• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar pasiruošėte šį vakarą švęsti? Mėnulio kalendorius skelbia, kad šiąnakt pasitiksime Naujuosius juodojo vandens tigro metus. Jie prasidėjo ne sausio pirmąją, kaip daugelis įpratę manyti, o – rytoj, prasidedant antrai mėnulio jaunačiai po žiemos saulėgrįžos.

Ar pasiruošėte šį vakarą švęsti? Mėnulio kalendorius skelbia, kad šiąnakt pasitiksime Naujuosius juodojo vandens tigro metus. Jie prasidėjo ne sausio pirmąją, kaip daugelis įpratę manyti, o – rytoj, prasidedant antrai mėnulio jaunačiai po žiemos saulėgrįžos.

REKLAMA

Vadinamieji Rytų Naujieji metai, arba Naujieji pagal mėnulį, kaip aiškina astrologijos žinovai, žada būti emociškai šiltesni nei besibaigiantieji. Tad tiems, kas tiki astrologija  – Naujuosius derėtų pasitikti tik pozityviomis mintimis.

Lietuvos zoologijos sode Naujųjų pagal Mėnulio kalendorių – savo, tigro metų, nekantriai laukia amūrinė tigrė Norda. Ji ir patinas Edas, šventės proga bus palepinti skanesniu kąsneliu.

„O čia mums būna, iš brakonierių atvažiuoja konfiskuoti briedžiai stirnos, tai jiems čia būna, kaip vaikams čipsai“, – sako gyvūnų prižiūrėtojas Arūnas Pranaitis.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, ant lėkštutės maisto, net ir artėjant juodojo vandens tigro metams, jiems niekas neneš.

„Ant švenčių tai dovanėlės, tai vėl kokias dėžes padarom, kad jie ieškotų to maisto. Nededam ant lėkštutės to maisto. Padarom, paslepiam, pakabinam, kad dirbtų, kad nukabinėtų, kad dirbtų visas raumenynas, kad mąstytų, ieškotų. Iš kanopinių šiaudų prinešam su kvapais, su kvapais dirbam“, – pasakoja A. Pranaitis.

REKLAMA

Tigras – paslaptingas, viską apskaičiuojantis gyvūnas, tad tokių, kaip sako prižiūrėtojas reikia tikėtis ir Naujųjų metų.

„Manyčiau, kad reikia apskaičiuoti viską ir atsargiai su viskuo. Nes tigras pirma apskaičiuos, apmąstys ar tikrai gerai, ir tik tada puls“, – kalba A. Pranaitis.

Rytų Naujieji metai šiemet pasitinkami lygiai mėnesiu vėliau, nei pasitikome įprastus Naujuosius. Pagal Mėnulio kalendorių jie švenčiami kasmet skirtingu laiku – prasidedant antrai mėnulio jaunačiai po žiemos saulėgrįžos. Kaip juos tinkamai pasitikti? Tiems kas tiki astrologų prognozėmis, šie žeria patarimų.

REKLAMA
REKLAMA

„Svarbu, kad tą dieną, o jaunatis prasidės prieš 8 ryto. Galvokite ne apie skolas, o apie gerovę. Apvalykite namus. Kad jie džiugintų jus. Kad jūs tikėtumėt, kad į šiuos namus ateis gerovė, ir tai be abejonės bus“, – teigia astrologė Nijolė Gabija Wolmer.

Tai sėklos sėjimo metas. Tą dieną labai svarbu, kaip mes elgiamės, ką galvojame ką mąstome, jeigu mąstome, tai sėklos kas rutuliosis. Kas vystysis, jeigu jaučiame, tai sėjame sėklas, ką jausime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ir galvoti šventės išvakarėse ir pasitinkant naujuosius, žinovė pataria ne apie ligas, o apie sveikatą, ne apie konfliktus santykiuose, o harmoniją. Tada metai esą bus tikrai geri.

„Metai turėtų būti emociškai šiltesni. Negu dveji praėjusieji, ir tai jų laimė, jeigu mes atliepdami į tas energijas sušildysim savo širdis. Sustiprinsime savo meile“, – kalba N. G Wolmer.

REKLAMA

Tigro metai siejami su Jupiterio buvimo žuvų ženkle. Be abejo tigras neatsispindi Jupiterio žuvyse, nes tai didinga energija, vandens stichijos, jūros energija, bet ji ir dvasinga, ir kūrybinga.

Švenčiančiųjų Lietuvoje gal ir nebus labai daug. Mat pagal Mėnulio kalendorių Naujuosius pasitinka Kinija, kitos Rytų Azijos šalys – Japonija, Vietnamas, Korėja. Ir švenčia iš peties – net dvi savaites. Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto vadovė paaiškina kodėl.

REKLAMA

„Tradiciškai šventinis laikotarpis trukdavo penkiolika dienų. Nuo jaunaties iki pilnaties. Kiekviena diena būdavo ypatinga: skirta atminti ten ar šeimai pagerbti. Žmonos tarkim, moters šeimai. Atiduoti pagarbą“, – sako VU Konfucijaus instituto vadovė Vilma Šniukštaitė Matulevičienė.

Naujuosius žmonės pasitinka pasidabinę raudona spalva. Mat ši esą ir blogi atmuša, ir sėkmę pritraukia. Prieš švęsdami kinai namus papuošia štai tokiu laimės simboliu, mat tiki, kad taip į namus ateis dar daugiau laimės. Vienas kitam žmonės dovanoja suvenyrus kuriuose įrašytas ramybės linkėjimas. Naujuosius kinai švenčia trankiai bei skaniai.

Tam, kad maisto netruktų visus metus. O štai vidurnaktį, kai palydimi senieji ir pasitinkami naujieji, Kinijoje valgomi virtinukai. Šis patiekalas kiniškai reiškia valandą, kai senieji traukiasi naujieji per valandą ateina. Ir labai svarbu kelti kuo daugiau triukšmo, kad būtų nubaidyta legendomis apipinta pabaisa Nien, ir gali kažką blogo iškrėsti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų