Pavasarinis apsišvarinimas: patarimai, kaip atsikratyti nereikalingų daiktų

Pavasaris – ne tik gamtos, bet ir kiekvieno iš mūsų atsinaujinimo metas. Nenuostabu, kad dažnam norisi ir namus, sandėliuką, garažą susitvarkyti. Kasmet per pavasarinį tvarkymąsi išmetamos krūvos nereikalingų daiktų, kurie dažniausiai atsiduria šiukšlių konteineriuose.
REKLAMA
Iš lauko patenkančiose žiedadulkėse ar gyvūnų kailiuose slypi nemažai alergenų  Iš lauko patenkančiose žiedadulkėse ar gyvūnų kailiuose slypi nemažai alergenų

Nemėgstantiems plauti grindų į pagalbą ateina „Kärcher“ robotai

Lietuvos gyventojų apklausos rodo, kad grindų siurbimas ir plovimas yra vieni iš labiausiai nemėgstamų buities darbų, reikalaujančių nemažai laiko, o dažnu atveju – ir nemenkų fizinių pastangų. Nėra šeimos ir namų, kuriems grindų valymas būtų neaktualus. Tiesa, pastaruoju metu prekyboje atsiranda vis daugiau grindų valymo įrenginių, kurie  pagreitina ir smarkiai palengvina šį darbą.

Pavasaris pro švarius langus: kaip juos išvalyti be vargo

Pavasarį, kai saulė ima šviesti vis ryškiau, ant langų akivaizdžiai išryškėja visi nešvarumai. Atšilus orams beveik daugelio tikslu tampa švarūs langai. Visgi nepriekaištingai juos išvalyti – ne tokia jau paprasta užduotis. Šiame straipsnyje dalinamės būdais, kaip be vargo išsivalyti langus bei kokių, valymui skirtų priemonių, derėtų vengti, kad pavasarį galėtumėte džiaugtis blizgančia švara. Pasiruošimas langų valymui Nusprendus išvalyti namų langus, labai svarbu pasirinkti tinkamą dieną.

Langus nuvalysite be dryžių: štai ką reikia daryti

Langų valymas – ne pats maloniausias, tačiau būtinas darbas, norint palaikyti švarą namuose. Nors parduotuvėse galima rasti įvairių specializuotų langų valiklių, pasirodo, kad nepriekaištingą rezultatą galima pasiekti naudojant vieną paprastą priemonę iš virtuvės. „TikTok“ paskyros @thecleancompany valymo ekspertė dalijasi patarimu, kaip greitai ir efektyviai nuvalyti langus.  Valymo ekspertė atskleidė triuką Pasak jos, langų valymui puikiai tinka indų ploviklis, rašoma express.co.uk.

Automobilio plovimas: patarimai, kurie padės ilgiau džiaugtis spindinčia švara

Lietuvoje vyraujant permainingiems orams, vairuotojai dažnai susiduria su dilema: kada plauti automobilį? Vieną dieną nuplauta transporto priemonė jau kitą gali būti padengta purvo sluoksniu. Tačiau yra keletas patarimų, padėsiančių ilgiau išlaikyti automobilio švarą ir apsaugoti jo paviršių nuo neigiamo aplinkos poveikio.

Senas dantų šepetėlis: būdai, kaip jį panaudoti valant namus

Dantų šepetėlį rekomenduojama keisti kas 2-3 mėnesius, o kartais – netgi ir dažniau. O kur dėti seną, nereikalingą? Dauguma jį tiesiog išmeta, tačiau šepetėlį dar galima panaudoti ir kitoms reikmėms. Štai keli įdomūs panaudojimo būdai. Nuvalyti pieštukų žymes nuo sienų. Jei auginate vaikus, tikriausiai jums tenka valyti mažųjų menininkų kūrinius. Užtepkite ant pieštuko žymių skutimosi putų ir patrinkite senu dantų šepetėliu – žymės išnyks. Pjaustymo lentelėms valyti.

Pelėsis namuose: atsiradimo priežastys ir būdai, kaip juo atsikratyti

Pelėsis - vienas iš didžiausių namų priešų. Jis ne tik neestetiškai atrodo, bet ir gali būti labai kenksmingas, nes prasiskverbdamas pro kvėpavimo takus sukelia alergijas, slogą, kosulį ar netgi astmos priepuolius. Kaip namuose apsigyvena pelėsis? Kad namuose atsirastų pelėsis, daug pastangų tikrai nereikia. Pakanka per mažai vėdinamų patalpų, kuriose cirkuliuoja tas pats šiltas oras ir drėgmės, kuri būtina pelėsio vystymuisi. O jei dar namai nepakankamai dažnai valomi.
REKLAMA
IKI - arčiau tavęs ir su įvairiomis naudingomis akcijomis pirkėjams  IKI - arčiau tavęs ir su įvairiomis naudingomis akcijomis pirkėjams

Kaip sutaupyti pradedant pavasarinį namų švarinimą? Tuštinti piniginę gali ir dažnuose namuose daromos klaidos

Pavasarį daugelis imasi generalinio namų tvarkymosi. Švara spindinčiuose namuose lengviau atsipalaiduoti, pailsėti ir pasiruošti darbams bei artėjančiai gražiausiai pavasario šventei. Todėl dažno pirkinių sąraše – buitinės chemijos, valymo priemonės, be kurių neišsiversi norint tinkamai pasirūpinti namų higiena. Prekybos tinklui „Iki“ šią savaitę paskelbus jau tradicine tapusią „Švaros fiestą“, lojalūs pirkėjai suskubo pasinaudoti iki 50 proc.

Po žiemos likusios druskos ant automobilio: būdai, kaip išvengti rūdžių susidarymo

Kintančios oro sąlygos gali būti negailestinga jūsų transporto priemonei: drėgmė, druska ir purvas sukuria idealias sąlygas formuotis rūdims. Rūdys atsiranda, kai geležis ar plienas reaguoja su drėgme ir deguonimi, ypač drėgname klimate. Kelių druska žiemą dar labiau pagreitina šį procesą, prilipdama prie automobilio apačios ir didindama vandens laidumą, taip skatindama rūdžių atsiradimą.

Pasakė, kaip dažnai reikia skalbti patalynę: kiti taip tikrai nedaro

Pavasarį daugelis kimba valyti namus. Pradėjus generalinį pavasarinį švarinimąsi, derėtų nepamiršti ir tokių darbų, kuriuos privalu atlikti nuolat. Vienas jų – reguliarus patalynės ir rankšluosčių skalbimas, kuris ligų sezono metu ypač aktualus. Pasak Gintarės Kitovės, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės, tinkamai prižiūrint namų tekstilę, ilgainiui net sutaupysite – reikės mažiau investuoti rūpinantis savo sveikata.

Automobilio švara: patarimai, kaip išvalyti skirtingus paviršius

  Po žiemos daugelis į savo automobilio vidų net nenori žiūrėti. Ypač tie, kurie nuolat gale vežioja vaikus. Kartais net nesinori atidaryti galinių durelių – pažįstamas jausmas? Štai keletas patarimų, kaip susigrąžinti padoresnį vaizdą. Automobilio apdailos elementai pagaminti iš daugybės skirtingų medžiagų. Čia yra skirtingo kietumo ir tekstūrų plastikas, guminiai bei odos elementai ant kurių nusėda dulkės, kaupiasi purvas ir riebalai.

Citrinos sultys: kaip jos gali būti naudingos buityje?

Esame įpratę citrinos sultimis gardinti arbatą, salotas ar žuvies patiekalus, tačiau jos panaudojimas yra daug platesnis. Citrinos sultys – tai natūrali ir nekensminga priemonė mūsų kasdienėje buityje, kuri padeda kovoti su nešvarumais. Naikina nemalonius šaldytuvo kvapus Suvilgykite citrinos sultyse vatos tamponą ir padėkite kelioms valandoms į lentynėlę. Svarbu prisiminti, kad nemalonių kvapų galima išvengti, jeigu laiku darysite „inventorizaciją“ ir nelaikysite šaldytuve pasenusių produktų.

Kalkių nuosėdos: būdai, kaip jas pašalinti namų sąlygomis

Beveik pas kiekvieną vonios kambaryje bent kartais rastume kalkių. Jos atsiranda dėl kieto vandens, o įsisenėjusios yra sunkiai pašalinamos, todėl reikėtų jas nušveisti kuo anksčiau. Pateikiame būdus, kaip namų sąlygomis ir natūraliomis priemonėmis galima lengvai pašalinti kalkių nuosėdas. Actas ir soda Universaliausias ir kiekvieno namuose randamas kalkių valiklis – actas ir soda. Jų mišinys kovoja su kalkėmis bei padeda pašalinti nešvarumus.

Švara namuose: pasigaminkite natūralias valymo priemones

Valant savo namus dažnas naudojame chemiją ir turime daugybę skirtingų valiklių, kurie laikui bėgant gali pakenkti mūsų odai, kvėpavimo takams, o mažiems vaikams tai ypatingai kenksminga. Kuo pakeisti odą ir kvėpavimo takus dirginančią buitinę chemiją? Nustebsite, bet daugumą natūralių valymo priemonių, tikrai galite rasti savo namuose. Valymo pasta iš sodos Gryna soda puikiai nuvalo dėmes nuo daugumos paviršių, taip pat neutralizuoja nemalonius kvapus.

Švara namuose: patarimai, kaip sumažinti dulkių kiekį

Aptikti dulkių sluoksnį savo namuose nėra smagu, ir dažnai atrodo, kad nesvarbu, kiek valote, jos vis grįžta, ir labai greitai. Dulkes sudaro visų rūšių dalelės, įskaitant: augalų žiedadulkes, negyvas odos ląsteles ir drabužių bei popieriaus pluoštus. Kai jos kaupiasi, ne tik erzina, bet ir gali pakenkti astma ir alergija sergantiems žmonėms, taip pat sukelti sunkesnį kvėpavimą. Dar blogiau nutinka tuomet, kai užsiveisia ir dulkių erkutės.

Pelėsis namuose: būdai, kaip jį įveikti

Pelėsis vargina ne tik senesnės, bet ir naujos statybos būstų gyventojus. Dažnai jis įsiveisia dėl prastai įrengtos ventiliavimo sistemos. Pirmoji pagalba – nuolat mikroventiliacijos režimu praviras langas, specialus drėgmės rinkiklis, geras patalpos apšiltinimas. Pelėsio naikinimas Į kovą su pelėsiu kilti pirmiausia reikia paprasta šluoste. Ja nuvalius papilkėjusias vietas, jas reikia apipurkšti specialiais chemikalais, kurių pasirinkimas statybinių prekių parduotuvių lentynose itin gausus.

Pavasarinė tvarka namuose: būdai padėsiantys ne tik palaikyti švarą, bet ir sutaupyti

Pro namų langus plūstelėjus saulės spinduliams kartu su pavasariu sugrįžo noras puoselėti savo aplinką. Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ atstovai dalinasi, kad generalinei tvarkai atlikti ir pavasarį pasitikti švaroje tautiečiai ruošiasi taikydami sumanius metodus, kurie padeda ne tik išblizginti kiekvieną namų kampelį, bet ir sutaupyti. Pavyzdžiui, skaičiuoja vieno skalbimo ar indų plovimo kainą, renkasi didesnių kiekių priemonių pakuotes.

Šiukštu nesiurbkite 5 dalykų: tik sugadinsite dulkių siurblį

Turbūt sunkiai įsivaizduotume savo namų švarą be periodiško namų siurbimo. Dulkių siurbliai pašalina gyvūnų plaukus, maisto likučius, dulkes ir kitus nešvarumus, kurie kaupiasi ant grindų ir kilimų. Tačiau ar kada pagalvojote, ką iš tiesų galima ir ko nereikėtų siurbti? Žinodami šiuos patarimus, savo įrenginius išlaikysite puikios būklės ir užtikrinsite jų ilgalaikį veikimą, rašoma pranešime spaudai.

Pasakė, kas kiek laiko reikia skalbti patalynę: kiti to nedaro

Lova – tai vieta, kurioje praleidžiame kone trečdalį savo gyvenimo, todėl patalynės švara gali tiesiogiai veikti mūsų sveikatą ir savijautą. „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė pasakoja, kad netinkamai prižiūrima patalynė gali tapti bakterijų, dulkių erkučių ir pelėsio židiniu, sukeliančiu įvairias sveikatos problemas – nuo alergijų iki odos bėrimų ar net kvėpavimo takų ligų, rašoma pranešime spaudai.

Įspėja apie automobiliuose tykančią grėsmę: daugelis to nežino

Neretai automobilyje praleidžiame kasdien po keletą valandų, todėl svarbu pasirūpinti, jog čia būtų pakankamai švaru. Ir ne tik dėl estetikos.  Važinėjant kasdien arba vykstant į ilgesnes išvykas, automobilio saloną paverčiame ir valgomuoju, todėl nutinka įvairių netikėtumų – ant sėdynių išsipila gėrimai, nukrenta lašelis padažo, pritrupiname ar atsiranda kitų maisto likučių.

Įsigykite šių augalų: namuose drėgmės ir pelėsio neliks

Jei nerimaujate dėl drėgmės ir pelėsio augimo vonios kambaryje, yra tam tikri kambariniai augalai, kurie labai mėgsta drėgmę. Kambariniai augalai gali pagražinti jūsų namus ir įnešti gamtos į vidų.

Kalkių nuosėdos duše dings akimirksniu: štai ką reikia daryti

Vonios kambario valymas gali tapti nemaloniu procesu, nes atrodo, kad niekaip nepavyksta pašalinti kalkių. Vis tik vienas produktas gali jums padėti žaibiškai jų atsikratyti. Dušo stiklą įprastai sunku išlaikyti švarų, nes kasdien ant jo patenka daug muilo ir vandens. Tuomet ant paviršiaus ilgainiui kaupiasi kalkių nuosėdos, rašoma express.co.uk. Kalkės – tai iš mineralų, kurie lieka garuojant kietam vandeniui, susidariusi plutelė, kuri duše atrodo kaip baltas sluoksnis.

Kandžių namuose neliks nė kvapo: pasakė, kas padės

Kasmet Lietuvoje pagaminama tūkstančiai tonų šokolado produktų. Tai rodo, kad šokoladas yra dažna gyventojų kasdienio gyvenimo dalis. Tačiau pasirodo, kad šiuos skanėstus mėgsta ir maistinės kandys. Atvejai, kai atidarius saldainių dėžutę ar išvyniojus šokolado plytelę randamos besiraizgančios kirmėlės, pasak bendrovės „Dezinfa“ kenkėjų kontrolės eksperto, biologo Liutauro Grigaliūno, nėra reti, rašoma pranešime spaudai.

Pelėsio duše neliks nė kvapo: štai kas padės

Tvarkymasis dažnai gali atrodyti kaip varginanti užduotis, tačiau ši naudinga gudrybė padės pašalinti pelėsį ir neleis jam grįžti, pasitelkiant ekspertų patarimus.   Pelėsis duše gali greitai susidaryti, ypač jei vonios kambarys yra intensyviai naudojamas kelis kartus per dieną. Tačiau jei skubate griebtis baliklio, norėdami sustabdyti vonioje atsiradusį pelėsį, turėtumėte sustoti.

Kalkių nuosėdos ant čiaupo dings akimirksniu: štai ką reikia daryti

Virtuvės čiaupai dažnai pasidengia kalkių nuosėdomis, ypač jei ten, kur gyvenate, yra kietas vanduo. Tačiau mama rado gudrybę, kaip pašalinti kalkių dėmes naudojant du daiktus, kuriuos jau greičiausiai turite savo virtuvėje. Kalkių nuosėdos atsiranda dėl kieto vandens, kuriame yra mineralų, pavyzdžiui, kalcio ir magnio. Kietam vandeniui garuojant, mineralai išlieka ir ant čiaupų, virdulių ir kitur susidaro kalkių nuosėdos.

Moteris perka indaplovės tabletes, nors jos neturi: štai kam naudoja

Skalbimo mašinos yra nepakeičiamas buities įrankis, tačiau jose laikui bėgant susikaupia nešvarumų, bakterijų ir nemalonių kvapų. Kaip išvalyti skalbimo mašiną greitai ir efektyviai? „Ponios Hinch“ – Sophie Hinchliffe, populiarios valymo patarimų ekspertės, gerbėjai dalijasi paprastais ir veiksmingais triukais, kurie padės pasiekti, kad jūsų skalbimo mašiną vėl spindėtų.

Į klozetą įpylė šio skysčio: dabar blizga lyg naujas

Muilo, kalkių, rūdžių ar gelsvos dėmės... Laikui bėgant mūsų vonios kambarių klozetai gali prarasti blizgesį ir spindesį.  Kartais kasdienio valymo neužtenka ir turime pasistengti šiek tiek daugiau, kad sugrąžintume jiems pirminį grožį, rašoma sanycces.es.
Į viršų