Nyderlandų transliuotojas „Avrotros“ paragino spręsti konkurso struktūrines problemas.
Taip pat teigė, jog jie žada nedalyvauti konkurse tol, kol nebus atlikti patobulinimai.
Joostas Kleinas buvo pašalintas iš konkurso po to, kai praėjusį mėnesį Malmoje vykusio renginio metu, kaip įtariama, žodžiu grasino gamybos darbuotojai moteriai.
„Eurovizijos“ organizatoriai dabar tiria šį incidentą, kuris įvyko pirmą kartą, kai atlikėjas buvo diskvalifikuotas patekęs į didįjį finalą.
„Avrotros“ pareiškime išdėstytos mintys.
„Eurovizijos“ dainų konkursas buvo sukurtas tam, kad per muziką sujungtų šalis ir tautas ir skatintų tarpusavio brolybę.
„Tai turėtų būti atskaitos taškas organizatoriams ir visoms dalyvaujančioms šalims.
Kol „Avrotros“ nebus įsitikinusi, kad bus atlikti struktūriniai pakeitimai, kad atlikėjai ir jų muzikinė žinia grįžtų į centrą, tol dalyvavimą dainų konkurse svarstysime“, – teigė jie.
Mano, kad problemas reikia spręsti kitu būdu
„Avrotros“ teigė, kad bendradarbiaus su Europos transliuotojų sąjunga, tačiau mano, kad struktūrinėms problemoms spręsti reikalingas platesnis, išsamesnis ir tikrai nepriklausomas tyrimas.
Jie pabrėžė, kad susirūpinimą kelia ne tik incidentas Malmėje, bet ir platesnio masto klausimai, įskaitant valdymą, konkurso taisykles ir apeliacijų procesą bei padidėjusį spaudimą menininkams ir delegacijoms.
Šių metų renginį taip pat aptemdė protestai dėl Izraelio dalyvavimo konkurse vykstant karui Gazos ruože.
Visą savaitę vyko palestiniečius palaikantys protestai, o maždaug 12 000 žmonių, tarp jų ir Švedijos klimato aktyvistė Greta Thunberg, išėjo į Malmės gatves, ragindami pašalinti Izraelį iš konkurso.
„Europos transliuotojų sąjunga siekia nuolat tobulinti savo paslaugas ir renginius.
Siekdami dar labiau sustiprinti „Eurovizijos“ dainų konkursą, paprašėme nepriklausomo eksperto ištirti 2024 m. ESC Malmėje ir pasidalyti įžvalgomis bei patirtimi su EBU valdymo organais, kad padėtume nuolat tobulinti šį pasaulinį renginį“, – teigiama ankstesniame EBU pareiškime.