Kai Trys Karaliai keliavo aplankyti mažylio Jėzaus – kelią jiems rodė Betliejaus žvaigždė.
O šiais technologiškai pažengusiais laikais Betliejaus žvaigždės fenomenas dažnai aiškinamas retu astronominiu reiškiniu, kurį būtent šiandien ir stebi kosmoso kūnais besidomintys žmonės – tai Jupiterio ir Saturno konjunkcija – glaudus šių mūsų Saulės sistemos gigantų priartėjimas, kuomet naktiniame danguje šios dvi planetos virsta viena ryškia žvaigžde.
Tiesa, šiandieninė konjunkcija – ypatinga. Skelbiama, kad šį kartą Jupiteris ir Saturnas susilygino glaudžiausiai per 400 ar net 800 metų.
Žinoma, toks vaizdas susidaro žvelgiant iš mūsų Žemės, nors Jupiterį ir Saturną skiria šimtai milijonų kilometrų. Šie dujų gigantai vienas prie kito priartėja – tiesa ne taip glaudžiai, kaip šiandien – kas maždaug 20 metų. Jupiteris vieną ratą apie Saulę apsuka per 12, Saturnas – 30 metų.
Kita tokia artima konjunkcija įvyks tik 2080 m. Geriausiai Jupiterio ir Saturno konkjunkcija matoma ties pusiauju. Šiemet retą astronominį reiškinį JAV kosmoso agentūra NASA pavadino „Kalėdine žvaigžde“ – mat konjunkcija įvyksta beveik per Kalėdas.