Tai buvo akimirka, kai Melania Trump turėjo įsikišti ir padėti Donaldui Trumpui išvengti nepatogios situacijos per popiežiaus Pranciškaus laidotuves.
Daugiau nei 250 000 gedėtojų susirinko į Šventojo Petro aikštę pagerbti argentiniečio pontifiko, kuris Velykų pirmadienį, būdamas 88 metų, mirė nuo insulto, rašo dailymail.co.uk.
Tarp jų buvo užsienio šalių aukštų pareigūnų, pasaulio lyderių ir monarchų. Pranešama, kad Vatikane vykusiame aukšto lygio susirinkime dalyvavo 130 šalių ir tarptautinių organizacijų atstovai. Delegacijai vadovavo 78 metų JAV prezidentas ir jo žmona Melania, kurios 55-asis gimtadienis sutapo su popiežiaus laidotuvėmis, o į Romą ji atvyko vėlai vakare.

Skaitytoja iš lūpų atskleidė, kokius 4 žodžius Trumpui žmona pasakė per popiežiaus laidotuves
Per tris valandas trukusias katalikų mišias susirinkusieji buvo pakviesti „paduoti vienas kitam taikos ženklą“, paspaudžiant vienas kitam ranką.
Paaiškėjo, kad laidotuvių pamaldų įraše matyti, kaip D. Trumpas stebi aplinkinius ir nedalyvauja „taikos ženklo“ rituale, kol jam į pagalbą atskubėjo Melania.
Teismo lūpų skaitytoja Nicola Hickling laikraščiui „The Daily Mail“ pasakojo, kad Melania nurodė vyrui pradėti paduoti ranką ir tik tada D. Trumpas nenoromis padavė ranką Prancūzijos prezidentui Emmanueliui Macronui.
„Tu turėtum tai padaryti“, – sušnibždėjo Melania D. Trumpui į ausį, o paskui pakartojo.
„Gerai“, – atsakė JAV prezidentas.
Tada jis ištiesė ranką pasveikinti Estijos prezidentą Alarą Karisą, Ispanijos karalių Felipę VI bei karalienę Leticiją, o tada atkreipė dėmesį į E. Macroną.
Pora ilgai spaudė vienas kitam ranką, o D. Trumpas, kuris buvo kaltinamas pažeidęs griežtą renginio aprangos kodą, vos išvengė didelės klaidos.
Anksčiau tą dieną „X“ vartotojai suabejojo D. Trumpo aprangos pasirinkimu, kai jis atvyko vilkėdamas mėlyną kostiumą ir prie jo priderintą kaklaraištį.
Griežtas renginio Vatikane aprangos kodas nurodė, kad vyrai turėtų vilkėti tamsų kostiumą su ilgu juodu kaklaraiščiu ir baltais marškiniais. Batai, ilgos kojinės, paltai ir skėčiai taip pat turėjo būti juodi.
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis nedėvėjo jokio kaklaraiščio, o Joe Bidenas taip pat vilkėjo mėlyną kaklaraištį. Visi trys buvo apkaltinti parodę „nepagarbą“, nes dauguma pasaulio lyderių buvo apsirengę visiškai juodai.
D. Trumpas, kuris sėdėjo pirmoje eilėje tarp šimtų užsienio aukštų pareigūnų ir karališkųjų asmenų, vilkėjo vidutinio mėlynumo aprangą, papuoštą smeigtuku su Amerikos vėliavos atvaizdu. Prie jos jis priderino blizgantį mėlyną kaklaraištį.
Kai kurie „X“ vartotojai manė, kad jo sprendimas nedėvėti juodos spalvos buvo nepagarbus, o vienas asmuo rašė: „Kodėl D. Trumpas yra vienintelis pasaulio lyderis vyras, dėvintis mėlyną kostiumą? Ar jis neturi saiko jausmo? Gėda.“
Kitas pastebėjo: „Kaip nepagarbiai Trumpas elgiasi dėvėdamas mėlyną kostiumą per laidotuves.“
O trečias piktinosi: „Ar jis neturėjo juodo kostiumo? Bent jau tamsiai mėlyno? Kur ta pagarba?“
42 metų princas Williamas taip pat sulaukė kritikos dėl to, kad per laidotuves vilkėjo tamsų kostiumą, nors jis atitiko laidotuvių nuostatus ir ryšėjo juodą kaklaraištį.
Melania, laikydamasi Vatikano išleistų aprangos taisyklių, pasirinko juodą švarką ir kuklų, iki blauzdų siekiantį pieštuko formos sijoną.
Katalikų Bažnyčios nurodymuose teigiama, kad moterys privalo avėti juodus, uždarus batelius, o Melania šiai progai pasirinko paprastus batelius.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!