Anot jo, du dešimtmečius Lietuvoje vyravusi masinio vartojimo tendencija keičiasi – žmonės vėl atranda daiktų restauravimo privalumus.
Šį šeštadienį žiūrovai bus pakviesti užsukti į L. Lomonosovo įkurtas batų restauravimo dirbtuves, kuriose išvys, kaip avalynė prikeliama antram gyvenimui.
Laidos vedėjas Leonardas Pobedonoscevas į šias dirbtuves gabens ir savo nuo 2011 m. nešiotus sportbačius.
Kodėl šie batai vedėjui tokie brangūs? Kur jie buvo dėvimi? Kiek žemynų L. Pobedonoscevas su jais aplankė?
Laidos vedėjas prisipažins, kad šiuos batus jau ne kartą taikėsi išmesti ir jo žmona, tačiau jis juos saugojo ypatingoje vietoje... Kokioje?
„Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis kasmet nuperka 26 kilogramus tekstilės, iš kurių 11 išmeta. Galiausiai trys ketvirtadaliai tekstilės keliauja į šiukšlyną ir tik nedidelė dalis išvežama už ES ribų. O kas ten su ja atsitinka, žinių neturima. Mūsų planeta nėra tokia didelė, kad galėtume pirkti daiktus ir lengva ranka juos švaistyti. Juk daugelį iš jų galima atnaujinti“, – laidos metu mintimis dalinsis L. Pobedonoscevas.
Su jo nuomone neabejotinai sutiks ir kūrybinės sportbačių studijos įkūrėjas L. Lomonosovas, kurio teigimu, batus, kaip ir drabužius, galima skalbti, valyti, susiūti ir toliau sėkmingai naudoti.
Laidoje jis priims iššūkį – imsis L. Pobedonoscevo batų atnaujinimo darbų!
Televizijos žiūrovai taip pat bus pakviesti pasižvalgyti po verslininko įkurtas dirbtuves bei sužinos, kaip geriausiai valyti ir kitaip prižiūrėti batus.
Ar žinojote, kad avalynės negalima skalbti? Kodėl? Laidos metu L. Lomonosovas tai paaiškins.
2016 metais internete apie batų atnaujinimą ir jų valymą rašyti pradėjęs vyras labai greitai iš skaitytojų ėmė sulaukti užklausų, ar pats tuo neužsiima? Būtent tai ir pamėtėjo verslo idėją.
„Iš pradžių veiklą pradėjome nuo batų valymo. Vėliau ėmėme sulaukti vis daugiau užklausų dėl avalynės dažymo, atnaujinimo ir kitų panašių paslaugų. Taip po truputį plėtėme savo veiklos sritis. Kurį laiką dirbome namų aplinkoje, vėliau persikėlėme į naujas patalpas, papildėme savo komandą“, – laidoje pasakos Laimis.
Kadaise breiką šokusiam verslininkui sceninė išvaizda buvo itin svarbi, todėl jis visuomet didelį dėmesį skirdavo savo aprangai bei avalynei. Tai atsispindėjo ir vadybą studijavusio L. Lomonosovo bakalauro darbe, kuris buvo susijęs su batų kūrimo procesais. Jis netgi pats ketino sukurti avalynės liniją, tačiau, dėl objektyvių priežasčių, to nepadarė.
Vienu metu L. Lomonosovas ketino įkurti ir savo batų parduotuvę, tačiau šio sumanymo įgyvendinti taip pat nepavyko.
Kas užkirto tam kelią ir kodėl vyras dabar dėl to tik džiaugiasi, sužinosite artimiausioje laidoje.
Šeštadienį išgirsite, kiek pats verslininkas turi batų porų bei sužinosite, kokią pačią neįprasčiausią bei šiuo metu itin retą batų porą sutaisyti buvo atnešęs vienas klientas.
Be abejo, bus atsakyta ir į svarbiausią klausimą: ar pavyko sutaisyti laidos vedėjo L. Pobedonoscevo batus?
Laida „Tylūs geradariai“ – šeštadieniais, 9.30 val. tik per TV3!