• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžioji dalis nepasiturinčių gyventojų šiemet jau gavo socialines maisto korteles. Jomis parduotuvėse galima atsiskaityti už maisto produktus. Kol vieni gyventojai vardija, ką už jas nusipirko, kiti skundžiasi, kad Velykų stalas bus tuštesnis, nes kortelių jie dar negavo.

Didžioji dalis nepasiturinčių gyventojų šiemet jau gavo socialines maisto korteles. Jomis parduotuvėse galima atsiskaityti už maisto produktus. Kol vieni gyventojai vardija, ką už jas nusipirko, kiti skundžiasi, kad Velykų stalas bus tuštesnis, nes kortelių jie dar negavo.

REKLAMA

Socialiniame tinkle gyventojai diskutavo apie naująsias socialines maisto korteles.

„Na ar jau gavote korteles? Saviškės pinigus jau beveik išleidau ruošdamasi Velykoms. Per mažai skiria pinigų, 25 eurų 3 mėnesiams tikrai neužtenka. Net mėnesiui neužtenka, o ką kalbėti apie šventinį stalą“, – nusivylimo neslėpė viena moteris.

Tuo metu kita tikino, kad nei žadėtos kortelės, nei pinigų su ja dar negavo.

„Tikėjausi pinigus išleisti Velykoms, tačiau jų negavau.

Su šia kortelių tvarka kažkas negerai, ilgai laukiau patvirtinimo, ar man bus skirta parama. Pagaliau gavau pranešimą, kad gausiu paramą, tačiau kortelės iki šiol neturiu. Todėl ir maisto negaliu nusipirkti. O gautus pinigus tikėjausi skirti Velykų stalui“, – guodėsi moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Kita gyventoja piktinosi, kad jiems neaiški kortelės naudojimosi tvarka.

„Nėra aišku, kur pasitikrinti kortelės likutį. Juk būtų nemalonu nueiti į parduotuvę su tuščia kortele“, – atkreipė dėmesį kita komentatorė.

REKLAMA

Daugelis komentatorių jai visiškai pritarė.

„Likutį galima pasižiūrėti parduotuvės internetinėje svetainėje, o ką daryti vyresniems žmonėms, kurie internetu nesinaudoja?

Neseniai mama gavo socialinę kortelę, todėl padedu jai susigaudyti, kaip ji veikia. Atsiskaityti ja nesunku, bet sekti, kiek ten yra pinigų, vyresniems žmonėms sudėtingiau“, – tikino moteris.

Dar ne visi gavo pinigus

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija praėjusių metų pabaigoje informavo apie naują paramos nepasiturintiems gyventojams teikimo tvarką.

REKLAMA
REKLAMA

Vietoje anksčiau dalintų ilgo galiojimo maisto produktų ir higienos prekių paketų, gavę socialines korteles, žmonės patys spręs kokius produktus bei prekes įsigyti pasirinktoje parduotuvėje ar prekybos tinkle.

Kas tris mėnesius į kortelę žmonėms esą pervedami 25 eurai.

Kai kurios šalies savivaldybės pačios dalins socialines korteles. Viena jų Kauno miesto savivaldybė.

Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Erika Kačiulienė skaičiavo, kad prašymus kortelėms gauti iki vasario 29 d. pateikę pareiškėjai jau galėjo atsiimti korteles su pervestais pinigais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nuo 2023 m. gruodžio iki 2024 m. vasario 29 d. Kaunas gavo apie 3000 prašymų. Šiuo metu kortelių išdalinta apie 80 proc.“ – vardijo specialistė.

Tuo metu kitose savivaldybėse korteles paramos gavėjams perduos „Maisto bankas“. Paramos gavėjai gaus trumpąją žinutę į savo telefono numerį, kada ir kur reikia pasiimti kortelę.

„Maisto bankas“ skaičiavo, kad korteles dalina 34 Lietuvos savivaldybėse.

„Kortelių tiekimas mums labai vėlavo, tačiau iki kovo 5 d. spėjome išdalinti visas korteles, kiek jų buvome gavę. Tad kovo 15 d. papildomai jas išdalinome dar 59478 žmonėms, kurie korteles gavo iš „Maisto banko“.

REKLAMA

Iš viso šiuo metu pagalba per mus jau pasiekė 84743 žmones, laukiančiųjų liko vos trys tūkstančiai. Jiems visiems korteles atiduosime iki balandžio 5 d.

Daugiausiai kortelių jau gavo Vilniaus, Panevėžio, Ukmergės, Vilkaviškio, Kupiškio, Kauno rajono gyventojai“, – vardijo „Maisto bankas“.

Gyventojai suskubo apsipirkti

Prekybos tinklų atstovai tikino, kad gavę korteles gyventojai suskubo į parduotuves apsipirkti.

REKLAMA

Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė tikino, kad socialinių kortelių gavėjai nuo pat pirmų dienų itin aktyviai jomis naudojasi.

„Šiuo metu neturime tikslių duomenų, kokios įsigyjamos prekės yra paklausiausios, tačiau pastebime, kad didžioji dalis kortelėmis pasinaudojo jau per pirmas kelias dienas nuo šių kortelių aktyvavimo.

Detali informacija apie socialinių kortelių panaudojimą, jų galiojimą ir pan., yra pateikiama oficialioje prekybos tinklo interneto svetainėje. Socialinės kortelės sąskaitos likutis išspausdinamas kasos kvite po kiekvieno atsiskaitymo socialine kortele, taip pat likutį galima pasitikrinti internetinėje svetainėje“, – komentavo prekybos tinklo atstovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu prekybos tinklo „Maxima“ Komunikacijos ir korporatyvinių ryšių departamento vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė vardijo socialinių kortelių turėtojų populiariausius pirkinius.

„Mūsų turimi duomenys rodo, kad socialinių kortelių turėtojų perkamiausių prekių penketuką sudarė glaistyti sūreliai, batonai, greito paruošimo makaronai, energiniai gėrimai ir bulvės.

Toliau rikiavosi vištiena, cukrus, gazuoti gėrimai, virtos dešros, taip pat kava, sviestas, makaronai, mūsų kepamos spurgos ir kiauliena“, – komentavo prekybos tinklo atstovė.

Ji pastebėjo, kad atsiskaičius socialine kortele, joje esanti likusi suma pirkėjui yra matoma išspausdintame fiskaliniame kvite.

„Tokiu būdu gyventojai socialinės kortelės likutį gali sekti ir planuoti savo išlaidas“, – pažymėjo I. Trakimaitė-Šeškuvienė.

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų