Prieš kelis mėnesius viešumoje buvo daug diskutuota dėl sostinės savivaldybės viešosios įstaigos „Go Vilnius“ rengiamų vasaros koncertų, taip pat ir atlikėjos Ritos Oros pasirodymo.
Pagal su bendrove „Aštuntas elementas“ pasirašytą trejų metų sutartį dėl „Vilniaus vasaros šventės“ koncepcijos sukūrimo ir įgyvendinimo, tam bus išleista iki 3,4 mln. eurų – vidutiniškai po daugiau nei 1 mln. eurų kasmet.
Daugiau kaip 1 milijoną eurų Vilniaus savivaldybė taip pat išleis mobilioms ir nemobilioms kelio užtvaroms – „Drakono dantims“ ir „Ežiams“.
Tokias užtvaras gamins bendrovės „Gelmesta“ ir „Taiklu, rodo su jomis savivaldybės sudarytos sutartys, kurios paskelbtos Centrinė viešųjų pirkimų informacinė sistema.
Savivaldybė informavo, kad liepą pristatytame gynybos politikos plane buvo numatyta įrengti dronų skraidymo erdvę, plėsti priedangų tinklą, atnaujinti evakuacijos planus, šviesti gyventojus civilinės saugos klausimais ir kitos priemonės.
„Viena iš svarbių plano dalių – kontrmobilumo priemonių įsigyjimas. Jas sudarytų betoniniai kelio užtvarai, betoniniai „drakono dantys“ ir plieniniai surenkami „ežiai“, – atsiųstame komentare nurodė savivaldybė.
Esą perkamos kontramobilumo priemonės yra pasiruošimo galimoms grėsmėms dalis. Prireikus jos leistų sukurti didesnę apsaugą įvažiavimuose į miestą, apsunkinti potencialaus priešo judėjimą.
„Metalo ir betono užtvarai leistų sukurti nepravažiuojamus ruožus ar lėtesnio eismo zonas prie galimų patikros punktų.
Daugumą šių priemonių taip pat galima panaudoti ir taikos sąlygomis, pavyzdžiui, pratyboms arba eismui masiniuose renginiuose reguliuoti, kaip teritorijos atitvarai, instaliacijos, anti protesto priemonės“, – paaiškino savivaldybė.
Esą įsigytos priemonės bus laikomos „Grindos“ aikštelėse. Priemones galės naudoti Vilniaus savivaldybė, pagal atskirus sutarimus galimai ir policija ar ugniagesiai.
Panašios priemonės buvo naudojamos eismui reguliuoti NATO viršūnių susitikimo Vilniuje metu.
„Kontrmobilumo priemonių įsigyjimas Vilniaus miestui buvo suderintas kaip reikalingas su instituciniais partneriais – Krašto apsaugos ministerija bei Lietuvos kariuomene.
Karo atveju dėl šių priemonių galimo panaudojimo sprendimo lauktume iš Vilniaus karo komendanto. Tai būtų viena iš daugelio galimų savivaldybės paramos miesto gynybai formų“, – informavo savivaldybė.