• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Koronaviruso susirgimų statistikoje – nerimo ženklai. Per savaitgalį Lietuvoje fiksuota per 30 naujų ligos atvejų. Jei tai tęsis dar gerą savaitę, gali tekti prisiminti, ką reiškia privalomai dėvėti kaukes. Tiesa, specialistai neigia kalbas, esą prasideda antroji susirgimų banga, nes dar nesibaigė pirmoji.

Koronaviruso susirgimų statistikoje – nerimo ženklai. Per savaitgalį Lietuvoje fiksuota per 30 naujų ligos atvejų. Jei tai tęsis dar gerą savaitę, gali tekti prisiminti, ką reiškia privalomai dėvėti kaukes. Tiesa, specialistai neigia kalbas, esą prasideda antroji susirgimų banga, nes dar nesibaigė pirmoji.

REKLAMA

Epidemiologai pabrėžia, kad infekciją į Lietuvą parveža ir keliautojai. Tačiau šie, regis, įspėjimų nepaiso ir išvykas atostogoms į užsienį planuoja dar intensyviau nei iki šiol. Beje, ką šiais klausimais galvoja sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, kol kas nesužinosime, nes jis išėjo atostogų penkioms savaitėms.

Tautiečiai saulėtas vasaros dienas leidžia atsipūtę ir laimingi. Tokie patys atrodo ir Vilniaus senamiesčiu besigrožintys turistai. Tačiau idilė gali būti apgaulinga. Pastarąją parą fiksuota 15 naujų susirgimų atvejų, o iš viso per savaitgalį – 32. Daugiausia užsikrėtusiųjų pasigavo infekciją, nes turėjo sąlytį su jau sergančiaisiais.

REKLAMA
REKLAMA

Beje, ką reiškia tokie šoktelėję skaičiai, šiandien pakomentuoti ateina Aurelijaus Verygos pavaldinės. Pats ministras išėjo net penkių savaičių atostogų – ilgiausių visame ministrų kabinete, o pavaduoti jį žada… Jaroslavas Narkevičius. Tuo metu specialistai aiškina, kad pašokę skaičiai dar nėra žadamoji antroji Covid-19 banga.

REKLAMA

„Pirmoji banga dar nepasibaigusi, nebuvo taip, kad atvejų būtų nebuvę. Tik žmonės labai nusiramina, galvoja, kad viskas. Virusas niekur nedingsta, jis yra tarp mūsų ir tarpsta. Mums reikia labai protingai elgtis“, – sako Visuomenės sveikatos centro atstovė Biruta Zdanevičienė.

Jeigu susirgimų kreivė panašiais tempais kiltų ir toliau – dvi savaites fiksuotume bent po 10 susirgimų per dieną – gali tekti vėl privestinai dėvėti kaukes. Dėl to turėtų nuspręsti A. Veryga. Įtakos susirgimams turi ir kylantys bei besileidžiantys lėktuvai. Pastarąją parą įvežtinių ligos atvejų – keturi. Po du asmenis užsikrėtę grįžo ir Bulgarijos ir Kroatijos. Į Bulgariją dėl smarkiai pablogėjusios epidemiologinės situacijos skrydžiai iš Lietuvos jau atšaukti, o grįžusiesiems iš Kroatijos teks dvi savaites izoliuotis.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau kelionių organizatoriai tvirtina, kad akyse augantys susirgimų skaičiai lietuvių turistų visai negąsdina. Netgi atvirkščiai.

„Matom vis didėjantį užklausų skaičių dėl poilsinių kelionių lėktuvu. Tie, kurie labai nekantravo ar pusę metų prieš tai buvo laukę savo atostogų, jie nori išvažiuoti“, – pasakoja „Makaliaus“ vadovas Rimvydas Širvinskas.

Kelionių organizatoriai sutartinai tvirtina, kad lietuviai išsiilgę žydrųjų Viduržemio pakrančių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viena saugiausių šalių keliauti dabar laikoma būtent Graikija. Poilsis Kretos salos viešbučiuose dabar kainuoja nuo 350-ies eurų žmogui.

„Vieni klientai labai bijo, kad grįžus į Lietuvą reikės dar 14 dienų karantinuotis. Kiti bijo, ar neužsikrės“, – teigia „Sofa Travel“ kelionių organizatorė Ramunė Derenčiūtė.

Ir tik vienetai, išgirdę apie augantį susirgimų skaičių, nusprendžia išvis atsisakyti suplanuotų kelionių.

REKLAMA

„Dalis, be abejo, yra. Yra vyresni, kurie yra rizikos grupėje. Jie elgiasi dvejopai. Vieni atšaukia keliones ir paprašo grąžinti pinigus arba kaip alternatyvą renkasi poilsį Baltijos šalyse“, – kalbėjo „Novaturo“ atstovė Dovilė Zapkutė.

„Daugelis žmonių šiai vasarai keliones įsigijo jau pandemijos metu arba po karantino, todėl natūralu, kad jie žinojo, kas jų gali laukti. Jie pasvėrė visus „už“ ir „prieš“, todėl atsisakančiųjų jau įsigytos kelionės yra tikrai mažai“, – sako R. Širvinskas.

REKLAMA

Iš viso nuo birželio pirmos dienos Lietuvoje fiksuoti 75 įvežtiniai ligos atvejai. Epidemiologai neabejoja, kad išaugęs sergamumas koronavirusu aiškiai susijęs su kelionėmis.

„Iš Kroatijos įvažiavo du, abudu sergantys ir yra vienas sąlytį turėjęs, jau sergantis. Tai kelionės taip pat daro juodą darbą“, – pasakoja B. Zdanevičienė.

„Be jokios abejonės, šie metai nėra tinkami keliauti. Dabar Kroatiją turime, „ant ribos“ yra Ispanija. Suplanuoti tas keliones ir būti tikriems, kad grįžus galėsiu laisvai gyventi ir izoliacija nebus taikoma, sudėtinga pasakyti“, – teigia vyriausioji epidemiologė Loreta Ašoklienė.

Rekomendacijas dėl kelionių į konkrečias užsienio valstybes ministerija atnaujina kiekvieną savaitę. Ar jų paisyti, jeigu epidemiologinė situacija jose pakankamai gera – kiekvieno keliautojo atsakomybė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų