• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vis žemyn besileidžiantis termometro stulpelis vairuotojams primena apie nenumaldomai artėjantį žieminių padangų sezoną. Kaip išsirinkti geras padangas, patarė laidoje „Autopilotas“ kalbintas specialistas.

Vis žemyn besileidžiantis termometro stulpelis vairuotojams primena apie nenumaldomai artėjantį žieminių padangų sezoną. Kaip išsirinkti geras padangas, patarė laidoje „Autopilotas“ kalbintas specialistas.

REKLAMA

Pirkdami naujas žiemines padangas turėsite galimybę pasirinkti vieną iš kelių jums tinkamiausių variantų, atsižvelgiant į tai, kokiomis sąlygomis dažniausiai keliaujate. Žieminės padangos skirstomos į keturis tipus: dygliuotas, minkšto mišinio („Nordic“), kieto mišinio ir universalias.

Dygliuotos padangos

Pasak padangų specialisto Andžej Ostrovskio, „tikros“ žieminės padangos turi dyglius.

„Padanga pasižymi tuo, kad skaldo ledo sluoksnį ir dėl to pradeda važiuoti. Arba stabdyti, arba manevruoti – būtent skeldama ledo sluoksnį. Pagrindinis padangos atributas yra dygliai. Jie dabar dažniausiai yra išdėstyti per visą padangos plotį, o anksčiau turėjome tik kraštuose.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuolaikiniai dygliai galbūt taip stipriai neardo kelio dangos kaip senieji, tačiau bet kokiu atveju tai nėra ekologiška padanga. Ji ardo kelio dangą, kelia daugiau triukšmo, daugiau dulkių“, – kalbėjo specialistas.

REKLAMA

Dygliuotas padangas A. Ostrovski rekomenduoja vairuotojams, gyvenantiems regionuose, kur gali pasitaikyti slidžios dangos, ledo, suvažinėto sniego.

Minkšto ir kieto mišinio padangos

Dygliuotos padangos turi vieną trūkumą – jas galima naudoti tik žiemos metu (nuo lapkričio 1-os iki balandžio 10-os dienos). Tuo tarpu minkšto mišinio padangos tokių apribojimų neturi ir gali būti kaip alternatyva dygliuotoms.

REKLAMA
REKLAMA

„Nordic“ tipo padangos nekenkia aplinkai tiek stipriai, kiek dygliuotos padangos. Jų veikimo principas yra korėtas mišinys – atsiveria koriai, kurie sugeria vandens pleištą, atsiradusį tarp ledo ir padangos“, – pasakojo A. Ostrovski.

Vairuotojai, kurie renkasi kieto mišinio padangas, dažniausiai yra įsitikinę, kad jos dėvisi kur kas lėčiau ir mažiau nei minkšto mišinio, tačiau renkantis jas, reikėtų labiau atkreiptį dėmesį į sąlygas, kuriomis jos veiks optimaliausiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kieto mišinio padangos yra ženkliai konstrukciškai paprastesnės negu minkšto mišinio. Dažniausiai tokias padangas rekomenduojame žmonėms, kurie važinėja keliuose su prižiūrima danga – barstomuose, valomuose keliuose. Jos puikiai veiks ant šlapios dangos, valdymas bus patikimesnis, temperatūrai esant apie 0, nebus praslydimo pojūčio“, – kalbėjo padangų ekspertas.

REKLAMA

Universalios padangos

Teoriškai, universalios padangos turi tikti ir žiemos, ir vasaros sezonams. Tačiau padangų specialistas A. Ostrovski atkreipė dėmesį, kad dažnai vairuotojai suklysta vertindami šias padangas, nes mato M+S (mud and snow; purvas ir sniegas – red. past.) žymėjimą.

„Iš esmės tai yra amerikietiškas žymėjimas, jis nėra skirtas Europai. Galbūt Amerikos sąlygomis kai kurios padangos ir galėtų būti naudojamos ištisus metus, tik ne Europos. Tik „snaigės, ledkalnio“ žymėjimas nurodo, kad padanga atitinka minimalius reikalavimus ant apsnigtos dangos“, – aiškino specialistas.

REKLAMA

Įsigyjant naujas žiemines padangas, svarbiausia įvertinti savo poreikius ir sąlygas, kuriomis važinėsite dažniausiai. O nenorintiems sukti galvos, paprastas patarimas – konsultuokitės su specialistais.

Daugiau apie žieminių padangų tipus sužinokite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Laidą „Autopilotas“ žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 10:00 per TV6 televiziją.

Straipsnis parengtas pagal TV6 televizijos laidą „Autopilotas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų