• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors daugelyje pasaulio šalių dėl plintančios omikron koronaviruso atmainos šventės buvo atšauktos ar suvaržytos, netrūko ir vietų, kur sugrįžo griausmingi fejerverkų šou ir ilgametės Naujųjų sutikimo tradicijos.

Nors daugelyje pasaulio šalių dėl plintančios omikron koronaviruso atmainos šventės buvo atšauktos ar suvaržytos, netrūko ir vietų, kur sugrįžo griausmingi fejerverkų šou ir ilgametės Naujųjų sutikimo tradicijos.

REKLAMA

Sausakimšoje Taimso aikštėje Niujorke su džiaugsmu naujus metus pasitinka minios žmonių. Po metų pertraukos niekada nemiegančiame mieste atgaivinta krištolinio rutulio nusileidimo ceremonija. Pernai dėl pandemijos ji buvo atšaukta.

Tiesa, nors prie tradicijų ir sugrįžta, naujus metus pasitikti ikoniškoje vietoje leista mažiau nei įprasta – tik 15 000 žmonių. Ir tik turintiems Covid pažymėjimus. Visgi, net ir tai daugeliui pakėlė ūpą. Į miestą sugrįžusi šventė amerikiečiams įžiebia viltį, kad šiemet gyvenimas palengva grįš į įprastas vėžes: „Mano Naujųjų metų pažadas, kad šie metai būtų geresni nei 2021-ieji ir visiems laikams COVIDui pasakyti sudie.“

Panašiomis nuotaikomis ketvirtą valandą ryto Lietuvos laiku, naujus metus sutinka ir brazilai. Garsiajame sostinės Rio de Žaneiro Kopakabanos paplūdimyje driokstelėjo įspūdingas 16-minučių fejerverkų šou. Kitaip nei pernai, tradiciškai baltais drabužiais pasipuošusiems žmonėms čia leista būriuotis ir švęsti be jokio privalomo saugaus atstumo laikymosi.

REKLAMA
REKLAMA

„Mano žmona laukiasi. Mano naujametis noras – kad ji būtų sveika, o nauji metai būtų laimingi“, – sako šventės dalyvis Luis Fernando.

REKLAMA

Paryžiuje prie garsiosios triumfo arkos paskutines metų sekundes skaičiuojančių žmonių minia taip pat didžiulė, tačiau laikrodžiams mušant vidurnaktį jokių šventinių fejerverkų nematyti.

Dėl didžiuliu greičiu plintančios omikron atmainos, sostinėje jie atšaukti. Uždaryti ir klubai bei pasilinksminimo vietos, tačiau prancūzai stengiasi neprarasti šventinės nuotaikos.

„Šiemet čia ramiau nei įprastai per Naujuosius metus. Manau, visi pavargę. Nežinia kaip pakryps reikalai, tačiau stengiamės gerai praleisti laiką“, – teigia baro savininkas Dimtri Tarsi.

REKLAMA
REKLAMA

O kol Europos sostinės bando susilaikyti nuo minias pritraukti galinčių fejerverkų šou, Dubajus naujus metus pasitinka kaip gali griausmingiau.

Pamatyti, kaip fejerverkai nušviečia aukščiausią pasaulyje pastatą Burdž Chalifa, aplink susirinko didžiulės minios žiūrovų. Dangoraižis virto ir milžiniška šviesų spektaklio scena. Įspūdingos vizualizacijos padengė visą daugiau nei 300 000 kvadratinių metrų pastato plotą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasibaigus linksmybėms reikia ir ramybės. Pirmą naujųjų metų dieną anksti atsikėlę japonai metus pasitinka tradiciškai. Tokijuje esančioje Meiji šventykloje jie dėkoja už praėjusius metus ir mėto monetas tikėdamiesi, kad išsipildys jų naujametis noras.

„Mano didžiausias noras, kad baigtųsi pandemija ir visi galėtų pasimatyti su savo šeimų nariais“, – kalba šventyklos lankytojas Tetsuo Matsunaga.

REKLAMA

O štai Italijos sostinėje Romoje grupė narsuolių pirmąją metų dieną pasitinka šuoliu nuo tilto į Tibro upę.

Taip nuo 30-ties metrų aukščio Kavuro tilto romiečiai šokinėja jau pusšimtį metų. Tradicija sutraukia minias žiūrovų, kurie audringais aplodismentais palydi kiekvieną narsuolio niurktelėjimą į upę. Paskutinis į vandenį šoką tikras naujamečių šuolių veteranas, 69-erių Maurizio Palmulli, žinomas kaip misteris OK.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų