„Kolegos mane įtikino, kad nekilnojamo turto valdyme valstybėje norint padaryti tikrąjį proveržį mes turime pratinti mūsų klientus, biudžetines įstaigas, prie to tikrojo hibridinio darbo, kad darbo vietų realiai būtų turima daug mažiau negu turima darbuotojų“, – biuro atidaryme pirmadienį sakė M. Sinkevičius.
„Tai vienas iš pagrindinių argumentų, kad mes įtikinėdami mūsų klientus turime turėti savo patirtį, būti išsibandę, žinoti pliusus, minusus ir tada iš tikrųjų galėsime galbūt lengviau įtikinti mūsų biudžetinių įstaigų darbuotojų vadovus, kad tai yra logiška ir tinkama“, – pridūrė jis.
Turto bankas skelbia, kad atnaujintame biure Kęstučio gatvėje numatyta tik 60 proc. reikalingų darbo vietų, o darbas bus organizuojamas hibridiniu būdu.
Iki šiol Turto bankas buvo įsikūręs dviejuose biuruose sostinės Vilniaus bei Kęstučio gatvėse. M. Sinkevičius vėliau BNS teigė, jog atnaujinus patalpas Kęstučio gatvėje įstaiga visiškai išsikels iš Vilniaus gatvėje buvusio biuro – jo patalpos dar šiemet turėtų būti parduodamos aukcione.
„Šitame ofise (Kęstučio gatvėje – BNS) anksčiau dirbo 75 žmonės, Vilniaus gatvėje dirbo apie 80 žmonių. Mes nusprendėme čia įkurti papildomai 45 vietas ir dabar čia yra apie 130 darbo vietų ir iš Vilniaus gatvės ofiso visiškai išsikėlėme, kurį parduosime“, – BNS sakė Turto banko vadovas.
Pasak jo, Kęstučio gatvėje esančio biuro atnaujinimas kainavo apie 1,5 mln. eurų, tuo metu pardavus Vilniaus gatvėje turėtas patalpas tikimasi gauti apie 4 mln. eurų.
Anot M. Sinkevičiaus, planuojama, kad darbas atnaujintose patalpose Kęstučio gatvėje kasmet leis sutaupyti iki 100 tūkst. eurų.
Finansų ministrė Gintarė Skaistė teigė, jog modernizuotos Turto banko patalpos taps pavyzdžiu ateityje tvarkantis su valstybei priklausančiu turtu, taip pat atnaujinant Goštauto kvartalą, kuriame turėtų įsikurti dalis ministerijų.
„Jeigu pandemija parodė, kad nuotolinis darbas yra galimas ir galimas didele apimtimi, ir matome, kad pandemijai netgi iš esmės pasibaigus žmonės linkę likti namuose ir didelė dalis žmonių nori dirbti hibridiniu būdu – dalį laiko darbe, dalį namuose. Man atrodo, suteikiant tas galimybes matome, kad darbas nenukenčia“, – atidarymo metu sakė G. Skaistė.
„Tai reiškia, kad tokiu būdu mes tikrai galime sutaupyti, ir sutaupyti ne tik valstybės resursų išlaikant turtą, bet taip pat sudarant žmonėms geresnes sąlygas dirbti taip, kaip jie norėtų“, – teigė ministrė.