• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos gyventojai turės gerai pamiklinti pirštus, teks perrašyti savo telefonuose esančius numerius, nes kitaip niekam neprisiskambins. Mat mūsų šalyje keisis prieš telefono numerį renkamas kodas.

Lietuvos gyventojai turės gerai pamiklinti pirštus, teks perrašyti savo telefonuose esančius numerius, nes kitaip niekam neprisiskambins. Mat mūsų šalyje keisis prieš telefono numerį renkamas kodas.

REKLAMA

Vietoj aštuoneto reikės rinkti nulį. Tam, kad gyventojams nekiltų nesklandumų, mobiliojo ryšio operatoriai pataria gyventojams visus telefono numerius naudoti su tarptautiniu kodu +370, kuris nesikeis.

Lietuva šį pakeitimą turėjo įgyvendinti seniai – dar prieš 2 dešimtmečius, ruošdamasi stoti į Europos Sąjungą, tačiau pakeitimai užtruko, nes Lietuvoje dar ilgai buvo naudojami pagalbos tarnybų numeriai, kurie prasidėdavo nuliu.

Aštuonetas prieš telefono numerį – sovietmečio palikimas.

„Vykdoma telefono numerių denacifikacija Lietuvoje. Atsisakome to sovietinio, rusiško palikimo, nes visame normaliame Vakarų pasaulyje telefono numeriai prasideda ne aštuonetu, o nuliu“, – teigia „Bitė“ atstovas Jaunius Špakauskas.

REKLAMA
REKLAMA

„Šitą sovietinį palikimą išmesti į istorijos šiukšlyną. Aštuonetas buvo dar sovietinės „Gost“ sistemos dalis. Jau prieš 20 metų Lietuva turėjo tą padaryti“, – tvirtina „Telia“ atstovas Audrius Stasiulaitis.

REKLAMA

Tiesa, Lietuvai priskirtas tarptautinis kodas „+370“ lieka galioti. Tai reiškia, kad telefonų knygoje išsaugoti telefonų numeriai su kodu „+370“ veiks, o su aštuonetu priekyje ne. Dėl to mobiliojo ryšio operatoriai pataria gyventojams, tiesiog telefonų knygoje visus numerius su aštuonetu pakeisti į +370, mat jei šito nepadarys, gyventojai tiesiog negalės prisiskambinti. 

„Toliau galios tarptautinis kodas +370, jeigu dabar kas nors nori susitvarkyti savo užrašų knygutę telefone, tai verta yra visus numerius perrašyti su tarptautiniu kodu +370“, – aiškina „Tele2“ atstovė Asta Buitkutė.

REKLAMA
REKLAMA

„Kai gali daryti tuoj, niekada nedaryk rytoj. Jau pradėkite keisti“, – sako J. Špakauskas.

„Jeigu jūs spausdinsit savo vizitines korteles, turėkit minty, kad ten nereikėtų naudoti aštuoneto“, – kalba A. Stasiulaitis.

O jei jūsų telefone 200 skirtingų numerių įvesti su aštuonetais priekyje, 200 kartų reikės daryti pakeitimus.

Ką apie tai galvoja gyventojai? Štai, ką jie sako:

„Nedaug aš ten turiu, pakeisiu jeigu reiks. – Nekils problemų? – Man atrodo. Jeigu jau kils, yra vaikai, padės.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Keisim, kažką darysim. Pagyvenusiems žmonėms sudėtinga, jaunimui tai žinot, jie su tomis technologijomis dirba.“

„Aš tikiuosi, kad gal kokia programa atsiras, kur palengvins man užduotį. – O jeigu ne? – Baisu bus tada. Nereikėtų čia nieko keisti.“

„Senjorė laiko, va tiek. Sėdėti pusę dienos, sutvarkysim.“

„Kurie daug numerių turi su aštuonetais, daug problemų sukels.“

„Geriau palikti viską taip, kaip yra, Mums, seniems žmonėms, man 68 metai. Man tos visos naujovės, labai sunku perprasti visą šitą.“

REKLAMA

„Teks persirašyti visus kontaktus. – O mama, ką darysi, gal taip ilgai negyvensiu.“

„Visi pripratę prie to aštuoneto, kam čia keisti.“

„Nuliuką vietoj 8, žinau, priprasim, viskas bus gerai.“

„Čia nebus vargas, nebūtinai gi visus iš karto, kai pavargsiu, nustosiu.“

„Nei aš čia suvedu, nei aš čia moku, vaikeli, jau tokių metų boba.“

Aštuonetas dings ne iš karto. Pokyčiai bus vykdomi etapais iki 2024-ųjų kovo veiks numeriai su +370, taip pat ir aštuonetu priekyje. Nuo 2024-ųjų kovo iki 2025-ųjų kovo veiks +370, aštuonetas ir nulis. Planuojama, kad aštuonetas nebeturėtų veikti nuo 2025-ųjų kovo.

REKLAMA

„Žmonės turi prisitaikyti, žmonės turi sužinoti, žmonės turi pakeisti savo įpročius, o, kaip žinome, įpročio keitimas nevyksta per vieną naktį“, – teigia ryšių reguliavimo tarnybos tarybos narė Kristina Mikoliūnienė.

Šis skaičiaus pasikeitimas ryšio kokybei poveikio neturės.

„Jokios praktinės naudos nėra, tai yra sistemos pokytis, kurį mes įgyvendinsime“, – aiškina A. Stasiulaitis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Praktinės naudos iš to nebus. Apart, kad turėsime šiek tiek visi padirbėti pirštukais, nes automatinio sprendimo pakeisti telefono numerį jūsų galiniame įrenginyje, adresų knygelėje nėra“, – sako J. Špakauskas.

Kai aštuonetas bus išjungtas, iki 2025-ųjų gruodžio gyventojai dar gaus priminimus dėl blogai renkamų telefono numerių.

Gal reikėtų skaičių aštuonetą išbraukti ir iš matematikos, nes jis yra iš sovietų laikų. Po skaičiaus septynių turėtų sekti skaičius devyni.
Durnių laivas, koks skirtumas nulis ar aštuonetas, prigalvoje koks durnelis, ir reikia igyvenvieti.
Pasakyt,kad sovietiniai buvo daug protingesni už jus! Jankių marijonietės!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų