Grėsmė Lietuvos miškams – dėl medžių būklės kai kurios savivaldybės jau skelbia apie stichinę nelaimę

Pavojingiausias miško kenkėjas – žievėgraužis tipografas – toliau siautėja Lietuvos giriose ir masiškai naikina egles. Dvi šalies savivaldybės jau skelbia stichinę nelaimę, pažeistus miškus tenka iškirsti. Aplinkos ministras sako, kad šio miško kenkėjo populiacija šiemet Lietuvos miškuose mažesnė nei pernai. Vis dėlto kartelė gali būti peršokta, nes sausra ir šiltas oras dar labiau padeda žievėgraužiui tipografui daugintis.

Paaiškėjo, kam suteikta Valdo Adamkaus premija

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sode Prezidento V. Adamkaus premija iškilmingai apdovanotas buvęs ilgametis Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) direktorius Algirdas Reipas. „Atliekų tvarkymas niekada nėra užbaigtas procesas, kiekvieną dieną mes iš naujo ir iš naujo rūšiuojame, kompostuojame, mokomės apsipirkti, sveikiau gyventi, tvariau vartoti.
REKLAMA
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino virš 3 tūkst. medžių  Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino virš 3 tūkst. medžių

Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą

Viena svarbiausių pasaulinės mitybos bendrovės „Herbalife“ vertybių – tvarumas ir aplinkosauga. Bendrovės partneriai visame pasaulyje dalyvauja akcijose, kuriose siekiama prisidėti prie gamtos tausojimo ir išsaugojimo, o Lietuvoje nepriklausomi partneriai puoselėja tradiciją kasmet dalyvauti nacionaliniame miškasodyje. Šiemet apie 60 nepriklausomų „Herbalife“ partnerių ir jų šeimų iš Šiaurės Lietuvos pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių ir net pagerino savo pačių praėjusių metų rekordą.
Aplinkosauga 2024-04-23
REKLAMA
Nacionaliniame miškasodyje dalyvusi „Lidl Lietuva“ komanda pasodino beveik 14 tūkst. medelių  Nacionaliniame miškasodyje dalyvusi „Lidl Lietuva“ komanda pasodino beveik 14 tūkst. medelių

Nacionaliniame miškasodyje dalyvusi „Lidl Lietuva“ komanda pasodino beveik 14 tūkst. medelių

Prekybos tinklas „Lidl“ prisijungė prie visuotinės Nacionalinio miškasodžio iniciatyvos – balandžio 19 dieną  daugiau nei 100 „Lidl Lietuva“ darbuotojų pasodino beveik 14 tūkst. medelių taip ir prisidėjo prie Valstybinės miškų urėdijos siekio Vilniaus bei Šalčininkų rajonuose atkurti beveik 3 hektarus miško.
Aplinkosauga 2024-04-19
REKLAMA
Senųjų miškų išsaugojimui – banko finansinės injekcijos  Senųjų miškų išsaugojimui – banko finansinės injekcijos

Senųjų miškų išsaugojimui – banko finansinės injekcijos

Šalies gyventojų rūpestį senosiomis giriomis papildo augantis verslo dėmesys. Lietuviškas specializuotas bankas AB „Mano bankas“, pernai tapęs senuosius miškus globojančio „Sengirės fondo“ rėmėju, šiai nevyriausybinei organizacijai į pagalbą atėjo ir šiemet. Pagal naują banko ir fondo pasirašytą paramos sutartį senųjų miškų išpirkimo      išsaugojimui tikslais 2024 m. skiriama 20 tūkst. eurų.
Aplinkosauga 2024-04-19

1 nekaltas veiksmas savo kieme užtraukia baudą iki 2300 eurų: įspėja visus

Su pavasariu ir šiltėjančiais orais Lietuvoje prasideda aplinkai pavojų sukeliantis žolės deginimas, už kurį gresia baudos. Nuo liepsnojančios žolės ugnis lengvai persimeta į miškus. Valstybinių miškų urėdijos generalinis direktorius Valdas Kaubrė teigia, kad sąmoningo elgesio gamtoje daugėja, vis dėlto svarbu imtis veikiančių priemonių operatyviam gaisrų lokalizavimui. „Per penkerius metus vien ugniagesiai gelbėtojai atvirosiose teritorijose gesino per 15 tūkst.
Aplinkosauga 2024-04-15

Kameros užfiksavo įspūdingą reiškinį Lietuvos miške: vaizdas gniaužia kvapą

Balandžio 10-ą dieną Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus darbuotojų įrengta kamera užfiksavo pirmojo jūrinio erelio jauniklio išsiritimą. „Balandžio 10-osios ankstyvas rytas. Patinas atneša žuvį patelei, kuri ją sulesa lizdo pakraštyje. Gūžtoje dar matosi du kiaušiniai, o vakare – jau išsiritęs pirmasis jauniklis!  Jis išsirito po ilgų 37 inkubacijos dienų. Primename: pirmas kiaušinis buvo padėtas kovo 4 dieną.
Aplinkosauga 2024-04-15

Pamatęs, kas vyksta miške, Olegas nebegali tylėti: parodė visiems

Kazlų Rūdos savivaldybėje esančiame miške, Kazlų Rūdos miesto gyventojas ir neetatinis aplinkos apsaugos inspektorius Olegas Pažėra pasibaisėjo žmonių elgesiu – miške paliktomis įvairiomis atliekomis. Olegas nemažai laiko praleidžia gamtoje, todėl nuolat randa žmonių paliktų daiktų: automobilio padangų, televizorių, šiukšlių, neseniai rado ir šaldytuvą.

Už 1 veiksmą savo balkone – bauda iki 600 eurų: kiti to nežino

Pavasarį paukščiai pradeda sukti savo lizdus ir dėti kiaušinius. Neretai šie gyvūnai tai daro žmonių namų balkonuose ar pastogėse, tad gyventojai sąmoningai arba nežinodami, juos sunaikina. Visgi už lizdų niokojimą galima gauti dviženklę baudą. „Pagal Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatymą saugomoms rūšims priskiriamos visos laukinių paukščių rūšys, natūraliai paplitusios Europos Sąjungos valstybių narių europinėje teritorijoje.

„Atliekų kultūra“: kodėl viešasis transportas uostamiestyje vadinamas žaliausiu Lietuvoje?

Šią savaitę „Atliekų kultūra“ svečiavosi Klaipėdoje, o vienas žymiausių klaipėdiečių, kuriančių ir vedančių TV6 laidą „Vienam gale kablys“ – Paulius Korsakas atskleidė įmonių detalių apie save. Kodėl kai kuriuos žvejus jis vadina murziais ir kokią tradiciją turi kiekvieną kartą atvykęs žvejoti? Atsakymai – „Atliekų kultūros“ laidoje!  Kita tema: viešasis transportas uostamiestyje.
Aplinkosauga 2024-04-02

Legendinys žvejys Paulius Korsakas: yra žvejai, ir yra murziai

Žvejybos entuziastams pristatyti laidos „Vienam gale kablys“ ir jos legendinio vedėjo Pauliaus Korsako tikrai nereikia. Tačiau, ar kada esate matę jį ne žvejojantį, bet duodantį interviu apie... šiukšles?! TV6 laidoje „Atliekų kultūra“ šį šeštadienį Paulius atskleis, ką jis vadina murziais, ir kokią tradiciją turi kas kartą, kai atvyksta žvejoti.

„Atliekų kultūra“: pokalbis su Egle Jakštyte apie gimtąjį miestą ir nemėgstamiausią darbą

„Atliekų kultūra“ svečiuojasi Utenoje! Ar žinojote, kad iš Utenos kilęs ne tik krepšininkas Jonas Valančiūnas, bet ir atlikėja Eglė Jakštytė – Eley? Jaukus pokalbis apie jos gimtąjį miestą, nemėgstamiausią darbą – tvarkymąsi namuose ir harmonijos jausmą, kai jie sutvarkyti.
Aplinkosauga 2024-03-25

Kita atlikėjos Eglės Jakštytės pusė: „Vienintelė rinkau šiukšles prie šventų vietų Indijoje“

Atlikėją Eglę Jakštytę-Eley esame pratę matyti spindinčią scenoje, tad ne vienas nustebtų sužinojęs, kad žinomai moteriai nesvetimi ir įvairūs kiti darbai. O ypač – tausojantys mūsų visų aplinka. Tą ji kartą jau įrodė, kai besilankydama Indijoje prie šventyklų rinko... šiukšles. Apie visa tai daugiau – jau šio šeštadienio TV6 laidoje „Atliekų kultūra“. „Aš buvau vienintelė, kuri tai dariau.

„Atliekų kultūra“: koks jūros išmestas „lobis“ gali pakeisti gintarą?

„Atliekų kultūra“ domėsis šokėjo ir dainininko Andriaus Butkaus gyvenimo Floridoje ypatumais: o ten – nesurinkai savo augintinio „kakučių“ – nepatingės paimti DNR, o tada – ir pats nemenką baudą gausi. Rubrikoje „Tai įdomu“ – atsakymas į klausimą, kuris žmogus: ar tas, kuris kalba daug, ar tas, kuris kalba mažai – yra didesnis aplinkos teršėjas? Specialistai atskleis būdą, kaip išmokti kalbėti trumpiau.  Ką galima nuveikti per 9 mėnesius? Susilaukti vaiko arba... apeiti Baltijos jūrą.
Aplinkosauga 2024-03-20

Atėjęs į mišką Olegas nustėro: toks radinys veria širdį

Kazlų Rūdos savivaldybėje esančiame miške, Kazlų Rūdos miesto gyventojas ir neetatinis aplinkos apsaugos inspektorius Olegas Pažėra rado žmonių paliktas automobilio padangas.  „Ne tik žvėrys meta kailį, bet...“, – socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „Miško radiniai“ juokauja O. Pažėra.   Susisiekus su Olegu, pavyko sužinoti, kad vyras nemažai laiko praleidžia gamtoje, tad taip rado ir šiuos žmonių paliktus daiktus.

Šokėjas ir dainininkas A. Butkus – apie kitą Floridos pusę: Buvau nustebęs ne pačia geriausia prasme

Dažnai mėgstama sakyti, kad gerai ten, kur mūsų nėra. Tačiau šokėjas ir atlikėjas Andrius Butkus šį šeštadienio rytą TV6 laidoje „Atliekų kultūra“ šį posakį sutrins į miltus. Jau daugiau nei 5 metus Floridoje gyvenantis vyras prabils apie tvarką šioje šalyje – ne vienas liks nustebęs! „Iš tikrųjų, buvau nustebęs, ir ne pačia geriausia prasme. Aš tikėjausi, kad bus tvarkingiau, ir žmonės aplinką prižiūrės labiau.

„Power Hit Radio“ laidų vedėja Elena Karalienė: kas jos namuose valo dulkes ir laisto gėles?

Abejojate, kam iš vis reikia rūšiuoti maisto atliekas? O ar žinote, kas iš jų gali būti pagaminama? Be jau įprasto komposto ir bio dujų,  dar galima užauginti lervas (tas pačias, iš kurių vėliau išsirita musės), tas lervas paauginti, sudžiovinti, sumalti, o po to... tręšti dirvožemį ir gėlynus, net gaminti aliejų kūnui: panaudojimo būdai – tarsi neišarti dirvonai, kuriuos kartu su atliekų tvarkytojais aria net Lietuvos mokslininkai.
Aplinkosauga 2024-03-12

„Power Hit Radio“ laidų vedėja Elena Karalienė: „Netvarkingi namai – košmaras!“

Šį šeštadienį TV6 laida „Atliekų kultūra“ gerokai nustebins. Ne tik sužinosite, kaip tvariai į meną žvelgia Jolita Vaitkutė, bet ir daugiau išgirsite apie klausomiausios jaunimo radijo stoties „Power Hit Radio“ laidų vedėjos Elenos Karalienės tvarkos įpročius. O taip pat pagilinsime savo žinias apie maisto atliekų rūšiavimą, ir kuo tai naudinga visiems.
Aplinkosauga 2024-03-07

„Atliekų kultūra“: kur Rokas Baciuška meta šiukšles Dakaro ralio metu?

TV6 eteryje pavasario darbus skelbs „Atliekų kultūros“ laida. Sužinosite, kur lenktynininkas, moto bagio karalius Rokas Baciuška Dakaro ralio metu meta šiukšles ir kodėl kai kuriems lietuviams, sutiktiems miške, jis „duotų velnių“. Kita tema: ar vilniečiai jau priprato prie naujovės rūšiuoti maisto atliekas? Sostinės centre kalbintieji praeiviai buvo kaip niekada atviri. O laidos vedėja nepabijojo atliekų rūšiavimo gamykloje patyrinėti konteinerį su maisto atliekomis.
Aplinkosauga 2024-03-04

Atėjęs į mišką Olegas nustebo: to išvysti nesitikėjo

Kazlų Rūdos savivaldybėje esančiame miške, Kazlų Rūdos miesto gyventojas ir neetatinis aplinkos apsaugos inspektorius Olegas Pažėra rado neįprastą daiktą – šaldytuvą.  „Žvėrys gyvena su visais patogumais, net šaldytuvą turi“, – socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „Miško radiniai“ juokauja O. Pažėra.  Randa ir šaldytuvus, ir televizorius Susisiekus su Olegu, pavyko sužinoti, kad vyras nemažai laiko praleidžia gamtoje, tad taip rado ir šį žmonių paliktą daiktą.

Pastebėkite šiuos gamtos ženklus: išduoda artėjantį pavasarį

Artėjantį pavasarį jaučia visi. Ilgėjantis šviesaus paros metas leidžia daugiau laiko leisti gamtoje. Tėveliai džiaugiasi pailgėjusiu šviesaus paros meto, kai dažniau su vaikais galima keliauti į gamtą. Bet ką joje veikti? Ką pastebėti? Kokius ženklus liudijančius artėjantį pavasarį galima nesunkiai pastebėti ir parodyti vaikams? Vaikai tikisi, kad suaugusieji gali įminti visas gamtos paslaptis. Vasario mėnesį, saulėtomis dienomis galime išgirsti intensyviai giedančios didžiosios zylės giesmę.

Vaizdelis miške pribloškė akmeniškį: „Nesu matęs nieko panašaus“

Akmeniškis Alius Lizdenis užfiksavo nedažnai pastebimą reiškinį – ant sniego ropojančią rupūžę. Žmonėms iškilo klausimas: ar normalu, jog šiuo metų laiku, kai kurie miško gyventojai nebijo šalčių ir atsikelia iš žiemos miego? Alius pasakoja, kad prasidėjus elniu ragų metimo sezonui, jo pomėgis – vaikštinėti po miškus ir ieškoti numestų ragų.

Pamatę, kas apsigyveno oloje Biržuose, negalėjo patikėti: pamatykite patys

Biržų regioninio parko specialistai, atvykę išmatuoti padidėjusios smegduobės, kuri atsivėrė 2017 metais ir buvo pavadinta Barsuko ola, nustebo pamatę, kad olos urvuose apsigyveno šikšnosparniai. Tam, kad išmatuotų smegduobės gylį, buvo pasinaudota ultragarso tolimačiu. Ir jis, matyt, pažadino oloje miegojusius gyvūnėlius. Barsuko oloje apsigyveno šikšnosparniai „Labai prašome lankytojų nesiartinti prie besiformuojančios įgriuvos! Tai pavojinga.

Žuvinto gamtiniame rezervate užfiksavo neįtikėtiną reiškinį: parodė visiems

Žuvinto gamtiniame rezervate kameroms pavyko užfiksuoti besivaikštinėjančią septynių vilkų grupę.  „Kol nėra tiek sniego, kad pagal pėdsakus pavyktų įvertinti žvėrių gausą Žuvinto gamtiniame rezervate, stebėjimo kamerų įrašai yra bene vienintelė galimybė registruoti šią vilkų šeimyną – du suaugusius, du antramečius ir tris jauniklius. Septyni žvėrys yra per daug nestebinantis vilkų grupės dydis Žuvinte.
Aplinkosauga 2024-01-03
REKLAMA
Atliekų kultūra (nuotr. Shutterstock.com) Atliekų kultūra (nuotr. Shutterstock.com)

„Atliekų kultūroje“: štai kokie pokyčiai laukia visų Lietuvos gyventojų nuo sausio 1-osios

„Atliekų kultūra“ didelį dėmesį skirs pokyčiams, kurie laukia visų Lietuvos gyventojų po sausio 1 dienos: būtent nuo tada pradėsime rūšiuoti maisto atliekas. Kaip viskas vyks, ką turėtume žinoti ir kaip elgtis: atsakymai laidoje.
Aplinkosauga 2023-12-11

Nuo Naujųjų atliekų srityje laukia pokyčiai – turėsime daryti kiekvienas, bet ne visiems iš pat pradžių patiks

Šį šeštadienį TV6 laida „Atliekų kultūra“ didelį dėmesį skirs pokyčiams, kurie laukia visų Lietuvos gyventojų po sausio 1 dienos. Būtent nuo tada pradėsime rūšiuoti maisto atliekas. O kaip viskas vyks, ką turėtume žinoti ir kaip elgtis, sužinosime laidoje.

„Atliekų kultūroje“: kokį pažymį už rūšiavimą gaus vilniečiai?

Kokį pažymį už rūšiavimą gaus vilniečiai ir Vilniaus regiono gyventojai? Kodėl gamtos fotografas Marius Čepulis sako, jog gamtos saugoti nereikia, o TV laidų „Svajonių Sodai” ir „Svajonių ūkis” autorė bei vedėja Aušra Tubienė atsisakė visko, prie ko mes pripratę, ir iki šiol gyva bei spinduliuojanti energija? Atsakymai laidoje „Atliekų kultūra“ jau šį šeštadienį, 11-ą ryto, tik per TV6!...
Aplinkosauga 2023-12-04

Kodėl „Svajonių sodų“ vedėja A. Tubienė atsisako indaplovės, o fotografas M. Čepulis ragina nesaugoti gamtos?

Šį savaitgalį TV6 laidoje „Atliekų kultūra“ žiūrovų laukia visas desantas žinomų žmonių ir jų patirtys, susijusios su tvarumo paieškomis. Žinoma laidų vedėja prabils apie pokyčius ne tik buityje, bet ir išvaizdoje, o du populiarūs fotografai pasidalins savo mintimis apie tvarumą, ir ką turėtume daryti, kad visi imtume gyventi atsakingiau. Populiarių TV3 laidų „Svajonių sodai“ ir „Svajonių ūkis“ vedėja Aušra Tubienė bus pasiruošusi daugybę maisto produktų, bet iš jų... nieko negamins.

„Atliekų kultūroje“: kokią žalą gali padaryti į vamzdyną išpiltas aliejus?

„Atliekų kultūroje“: visi atsakymai į klausimus apie...aliejų. Kuo jo nesaikingas vartojimas gali būti kenksmingas organizmui? O kokią žalą jis gali padaryti, išpiltas į vamzdyną? Specialistų atsakymai Jus gali gerokai nustebinti. Jei dažnai gaminate ir turite daržovių likučių – neišmeskite: kulinarinėje rubrikoje sužinosite ką iš jų galima dar pasigaminti.

Faktas, kurį žino ne visi: ką iš tikrųjų turėtume daryti su aliejaus pertekliumi?

Jau visai netrukus sulauksime didžiųjų metų švenčių, kurios neatsiejamos ir nuo gausaus šventinio stalo. O ten, kur maisto ruoša, neretai gausu ir aliejaus. Gerai, kai pavyksta pagaminti „protingai“ ir aliejaus nelieka, bet ką daryti priešingu atveju? Šio šeštadienio TV6 laida „Atliekų kultūra“ pakvies atsakymų ieškoti kartu. Neslėpkime, daugelis aliejų iki šiol pila į... kanalizaciją.

„Atliekų kultūra“ apie tekstilę: ar žinojote, kad tai antra pagal taršą pramonė po naftos?

„Atliekų kultūroje“ – tekstilės tema! Ar žinote, kad tai antra pagal taršą pramonė po naftos? Kad  vienam kilogramui medvilnės pagaminti reikia 10 tūkst. litrų vandens ir kad jos perdirbama vos 1-2 proc.
Aplinkosauga 2023-11-20

„Atliekų kultūra“: išvežėte padangas į mišką? Teks gerokai pakratyti piniginę

„Atliekų kultūra“ šį šeštadienį gvildens amžiną padangų temą: ar žinojote, kad už padangų pridavimą servise ar prekybos vietoje iš jūsų neturi prašyti pinigų? Išvežėte padangas į mišką? Teks gerokai pakratyti piniginę: kokio dydžio baudą gali tekti sumokėti, sužinosite, jei žiūrėsite „Atliekų kultūrą“. Rubrikoje „Jie irgi TAI daro“ - Džordanos gitaristas Giedrius Balčiūnas – Mr. Jumbo.
Aplinkosauga 2023-11-13
REKLAMA
Padangų keitimas (Irmantas Gelūnas/ BNS nuotr.) Padangų keitimas (Irmantas Gelūnas/ BNS nuotr.)

Ekspertai: ar turime mokėti už senų padangų utilizavimą?

Ruduo – ne tik derliaus ėmimo, bet ir padangų keitimo metas. Kur laikyti ir kam naudoti gamtos gėrybės, klausimų nekyla beveik niekam, o štai kur palikti nusidėvėjusias padanga? Atsakymas į šį klausimą yra daug paprastesnis nei gali pasirodyti iš pirmo karto.
Aplinkosauga 2023-11-10

„Atliekų kultūroje“: išskirtiniai kadrai iš kasmetinės apdovanojimų ceremonijos

„Atliekų kultūroje“ – išskirtiniai kadrai iš kasmetinės „Atliekų kultūros“ apdovanojimų ceremonijos! Taip pat sužinosite apie keistą, bet praktišką „Keistuolių teatro“ aktoriaus Dariaus Auželio įprotį rinkti sraigių kiautus ir dainininkės Aušrinės Gerikienės slaptą aistrą naktimis virti... sriubas. Ir ne bet kokias, o tas tvarias, iš to, ką randa šaldytuve, kuris nebūtinai būna jos.
Aplinkosauga 2023-11-06

„Atliekų kultūra“ laidoje: ką pagamins šarmingoji atlikėja Violeta Tarasovienė iš to, kas liko šaldytuve?

Šeštadienį „Atliekų kultūra“ svečiuojasi Klaipėdoje! Kodėl sąvartynas čia vadinamas gėlynu? Ką pagamins šarmingoji atlikėja Violeta Tarasovienė iš to, kas liko šaldytuve? Kodėl legendinį grupės „Studija“ vokalistą Steponą Janušką nuvylė Prancūzija?   Daug įdomios bei naudingos informacijos sužinosite laidoje „Atliekų kultūra“, jau šį šeštadienį, 11-ą ryto, per TV6! ...
Aplinkosauga 2023-10-30
REKLAMA
Violeta Tarasovienė gamina patiekalą, panaudodama likusią mėsą  Violeta Tarasovienė gamina patiekalą, panaudodama likusią mėsą

Tarasovai įsileido į savo namų virtuvę: meksikietiškas Violetos patiekalas – gardus ir idealiai tinkantis taupantiems

Šį šeštadienį TV6 laida „Atliekų kultūra“ su vedėja Rūta Lukoševičiūte-Daudiene priešakyje svečiuosis Klaipėdoje. Čia žinoma moteris ne tik apsilankys įdomiausiuose miesto objektuose, bet apie tvarius sprendimus pasišnekės ir su žinomais scenos žmonėmis – Steponu Januška ir Violeta bei Viliumi Tarasaovais.
REKLAMA
Atliekų kultūra  Atliekų kultūra

Atliekų kultūra: ar iš maisto likučių tikrai galima pagaminti bio dujas?

Laida „Atliekų kultūra“ svečiuojasi Panevėžyje! Ar dar veikia Stiklo fabrikas? Kodėl į naujus namus aktorius Laimutis Sėdžius parsivežė seną taburetę? Ar iš maisto likučių tikrai galima pagaminti bio dujas? Kodėl maisto rūšiavimo kibirėlyje rasite kokoso drožlių kempinėlę ir daugybė kitos įdomios informacijos sužinosite trečiojoje „Atliekų kultūros“ laidoje.
Aplinkosauga 2023-10-24
REKLAMA
Atliekų kultūra Atliekų kultūra

Atliekų kultūra: štai kokį Panevėžį pamatė laidos kūrėjai

Šį šeštadienį „Atliekų kultūros“ laida svečiuojasi Panevėžyje! Eilės prie kibirėlių maisto rūšiavimui, sriuba iš kirvio, radiniai mainų stotelėje „Dalinkimės“ ir medinės lentelės virsmas į šešis paukščiukus. Štai tokį Panevėžį pamatė laidos „Atliekų kultūra“ kūrėjai.
REKLAMA
Eilės prie maisto atliekų rūšiavimo kibirėlių  Eilės prie maisto atliekų rūšiavimo kibirėlių

„Atliekų kultūros“ viešnagė Utenoje: eilės prie kibirėlių atliekų rūšiavimui ir paukščiai iš medienos

Šį šeštadienį TV6 laida „Atliekų kultūra“ svečiuosis Utenos regione! Eilės prie kibirėlių maisto rūšiavimui, sriuba „iš kirvio“, radiniai mainų stotelėje „Dalinkimės“, medinės lentelės virsmas į šešis paukščiukus... Ir tai – dar toli gražu ne viskas, ką Utenos krašte išvys laidos vedėja Rūta Lukoševičiūtė-Daudienė. Nuo kitų metų visi Lietuvos gyventojai turės galimybę rūšiuoti maisto atliekas.
Aplinkosauga 2023-10-20
REKLAMA
Ignalinos atominė elektrinė  Ignalinos atominė elektrinė

Radioaktyviąsias atliekas dėsime giliai po žeme: kaip bus užtikrinta žmonių ir aplinkos sauga?

Ignalinos atominėje elektrinėje (AE) susidariusios ilgaamžės radioaktyviosios atliekos šiuo metu yra saugomos laikinose saugyklose, kurios suprojektuotos 50 metų naudojimo laikotarpiui. Jam pasibaigus, šias atliekas privalėsime sutvarkyti galutinai, perkeliant jas tūkstančiams metų į žemės gelmėse planuojamą pastatyti giluminį atliekyną.
Aplinkosauga 2023-10-13

Už 1 daikto naudojimą miške gresia baudos: perspėja visus

Rugsėjį gamta lepina spanguolių ir grybų mėgėjus. Tad Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai dalinasi rekomendacijomis kaip atsakingai elgtis gamtoje spanguoliaujant ir grybaujant.

Miškininkai kviečia susiburti į tradicinę miškų švarinimo talką

VĮ Valstybinių miškų urėdija kviečia susiburti visus neabejingus gamtai piliečius į tradicine tapusią, jau trečią kartą vyksiančią miškų švarinimo talką „Miško kuopa“. Praėjusių metų pavasarį daugiau nei 700 talkininkų visoje Lietuvoje surinko apie 90 tonų įvairių atliekų mūsų miškuose, po kurių miškai prieš vasarą tapo gerokai žalesni ir švaresni. Šiemet miškininkai kviečia kartu sutvarkyti miškus po vasaros sezono bei pasitikti rudenį įprasminant meilę gamtai.

Ruošiame automobilį rudeniui: ką svarbu patikrinti ir pakeisti

Po vasaros atostogų, pramogų ir kelionių rudenį pilnu pajėgumu grįžtame į darbus ir rutiną. Tamsėjantys vakarai, nukritę lapai, vėstantis oras, lietus ir rūkas gali atnešti naujų iššūkių vairuotojams. Kad su jais susidoroti būtų paprasčiau, rekomenduojama prieš šaltąjį sezoną atlikti profilaktinę automobilio apžiūrą ir paruošti jį rudens kelionėms, kurios kartais būna ne ką mažiau intensyvios nei vasarą.

Ekologės patarimai prieš mokslo metus: apsipirkinėti svarbu sąmoningai

Naujų mokslo metų pradžia tėvams bei moksleiviams įprastai atneša daug malonaus jaudulio, tačiau pasiruošimas rugsėjui gali ne tik varginti, bet ir reikšmingai ištuštinti tėvų kišenes. Dar rugpjūtį prasideda tikras mokyklinių prekių bumas, o pirkėjai viliojami gražiomis, tačiau ne visuomet kokybiškomis ir reikalingomis prekėmis, kurios ilgainiui tampa našta gamtai.

Aplinkosaugininkai tiria oro kokybę Šilutėje ir Neringoje

Reaguodama į pasikartojančias gyventojų užklausas dėl oro kokybės bei juntamo degėsių kvapo, Aplinkos apsaugos agentūra tiria oro kokybę Šilutėje ir Nidoje. Kaip pirmadienį pranešė Neringos savivaldybė, ji kreipėsi į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą ir Aplinkos apsaugos agentūrą prašydama inicijuoti tyrimus dėl teršalų koncentracijos savivaldybės gyvenviečių aplinkos ore.

Kenkėjai naikina Lietuvos miškus: 5-iose savivaldybėse – stichinė nelaimė

Miško kenkėjų pažeidimai 5-iose savivaldybėse pasiekė stichinės nelaimės miškuose lygį. Miškininkų teigimu, dėl klimato kaitos medžių kenkėjų pažeidimai fiksuojami dalyje Europos, Lietuvoje ryškus kenkėjų invazijos padidėjimas stebimas nuo 2022 m. pavasario ir nuolat ieškoma veikiančių priemonių susidariusiai problemai spręsti, praneša Aplinkos ministerija. Valstybinės miškų tarnybos duomenimis, Rokiškio (daugiau nei 25 tūkst. m3), Šalčininkų (daugiau nei 43 tūkst.

Širdį verianti gelbėjimo operacija: aplinkosaugininkai kovojo dėl ruoniuko gyvybės

Jungtinėje Karalystėje aplinkosaugininkai į pagalbą skubėjo pilkajam ruoniui. Viename Kornvalio grafystės uostų pastebėto žinduolio galva buvo įstrigusi plastmasiniame žiede. Gyvūnų apsaugos organizacijos „British Divers Marine Life Rescue“ išplatintoje filmuotoje medžiagoje matyti, kaip buvo sučiuptas ruonis, panaudojant specialias „ganymo lentas“ ir specialų narvą. Organizacijos teigimu, žiedas įsirėžė į kaklą, o tai galėjo baigtis ir mirtimi, dėl infekcijos pavojaus.
Aplinkosauga 2023-07-10

Klaipėdos rajono sodybose aplinkosaugininkai rado per dvi dešimtis draudžiamų įrankių

Joninių savaitgalį Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai rajone esančiose sodybose rado daugiau nei dvi dešimtis draudžiamų įrankių ir 18 litrų, kaip manoma, naminės degtinės. Kaip trečiadienį pranešė Aplinkos apsaugos departamentas, atlikus patikrinimą, nustatyta, kad asmuo, sodyboje Drevernoje laikė keturis statomus tinklus, tris tinklinius ekranus bei du didesnio išmatavimo bučiukus.

Vilniaus aplinkosaugininkams įkliuvo šiukšles miške palikęs asmuo

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Miškų kontrolės departamento Vilniaus miškų kontrolės skyriaus pareigūnai, pastebėję miške Kalvelių kaime suverstas atliekas, iškart nustatė pažeidėją, rašoma departamento pranešime spaudai. Asmenį, 3 kub. m atliekų atsikračiusį Vilniaus rajono Marijampolio seniūnijos Kalvelių kaimo miško teritorijoje, aplinkosaugininkai išsiaiškino pagal rastus įkalčius.
Į viršų