Sunku net įsivaizduoti, kad milžiniška nuorūkų krūva gali virsti kuo nors gražiu ar mielu. O štai indai sugalvojo, ką iš jų galima padaryti – nustebsite, tačiau perdirbtos nuorūkos tampa net pliušiniais meškiukais, su kuriais žaidžia vaikai.
„Visas cigarečių atliekas mes apdorojame ir perdirbame čia, savo gamykloje. Pirmiausia jos pareina atskyrimo procesą, kurio metu gauname tris dalykus: popierių, tabaką, filtrus. Iš popieriaus gaminame perdirbto popieriaus gaminius. Iš tabako – miltelius kompostui, o iš filtrų – gražius gaminius, tokius kaip minkšti žaislai, pagalvėles“, – aiškina perdirbimo kompanijos vadovas Namanas Gupta.
Nuostabiais ryškiaspalviais žaislais virsta cigarečių nuorūkos – jei nežinotum, niekada neįtartum, iš ko jie buvo pagaminti.
Tokia iniciatyva – itin naudinga gamtai, ypač Indijoje – mat šioje šalyje rūko bent 267 milijonai žmonių. Jei kiekvienas jų kasdien numeta bent 10 nuorūkų, į sąvartynus kiekvieną dieną patenka per 2 milijardus jų.
Nors visų nuorūkų perdirbti kol kas tikrai nepavyksta, įmonei puikiai sekasi jų sumažinti – per dieną jie perdirba bent 1000 kilogramų surūkytų cigarečių.