34-erių Jordanas Howmanas nusileido Dubajaus tarptautiniame oro uoste, kur su 38-erių sužadėtine Theresa ir 16-mete dukra Kaic išvyko svajonių savaitės atostogų, kai imigracijos pareigūnai jį nusivedė į šalį ir konfiskavo pasą.
Vyras sunkiai dirbo, kad sutaupytų 3 000 svarų sterlingų kelionei, ir tikėjosi penkias dienas praleisti apžiūrėdamas Jungtinius Arabų Emyratus, savo „mėgstamiausią šalį pasaulyje“.
Tačiau jis teigia, kad po šešių valandų sulaikymo imigracijos pareigūnai išsiuntė jį atgal „dėl jo veido tatuiruočių“, rašo yahoo.com.
Jautėsi sugniuždytas
Maždaug prieš aštuonerius ar devynerius metus Jordanas ant veido išsitatuiravo geometrinius kubelius ir tokius žodžius kaip „palaimintas“, „šeima“ ir „beprotiškas gyvenimas“, o per du ankstesnius apsilankymus Dubajuje jis sakė, kad dėl to niekada nekilo problemų.
„Mano šeimininkė verkė iš džiaugsmo. Tai mane visiškai sugniuždė. Jaučiuosi tarsi būčiau masiškai diskriminuojamas“, – sakė jis.
„Nėra jokio įstatymo, draudžiančio veido tatuiruotes – nieko panašaus.
Esu mielas vaikinas, sutinku su visais. Dėl to jaučiuosi visiškai prastai. Man neleidžiama atvykti į šalį dėl to, kaip aš atrodau. Tai mane labai, labai paveikė.
Tai buvo mano mėgstamiausia šalis, bet tai ją visiškai sugriovė. Dabar daugiau niekada ten nevažiuosiu. Praradau visus savo pinigus dėl piešinio ant veido.“
JAE tapo viena iš turtingų britų emigrantų ir poilsiautojų lankomų vietų, tačiau dėl valstybės socialinio konservatyvumo užsieniečiams gali kilti problemų.
„Tai buvo mano trečioji kelionė į Dubajų. Visus kitus kartus neturėjau jokių problemų“, – paaiškino Jordanas.
„Tačiau šį kartą, kai įvažiavome į oro uostą, nuskenavau pasą ir jau ruošiausi eiti per saugumo patikrą, kai oro uosto darbuotojas patraukė mus į šalį.
„Jau ketinome dėti rankinį bagažą ant konvejerio, kai vyras pasakė: „Sekite paskui mane“.
Pasivedęs Džordaną į šalį, prieš paimdamas iš jo pasą, vyras paklausė, ar jis turėjo antspaudą.
„Jis išplėšė mano pasą iš rankų. Nebuvo kur jo antspauduoti. Naudojomės elektroniniais vartais. Tai buvo tik pretekstas ištraukti pasą iš mano rankų“, – sakė jis.
Daugiau nei keturias valandas praleidęs laukiamajame, Jordanas apie vidurnaktį buvo perkeltas į imigracijos skyrių, pasakojo jis.
Tuo metu jo šeima jau buvo pasiekusi penkių žvaigždučių viešbutį „Anantara“.
Jis paskambino savo partnerei ir ji išsikvietė taksi į oro uostą, tačiau, pasak jo, „jie neleido man su ja pasimatyti“, todėl ji išsikvietė taksi atgal į viešbutį, iš viso kainavusį 250 svarų sterlingų.
Jordanas sakė, kad pasas jam kurį laiką nebuvo grąžintas, o tai buvo „siaubinga“.
„Atėjo moteris ir nusivedė mane į imigracijos tarnybą, kur man pasakė: „Jis neįleidžiamas dėl tatuiruočių ant veido – dėl to, kaip atrodai“, – pasakojo jis.
„Vienas iš už stalo sėdinčių darbuotojų pasakė, kad aukštesnio rango imigracijos pareigūnas priėmė sprendimą ir pasakė, kad man neleidžiama įvažiuoti į Dubajų ir kad turiu nedelsiant išvykti iš šalies.“
14.30 val. Jordanas buvo įsodintas į kitą „Emirates“ lėktuvą, skrendantį atgal į Jungtinę Karalystę.
„Jie išsiuntė mane į skrydį atgal į Mančesterį. Tik nusileidus man grąžino pasą. Penktadienio rytą pirmą kartą pamačiau savo dukrą per „Facetime“, – pridūrė jis.
Dėl komentarų buvo kreiptasi į Dubajaus Generalinį rezidentų ir užsieniečių reikalų direktoratą ir Dubajaus oro uostus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!