Su naujienų portalo tv3.lt skaitytojais Greta pasidalino savo darbo užkulisiais bei pastebėjimais apie švenčių tendencijas bei kai kurių klientų elgesį.

Šventės siekia ir 5 tūkstančius eurų
Pastaruoju metu Greta pastebi ryškias švenčių madas. Dažniausiai pasirenkamos temos – gėlės, drugeliai, kaspinai, ypač, jei planuojama mergaitės gimtadienio šventė. Joms skiriasi dideli biudžetai, foto zonos būna išplėstos.
Be klasikinių dekoro elementų, vis labiau populiarėja techniniai sprendimai: „Iš naujienų yra įvairių grindų panaudojimas – foto zonai daromos pakylos, grindys, kad dekoras būtų įspūdingesnis ir atkreiptas dėmesys į foto zoną, kur fotografuosis ir patys klientai.“
Kalbant apie biudžetus, Greta neslepia – taupyti klientai nelinkę. Renkasi maksimalų įspūdį ir nors šventės rengiamos vaikams, tikrasis adresatas neretai – suaugusieji.
„Parodyti WOW efektą kitiems“, – taip ji apibūdina dalies tėvų tikslą.
Kai kurie tėvai pasiryžę kurti pasakas, kurių vertė realybėje siekia tūkstančius. „Kartais tos šventės siekia nuo 2 iki 5 tūkstančių eurų“, – sako Greta, pastebėdama, jog klientai labai aktyviai seka užsienio tendencijas. Stebi naujausias tendencijas, kurias diktuoja užsienio tinklalapiai – be abejonės, ten dekoratoriai imasi idėjų iš „Pinterest“.
Darbas su nuomonės formuotojais
Greta yra dirbusi su žinomais žmonėmis, tarp jų – nuomonės formuotojai. Jų lūkesčiai neretai skiriasi.
„Dažniau jų norai išsiskiria – kad nori dar labiau kažkuo nustebinti, specialiai jiems nori, kad gamintume dekoracijas, kad tikrai išsiskirtų jų dekoracijos nuo įprasto kliento, kad būtent jiems būtų ta dekoracija sukurta“, – pasakoja ji.
Tai reiškia ne tik temas, bet ir unikalius, vienetinius sprendimus – dažnai spausdintas dekoracijas, papildomus konstrukcinius elementus.
Tačiau nors šlovė kartais vilioja, Greta atsisako dirbti mainais už reklamą. Nors atsiranda nuomonės formuotojų, kurie nori nemokamos gimtadienio šventės mainais į reklamą, tačiau Greta to nebedaro jau du metus.
Kartais pritaiko nuolaidą, kai norisi pasidžiaugti rezultatu su kitais, įsikelti nuotraukas, tačiau mokėti turi visi: „Esu nukentėjusi. Kai gaišti savo brangų laiką ir atrodo, kad tai tikrai ne vienos dienos pasiruošimas – savaičių ir mėnesio vienai pasakiškai šventei – gaila. Kai gauna už dyką, tada ir neįvertina.“
Greta neslepia – nemokamai atliktas darbas dažnai neatsiperka net morališkai. Pasak dekoratorės, tik tada, kai klientas sumoka pinigus jis pastebi, už ką būna sumokėta, atkreipia dėmesį, diskutuoja apie šventę.
„Jeigu jis gauna nemokamai – jis kaip ir pasitiki tavimi, nori, aišku, naudos sau, kad šventė būtų kuo gražesnė, bet tada ir neįvertina. Ir atitinkamai nepadaro nei storių, nei reels, nei įrašų“, – tikina Greta.
Pastebi liūdna tendenciją
Ne viskas šventėse būna gražu. Greta pastebi liūdną tendenciją – tėvai vis dažniau stengiasi „atsijungti“ nuo šventės ir palikti vaikus animatoriams. „Jie tiesiog sėdi, užkandžiauja, vakarieniauja pagal šventės laiką ir stengiasi net nedalyvauti vaikų šventėje“, – sako ji. „Ne visi tėveliai netgi stoja dainuoti „Su gimimo diena“.
Kartais ne tik nedalyvauja, bet ir neatsako už savo vaikų veiksmus. Viena istorija ypač įsirėžusi atmintin. „Kilimą apšlapino viena iš jubiliačių – ir mama net nesiteikė valyti“, – atsidūsta Greta. „Toks jausmas, kad kai susimoka už studiją, tai kas nutinka studijoje – priklauso darbuotojams arba studijos savininkui. Nepakelia savo rankų, nekreipia dėmesio.“
Vienas įvykis Gretą sukrėtė ypač. Studija buvo nusiaubta iki tokio lygio, kad atrodė, jog tai buvo daroma tyčia. Šia istorija moteris pasidalino ir savo socialiniuose tinkluoose. Naujienų portalas tv3.lt apie tai rašė anksčiau. Plačiau paskaityti galite čia.
Reakcijos iš tėvų? Labai miglotos. „Deja, šiais laikais tėvai nieko nedaro. Nesuvokiama – ar dėl to, kad ir namuose taip elgiasi, ar dėl to, kad susimoka už erdvės nuomą ir įsivaizduoja, kad nieko nereikia saugoti.“
Paklausta, kas vis dėlto džiugina šiame darbe, Greta nesudvejoja: „Vienareikšmiškai – klientų nuoširdūs atsiliepimai ir padėkojimas, kai vertina tavo pastangas.“
Tačiau vargina ne tik ilgas valymas po renginių, bet ir kritika: „Tenka klausytis lietuvių bambėjimo ar negatyvių emocijų, bandymo prie kažko prisikabinti. Dažnai labai randa prie ko prikibti – tai būna nusivylimas.“
Ir nors kartais tokie komentarai motyvuoja stengtis labiau, kartais jie tiesiog skaudina: „Atiduodi visą save, savo širdį – o kai kurių dalykų nepastebi, bet prie smulkmenų bando prisikabinti ar kainą sumažinti. Kartais tie komentarai priverčia stengtis labiau, bet kartais demotyvuoja.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!