Jau beveik pusmetį kai kuriems šiauliečiams štai taip kaskart tenka įveikti Šiaulių milijonieriaus Anrido Vinklerio darbuotojų pastatytą tvorą. Pusantro metro aukščio ir 62-ejų metrų ilgio tvora verslininko valdoma įmonė atsitvėrė valstybinėje žemėje nuomojamą automobilių stovėjimo aikštelę. Ir atsitvėrė taip, kad vietiniams, norintiems patekti ar į kitas parduotuves, ar tiesiog pereiti, tenka daryti lankstą:
„Labai daug aplinkui reikia vaikščioti pirmyn – atgal. Laiko atima.“
„Anksčiau buvo čia „zebra“ pažymėta, viską panaikino, tvorą užstatė, kas iš to, koks čia gerums. Savo naudą ką tai žiūr, o kokia čia nauda, nežinau. Kad žmonės mažiau vaikščiotų?“
„Reikia labai daug apeit, čia, pavyzdžiui, negalima prieiti prie šitų parduotuvių. Reikia jau aplink eiti. Tiktai ne vietoj. Ir dar reikėtų padaryti perėją žmonėm vaikščioti.“
Šiaulių Lyros direktorius Regimantas Šulcas sako, kad tvora įrengta su gerais ketinimais – siekiant apsaugoti pėsčiuosius ir vairuotojus, mat čia esą vis nutikdavo smulkių eismo įvykių:
„Buvo nesaugu, besiparkuojant. Pašalęs oras. Nesimato tie žmonės, jie iš niekur atsiranda. Žmogus atbuline eiga važiuoja, tai buvo ne vienas atvejis, kad atsitrenkia ir į automobilį ir į žmogų. Apibraižė žmogus, daug skundų visi nepatenkinti.“
Tačiau vietinių skundai dėl ne vietoje išdygusios tvoros pasiekė ir Šiaulių prokurorus. Šie, situaciją ištyrę, pripažino, kad viešasis interesas pažeistas, tačiau kol kas ginti jo teismuose prokurorai nesiims.
„Padaryti pažeidimai dėl tvoros tai bendraturčių galimybė naudotis žemės sklypu, taip pat gyventojų galimybe naudotis pėsčiųjų takais“, – sako Šiaulių apygardos prokuratūros Viešojo gynimo skyriaus vyriausioji prokurorė Rita Dabužinskienė.
Prokurorai sako lauksią, kuo baigsis verslininko įmonės ginčas dėl tvoros su Nacionaline žemės tarnyba bei Šiaulių miesto savivaldybe. Mat tiek miesto administracija, tiek Nacionalinė žemės tarnyba įsitikinusios, kad tvora išdygo nelegaliai ir turi būti nugriauta.
„Statant tvorą nebuvo visiškai derinta su NŽT, o jeigu nederinta, tai iš neteisės negali atsirasti teisė, jei NŽT užims poziciją, kad buvo padarytas pažeidimas nederinant, vadinasi tas kas buvo padaryta padarius pažeidimą, turi būti nugriauta“, – pasakoja Šiaulių m. savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis.
Nacionalinė žemės tarnyba sako, kad bendravo su prekybos centro vadovais, jie pateikė 58-nių lapų paaiškinimus ir galutinį sprendimą pateiks po poros savaičių.
„Mes šiuo metu studijuojam tuos 58 lapus, nagrinėjam ir galutinius sprendimus bus galima pasakyti po šitos datos“, – teigia Nacionalinės žemės tarnybos Šiaulių skyriaus vedėjas Zigmantas Dranginis.
Tvora apsijuosusios bendrovės vadovai piktinasi – esą Nacionalinė žemės tarnyba jos argumentus nagrinėja su išankstiniu nusistatymu, kad tvorą reikia griauti. Jei abiem pusėms susitarti nepavyks, galvosūkis dėl miesto milijonieriaus bendrovės tvoros atiteks ir miesto teisėjams.