Gydytoja apie žvynelinę: nors liga neužkrečiama, ja sergantys vis dar stigmatizuojami
Kasmet spalio 29 dieną minima pasaulinė žvynelinės diena, skirta atkreipti dėmesį į ja sergančių žmonių problemas, gyvenimo kokybę bei socialinę izoliaciją. Žvynelinė - nepagydoma liga, kuria pasaulyje serga net 2-3 proc. žmonių. Pasak odos ligų bei lazerinės ir estetinės dermatologijos klinikos „Skin Olympus“ medicinos gydytojos Agnės Sausdravės, svarbu suprasti, kad ji neužkrečiama, o kenčiantiems nuo ligos žinoti, kaip kokybiškai gyventi su ja.
Skelbia apie nemokamą medicinos paslaugą Lietuvoje: apsibraukite 1 dieną
Kauno miesto poliklinika vieną spalio mėnesio dieną kviečia į nemokamą žvynelinės patikros akciją.
Kaip socialiniuose tinkluose skelbia Kauno miesto poliklinika, paskutinę spalio dieną vyks nemokamos patikros ir dermatovenerologų konsultacijos.
Kviečia nemokamai pasitikrinti
Tokia akcija surengta atsižvelgiant į tai, kad spalio 29-ąją minima Pasaulinė žvynelinės diena, o nuo šios ligos kenčia daugybė žmonių.
Modernios veido priežiūros paslaptys: kiek verta investuoti į kokybę?
„Netepu ant veido nieko, kas kainuoja mažiau nei 50 Eur“ – kažkur girdėta? Ar aukštos kainos visada užtikrina geriausią kokybę? Straipsnyje nagrinėjame, kokios investicijos į veido priežiūros priemones iš tiesų naudingos, o kada galima rasti kokybiškų alternatyvų. Sužinokite, kaip nepermokėti už kosmetikos produktus ir vis tiek pasiekti norimus rezultatus.
Sustabdykite odos senėjimą: štai, ką reikia daryti
Odai senstant išlaikyti ją stangrią ir elastingą tampa vis didesnis iššūkis, o jos būklė vis labiau priklauso nuo gausybės faktorių: genetinių bei biologinių procesų, oro sąlygų ar ultravioletinių spindulių.
Specialistės pataria, kokios priemonės padės išlaikyti odą gražią ir sveiką ir kaip kovoti su jos senėjimu.
Spuogų atsikratysite greitai ir lengvai: štai, kas jums padės
Spuogai yra viena iš dažniausiai pasitaikančių odos problemų, su kuria susiduria daugelis žmonių. Nors jie gali pasireikšti įvairiomis formomis, tinkama priežiūra ir gydymas padeda suvaldyti jų atsiradimą ir pagerinti odos būklę.
Svarbiausia yra pasirinkti tinkamas priemones, kurios ne tik veiksmingai kovotų su spuogais, bet ir nepažeistų odos balanso..
Veido valymas – pirmas žingsnis į sveiką odą
Norint kovoti su spuogais, pirmiausia svarbu tinkamai valyti veidą.
Veido odos priežiūra vasarą: vyrai taip pat turėtų tam skirti laiko ir dėmesio
Niekam ne paslaptis, kad šiltuoju metų sezonu veido odą reikėtų prižiūrėti kitaip, nei šaltuoju. Negana to, dažnos maudynės, saulės vonios bei sausas oras priverčia griebtis papildomų priemonių, siekiant išsaugoti odos elastingumą, drėgmę ir jaunatvišką išvaizdą. Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Virgilija Bečelytė skuba priminti esmines veido odos priežiūros taisykles vasaros sezonu – pravers tiek moterims, tiek vyrams.
Įsidėmėkite: štai, kas sukelia odos sausėjimą
Sausa oda sukelia ne tik psichologinį, bet ir fizinį diskomfortą. Ji gali ne tik šerpetoti, bet ir sutrūkti, perštėti ir netgi kraujuoti. Taigi, kas sukelia odos sausėjimą ir kaip to išvengti?
Ne viena priežastis
Odos sausumą gali sukelti daugybė skirtingų priežasčių. Tai ir išoriniai veiksniai, ir vidinė organizmo būklė, ir netgi paveldimumas.
Palepinkite sodo darbų nualintą rankų odą: išbandykite šias natūralias priemones
Trūkinėjanti rankų oda gali sukelti itin didelį diskomfortą – juntamas tempimas, perštėjimas ir deginimas. Skeldėjančią, sausą ir sudiržusią rankų odą dažniausiai sukelia be pirštinių atliekami lauko darbai, virškinamojo trakto ir odos ligos. Jeigu ir jus kamuoja trūkinėjanti ir sausėjanti rankų oda, siūlome išbandyti keletą natūralių priemonių, kurios padės pasijusti geriau.
Kaip gydomi rankų odos įtrūkimai?
Jeigu ant rankų odos atsirado įtrūkimų, pasidarykite vonelę.
Skaudžiai nudegėte saulėje? Įsidėmėkite šiuos patarimus
Vasaros laikotarpiu, kai šalyje vis labiau įsivyrauja karščiai, net ir maloniausią poilsį gali sugadinti neatsargus pabuvimas gamtoje, kuomet netikėtai yra nudegama saulėje ar susiduriama su vabzdžių įgėlimais.
Tokie „pabučiavimai“ gali baigtis ne tik nemaloniais pojūčiais ar sugadinta nuotaika, tačiau net ir vizitu pas gydytoją. Specialistai pataria neprarasti budrumo mėgaujantis vasariškomis pramogomis, o jei jau nukentėjote nuo saulės ar vabzdžių, nedelsiant imtis saugumo priemonių.
Paaiškino, kaip rūpintis jautria veido oda vasarą: pravers 5 taisyklės
Vasarą keičiasi mūsų įpročiai, o tai gali turėti tiesioginės įtakos odos būklei. Saulės vonios, sūrus jūros vanduo, temperatūrų skirtumai lauke ir patalpose gali paskatinti odos sausumą bei sudirgimą. „Mixa“ pranešime žiniasklaidai cituojama grožio specialistė Simona Mikalauskaitė dalijasi patarimais, kaip rūpintis jautria veido oda šiltuoju metų laiku bei išsirinkti tinkamas priežiūros priemones.
REKLAMA
REKLAMA
Gudrybės, kurios padės nuraminti šerpetojančią odą: išbandykite
Veido oda – tai jūsų sveikatos veidrodis, todėl prieš pradedant kovoti su šerpetojimu, reikėtų susidoroti su jo priežastimi. Tiesa ta, kad dažniausiai šerpetoti linkusi sausa, sudirgusi oda, tačiau ši problema gali pasireikšti ir kitiems odos tipams.
Kokios gali būti šerpetojančios veido odos priežastys?
Egzistuoja ne viena ir ne dvi odos šerpetojimo priežastys. Jeigu rūpinatės savo grožiu pakankamai, tikėtina, kad organizmas tokiu būdu leidžia jums suprasti, kad kovoja su kažkokia liga.
Veido odos priešai: apie daugelį net nesusimąstome
Mūsų veido odos priešai yra ne tik didelis stresas, saulės spinduliai, drėgmės trūkumas, bet ir daugelis kitų veiksnių, apie kuriuos retai susimąstome. Šiame straipsnyje dalijamės, kas labiausiai kenkia veido odai ir kaip galite ją apsaugoti.
1. Buvimas lauke be apsaugos nuo saulės
Geriausias būdas apsaugoti savo odą nuo raukšlių, greito senėjimo ar pigmentinių dėmių yra naudoti kremą su ne mažesniu kaip 30 apsaugos nuo saulės faktoriumi.
Lakštinės veido kaukės: kur slypi jų populiarumas ir ką vertėtų žinoti apie jų naudojimą?
Itin išpopuliarėjusios lakštinės veido kaukės – nebrangus būdas pasidaryti atpalaiduojančią SPA odos procedūrą tiesiog namuose. Tokios kaukės yra greito efekto odos priežiūros priemonės, galinčios padėti spręsti įvairias odos problemas. Vis dėlto specialistai akcentuoja, kad lakštinė kaukė yra labiau papildoma priemonė, kuria tik paįvairiname savo veido odos priežiūros rutiną, pasilepiname.
Probleminės odos priežiūra: kokių kasdienės rutinos žingsnių vertėtų nepraleisti?
Su odos problemomis – veido raudoniu, pigmentinėmis dėmėmis, akne – susiduria neretas. Siekiant sušvelninti odos problemas išbandomos įvairios skirtingos priemonės bei rutinos ieškant tinkamiausių konkrečiai odos būklei. Medicinos gydytoja pastebi, kad nors savo odą reikia priimti tokią, kokia ji yra, verta nepamiršti keleto svarbių odos priežiūros žingsnių.
Pasigaminkite naminę veido kaukę: atjauninsite odą
Pasirodo, ryžiai taip pat gali būti naudojami odos priežiūrai. Virtuose ryžiuose gausu vitaminų ir mineralų, kurie padeda išlaikyti sveiką ir spindinčią odą. Tai – natūrali odą balinanti priemonė, kuri gali sumažinti pigmentaciją, išlyginti smulkias raukšles ir panaikinti amžiaus dėmes.
Šiame straipsnyje sužinosite keletą paprastų virtų ryžių veido kaukių receptų: visa tai gali padėti atjauninti odą.
Šie ženklai ant odos gali išduoti klastingą ligą: nenumokite ranka
Astos Dumbliauskienės Odos Klinika savo „Facebook“ paskyroje pasidalino ženklais, kuriuos ant savo odos, reikėtų pasitikrinti dėl diabeto.
Mažai žmonių žino, jog diabetas gali sukelti neigiamą poveikį ne tik: širdžiai, akims, inkstams, kraujagyslėms, nervams, tačiau ir odai.
Gydytoja įspėja – odos išvaizdą 70 proc. lemia UV spinduliai: pasakė, kaip apsisaugoti
Atėjus vasarai, o ypač atostogų metui, daugelis skuba nusipirkti priemonių nuo saulės, bet, pasak gydytojos dermatovenerologės Astos Dumbliauskienės, jau jas rinkdamiesi ir naudodami padarome klaidų. Vienas buteliukas visai šeimai su mažais vaikais tikrai netiks, tuo labiau užsilikęs nuo praėjusių metų, be to, odą saugoti nuo spinduliuotės reikia visus metus, tik pasirenkant skirtingas priemones.
Nudegėte saulėje? Padės 1 naminė priemonė
Prasidėjus vasarai, prasidėjo ir nudegimų saulėje sezonas. Kad ir kaip stengtumėmės tepti kūną kremais su SPF, kartais UV spinduliai prasiskverbia ir oda nudega. Jei nudegėte odą saulėje, virtuvėje jau turite geriausią naminę priemonę, kuri padės numalšinti paraudimą ir skausmą.
Bulves galima ne tik valgyti – jos puikiai tinka saulės nudegimams gydyti. Tai yra puiki priemonė, padedanti kovoti su nudegimo sukeltais simptomais, rašo thelist.com.
REKLAMA
REKLAMA
Stebuklingasis alijošius: paprasti receptai odai ir plaukams
Nuo seno alijošius buvo vertinamas dėl savo gydomųjų savybių: šis augalas gydo nudegimus, malšina skausmą ir padeda užgyti žaizdoms. Vis dėlto, norint gauti didžiausią naudą, svarbu žinoti, kaip alijošių paruošti.
Daugybė panaudojimo būdų
Pasaulyje auga daugiau nei 200 alavijo rūšių, tačiau ne visi turi gydomųjų savybių ir tinka odos bei plaukų priežiūrai. Iš visų alavijų labiausiai vertinamas vaistinis alavijas (Aloe vera). Jo sultis ir rekomenduojama naudoti.
Dažnas derinys: pavasaris ir išsausėjusi oda – kaip padėti jai atgauti drėgmę ir spindesį?
„Turiu odos problemų“, – viena dažniausių minčių, bent kartą aplankančių tuos, kurie veidrodyje pastebi šaltojo sezono paliktus pėdsakus ir suskumba ieškoti kvalifikuotos pagalbos. Lazerinės ir estetinės dermatologijos klinikos „Estetus“ gydytoja dermatovenerologė Gondinga Šliuževičienė sako, kad šiuo metu stebimas išaugęs pacientų srautas ir atskleidžia, dėl kokių odos problemų pavasarį į ją kreipiasi kas antras.
Gediminas pasakoja, kaip pavyko pažaboti žvynelinę: išbandė daugybę skirtingų gydymo būdų
Turėti kantrybės, nes viskas nepasikeičia per vieną dieną, laiku kreiptis pagalbos į specialistus ir tvirtai pasitikėti medikais, nes jie puikiai žino, ką daro. Tokiais esminiais patarimais sergantiems žvyneline, dar kitaip vadinamą psoriaze, dalinasi 37-erių Gediminas. Jis gimė bei užaugo Šiauliuose, vėliau atvyko mokytis į Vilnių, sostinėje liko, gyvena iki šiol ir sėkmingai dirba programuotoju.
Ką turėtume žinoti apie žvynelinę: ligą provokuojantys veiksniai ir moderniausia terapija
Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, žvyneline, dar kitaip vadinama psoriaze, pasaulyje serga apie 125 mln. žmonių. Lietuvoje šis skaičius taip pat didelis, siekiantis apie 2-3 % gyventojų - tiek, kiek turi Šiaulių ir Utenos miestai kartu sudėjus. Tačiau Vilniaus universitetinės ligoninės Santaros klinikų gydytoja dermatovenerologė Iveta Gylienė sako – apie žvynelinę žinome labai nedaug, nors ji yra išties klastinga, sudėtinga ir daugybės išbandymų lydima liga.
Šį tepalą šeimos vaistinėlėje specialistė rekomenduoja turėti kiekvienam
Cinko oksido tepalas ne veltui yra laikomas pirmąja pagalba sudirgusiai odai. Be abejonės, labiausiai jis atpažįstamas patyrusiems tėveliams, kurių stalčiuose visuomet galima rasti ne vieną išnaudotą jo tūbelę. Kaip teigia viena žinomiausių Lietuvos akušerių Ieva Girdvainienė, šis tepalas dėl savo ypatingų savybių ir universalumo bent kelis dešimtmečius yra nepakeičiama visos šeimos odos priežiūros priemonė.
Tėveliai visada siekia, kad jų vaikai būtų sveiki ir laimingi.
Hialurono rūgštis ir kolagenas – kada tepti ant veido, o kada vartoti per burną?
Hialurono rūgšties ir kolageno galima rasti kokiomis tik norime formomis: geriamų, tepamų, kramtomų ir pan. Kuo šios formos skiriasi, kurios iš jų veiksmingiausios bei kaip jas naudoti ir dozuoti – atsako vaistininkė.
Pasak „Gintarinės vaistinės“ vaistininkės Guodos Grikšienės, esama įvairių kolageno produktų – kapsulių, tablečių, guminukų, tačiau dažniausiai juose yra gerokai mažesnis kolageno kiekis.
„Dažniausiai vidutinėje kapsulėje yra tik 0,5 g kolageno.
Diskomfortą, skausmą ir patyčias dėl žvynelinės kentusi Rūta ligą šiandien pažabojo: dabar ji gailisi tik vieno dalyko
Padrąsinti kiekvieną nedelsti, kuo daugiau domėtis visais gydymo metodais ir taip susigrąžinti gyvenimo džiaugsmą bei komfortą. Tokiu pagrindiniu patarimu šiandien dalinasi 22-ejų Vilniuje gyvenanti šiaulietė Rūta, dar vaikystėje susirgusi psoriaze, plačiau žinoma kaip žvyneline.
Nors ši klastinga bei sudėtinga liga merginai labai ilgai kėlė daug išbandymų, privertė kentėti skausmus ir net pašaipas, ją pažaboti pagaliau pavyko.