• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija apsisprendė – vietoj „Maisto banko“ dalintų ilgai galiojančio maisto paketų žmonėms duos po 25 eurus. Šie pinigai bus pervesti į specialias socialines korteles, kurias pradės dalinti vasarį.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija apsisprendė – vietoj „Maisto banko“ dalintų ilgai galiojančio maisto paketų žmonėms duos po 25 eurus. Šie pinigai bus pervesti į specialias socialines korteles, kurias pradės dalinti vasarį.

REKLAMA

Po 25 eurus žmonės gaus kas ketvirtį, tad per metus susidarys šimtas eurų. Žmonės lieja apmaudą ir tvirtina, kad ši suma yra juokingai maža. Bet pripažįsta – bus geriau, kai patys galės pasirinkti, kokį maistą nusipirkti.

Nors iki „Maisto banko“ atiduotuvės atidarymo dar pusvalandis, prie užrakintų durų žmonės jau stovi eilėje. Kai kurie laukia ir dvi valandas. Jie atėjo atsiimti paskutinės dienos galiojimo produktų, kuriuos atiduoda parduotuvės arba gamintojai. Dalis šių žmonių gaudavo ir ilgo galiojimo maisto paketus.

„Ten buvo mėsos konservai, ponia žurnaliste, buvo ten platus pasirinkimas kruopų, ryžių, grikių, ir perlinių kruopų virdavau su pienu ir suvalgau. Ir taip jau gaunasi, kad visi produktai reikalingi“, – pasakoja vilnietis Arnoldas.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau kas patinka Arnoldui, nedžiugina kai kurių kitų „Maisto banko“ lankytojų: „Nelabai valgau avižinių košių, nes man prie kavos reikia sumuštinio, arba kiaušinį pasikepti, o kruopos, suprantu, kad sveika, bet aš alkanas.“

REKLAMA

Nuo šių metų vietoj ilgo galiojimo maisto paketų žmonės kas tris mėnesius į specialią socialinę kortelę gaus po 25 eurus.

„Trys mėnesiai, 25 eurai. Na, čia tokia simboliška parama sakyčiau, dvidešimt penki eurai neleisi, tortų nepirksi“, – vertina vilnietis Arnoldas.

Bet kiek pagalvojęs Arnoldas mintyse jau susidėlioja sąrašiuką, ką už 25 eurus pirks: „Nu, grikių kruopų, trijų grūdų dribsnių, jokių dešrų pigesnių, vištienos, ponia žurnaliste, kainuoja 15 už kilogramą, ant keptuvės iš abiejų pusių apskrudinam ir valgom. Už tą dėkingi esam Valstybei.“

REKLAMA
REKLAMA

Nežino, ar su parama išgyvens

Kartu su Arnoldu savo eilės laukiantis vyras ketina pirmiausia pirkti mėsos, o kiti sako nežinantys, kaip su tokia parama išsivers:

„Aš, kaip vyras, pagrindinai perku mėsą, nes su mėsa galima viską padaryt, ir su bulvėm, ir su kruopom, ir su makaronais, ir su kuo nori, o vaizduotę galima įjungti, neturi vaizduotės – tas gali įsijungti kompiuterį.“

„Aš nežinau, ką už 25 eurus gali nusipirkt trims mėnesiams? Nebent per akciją kokios nors mėsos.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Maisto paketus sunkiau gyvenantys žmonės gaudavo šešis kartus per metus, o po 25 eurus gaus keturis kartus. Pirmas pervedimas bus kovo 15. Pinigai į kortelę įkris ir birželio, rugsėjo, ir gruodžio vidury. Kiek pinigų žmonės gaus, nusprendė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, pasiskaičiavusi, kad 84 milijonų eurų Europos Sąjungos paramos užtektų ketveriems metams.

„Kiek turime lėšų, kiek projektas metų gali trukti, kiek preliminariai paramos gavėjų galime turėti, tam, kad butų skiriamas nenutrūkstamas finansavimas žmogui į kortelę, buvo pasirinkta startuoti su šia suma“, – teigia socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovė Auksė Duksienė.

REKLAMA

Korteles planuojama pradėti dalinti vasarį.

„Vienose savivaldybėse kortelės bus dalinamos per pačias savivaldybes, seniūnijas, kitos savivaldybės bendradarbiauja su „Maisto banku“ ir jos pasirinkusios „Maisto banko“ partnerio pagalbą dalinant korteles“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovė Auksė Duksienė.

„Mes kviečiame žmones iš pradžių ateit į atiduotuvę, pasirinkti produktus čia, ir tik po to eiti į parduotuvę, ir jau pirkti to, ko atiduotuvėje jis negavo“, – tvirtina „Maisto banko“ direktorius Simonas Gurevičius.

REKLAMA

Apsipirkti galės ne bet kur

Žmogus apsipirkinėti galės ne bet kur – o vieno iš anksto pasirinkto prekybos tinklo parduotuvėse. Projekte dalyvaus 10 prekybos tinklų – tarp jų pagrindiniai didieji ir mažesni, esantys rajonuose. Tinklą žmogus keisti galės tik po metų. „Maisto banko“ direktorius mato naujos tvarkos minusų.

„Parduotuvėse produktai kainuoja ženkliai brangiau, negu jie kainuoja pas didmenininką, ankstesnių paketų privalumas buvo, kad žmonės galėjo gauti daugiau produktų už tą pačią kainą“, – teigia „Maisto banko“ direktorius Simonas Gurevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Su socialine kortele žmonės negalės atsiskaityti už alkoholį, rūkalus ir loterijos bilietus. Rašyti prašymus paramai maistu gali žmonės, kurių pajamos neviršija 264 eurų. Nors pirmas ketvirčio mėnuo įpusėjo, „Maisto bankas“ dar negavo sąrašų, kam jie galės dalyti korteles ir maistą.

„Norime aptarnauti žmones oriai. Mes nenorime, kad susidarytų eilės ir ko mes labai bijome, kai maisto yra šiek tiek mažiau, nenorime, kad kai kurie žmonės ateidinėtų anksčiau, bijodami, kad maistas pasibaigs“, – tvirtina „Maisto banko“ direktorius Simonas Gurevičius.

Bent jau Vilniaus savivaldybė sąrašus žada turėti iki vasario. Prognozuojama, kad paramos maistu Lietuvoje per metus reikės iki 200 tūkst. žmonių.

Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

tv3.lt

Seimūnam duoti tą sumą.
O nenorit po 1000 kokį,kam dirbt...duoi tik invalidams, negalintiems dirbti,visi kiti marš drbti
Cia neislaikymui bezdielnyku o tik pagalba prie turimu pajamu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų