izoliacija
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „izoliacija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „izoliacija“.
Paryžius: Kim Jong Uno vizitas į Rusiją rodo Maskvos izoliaciją
Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno vizitas į Rusiją ir susitikimas su prezidentu Vladimiru Putinu tik parodo Maskvos tarptautinę izoliaciją po jos invazijos į Ukrainą, antradienį pareiškė Prancūzija.
„Rusija yra taip izoliuota, kad yra priversta kreiptis į Šiaurės Korėją“, – žurnalistams sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovė Anne-Claire Legendre.
„Tai labai stiprus jos tarptautinės izoliacijos ženklas“, – pridūrė ji.
Rusija nori atsisakyti Bolonijos sistemos: kas tai?
Rusijos Dūma nusprendė pradėti darbą dėl Rusijos pasitraukimo iš Bolonijos švietimo sistemos. Prieš tai Švietimo ministerijos vadovas Valerijus Falkovas tai pavadino nugyventu etapu.
Ginčai dėl Bolonijos sistemos Rusijoje nesiliovė visus šiuos metus, tačiau dabar pagrindinis argumentas buvo ne tokio išsilavinimo kokybė, o dėmesys Europai, rašo BBC.
Paaiškino, kaip keisis tvarka atšaukus ekstremalią situaciją dėl koronaviruso: „Privaloma izoliacija išnyksta iš repertuaro“
Vyriausybė nuo gegužės atšaukia dvejus metus galiojusią ekstremaliąją situaciją dėl koronaviruso. Kai kurios ligoninės nusivylusios, mat tai reiškia, kad medikai nebegaus priedų už koronaviruso ligonių gydymą, nors krūviai esą nesumažės. Poliklinikose besilankantys pacientai žeria priekaištus, kad iki šiol jiems tenka gydytis telefonu, o eilėse pas antrinio lygio specialistus tenka laukti mėnesiais.
Izoliuotis nereikės net sergantiems COVID-19, tai bus rekomenduojama
Atšaukus ekstremaliąją situaciją, prievolės izoliuotis neliks net sergantiems COVID-19, tai bus rekomenduojama, teigia sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.
„Taip, kaip ir visų kitų ligų atžvilgiu, pasibaigus ekstremaliai situacijai toks dalykas, kaip privaloma izoliacija, ji išnyksta iš mūsų repertuaro, iš mūsų priemonių ir yra jau gydytojo sprendimas – nedarbingumas ir kiti elementai“, – BNS po Vyriausybės posėdžio sakė A. Dulkys.
Specialistai perspėja neatsipalaiduoti ir kaukių nedėti į šalį: „Dar ne iki galo žinome, ką tas virusas sugeba“
Lietuva laisvina karantino gniaužtus. Nuo šiandien prekybos centruose ir daugelyje kitų uždarų vietų nebereikia kaukių, jų dėvėjimas lieka tik rekomenduojamas. Iki 5 dienų trumpėja ir koronavirusu sergančių žmonių izoliacija. Visgi sveikatos specialistai atsipalaiduoti nepataria: rekomenduoja dar kurį laiką kaukes dėvėti, ypač vietose, kur yra daug žmonių. O vyriausioji šalies epidemiologė užsimena ir apie tai, kam ir kada gali prireikti ketvirtojo skiepo nuo koronaviruso.
Oficialu: nuo pirmadienio keičiasi kaukių ir izoliacijos dėl COVID-19 tvarka
Nuo šiandien – daugelio laukti pokyčiai. Gerėjant epidemiologinei situacijai nuo pirmadienio, balandžio 4 d., keičiasi kaukių uždarose patalpose dėvėjimo tvarka. Be kita ko, įsigalioja ir pokyčiai dėl izoliavimosi susirgus COVID-19.
Operacijų vadovo sprendimu atsisakoma privalomo reikalavimo dėvėti kaukes uždarose erdvėse, tačiau jų vis dar prireiks sveikatos, slaugos ir globos įstaigas bei viešajame transporte.
Lietuvoje – 2972 nauji koronaviruso atvejai, mirė 7 žmonės
Praėjusią parą nustatyti 2972 nauji COVID-19 atvejai, septyni žmonės mirė, rodo penktadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.
Praėjusią parą pirmą kartą koronavirusu susirgo 2494, antrą – 474, trečią – keturi žmonės.
Ligoninėse šiuo metu gydomi 1122 COVID-19 sergantys pacientai – šiek tiek mažiau nei prieš parą, 66 iš jų – reanimacijoje.
14 dienų naujų pirminių susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst.
Pokyčiai dėl kaukių – jau nuo pirmadienio, izoliuotis dėl koronaviruso reikės trumpiau
Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją ir stebint mažėjančią sveikatos sektoriaus apkrovą, nuo pirmadienio, balandžio 4 d., keičiama kaukių dėvėjimo ir izoliavimo tvarka. Operacijų vadovo sprendimu atsisakoma privalomo reikalavimo dėvėti kaukes uždarose erdvėse, išskyrus sveikatos, slaugos ir globos įstaigas bei viešąjį transportą.
Izoliacijos ir testavimo tvarka dėl COVID-19: įvardijo planuojamus pokyčius
Jau greitai vos pajutus koronaviruso simptomus gali nebereikėti iškart skubėti į mobilųjį punktą ir privalomai izoliuotis griežtai numatytą dienų skaičių. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė planuojanti keisti COVID-19 ligos statusą ir su šiuo virusu elgtis panašiai kaip gripu.
Tokius planus Seimo Sveikatos reikalų komitete šią savaitę pristatė vyriausioji šalies epidemiologė Loreta Ašoklienė.
Epidemiologai apie omikron: „Tikimės, kad antro tokio didelio pakilimo nebeturėsime“
Sveikatos apsaugos ministerija skelbia naujieną – nuo trečiadienio nelieka izoliacijos tiems, kurie turėjo kontaktą su sergančiuoju COVID-19. Tokiems asmenims bus tik rekomenduojama stebėti savo sveikatą, reguliariai atlikti savikontrolės testus, dirbti nuotoliniu būdu.
O kai kurie žmonės, sako, reikia dar daugiau laisvių – naikinti ne tik izoliaciją, bet ir kaukių dėvėjimą. Ekspertų teigimu, omikron bangos piką Lietuva jau perlipo ir šiuo metu perėjo į žemėjimo fazę.
REKLAMA
REKLAMA
Ašoklienė apie kaukių atsisakymą pradinukams: tikėtina, kad sprendimai dėl to laukia artimiausiu metu
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė, kad vėl keičiasi izoliacijos tvarka – jau nuo trečiadienio tą daryti reikės tik gavusiems teigiamą COVID-19 tyrimo atsakymą. Jau netrukus daugiau atlaisvinimų gali laukti ir ugdymo įstaigų, neatmetama, kad bus persvarstyta ir sergančiųjų besimptome forma izoliacijos trukmė.
Prievolė izoliuotis susirgus COVID-19 skaičiuoja paskutines dienas? Profesorius teigia, kad jau vyksta „slaptoji epidemija“
Išplitusi koronaviruso omikron atmaina jau spėjo pakeisti daug pandemijos valdymo taisyklių – neliko galimybių paso ribojimų, privalomo periodinio testavimo ir kt. Be to, artimiausiu metu gali ne tik būti pradėta peržiūrėti kaukių dėvėjimo politika, bet ir nebereikėti privalomai izoliuotis net susirgus COVID-19. Specialistai pažymi, kad jau ir dabar daug žmonių serga „tyliai“ ir niekur nesikreipia.
Apie tokio reikalavimą atšaukimą jau yra paskelbusi Jungtinė Karalystė.
Išėjus pašerti gyvulių – 600 eurų bauda už saviizoliacijos pažeidimą: „Su logika tai smarkiai prasilenkia“
Petro sūnus atsidūrė labai keistoje situacijoje – koronavirusu susirgęs vyras privalėjo izoliuotis, tą jis ir padarė, tačiau vis tiek iš pareigūnų sulaukė baudos. Institucijų teigimu, vyras išėjo iš namų ribos norėdamas pašerti ūkinėje sklypo dalyje esančius gyvulius, nors realybėje tai yra tas pats žemės sklypas.
Žinia keliaujantiems: atvykstantiems iš užsienio izoliuotis nebereikės
Nuo pirmadienio, vasario 14 d., iš trečiųjų šalių atvykstantiems asmenims nebus taikomas reikalavimas izoliuotis. Visoms pasaulio šalims atsidūrus geltonoje zonoje, iš bet kurios valstybės atvykstantys keliautojai turės užpildyti keleivio anketą ir pateikti dokumentą, patvirtinantį vieną iš trijų faktų: vakcinaciją nuo COVID-19 ligos, persirgimą šia liga arba prieš kelionę gautą neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą.
Pokyčiai keliautojams: kada nepasiskiepijus sustiprinamąja doze išimtys dėl testo ir izoliacijos negalios?
Nuo šeštadienio, vasario 5 d., iš užsienio atvykstantiems asmenims, kurie buvo pilnai paskiepyti anksčiau nei prieš 270 dienų ir negavo sustiprinančiosios vakcinos dozės, nebus taikomos išimtys dėl izoliacijos (atvykus iš ne Europos ekonominės erdvės šalių) ir testavimo.
SAM: ministras Arūnas Dulkys – izoliacijoje
Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys – izoliacijoje. Koronavirusu užsikrėtė kartu su juo gyvenantis šeimos narys.
Apie tai pranešė pati Sveikatos apsaugos ministerija.
„Kartu gyvenančiam šeimos nariui patvirtinus COVID-19 diagnozę, nuo šiandien sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys izoliuojasi ir dirba nuotoliniu būdu.
Ministras jokių simptomų nejaučia.
Trumpai ir aiškiai: kam reikia izoliuotis po kontakto su sergančiuoju?
Nuo šio pirmadienio įsigaliojo naujos izoliacijos taisyklės. Nuo šiol izoliuotis reikia tik tiems žmonėms, kurie turėjo kontaktą šeimoje. Tiems, kas turėjo didžiausios rizikos sąlytį darbe, izoliuotis nebereikia. Tiesa, galioja atskiros išimtys tam tikrų profesijų atstovams.
Pateikiame glaustą informaciją apie svarbiausius pasikeitimus ir šiuo metu galiojančią izoliacijos tvarką.
Kam reikia izoliuotis?
Nuo sausio 24-osios įsigaliojo izoliacijos taisyklių pakeitimai.
Atnaujinta izoliacijos tvarka: izoliuotis turės tik turėję sąlytį su kartu gyvenančiu asmeniu, sergančiu COVID-19
Nuo pirmadienio, sausio 24 d., izoliacija bus privaloma tik turėjus kontaktą šeimoje, nebereikės izoliuotis asmenims, kurie turėjo didžiausios rizikos sąlytį darbe. Panaši praktika taikoma ir kitose Europos šalyse, pavyzdžiui, Danijoje ir Švedijoje. Atskiri algoritmai galioja asmens sveikatos priežiūros, socialinės globos, ugdymo įstaigoms bei kritinių tarnybų darbuotojams, rašoma pranešime.
Valdžia ruošiasi omikron atakai: rengia tarnybų sąrašą, kurių darbuotojams galios išskirtinės taisyklės
Valdantieji ruošiasi masiniam omikron paplitimui Lietuvoje, todėl po truputį keičia taisykles, kurios leistų ne tik apsaugoti visuomenę nuo koronaviruso, neužkrauti sveikatos priežiūros įstaigų, bet kartu išvengti masinės izoliacijos atvejų, nes tai galėtų pakenkti ištisų sektorių darbui.
Karantinas ateis anksčiau, nei užsipildys lovos? Gydymo įstaigos jau mato nerimo ženklus
Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ir ekspertai dar praėjusią savaitę įspėjo, kad karantinas gali ateiti anksčiau, nei užsipildys 240 reanimacinių lovų. Akcentuojama, kad dėl itin sparčiai plintančio omikrono izoliuotis tenka vis daugiau svarbias visuomenei funkcijas vykdančių asmenų. Vieni jų – ir medikai, kurie tiek patys priversti izoliuotis dėl ligos arba slaugyti artimuosius.
Keičiasi tvarka: nuo pirmadienio izoliacija trumpėja, tačiau izoliuotis turės visi turėję sąlytį artimoje aplinkoje
Nuo pirmadienio, sausio 17 d., iki septynių dienų trumpinamas izoliacijos terminas gyventojams, turėjusiems sąlytį su COVID-19 liga sergančiu asmeniu. Izoliacija bus taikoma tik kartu gyvenantiems bei didžiausios rizikos sąlytį darbe turėjusiems asmenims.
Trumpinama besimptome COVID-19 liga sergančių žmonių izoliacija
Nuo pirmadienio, sausio 17 d., žmonės, kuriems bus nustatyta besimptomė COVID-19 liga, galės izoliuotis trumpiau – nebe 10 dienų, o 7 dienas.
Pacientams, sirgusiems besimptomės formos COVID-19 liga, izoliacija galės būti nutraukiama po 7 dienų nuo nosiaryklės ir ryklės tepinėlio, kurį ištyrus PGR metodu ar atlikus antigeno testą buvo aptiktas koronavirusas, paėmimo dienos.
Policija pradėjo tyrimą dėl COVID-19 susirgusio ir izoliacijos nepaisiusio vyro
Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl COVID-19 liga susirgusio Radviliškio rajono gyventojo – jis sirgdamas vyko iš namų, lankėsi viešose vietose, bendravo su žmonėmis.
Kaip pranešė Šiaulių apskrities policija, pažeidimas buvo nustatytas pirmadienį Šeduvoje.
Dėl 34 metų vyro elgesio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už kovos su epidemijomis ar užkrečiamomis ligomis taisyklių pažeidimo.
SAM: Lietuva svarsto peržiūrėti izoliacijos dėl koronaviruso taisykles
Pasaulio valstybėms švelninant izoliacijos dėl koronaviruso taisykles, jas peržiūrėti planuoja ir Lietuva, sprendimai turėtų paaiškėti artimiausiomis dienomis, sako sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė.
„Šiuo metu peržiūrimos visos izoliavimo taisyklės, reikia pažiūrėti, kas keistina, nes situacija sparčiai keičiasi, keičiasi situacija ir Europoje. Aš manau, kad per šiandien ir rytoj turėsime sprendimą“, – pirmadienį BNS sakė viceministrė.
Skiepų ir testo atsisakiusi Kėdainių mokytoja į darbą atėjo sirgdama: 6 vaikai susirgo, 10 klasių – saviizoliacijoje
Į „Kėdainių mugę“ kreipėsi Kėdainių „Aušros“ progimnazijos gimnazistės mama (vardas ir pavardė redakcijai žinomi). „Kėdainių „Aušros“ progimnazijos mokytoja į darbą atėjo po 10 dienų saviizoliacijos, jausdama COVID-19 ligai būdingus simptomus. Vedė pamokas. Ji yra nepasiskiepijusi ir atsisakė pasidaryti greitąjį testą.
Kadangi jai reikia testuotis kas dešimt dienų, toks laikas atėjo po trijų dienų. Testas parodė teigiamą COVID-19. Dėl to daug mokinių turėjo izoliuotis.
Seime planuojama parlamentarų darbui įrengti kelias izoliuotas kabinas
Seime planuojama parlamentarų darbui įrengti kelias izoliuotas kabinas vertėjų darbo vietose.
Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pažymėjo, jog kelios atskirtos darbo vietos būtų įrengiamos Seimo nariams, kurie neturėtų galimybių paso, o ne esantiems izoliacijoje dėl koronaviruso.
Seimo kanceliarijos Veiklos administravimo departamento direktorė Rita Skaisgirytė informavo parlamento valdybos narius, kad penkių darbo vietų įrengimas truktų apie mėnesį.
Lietuva imasi priemonių dėl naujos koronaviruso atmainos: kai kam griežtėja izoliacijos sąlygos
Pietų Afrikos Respublikoje aptikus naują koronaviruso atmainą, visiems keliautojams atvykstantiems iš šios ir kaimyninių šalių reikės izoliuotis, atlikti du testus, sako sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė.
„Atvykę asmenys iš šitų valstybių, nesvarbu, ar jie persirgę, vakcinuoti, ar visiškai neturintys imuniteto, jie turės atvykdami į Lietuvą turėti PGR testą.
„Bayern“ nesiruošia mokėti algų izoliuotiems nepasiskiepijusiems žaidėjams: šie svarsto kreiptis į teismą
Miuncheno „Bayern“ klubas artimiausiu metu turės verstis mažiausiai be 5 futbolininkų. Atvirai apie sprendimą nesiskiepyti pranešęs Joshua Kimmichas leidžia laiką izoliacijoje, o dabar prie jo prisijungė dar 4 žaidėjai – Serge‘as Gnabry, Jamalas Musiala, Ericas Maximas Choupo-Motingas ir Mickaelis Cuisance.
Jie visi turėjo kontaktą su covid-19 užsikrėtusiu asmeniu.
Nuo kitos savaitės – nauja izoliavimosi tvarka ir paskiepytiems
Nuo kitos savaitės, lapkričio 17 d., keičiama izoliavimosi po didelės rizikos sąlyčio su sergančiuoju COVID-19 tvarka. Nuo šiol ir dalis pasiskiepijusių asmenų turės izoliuotis arba atlikti testą.
Pažymima, kad nors pasiskiepiję asmenys turi gerokai mažesnę riziką užsikrėsti COVID-19 liga, tačiau tikimybė išlieka, todėl nuo šiol pagal pilną skiepijimo schemą paskiepyti žmonės po didelės rizikos sąlyčio su sergančiuoju COVID-19 liga privalės izoliuotis, kol gaus neigiamą tyrimo atsakymą.
Koronavirusas siaučia mokyklose: izoliacijoje – apie septyni tūkstančiai vaikų, apie 300 protrūkių
Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė teigia, kad koronaviruso situacija mokykloje rimta. Kaip teigė ministrė, šiuo metu apie 7 tūkstančiai vaikų yra izoliacijoje, o protrūkių Lietuvos mokyklose yra apie 300.
„Kaip žinia, pasikeitė izoliacijos taisyklės, ir mes turime pasikeitusią tvarką, kuomet reikia izoliuotis tik asmeniui, kuriam nustatytas teigiamas susirgimas kovidu. Taip pat turi testuotis asmenys, kurie turėjo artimą kontaktą.
Yra sutrumpėjęs izoliacijos laikas.
Šiaulių meras nesupranta Vyriausybės sprendimų – siūlo izoliuoti ir pasiskiepijusius: „Tvarka tiesiog neprotinga“
Šiaulių miesto meras Artūras Visockas sako nesuprantantis kai kurių Vyriausybės sprendimų. Pasak mero, nelogiška, kad pasiskiepiję asmenys, turėję aukštos rizikos kontaktą su sergančiu COVID-19 asmeniu nėra izoliuojami. Meras pastebi, kad COVID-19 gali sirgti ir pasiskiepiję žmonės, todėl, pasak A. Visocko, po aukštos rizikos kontakto izoliuojami turėtų būti ir jie.
Netrukus apie izoliacijos išimtis po sąlyčio su sergančiuoju atskirai pranešti nebereikės
Netrukus apie izoliacijos išimtis po sąlyčio su sergančiuoju atskirai pranešti nebereikės, informuoja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).
„Registrų centras šiuo metu jau baigia programavimo darbus, kurie leis užsitikrinti, kad informaciją, jog žmogus paskiepytas, NVSC gautų ir žmogui papildomai specialistų informuoti, kaip yra šiuo metu, nereikėtų“, – BNS teigė centro atstovė Justina Petravičienė.
„Šią savaitę planuojame pradėti testuoti bandomąją versiją.
SAM svarsto sutrumpinti arba visai atsisakyti moksleiviams taikomos izoliacijos
Sveikatos apsaugos ministerija svarsto trumpinti izoliacijos laiką, kuris taikomas moksleiviams po kontakto su COVID-19 sergančiuoju. Tiesa, kol kas galutinis sprendimas nėra priimtas.
Šiuo metu Sąlytį su užsikrėtusiuoju COVID-19 turėjusiems asmenims taikoma 14 dienų izoliacija, skaičiuojant nuo paskutinės sąlyčio dienos .
„Dėl trumpesnio termino izoliacijos tikrai mes esame kalbėję ir dabar nagrinėjame kitų šalių praktiką.
Atvykus iš 2 valstybių ir neturintiesiems imuniteto, teks izoliuotis
Nuo pirmadienio atvykusiems iš Kroatijos bei Slovėnijos ir neturintiems imuniteto nuo COVID-19 teks izoliuotis.
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė, kad šios šalys paveiktų šalių sąraše iš geltonos pateko į raudoną zoną, todėl iš jų atvykusiems nuo COVID-19 nepaskiepytiems ar šia liga nepersirgusiems asmenims taikoma 10 dienų izoliacija.
Patikrinimai parodė: daugėja pažeidimų dėl izoliacijos ir kaukių dėvėjimo
Praėjusią savaitę išaugo izoliacijos pažeidimų ir apsauginių veido kaukių dėvėjimo nusižengimų skaičius, skelbia Sveikatos apsaugos ministerija. Tokią situaciją pristatė atsakingos institucijos, vykdančios kassavaitinę ekstremalios situacijos metu taikomų apribojimų laikymosi kontrolę.
Be to, praėjusią savaitę jos pradėjo tikrinti verslo subjektus, deklaravusius tik galimybių pasą turinčių klientų aptarnavimą – čia pažeidimų nenustatyta.
Įsigalioja atnaujintas COVID-19 paveiktų šalių sąrašas: atvykę iš Norvegijos ir Vokietijos neturintieji imuniteto privalės izoliuotis
Nuo pirmadienio reikės izoliuotis iš Norvegijos, Vokietijos, Bulgarijos, Lichtenšteino ir Taso salos Graikijoje atvykusiems asmenims, kurie yra nesiskiepiję ir nepersirgę COVID-19.
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė, kad šios šalys paveiktų šalių sąraše iš geltonos pateko į raudoną zoną.
Iš žalios zonos į geltoną perėjo Latvija ir Malta – iš jų atvykusiems neturintiems imuniteto žmonėms reikės atlikti PGR tyrimą.
Įsigalioja atnaujintas paveiktų šalių sąrašas: sąlygos griežtėja, izoliacija būtina grįžus iš dar daugiau valstybių
Nuo pirmadienio atlikti koronaviruso tyrimą ir izoliuotis turės šia liga per paskutinį pusmetį nesirgę ir nuo jos nepaskiepyti asmenys, atvykstantys iš Airijos, Belgijos ir Graikijos salų, išskyrus Tasą.
Būtent šios šalys ir teritorijos atsidūrė raudonojoje zonoje, atnaujinus paveiktų šalių sąrašą, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.
Per parą pasienyje su Baltarusija sulaikyti 92 neteisėtai sieną kirtę migrantai
Per parą, t. y. visą ketvirtadienį, pasieniečiai, pirminiais duomenimis, sulaikė 92 iš Baltarusijos neteisėtai sieną kirtusius migrantus. Šiemet pasienyje su Baltarusija iš viso sulaikyta 2 430 neteisėtų migrantų.
Tarp visų 92 ketviradienį sulaikytų užsieniečių 73 prisistatė Irako piliečiais ar turėjo šios šalies dokumentus.
Migrantams bus atliekami testai dėl COVID-19, o iki rezultatų gavimo šie asmenys yra izoliuoti. Įvykių aplinkybės tikslinamos, vyksta tyrimai.
Sveikatos viceministrė: yra valstybių, iš kurių grįžus reikia izoliuotis net turint ES žaliąjį sertifikatą
Vis dar yra valstybių, iš kurių grįžus reikia testuotis ir izoliuotis, net jei asmuo yra persirgęs ar buvo vakcinuotas, teigė Sveikatos apsaugos viceministrė Živilė Simonaitytė.
Tokią mintį ji išsakė TV3 žinių „Dienos komentare“, kur ją kalbino žurnalistė Jolanta Svirnelytė.
Kaip su žaliuoju pasu? Visuotinai Europos Sąjungoje jis pradės galioti nuo liepos 1 d., bet jau ir dabar kai kur įsivažiuoja.
Brandos egzaminai – jau kitą savaitę: paaiškino, kaip elgtis izoliacijoje esantiems abiturientams
Izoliacijoje esantys abiturientai į egzaminus pateks tik su neigiamu koronaviruso testu bei užpildę specialią anketą, penktadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).
Taip pat abiturientai turėtų nejausti infekcijai būdingų simptomų.
Anketą, pranešant apie planuojamą palikti izoliacijos vietą, abiturientas turi pateikti ne vėliau nei 48 valandoms iki egzamino, o testą vadinamuoju PGR metodu atlikti ne anksčiau nei prieš 48 valandas iki egzamino.
Brandos egzaminai ant nosies: kas bus, jei abiturientas susirgs COVID-19, kam teks izoliuotis?
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija teigia puikiai pasiruošusi kitą savaitę prasidedantiems egzaminams. Pagal taisykles egzaminą leidžiama laikyti visiems, kas tuo metu neserga. Tačiau kas turės izoliuotis, jei paaiškės, kad egzaminą laikė užsikrėtęs asmuo?
Šiemet valstybinus brandos egzaminus laikys daugiau nei 27 tūkst. kandidatų.
Viceministrė: planuojama peržiūrėti izoliacijos taisykles Lietuvoje
Gerėjant epidemiologinei situacijai Lietuvoje planuojama peržiūrėti izoliacijos dėl COVID-19 taisykles, pristatydama Europos skaitmeninį COVID pažymėjimą teigė sveikatos apsaugos viceministrė Živilė Simonaitytė.
Aiškėja dėl saviizoliacijoje esančių abiturientų: atsakė, ar galės laikyti brandos egzaminą
Abiturientai, kurie per pagrindinę egzaminų sesiją bus izoliacijoje, galės laikyti egzaminą, jei turės neigiamą testo rezultatą, pirmadienį pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
Sveikatos apsaugos ministro įsakymu, jiems bus galima palikti izoliacijos vietą ir laikyti egzaminą, jei ne seniau kaip 48 val. iki egzamino atliko PGR tyrimą, gavo neigiamą tyrimo rezultatą ir egzamino dieną nejaučia jokių ūmiai viršutinių kvėpavimo takų infekcijai būdingų požymių.
Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas: atvykstantiems iš kai kurių šalių griežtinamos izoliacijos taisyklės
Nuo pirmadienio, gegužės 24 d., griežtesnės izoliacijos sąlygos bus taikomos keliautojams, atvykstantiems į Lietuvą iš Žaliojo Kyšulio Respublikos, o atvykstantiems iš Kroatijos ir Nyderlandų bus taikomos įprastos izoliacijos taisyklės. Izoliacijos ir testavimo išimtys nebus taikomos vakcinuotiems ir persirgusiems COVID-19 liga keliautojams, kurie 14 dienų laikotarpiu iki grįžimo į Lietuvą lankėsi Indijoje – atvykdami turės pateikti neigiamo testo rezultatą, taip pat privalės izoliuotis.
Atnaujino paveiktų šalių sąrašą: ministerija ragina nekeliauti
Penktadienį atnaujintą COVID-19 paveiktų šalių ir regionų, iš kurių atvykus taikomos griežtesnės izoliacijos sąlygos, sąrašą papildė Belgija, Nyderlandai, Bosnija ir Hercogovina, Moldova, Bermuda, Kiurasao. Sąraše nebeliko – Maltos. Siekiant sumažinti COVID-19 mutacijų plitimo Lietuvoje riziką, Sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja susilaikyti nuo nebūtinų kelionių.
Kaip ir praėjusią savaitę išlieka tie patys reikalavimai ekipažų ir įgulų nariams.
Nuo pirmadienio – privaloma izoliacija iš reiso sugrįžusiems ekipažų ir įgulų nariams
Nuo kitos savaitės iš užsienio sugrįžę šalies ekipažų ir įgulų nariai privalės izoliuotis 10 dienų, skaičiuojant nuo atvykimo į Lietuvą dienos. Izoliacijos terminas gali būti trumpinamas, jei 7-ą izoliacijos dieną savo lėšomis yra atliekamas koronaviruso testas ir jo rezultatas yra neigiamas. Toks sprendimas penktadienį priimtas Ekstremalių situacijų operacijų vadovo, siekiant užkirsti kelią pavojingų koronaviruso atmainų plitimui.
Šilutės rajone du koronavirusu sergantys vyrai paliko savo izoliavimosi vietas
Šilutės rajone nustatyti du vyriškiai, kurie sirgdami koronavirusu, nesilaikė apsaugos priemonių dėvėjimo reikalavimų ir paliko savo izoliavimosi vietas.
Abiem atvejais pradėti ikiteisminiai tyrimai.
Kaip pranešė policija, vienas sergantysis, gimęs 1967 metais, izoliacijos vietą paliko vasario 12-ąją, apie 2 val., o kitas, gimęs 1990 metais – vasario 5 dieną, 16.30 val.
Iš užsienio grįžę ir izoliuotis turintys asmenys gali vykti į darbą: paaiškino, kam galioja ši sąlyga
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras primena, kad pagal dabartinius reikalavimus, kai kurių profesijų asmenims, atvykusiems iš užsienio valstybių, izoliacijos metu yra leidžiama darbo metu nuvykti į darbo ar verslo reikalams tvarkyti būtiną vietą.
Jie privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę (veido kaukę, respiratorių ar kitą priemonę), kuri priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną.
Koronavirusas plinta: nauji protrūkiai įmonėse, darželyje, socialinių paslaugų centre
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus koronavirusinės infekcijos (COVID-19) protrūkius.
Per praėjusią parą izoliuoti 1545 asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 70 445 asmenys.
Nuo pirmadienio – privaloma izoliacija grįžus beveik iš visų valstybių: išimtis taikoma vos kelioms
Nuo pirmadienio į Lietuvą atvykus praktiškai iš visų užsienio valstybių privalu turėti neigiamą COVID-19 testą ir izoliuotis.
Pagal Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) žemėlapį, to nereikės tik atvykusiesiems iš Graikijos, Suomijos ir dalies Norvegijos. Jeigu asmuo atkeliaus iš Oslo, Vikeno ar Rugalando testas ir izoliacija – privalomi.
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) penktadienį smarkiai papildė koronaviruso paveiktų šalių sąrašą.