TV3 laidoje „Karštai su tv3.lt“ Laisvės partijos narys Nerijus Vitkauskas sakė, kad Lietuva artėja prie Amsterdamo lygio, kai visi galės nebesislepiant vartoti narkotikus ir už tai nesulaukti bausmių.
„Žinoma, aš pats esu legalizavimo šalininkas, tai išsprendžia daugiau problemų. Galutinis tikslas būtų legalizuoti“, – teigė N. Vitkauskas.
Siūlo išbandyti senjorams
Seimo narys prisipažino, kad ir pats yra mėgėjas rūkyti kanapes.
„Aš mėgstu parūkyti kanapių. Nemanau, kad tai trukdo. Aš siekiu savo tikslo ir esu pavyzdys, kad žmonės, kurie kartais patraukia to dūmelio, jie pilnai dalyvauja visuomenės gyvenime“, – sakė N. Vitkauskas.
Kritikams Nerijus pateikė pasaulinės literatūros, kurioje jis per eilę metų prisiskaitė įvairios informacijos.
„Amerikoje viena iš didžiausių, augančių grupių kanapių vartotojų yra senyvo amžiaus žmonės. Siūlyčiau kanapių pamėginti ir senjorams“, – aiškino politikas.
Tačiau senjorai tokiu pasiūlymu yra linkę abejoti.
„Taigi ten narkotikai, jūs išvis iš proto išėjote? Kas geriau nuo narkotikų jaučiasi?“, – teiravosi senjoras Mykolas.
Kenčia jaunuoliai
Kitiems vartojantiems draudžiamus Lietuvoje narkotinius preparatus tenka minti teismų slenksčius. Vilnietis Aleksas prieš keletą mėnesių įkliuvo policijai. Pas vyrą buvo rasta 6 gramai narkotinės medžiagos, dar vadinamos „žolės“. Vaikino laukia baudžiamoji atsakomybė ir teistumas.
„Teistumas vėlgi tam tikras problemas sukuria, jei tarkim norėčiau keliauti į tą pačią Ameriką, Rusiją ir pan.“, – teigė Aleksas.
Nuo 2017 metų, kai įsigaliojo baudžiamoji atsakomybė už nedidelio kiekio narkotinių ir psichotropinių medžiagų įgijimą ir laikymą, baudžiamųjų bylų skaičius išaugo mažiausiai 50 procentų.
„Kodėl aš turiu būti baudžiamas, jei aš vartoju namuose? Sau? Bauskit tuos, kurie nelegaliai parduoda“, – sakė vilnietis.
Dažniausiai sulaikomi ganėtinai jauni asmenys – nuo 18 iki 29 metų, o kasmet pradedama po maždaug 2000 baudžiamųjų bylų dėl nedidelio kiekio narkotinių medžiagų disponavimo.
„Gal dėl savęs, dėl šeimos kažkokių išgyvenimų, patiria daug streso ir nežino, kuom numalšinti, bet mano manymu tabletėmis tikrai nepadėsi sau, o ypač alkoholiu“, – dėstė Aleksas kalbėdamas apie tai, kodėl jaunimas rūko kanapes.
Tačiau tik labai maža dalis teismų baigiasi realia laisvės atėmimo bausme. Daugiausia jauni ir pirmą kartą įkliuvę jaunuoliai atleidžiami nuo bausmės pagal laidavimą arba nuteisiami lygtinėmis laisvės atėmimo bausmėmis.
„Per pastaruosius 4 metus mes nematome kažkokio tai pagerėjimo, kad būtų mažiau žmonių su priklausomybėmis, tai neatgraso ir šito poveikio nepasiekia, o tik švaisto teismų ir policijos išteklius, tiek teismų, tiek policijos, nes jie tik apkraunami papildomu darbu“, – teigė Seimo narė Ieva Pakarklytė.
Siūlo vartoti medicinėms reikmėms
Dainininkas Stano klausydamas diskusijų dėl narkotikų dekriminalizavimo pasakojo, kad su narkotikais jis yra susidūręs.
„Aš esu užaugęs pramogų versle, kur tie narkotikai buvo ir lydėjo mane nuo pat pradžios, atėjimo ir mačiau, ką jie gali padaryti su tuo žmogumi ir kokios yra sunkios to pasekmės“, – sakė Stano.
Sunkia onkologine liga sirgęs atlikėjas stebėjosi, kad valdžia sprendimus dėl kanapių vartojimo pradeda priiminėti visai ne nuo to galo.
„Daugybei valstybių tai yra legalu ir normalu, tai ką čia bešnekėti, jeigu kanapė turi panašų poveikį kaip opiatai, kaip morfinai, tai tie narkotikai leidžiami, o kanapė neleidžiama. Tai yra neteisinga, aš už kanapių vartojimą medicininėm reikmėm“, – sakė dainininkas.
Visą reportažą žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.
Visą reportažą žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją.
VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:
kosmosinių
armonautų ir
šiknabraukių
Šutvė!