nemažai pokyčių. Augs ne tik atlyginimai, išmokos ar pensijos – įsigalios ir ne vienas svarbus Darbo kodekso pakeitimas. Specialistai vardija, kas griežtės darbdaviams ir kas palengvins dalią darbuotojams nuo 2025-ųjų.
2024-12-31

Adelė Ramelytė. „Z“ karta darbo rinkoje: iššūkis ar galimybė?

Drąsūs, verslūs, atviri ir užaugę technologijų pasaulyje ar nekantrūs, neatsakingi, išlepę ir pernelyg besirūpinantys savimi? Stereotipai apskritai yra beprasmis ir žalingas dalykas, tačiau į darbo rinką atėjusi 1997 m. ir vėliau gimusių žmonių karta dėl objektyvių priežasčių yra tikrai kitokia. Sėkmės raktas slypi gebėjime išnaudoti stiprybes ir rasti kompromisus, o tai galioja tiek jauniesiems darbuotojams, tiek jų darbdaviams.

Į karališkos šeimos rūmus atskubėjo policija: reaguoti teko žaibiškai

Pranešama, kad antradienį policija buvo iškviesta į „All Bar One“ Viktorijos gatvėje, Londone, po to, kai Bakingamo rūmų darbuotojų susitikimas tapo nekontroliuojamu, o viena darbuotoja buvo suimta. Pranešama, kad Bakingamo rūmų darbuotoja buvo suimta po to, kai darbuotojų kalėdinis vakarėlis tapo „nekontroliuojamu“ ir kilo muštynės, rašoma mirror.co.uk. Sukėlė muštynes Pasak pranešimų, antradienį po 21 val.
2024-12-13

Naujovė Lietuvoje – darbe suteikiamos „pauzės dienos“: apmoka ne tik nedirbtą laiką

Darbuotojams Lietuvoje kasmet priklauso bent 20 darbo dienų atostogų, dalis gyventojų gali gauti prailgintas, papildomas ar nemokamas atostogas, pasinaudoti mamadieniais ar tėvadieniais. Kai kurios įmonės savo darbuotojams siūlo 4 darbo dienų savaitę ar laisvadienius menstruacijų metu. O dabar kelią skinasi ir dar viena naujovė – „pauzės dienos“. Joms sparčiai populiarėjant Jungtinėse Amerikos Valstijose, vis daugiau įmonių pauzės dienas ima siūlyti ir Lietuvoje.
2024-12-10

Kitais metais atlyginimai augs lėčiau: vardija labiausiai pažeistus sektorius

Dalis įmonių skelbia nuo kitų metų įšaldysiančios atlyginimus – jų nekels arba visiems, arba daliai darbuotojų. Sunkmetį išgyvenantys transporto, maitinimo ir paslaugų sektoriai sako, kad algų kelti paprasčiausiai nėra iš ko, mat pastaraisiais metais atlyginimai kasmet augo ir taip daug – 10 ir daugiau procentų. Esą tai yra viena priežasčių, kodėl įmonėms klestėti darosi vis sunkiau.
REKLAMA
REKLAMA

Verslo atstovai kritikuoja griežtinamą užsieniečių įdarbinimo tvarką: apribos įmonių veiklą ir surenkamus mokesčius

Verslo atstovai kritikuoja Vidaus reikalų ministerijos (VRM) priimtą sprendimą nuo gruodžio 1 dienos sugriežtinti užsieniečių įdarbinimo tvarka. Tarptautinio transporto ir logistikos aljanso (TTLA) teigimu, tai neigiamai atsilieps įmonių veiklai ir valstybės biudžetui. Kaip nurodoma pranešime, VRM sprendimu, nuo gruodžio mėnesio įsigalios sugriežtintos sąlygos užsieniečiams pateikti prašymus leisti laikinai gyventi Lietuvoje per išorės paslaugos teikėjus.
2024-11-29

Vagystės iš parduotuvių ir pardavėjų didžiausias rūpestis – o kaip bus su pinigais?

Parduotuvės kartais susiduria su vagišiais. O jų vadovai ir savininkai patirtus nuostolius bando permesti darbuotojams. Prašo sumokėti už pavogtus daiktus. Vis tik ne visada šis prašymas būna teisiškai pagrįstas, pažymi darbo teisės specialistai. Tuo metu gyventojai socialiniame tinkle diskutavo apie vagystes iš parduotuvių ir ar tai gali būti laikoma žala darbdaviui. Viena moteris pasidalijo, kad dirba nedidelėje drabužių parduotuvėje. „Dirbu parduotuvėje jau metus.
2024-11-17

Štai ką kiekvieną mėnesį kartu su alga darbdavys privalo jums suteikti: gresia nemenkos baudos

Atlyginimą į savo banko sąskaitą gavę darbuotojai ne visada gilinasi, iš ko jis susidėjo, ar buvo teisingai priskaičiuoti viršvalandžiai, atostoginiai, išskaičiuoti mokesčiai. Visa tai turėtų matytis vadinamajame algalapyje, kurio nesuteikusiam darbdaviui gresia nemenkos baudos. Specialistai pabrėžia, kad informaciją apie gautas pajamas, išdirbtą laiką ir kt. darbdavys kartu su atlyginimu kas mėnesį turi išduoti kiekvienam darbuotojui be jokio prašymo.
2024-11-10

Nuo sausio 1 dienos – svarbūs pokyčiai: aktualu tūkstančiams darbuotojų ir darbdavių

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) griežtina atsakomybę už smurtą ir priekabiavimą darbe: nuo 2025 m. – griežtesnės baudos darbdaviams. VDI primena darbdaviams, kad kiekvienas yra atsakingas už tai, kad darbo aplinka būtų saugi, pagarbi ir neleidžianti darbuotojams patirti jokio smurto ar priekabiavimo formų.

Apsilankiusi Lietuvos kavinėje jauna moteris neištvėrė: „Išėjau nieko neužsisakiusi“

Į vieną Lietuvos kavinę norėjusi užeiti jauna moteris pasipiktino, kai išgirdo, kad lietuviškai neaptarnauja. Kavinėje išgirdo prašymą kalbėti rusiškai arba angliškai. Tokių atvejų yra buvę ir anksčiau. Lietuviai piktinasi, kad dėl kalbos barjero sunku susikalbėti su Lietuvoje dirbančiais ir paslaugas teikiančiais užsieniečiais, todėl dažnai kyla įvairių nesusipratimų.

Parduotuvėje pamatytas vaizdas pašiurpino vyrą: užfiksavo, kaip žmonės dirba šaltyje

Vilniuje Naujosios Vilnios rajone į parduotuvę atėjęs vyras negalėjo patikėti, kokiomis sąlygomis dirba darbuotojai. Vyras viską užfiksavo ir pasidalino su naujienų portalu tv3.lt Prašė išsiaiškinti, kodėl tokios darbo sąlygos ir kodėl taip vyksta. Vyras pasipiktino, kad vienoje iš Vilniuje esančių „Express market“ parduotuvių darbdavys, rizikuodamas darbuotojų sveikata, neva mėgina sutaupyti pinigų.

Nuo lapkričio 1 dienos – svarbūs pokyčiai: aktualu daugeliui darbuotojų ir darbdavių

Žmonių, kurie dirba su vaikais, laukia naujovės: tam, kad būtų įrodyta, jog jie nėra teisti už įvairius nusikaltimus, teks parodyti QR kodus. Anksčiau buvo reikalaujama išsiimti teistumo pažymėjimą, kuris įrodo, jog nebuvo padaryti jokie nusižengimai, dabar ši technika modernėja.

Rūmų darbuotojai išklojo visą tiesą apie Markle: štai ko ji nepasako garsiai

Prieš maždaug mėnesį laiko paskelbtame naujame „Daily Beast“ reportaže 43 metų Meghan Markle kaltinama netinkamai besielgusi su buvusiais darbuotojais. Tiesą apie Sasekso kunigaikštienę atskeidė asmuo, kuris esą dirbo jai ir princui Harry, kol jie gyveno rūmuose, rašoma nypost.com. „Tikrai buvo blogų, labai blogų, net psichinių momentų.
2024-10-26

Moteris nežino, ko griebtis dėl kolegos elgesio – darbdavys net netiki, kad tai vyksta

Daugelis lietuvių dėl savo darbo patiria vienokį ar kitokį stresą, spaudimą ir įtampą. Vis tik situacija tampa ypač sudėtinga, jei prie to prisideda ir kolegos. Specialistai pabrėžia, kad patyčias darbe patiriantys darbuotojai turi netylėti, rinkti įrodymus ir apie tai pranešti, kad psichologinį smurtą keliantys asmenys būtų nubausti.
2024-10-20

Įtariate, kad moka per mažą algą? Galėsite patikrinti, tik įspėja dėl pasekmių

Daugeliui dirbančiųjų yra smalsu sužinoti, kiek uždirba jų kolegos, ypač, jeigu yra įtarimų, kad už tokį patį darbą darbuotojams mokama skirtinga alga. Tačiau dažniausiai atlyginimas įmonėse yra laikomas paslaptimi. Vis tik situacija turėtų bent iš dalies pasikeisti, kai pradės veikti Darbo užmokesčio skaidrumo direktyva. Anot specialistų, ji turėtų sumažinti atlyginimų atskirtį tarp vyrų ir moterų, įpareigoti darbdavius mokėti vienodai tokių pačių kompetencijų ir pareigybių darbuotojams.
2024-10-16

Aktualu visiems dirbantiems: už tokį darbdavio elgesį galite prisiteisti pinigų

Nepasaint to, kad darbas sudaro nemažą dalį gyvenimo, ne visi skiria legalų darbdavio elgesį nuo draudžiamo. Taigi dalyje darboviečių žmonės yra išnaudojami ir apgaudinėjami. Dėl šios priežasties darbuotojams yra svarbu žinoti savo teises ir nesitaikstyti su tokiu darbdavių elgesiu. „Tekę susidurti su atveju, kai darbdavys baudžia darbuotoją piniginėmis baudomis už tai, kas jam nepatinka darbuotojo elgesyje.
2024-10-13

Naujoji karta stebina: nebesvajoja apie ofisus, nori tapti santechnikais ar elektrikais

Vis daugiau Z kartos atstovų (gimusių 1997–2012 m.) planuoja dirbti tradicinius fizinius darbus, pavyzdžiui, suvirinimo, santechnikos ir elektros darbus. Naujai atliktas tyrimas rodo, kad jauni suaugusieji nebetiki aukštojo mokslo diplomo verte, skelbia portalas „New York Post“. Apie 23 proc. amerikiečių, kurie šiuo metu nedirba prekybos srityje, teigia, kad planuoja pradėti dirbti fizinį darbą, tačiau tarp Z kartos atstovų šis procentas išauga iki 50 proc.
2024-10-04

Meghan Markle darbuotojai išklojo tiesą: ji tikrai ne tokia, kaip kalba

Keli princui Harry ir Meghan Markle dirbę darbuotojai žengė precedento neturintį žingsnį – atvirai papasakojo apie tai, kokia iš tiesų yra hercogienė Meghan. Princo Harry ir Meghan Markle darbuotojai atvirai papasakojo, ką iš tikrųjų reiškia dirbti šiai porai.
2024-09-29

Žaibiškai plinta nauja sukčių afera Lietuvoje: ragina neapsigauti

Registrų centras perspėja gyventojus būti atidžiais ir nepasitikėti neaiškiais asmenimis, kurie prisistato jų darbuotojais, tačiau neatitinka oficialių požymių. Svarbu atkreipti dėmesį, kad Registrų centro matininkai be išankstinio susitarimo nesilanko gyventojų namuose ir neatlieka apklausų.
2024-09-24

Policija fiksavo dešimt prorusiškų pažiūrų atvejų tarp darbuotojų, PAGD dėl to atleido du

Nuo Rusijos pradėto karo prieš Ukrainą policija fiksavo dešimt prorusiškų pažiūrų atvejų tarp darbuotojų, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) – tris, o du pareigūnai buvo atleisti iš pareigų. Apie tai antradienį skelbė portalas „15min“. Anot portalo, Policijos departamentas nurodė pastaraisiais metais pravedęs devynis prevencinius pokalbius dėl prorusiškų pažiūrų, darbuotojai dėl to buvo įspėti.

Įspėja apie naują atleidimų iš darbo bangą Lietuvoje: štai kokių darbuotojų greitai atsisakys

Lietuvos verslo atstovai prognozuoja, kad prasidėjusi darbuotojų atleidimų banga nenurims. Ateityje darbo neteks dar daugiau žmonių. Verslininkai vardija, kad tai lemia ne tik optimizuojami darbo procesai, bet ir augantys kaštai, ypač atlyginimai. Dalis įmonių paprasčiausiai neturės iš ko mokėti algas, todėl darbuotojus atleis. Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis sakė, kad šiuo metu nedarbo rodikliai labiausiai neramina.
2024-09-23

22–34 metų amžiaus darbuotojai – nedarbingumo dėl ligų lyderiai: viską pakeitė pandemija

Amerikiečiai daug dažniau ima nedarbingumo dienas, o Z kartos atstovai (gimę nuo 1997 iki 2012 m.) šioje srityje yra lyderiai. Z kartos atstovai dažniausiai skambina į darbą dėl ligos. Jiems daugėja nedarbingumo dienų ir jie ima daugiau laisvadienių dėl psichinės sveikatos. Savo karjeros piko metu jie net išeina kūrybinių atostogų.
2024-09-22

Trūko kantrybė dėl jaunų darbuotojų: stebisi, kad iš viso reikia dirbti, o pilatesas ar šuns vedžiojimas – ne darbas

Viešumoje vis dažniau diskutuojama apie tai, kad darbuotojams esą reikia suteikti daugiau laisvės. T. y. leisti dirbti nuotoliu, netaikyti griežto darbo grafiko ar terminų, suteikti daugiau atostogų ar pasiūlyti 4 darbo dienų savaitę. Vis tik tokia „atsipalaidavimo atmosfera“ į naudą išeina ne visada – darbuotojai pradeda tuo naudotis.
2024-09-20

Dėl streso darbe mirė 26-erių moteris: kolegų žingsnis šokiravo

26 metų moteris, dirbusi tarptautinėje konsultacinėje įmonėje „Ernst & Young“ (EY) Punoje, mirė dėl per didelio darbo krūvio, teigė jos motina. Anna Sebastian Perayil pradėjo dirbti EY diplomuota buhaltere vos prieš keturis mėnesius, galiausiai darbo spaudimas tapo per didelis, pasakojo jos motina Anita Augustine laiške, adresuotame EY Indijos valdybos pirmininkui Rajivui Memani.
2024-09-19

Tuščios lietuvių kišenės: daugiau nei trečdalis neišgali sau leisti atostogų

Lietuvoje net 34 proc. gyventojų negali sau leisti savaitės atostogų, tuo tarpu Švedijoje šis skaičius kur kas žemesnis – vos 11 proc. Atostogauti vykstančių žmonių skaičius ES šalyse labai skiriasi, o tai rodo didelę nelygybę. Portalas „Euronews“ atidžiau pažvelgė į tai, kuriose šalyse žmonėms labiausiai ribojamos finansinės galimybės atostogauti. Vasara daugeliui Europos gyventojų yra atostogų metas, kai daugelis vyksta į nuostabias vietas pasikaitinti saulėje.
2024-09-15

Planuojant 4 darbo dienų savaitę Lenkijoje, įvertino, kada ji bus Lietuvoje: „Procesas prasidėjo“

Po to, kai Lenkijos vyriausybė pranešė apie planus iki 2027 m. įvesti 4 dienų darbo savaitę, diskusijos apie tai įsiplieskė ir Lietuvoje. Specialistų nuomonės šiuo klausimu nesutampa, o ir argumentai, kodėl tai veiktų arba neveiktų – įvairūs. Vis tik net ir šios idėjos priešininkai neneigia, kad ateityje tai iš tiesų gali tapti realybe.
2024-09-11

LSMU Kauno ligoninė atleidžia 42 darbuotojus

Ketvirtus reorganizacijos metus skaičiuojanti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninė atleidžia 42 iš daugiau nei 3 tūkst. darbuotojų. Apie 42 darbuotojų atleidimą ligoninė Užimtumo tarnybą įspėjo rugpjūčio 27 d. Ji Eltai nurodė, kad didžioji dauguma atleidžiamų darbuotojų – liftininkai (9), taip pat darbo neteks 6 anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytojai, 5 bendrosios praktikos slaugytojai, po 3 biomedicinos technologus ir apsaugos darbuotojus.
2024-09-06

Pusė darbuotojų nebetiki sunkiu darbu: įvardino, kas, jų nuomone, užtikrina kelią į geresnį gyvenimą

Nauji duomenys rodo, kad žmonės nebemano, jog sunkus darbas – tai bilietas į geresnį gyvenimą. Londono Karališkojo koledžo politikos instituto atlikto tyrimo metu buvo apklausti JAV, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, Nigerijos, Kinijos, Švedijos ir Japonijos gyventojai ir nagrinėta, kokią reikšmę žmonės teikia darbui. Nors kai kurie žmonės vis dar tiki, kad sunkus darbas padeda svajonių išsipildymui, apie 49 proc.
2024-09-04

Vadovas griežtai draudžia darbuotojams iš biuro išeiti net puodeliui kavos: „Noriu laikyti juos nelaisvėje visą dieną“

Bendrovės „Mineral Resources“ generalinis direktorius Chrisas Ellisonas rugpjūtį pristatydamas finansinius įmonės rezultatus sakė, kad nori „laikyti darbuotojus nelaisvėje visą dieną“. Darbuotojai, išeinantys iš biuro nusipirkti puodelio kavos, Australijos kalnakasybos įmonei kainuoja per daug pinigų, teigia jos vadovas. „Nenoriu, kad jie išeitų iš pastato. Turime daug įvairių privalumų, kuriuos įdiegėme“, – sakė C. Ellisonas, kurio įmonė laikosi griežtos „nedirbti iš namų“ politikos.
2024-09-02

Lietuvoje sparčiai plinta darbo pasiūlymai būti atostogautojais ar miegotojais: vardija, kokios algos

Darbo pasiūlymų įvairovei augant, atsiranda keistų pasiūlymų tapti miegotoju ar atostogautoju. Skamba kaip svajonių darbas, tiesa? Vis dėlto viskas ne taip, kaip atrodo, sako marketingo ekspertė Rita Karavaitienė ir verslo psichologė Ugnė Juodytė.   Reklamas primenančių, neįprastų darbo skelbimų internete pasitaiko vis dažniau.

Tikros darbuotojų išnaudojimo istorijos Lietuvoje: gąsdina, nesumoka atlyginimo – štai ką daryti

Anot valstybinės darbo inspekcijos (VDI), nepatenkinti darbo sąlygomis darbuotojai šių metų pirmąjį pusmetį gerokai aktyviau kreipėsi į darbo ginčų komisijas, kad būtų išspręsti tarp darbuotojo ir darbdavio kilę nesutarimai.

Bankrutuojanti medienos gaminių įmonė „Dolena“ atleidžia visus darbuotojus

Sumažėjus eksporto apimtims Gargžduose įsikūrusi rąstinius ir karkasinius namus bei pirtis gaminanti įmonė „Dolena“, liepą paskelbusi apie nemokumą, inicijuoja bankrotą ir atleidžia visus darbuotojus. Apie 41 darbuotojo atleidimą Užimtumo tarnybą medienos gaminių įmonė informavo rugpjūčio 14 d. „Numatoma atleisti visus darbuotojus, nes kreditorių susirinkimas priėmė sprendimą vykdyti bankroto procesą ne teismo tvarka“, – Eltai nurodė tarnyba.
2024-08-24

Lietuvoje daliai darbuotojų auga atlyginimai – vis tik toks augimas smogia kitu galu

Lietuvių pajamos per metus vidutiniškai padidėjo maždaug 10-čia procentų: 116 eurų per mėnesį nuo 1230-ies iki 1346-ių eurų į rankas. Tiesa, toks spartus atlyginimų augimas kelią nerimą daliai ekonomistų. Esą sunkiau besiverčiančios pramonės šakos nepakelia tokio atlyginimų augimo tempo dėl to Lietuvoje daugėja bedarbių. Gastrobaras „Riverside“ Panevėžyje veikia jau trejus metus. Ten dirba virtuvės šefas Daugirdas Paulavičius, kuris šiuo metu į rankas uždirba maždaug 2000-ius eurų.
76 2024-08-22

Netektis: mirė kultūros šviesuliu vadinta lietuvė

Penktadienį šakiečius pasiekė liūdna žinia – amžinybėn iškeliavo ilgametė krašto „kultūros šviesuliu“ tituliuojama Šakių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus darbuotoja Aurelija Papievienė.  Pranešime apie netektį taip pat buvo minima, kada visi, pažinojusieji A. Papievenę, galės atsisveikinti su velione. Gerbiama kraštietė Skaudžia žinia apie netektį savo socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo Šakių rajono savivaldybė.
2024-08-19

Kilo tikra pykčio audra – Vilius sako negalintis tylėti dėl kolegės elgesio: „Nedirba ir algą gauna“

Vienas Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narys skundžiasi nesąžiningumu savivaldybėje. Esą Etikos komisijos pirmininkė gauna atlyginimą, bet neatlieka savo pareigų, nes gyvena kitame mieste. O štai ji atkerta, jog puikiai derina du darbus ir tai teisėta.  Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narė ir Etikos komisijos pirmininkė Sigutė Bernotienė gyvena ir dirba Šiauliuose sodo prekių parduotuvėje, kuri priklauso jos šeimai.

Mažėjant užsakymų „Lelija“ atleidžia apie 50 darbuotojų

Viena didžiausių šalyje siuvimo įmonių – Vilniaus drabužių siuvimo bendrovė „Lelija“ mažėjant užsakymų atleidžia penktadalį darbuotojų, pranešė Užimtumo tarnyba. „Lelija“ tarnybai pranešė apie atleidimą įspėjusi 47 darbuotojus. Šiuo metu įmonėje dirba 259 žmonės. „Atleidimo priežastis – Darbo kodekso 57 straipsnis (sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva – BNS). Užsakovams sumažinus gamybos užsakymus darbo funkcijos tapo perteklinės“, – penktadienį BNS pranešė tarnyba.
2024-08-16

Akmenės LEZ kuriasi nauja įmonė – sukurs iki 25 darbo vietų

Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) kuriasi nauja įmonė – „Akmenės servisas“. Bendrovė čia įrengs sunkiasvorio transporto remonto dirbtuves ir plovyklą. Kaip pranešė Akmenės savivaldybė, „Akmenės servisas“ teiks sunkiojo transporto remonto, kompiuterinės diagnostikos, techninės priežiūros ir kitas paslaugas. Investicijos į pirmąjį etapą sieks 900 tūkst. eurų, jo metu bus išplėtotas beveik 1100 kv. m dirbtuvių pastatas.
2024-08-14

Užimtumo tarnyba: išaugo darbuotojų iš Vidurinės Azijos skaičius

Pirmąjį 2024 metų pusmetį buvo užfiksuotas išduotų leidimų dirbti rekordas, ypač išaugo darbuotojų iš Vidurinės Azijos skaičius, praneša Užimtumo tarnyba. Tarnybos duomenimis, šiemet išduota 410 leidimų trečiųjų šalių piliečiams dirbti sezoninį darbą. Tai 5 kartus daugiau nei prieš metus. Pusę visų išduotų leidimų dirbti gavo Uzbekistano piliečiai, praneša Užimtumo tarnyba. Labiausiai darbdaviai ieško maisto pusgaminių ruošėjų bei kelių remontininkų.
2024-08-14

32 metų vyras darbo neranda jau 4 metus: nepadeda net magistro laipsnis

2019 m. Rolandas Hesmondhalghas dalį dienos dirbo fotožurnalistu bei mokėsi Floridos technologijų institute. Jis manė, kad baigęs studijas galės pradėti dirbti pilną darbo dieną, tačiau tada buvo atleistas iš darbo, elektroniniu paštu „Business Insider“ pasakojo Virdžinijoje (JAV) gyvenantis 32 metų vyras. Nuo to laiko jis nerado darbo, išskyrus retkarčiais laisvai samdomus fotografavimo ar „YouTube“ scenarijų rašymo darbus, už kuriuos, pasak jo, mokama labai mažai.
2024-08-04

Darbdaviai ėmėsi eksperimento – patys negali patikėti, kas įvyko perėjus į keturių darbo dienų savaitę

Pietų Kembridžšyro (Didžioji Britanija) apygardos taryba, kuri įvedė keturių darbo dienų savaitę savo darbuotojams, pagal tyrimus patiria naudą, nes padidėjo darbuotojų motyvacija ir net pagerėjo sveikata. Taip pat atrodo, kad šis pokytis leido tarybos mokesčių mokėtojams gauti naudą iš greitesnių planavimo sprendimų, avarinių namų remonto darbų ir skundų nagrinėjimo. Vietos valdžia 2023 m. sausio mėnesį pradėjo bandymą, kad darbuotojai „100 proc. darbų atliktų per 80 proc.
2024-08-03

Net trečdalis darbuotojų čia slepiasi nuo darbo: gal kiek nehigieniška, bet labai populiaru

Jei darbe turite kolegų, kuriems nuolat reikia į tualetą, gali būti, kad jie dažnai ten lankosi tikrai ne dėl šlapimo pūslės problemų. Galbūt jie paprasčiausiai ieško protinio atokvėpio. Apklausa parodė, kad trečdalis darbuotojų lankosi tualete, kad atsikvėptų. Apklausus 2 tūkst.
2024-07-22

Dirbate naktį? Jums priklauso pusantro karto didesnis darbo užmokestis

Užtikrinant nepertraukiamą veiklą, visuomenės saugumą ir gerovę, daugybė įmonių ar įstaigų dirba nuolat, neatsižvelgiant į paros laiką. Tačiau darbas naktį yra specifinė darbo organizavimo forma, reikalaujanti tam tikros apsaugos darbuotojams, todėl naktį dirbantys darbuotojai turi gauti pusantro karto didesnę algą, praneša Valstybinė darbo inspekcija.
2024-07-18

Vyras šešerius metus mulkino savo darbovietę, kad dirba, ir gavo algą: tiesa išaiškėjo visai netyčia

Pasaulyje, kuriame daugelis žmonių norėtų, kad jiems pavyktų išsisukti nuo darbo praleidus dieną ar dvi, vienas vyras Ispanijoje pasiekė visiškai naują lygį. Susipažinkite su 69 metų Joaquinu Garcia, vyru, kuris šešerius metus nėjo į darbą, niekam to nepastebėjus – kol, kaip bebūtų ironiška, gavo apdovanojimą už ilgametį darbą, skelbia portalas „Unilad“. Viskas prasidėjo gana nekaltai.
2024-07-12

Štai kas Lietuvoje ilsisi ilgiausiai: gauna 36, 48 ar net 50 dienų atostogų kasmet

Didžiajai daliai dirbančių lietuvių yra skirtos 20 arba 22 darbo dienų trukmės kasmetinės atostogos. Tačiau kai kurių profesijų darbuotojai gauna ir per du kartus ilgesnes astostogas. Pavyzdžiui, mokytojai, turi pailgintas atostogas, t. y. 40 arba 48 dienas per metus. Kiti, tarkime, rizikingomis sveikatai sąlygomis dirbantys asmenys, gauna papildomų (pvz., nuo 1 iki 5) atostogų dienų.

Užimtumo tarnyba birželį fiksavo darbuotojų paklausos mažėjimą

Užimtumo tarnyba skelbia, kad birželį mažėjo ir darbuotojų paieškos, ir įdarbinimo aktyvumas. Šiltuoju sezonu veiklą intensyvinantys apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų, statybos, prekybos sektoriai aktyviausiai darbuotojų ieškojo gegužę. Skelbiama, kad bendras dirbančiųjų skaičius išlieka aukštas. Liepos 1 d. duomenimis, šalyje dirba 1,46 mln. asmenų – 3,6 tūkst. (0,25 proc.) mažiau nei prieš mėnesį.
2024-07-08
Į viršų