darbas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „darbas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „darbas“.
Ragina sode atlikti 1 veiksmą: dabar tam geriausias metas
Artėjant pavasariui sodininkams atsiranda vis daugiau darbų. Vienas jų – uogakrūmių ir lianinių augalų (vynmedžių bei aktinidijų) genėjimas. Šį darbą reikia atlikti pačiame žiemos gale, kai šaltasis periodas jau eina į pabaigą, tačiau augalai dar nėra prabudę.
Kaip tai tinkamai daryti, pataria sodininkystės krypties biomedicinos mokslų daktaras, Malinausko medelyno savininkas Kęstutis Malinauskas, rašoma pranešime spaudai.
Moteris kasdien į darbą skrenda lėktuvu: priežastis nustebina ne vieną
Moteris, kuri kasdien į darbą keliauja lėktuvu, nes tai pigiau nei gyventi mieste, atskleidė nuomos kainų skirtumus.
Laikui bėgant tokios kelionės tikrai gali kainuoti nemažai...
Moteris pasidalijo, kodėl nusprendė kasdien skristi į darbą lėktuvu, o ne gyventi mieste ir kokie kainų skirtumai tai lėmė, rašo unilad.com.
Skambina pavojaus varpais – Lietuvos laukia sunkūs laikai: „Tai yra skandalas“
Užimtumo tarnybos duomenimis, kas antras Lietuvos jaunuolis, ieškantis darbo, neturi jokio profesinio pasirengimo, o iš viso šiuo metu Lietuvoje Užimtumo tarnyboje yra registruota virš 18 tūkst. nedirbančių jaunuolių. Analizuodamas duomenis, Lietuvos socialinių mokslų centro (LSMC) direktorius Boguslavas Gruževskis teigia, kad tai gali turėti itin neigiamų padarinių Lietuvos ekonomikai, o norint didinti kvalifikuotų jaunuolių skaičių šalyje, pirmiausia reikėtų keisti švietimo sistemą.
Šie ženklai išduoda, kad jūsų viršininkas – narcizas: bėkite kuo toliau
Ar kada nors jautėtės, kad darbe stengiatės iš visų jėgų, galbūt net atlikdami daugiau nei tikėtasi, siekdami paaukštinimo ar atlyginimo pakėlimo, tačiau jūsų viršininkas nesidomi jūsų pastangomis ir jas ignoruoja? Tai gali būti ženklas, kad turite narcizišką viršininką, kuris gali griauti jūsų ateitį.
Psichologė daktarė Ramani kalba apie narciziškus viršininkus ir jų poveikį jūsų karjerai, taip pat pateikia patarimų, kaip atpažinti šiuos viršininkus ir kaip su jais kovoti, rašoma unilad.com.
Pas šį 25-erių Lietuvos kirpėją driekiasi eilės: atskleidė savo sėkmės paslaptį
Stilingi kirpimai, gera nuotaika ir šilta atmosfera – taip savo darbą apibūdina 25-erių vilnietis Eimantas Baranauskas. Plaukų stilisto kėdėje jis sukasi nuo 17 metų ir tikina, kad ši profesija jam teikia ne tik kūrybinį džiaugsmą, bet ir galimybę kurti ryšį su žmonėmis.
„Aš stengiuosi į atmosferą atnešti šilumos, džiaugsmo, atsipalaidavimo.
Su mirusiųjų kūnais dirbantis vilnietis atskleidė, kas nutinka po mirties: prie vieno priprasti negali
49-erių vilnietis Jaroslavas Kavšin jau daugiau nei du dešimtmečius atlieka neįprastą, tačiau itin atsakingą darbą – jis yra katafalko vairuotojas, vežantis mirusiųjų kūnus. Nors kasdienybėje jis mėgsta aktyvų poilsį ir darbą ūkyje, šis darbas jam tapo kasdienybe, reikalaujančia tiek psichologinės ištvermės, tiek pagarbos tiems, kurių gyvenimo kelionė baigėsi.
Jaroslavas anksčiau dirbo viešbutyje, aptarnavimo srityje, o vėliau – ir gaisrinėje.
Alytuje staiga pasirodė būrys ugniagesių automobilių: tai, kas vyko toliau, palieka be žado
Alytiškis ugniagesys Kęstutis Aleškevičius vasario 5 dieną švenčia 60 metų jubiliejų. Ir tai ne vienintelė graži sukaktis vyro gyvenime – antradienį buvo paskutinė jo darbo diena Alytaus priešgaisrinėje gelbėjimo taryboje, kur dirbo net keturis dešimtmečius.
„Tai buvo labai prasmingi metai. Darbas buvo įdomus, įtemptas, labai didžiuojuosi, kad keturis dešimtmečius atidaviau veiklai, susijusiai su žmonių saugumu. Juk čia didžiausias motyvas toli gražu ne darbo užmokestis.
40 metų darbuotojai jau per seni? Net neslepia, kad tokio amžiaus kandidatų CV išmeta neskaitę
Vyresnio amžiaus darbuotojai pastebi, kad susirasti darbą Lietuvoje darosi vis sunkiau. Anot jų, kai kuriems darbdaviams 40 metų sulaukę darbuotojai jau tampa per seni.
Nors diskriminacija dėl amžiaus negalima, specialistai pastebi, kad darbdaviai ją geba paslėpti. Tuo metu darbuotojai pasakoja, kad dažnai darbdaviai diskriminacijos net nebando slėpti.
Užimtumo tarnyba: darbdaviai nevienareikšmiškai vertina DI įtaką vykdomai veiklai ir darbo rinkai
Dalis šalies darbdavių sako, kad dirbtinis intelektas (DI) gali atverti naujas jų veiklos galimybes, kiti vis tik abejoja DI nauda, įžvelgdami galimas grėsmes, atskleidė Užimtumo tarnybos inicijuota darbdavių apklausa.
Apklausos duomenimis, kas trečias (34 proc.) darbdavys mano, kad dėl DI artimiausiais metais atvers naujų veiklos vystymo galimybių, o kas ketvirtas penktas (23 proc.) tikisi dėl jo poveikio augsiančio produktyvumo. Tuo metu 51 proc.
Išgirdus, ką padarė iš darbo atleista lietuvė, netenka žado: siunčia žinią visiems
Šilalėje gyvenanti 40-metė Aurelija Bacevičienė – mentorė ir prekės ženklo „Moss9“ atstovė, kurią gyvenimas privertė iš naujo atrasti savo kelią. Prieš keletą metų ji užėmė tvirtą poziciją sėkmingame prekės ženkle, dirbo tarp kelių šimtų žmonių, buvo lyderė, džiaugėsi pripažinimu ir finansine sėkme. Tačiau vieną dieną viskas griuvo – ji neteko darbo ir turėjo iš naujo atrasti savo vietą pasaulyje.
REKLAMA
REKLAMA
Dėmesio visiems: ieško žvalgybos pareigūnų – štai kiek moka ir ką siūlo
Valstybės saugumo departamentas (VSD) viešai pasidalijo, kad ieško žvalgybos pareigūnų. Paaiškėjo, kiek tokiems specialistams moka ir ką siūlo.
Penktadienį VSD feisbuko profilyje pasidalinta darbo skelbimu.
„Ne visi darbai matomi, tačiau jų svarba – nepaprastai didelė.
Ieškome žmonių, kurie ieško prasmės ir iššūkių, geba analizuoti informaciją, atpažinti dėsningumus ir numatyti kelis žingsnius į priekį.
Darbo vietos – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Kybartuose ir Varėnoje.
Darbo inspekcija: pernai darbe žuvo 19 žmonių, dar 120 sunkiai sužalota
2024 metais darbo metu įvyko 19 mirtinų nelaimingų atsitikimų, o sunkius sužalojimus patyrė 120 darbuotojų, penktadienį pranešė Valstybinė darbo inspekcija.
Mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe skaičius pernai, palyginti su užpernai, sumažėjo vienu atveju (5 proc.), o sunkių padidėjo aštuoniais atvejais (7 proc.). 2023 metais buvo gauta 20 pranešimų apie mirtis darbe ir 112 pranešimų apie sunkius sužeidimus.
Atskleidė, kas lieka po mirusiojo kremavimo: kiti apie tai nesusimąsto
Laidojimo namuose dirbanti Jordan iš Toskanos, Arizonos valstijoje, JAV, atskleidė savo darbo subtilybes. Neįtikėtino populiarumo susilaukusiuose įrašuose ji pasidalijo ir tuo, kas lieka žmogaus po kremavimo.
Ji atskleidė, kaip atrodo darbas laidojimo namuose, papasakojo, kokius dokumentus reikia užpildyti, kokia įranga naudojama balzamuojant kūną, kur laikomi drabužiai ir koks makiažas naudojamas, rašo newsweek.com.
Užimtumo tarnyba: Lietuvos darbo rinką gausiausiai pildo atvykėliai iš Baltarusijos
Vis daugiau kaimyninės šalies gyventojų renkasi gyvenimą ir darbą Lietuvoje. Užimtumo tarnybos duomenimis, nuo 2022 metų atvykusių ir įsidarbinusių baltarusių skaičius padidėjo 33,6 tūkstančiais – beveik keturis kartus.
„Baltarusiai ir ukrainiečiai išlieka gausiausiomis darbuotojų iš trečiųjų šalių bendruomenėmis Lietuvoje. Iš karo apimtos šalies atvykusių žmonių dabar Lietuvoje dirba kiek daugiau nei 46 tūkstančiai.
Šios Lietuvos įmonės priėmė šimtus darbuotojų: įdarbino ne tik Vilniuje ir Kaune
Nors iš visų jėgų stengiamasi didinti darbo našumą, darbuotojus keisti dirbtiniu intelektu ar išmaniomis technologijomis, tačiau daugelyje veiklos šakų be žmogaus vis dar neišsiversi. Creditreform Lietuva analitikai skelbia įmones, kurios per metus personalą išaugino tris, keturis ar net dvylika kartų.
Mirusių lietuvių kūnus vežiojantis Dainius atvėrė širdį: „Kai prisimeni, gali ir stogas nuvažiuoti“
Pažvelgus į 65-erių Dainių Puricką, nė neįtartum, kad jis dirba katafalko vairuotoju. Iš pažiūros linksmas ir santūrus vyras atlieka itin svarbų darbą – padeda mirusiesiems iškeliauti į jų paskutinę kelionę. Nors gali atrodyti, jog šis darbas apsiriboja tik vairavimu, Dainius atskleidžia, kad tai – kur kas daugiau.
Nors laisvalaikiu Dainius mėgsta ūkininkauti, užsiimti sodininkyste ir keliauti, jo darbo dienos visiškai skiriasi nuo šių pomėgių.
Atsisakę pietų, anksčiau iš darbo neišeisite: darbdavys sutrumpinti darbo dienos neprivalo
Pietų pertrauka privaloma kiekviename darbe. Tačiau dalis darbuotojų jos atsisakytų mainais į trumpesnę darbo dieną. Tačiau Valstybinė darbo inspekcija (VDI) atkreipė dėmesį, kad darbdavys privalo darbuotojams suteikti pietų pertrauką, tačiau jos atsisakiusių anksčiau išleisti namo neprivalo.
Tuo metu gyventojai socialiniame tinkle diskutavo apie pietų įpročius ir pertraukas darbe.
Vieni skundėsi, kad darbdavys neleidžia pietauti.
Samanta metė studijas ir jau 4 metus pakuoja dovanėles: „Nebenorėjau kažkaip mokytis“
Užimtumo tarnyba teigia, kad Lietuvoje jaunuoliai tampa itin reiklūs darbdaviams, dėl to jaunimo nedarbas auga. Neturėdami nei patirties, nei išsilavinimo, jauni žmonės tikisi įsidarbinti, dirbti paprastą ir lengvą darbą ir dar uždirbti nemažas sumas. Sunkesnio ir nekvalifikuoto darbo – vengia.
Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
22-ejų Samanta jau maždaug 4 metus pakuoja dovanėles, dirba šventinės atributikos parduotuvėje.
Lietuvai siūlo pasimokyti iš Švedijos klaidos – politikai žada kovoti su masine imigracija
Seime kelios dešimtys parlamentarų skelbia kovą su imigrantais – atsirado iniciatyvinė grupė „Prieš masinę migraciją“. Parlamentarai tikina, kad reikia nedelsiant riboti į Lietuvą atvykstančių dirbti migrantų skaičių, ypač iš Centrinės Azijos valstybių, nes kitu atveju mūsų lauks Švedijos ar Vokietijos scenarijus, kai šalys nebesusitvarko su atvykėliais, o jie elgiasi barbariškai ir gyvena pagal savo taisykles.
Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
„Visada jie taip daro“ – darbą susiradęs gyventojas iškėlė klausimą: ar Užimtumo tarnyba falsifikuoja duomenis?
Socialiniuose tinkluose plinta diskusijos apie Užimtumo tarnybos darbą. Gyventojas tvirtina, kad susirado darbą savarankiškai, tačiau Užimtumo tarnybos paskyroje rašoma, jog žmogus tai padarė su tarnybos pagalba. Keisčiausia tai, kad paskyroje, anot internauto, įrašyti fiktyvūs darbo pokalbiai. Kiti gyventojai taip pat tvirtina, kad tai – kasdienė praktika, o Užimtumo tarnybos atstovė informacijos nei patvirtina, nei paneigia.
Susirgote, bet prašo toliau dirbti ar patys to norite? Įspėja to nedaryti – štai kas gresia
Žiemos laikotarpiu daugiau gyventojų serga peršalimo ir kitomis ligomis. Tačiau ne visi gali sau leisti ilsėtis ir sveikti. Dalis darbdavių reikalauja, kad darbuotojai dirbtų ir sirgdami. Darbo teisės specialistai pataria tokius darbdavio reikalavimus ignoruoti. Tačiau tuo pačiu pastebi, kad dalis darbuotojų patys nori sirgdami dirbti.
Portalo tv3.lt skaitytoja vilnietė Inga pasakojo, kad šiomis dienomis susirgo veikiausiai gripu.
„Iš pradžių į prastą savijautą nekreipiau dėmesio.
Darbdaviai – už, kad Sausio 13-oji būtų valstybinė šventė panaikinus kitą nedarbo dieną
Verslo atstovai sako neprieštaraujantys, kad Sausio 13-oji būtų paskelbta valstybine švente ir taptų nedarbo diena, tačiau su sąlyga, kad būtų naikinama kita tokia diena, pavyzdžiui, gegužės 1-oji, lapkričio 2-oji, Joninės arba Žolinė.
Šį Seimo pirmininko Sauliaus Skvernelio siūlymą ketinama svarstyti ir Trišalėje taryboje.
Ką daryti, jei darbdavys pažadėjo darbą, bet apgavo ir dingo: atsakė, ar taip galima
Mergina Vilniaus prekybos centre gavusi darbą telaukė kada galės pasirašyti darbo sutartį ir užsidirbti. Deja, darbdavė, kuri žadėjo jai darbą, jau kelias savaites nekontaktuoja su mergina: nebeatrašo, nebeatskambina. Dėl to ji yra labai nepatenkinta ir nori išsiaiškinti, ar taip aplaidžiai darbdaviai išvis gali elgtis. Į šiuos klausimus atsakė Valstybinė darbo inspekcija.
Mirė artimas žmogus? Darbdavys gali neišleisti į laidotuves, bet štai kas bus, jei nepaklusite
Artimųjų mirtis ir laidotuvės yra vienas skaudžiausių įvykių, kurių metu tikrai nesinori galvoti apie darbą, o tuo labiau – dirbti. Dėl to darbuotojai turi teisę gauti nemokamas atostogas, kurias darbdavys privalo suteikti. Vis tik su tuo kyla ir tam tikrų neaiškumų, pvz.: į kieno laidotuves gali išleisti, kaip tą įrodyti ir kaip dažnai tuo galima pasinaudoti.
Kaunietė Akvilina (vardas pakeistas) naujienų portalui tv3.lt pasiskundė nežmogišku darbdavio elgesiu.
Štai kaip bando apgauti darbuotojus mažindami algas ar jų nemokėdami – pasakė, ką daryti
Klaidų ir nuostolių pasitaiko kiekviename darbe. Darbdaviai kartais tuo bando pasinaudoti ir sumažina ar apskritai nusprendžia darbuotojams nemokėti atlyginimų. Darbo teisės specialistai pažymi, kad tokie ir panašūs veiksmai yra neteisėti.
O darbuotojai atsidūrę panašiose situacijoje dažnai nežino, ko imtis. Štai naujienų portalo tv3.lt skaitytoja Gintarė pasakojo, kad jau 3 metus dirba nedidelėje parduotuvėje pardavėja. Jos pavadinimo moteris nesutiko atskleisti.
Išgirdę, kuo anksčiau dirbo kaunietis autobuso vairuotojas, lieka be amo: negali patikėti
42-ejų kaunietis Martynas Vasiliauskas, trijų vaikų tėtis ir diakonas, prieš tris mėnesius ryžosi naujam karjeros posūkiui – tapti autobuso vairuotoju. Įdomu tai, kad daugiau nei dešimtmetį jis dirbo teisės mokslų daktaru. Nors daugeliui toks pokytis gali atrodyti netikėtas, Martynui tai buvo ilgai ieškotas atsakymas į nuolat patiriamą įtampą ankstesniuose darbuose.
Martynas Kaune autobuso vairuotoju dirba nuo 2024 m. spalio 1-osios, 3 mėnesius.
Neapsigaukite, štai kaip darbdaviai išsisukinėja dėl pinigų, kad tik nemokėtų daugiau
Darbo paieškos gali užtrukti ne vieną mėnesį. Dažnai darbuotojai skundžiasi, kad darbo neranda, nes turi per mažai patirties. Tačiau nutinka ir priešingai – darbdaviai atsisako priimti darbuotojus, kurių darbo patirtis yra per didelė.
Henrika Bivainienė, atrankų ir žmogiškųjų išteklių sprendimų įmonės „Amston“ vadovaujanti partnerė pastebėjo, kad kartais per didelė patirtis ne padeda, bet trukdo susirasti darbą. Būna, kad kandidatas būtent dėl šios priežasties negauna norimo darbo.
Aušra Ručienė apie naktinius susitikimus su klientais ir advokatę dukrą: „Kiek baugu pagalvojus, ar ji sugebės taip pasiaukoti darbui“
Beveik keturis dešimtmečius pašventusi karjerai teisės srityje buvusi prokurorė, teisėja, o dabar advokatė Aušra Ručienė (62) prisipažįsta nebijanti gyvenime nieko. Kaunietė, atstovavusi milijardieriams, nusikalstamų grupuočių nariams ir ne vienam įtakingam visuomenės veikėjui, ne kartą atsidūrė kraują stingdančiose situacijose – stojo akistaton su turto prievartautojais, buvo priversta ginti savo namus ir yra tapusi negailestingų šeimų dramų liudininke.
Keičiasi susitarimo dėl papildomo darbo tvarka
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) informuoja, kad nuo naujų metų įsigalioja Darbo kodekso (DK) 35 straipsnio pakeitimai, praplečiantys ir konkretizuojantys susitarimo dėl papildomo darbo reguliavimą.
Anot VDI, šiais pakeitimais siekiama pašalinti iki šiol galiojusius neaiškumus dėl darbo teisių ir garantijų taikymo darbuotojams, dirbantiems pagal papildomą darbo susitarimą.
Išgirdę, ką padarė mokslininkės darbą metusi lietuvė, nustemba ir visko matę: išdrįstų ne visi
36-erių Marija Špokaitė gimusi Vilniuje, tačiau dirbusi bei gyvenusi yra ne vienoje šalyje. Išnaršiusi pasaulį moteris suprato, kad dirbti gerai apmokamo, tačiau rimto mokslininkės darbo ji nebenori, todėl padarė tai, apie ką svajoja dažnas, tačiau išdrįsta retas – metė darbą ir nusprendė siekti savo svajonės: žiesti puodus bei iš to pragyventi.
Kaip Marija pati teigia, ją labai dažnai lydi nuotykiai.
Įspėja atleidžiamus darbuotojus: kokių dokumentų geriau nepasirašinėti ir kam priklauso 2 tūkst. eurų išmoka
Pernai nemaža dalis įmonių stabdė plėtrą, mažino darbuotojų skaičių. Dalis jų bankrutavo. Tikėti, kad ir šiemet kai kurios įmonės patirs sunkumų. Taigi specialistai įvardijo, ką daryti gavus įspėjimą apie atleidimą ir kam priklauso didesnės nei 2 tūkst. išmokos praradus darbą.
Užimtumo tarnybos duomenimis gruodžio 1 d. šalyje darbo ieškojo 157,5 tūkst. asmenų, kuriems suteiktas bedarbio statusas. Tai – 3 proc. (4,5 tūkst.) asmenų daugiau nei prieš mėnesį.
Siunčia žinią visiems dirbantiems – iš darbo jus turi išleisti anksčiau
Artėjant Naujiesiems metams, darbuotojams primenama – iš darbo turite išeiti valanda anksčiau. Jei to padaryti neįmanoma, jums turi sumokėti daugiau.
Pagal galiojantį Darbo kodeksą švenčių dienų išvakarėse darbo dienos trukmė trumpinama viena valanda, išskyrus pagal sutrumpintą darbo laiko normą dirbančius darbuotojus.
Lietuvos darbuotojams rizika patirti sunkią būklę – viena didžiausių pasaulyje: pasakė, kaip to išvengti
Nors daug kas linkęs įsivaizduoti, kad darbe perdegti labiau linkę aukštos kvalifikacijos darbuotojai, tačiau šią sritį tyrinėjantys mokslininkai teigia, kad taip toli gražu nėra. „Mažai kvalifikuoti ar nekvalifikuoti darbuotojai kai kuriais atvejais patiria didesnę perdegimo riziką“, – pažymi prof. Jurgita Lazauskaitė-Zabielskė.
Svarbu darbuotojams ir darbdaviams: keičiasi Darbo kodekso nuostatos
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) informuoja apie reikšmingus Darbo kodekso (DK) pakeitimus, kurie įsigalioja nuo 2025 m. sausio 1 d., rašoma pranešime žiniasklaidai.
Šie pokyčiai apima tiek darbuotojų teisių apsaugos stiprinimą, tiek darbo santykių skaidrumo užtikrinimą.
Pagrindiniai nuo 2025 m. sausio 1 d. įsigaliosiantys pakeitimai:
· Smurto ir priekabiavimo sąvokos patikslinimas.
Keičiasi svarbi Darbo kodekso nuostata – aktualu dirbant papildomai
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) informuoja, kad nuo 2025 m. sausio 1 d. įsigalios Darbo kodekso (DK) 35 straipsnio pakeitimai, kurie praplečia ir konkretizuoja susitarimo dėl papildomo darbo reguliavimą.
Pranešime spaudai nurodoma, kad šiais pakeitimais siekiama pašalinti iki šiol galiojusius neaiškumus dėl darbo teisių ir garantijų taikymo darbuotojams, dirbantiems pagal papildomą darbo susitarimą.
Atostogos tarpušvenčiu ne savo noru: ką daryti, jeigu darbdavys varo lauk?
Žiemos švenčių laikotarpiu į darbo dienas įsiterpia net keletas laisvadienių. Šiemet Kalėdų savaitę įprastu grafiku dirbantys darbuotojai turės 3 laisvas dienas gruodžio 24–26 dienomis. O Naujųjų metų savaitę vieną laisvadienį – sausio 1 d. Nemažai darbuotojų šiuo laikotarpiu ima atostogas ir poilsiauja savaitę ar dvi.
Tačiau dalis darbdavių tarpušvenčiu stabdo veiklą ir varo darbuotojus atostogauti ne savo noru.
Svarbu daugeliui: jei nedirbsite trumpiau, turėsite reikalauti daugiau pinigų
Artėjant didžiausioms metų šventėms – Kūčioms, Kalėdoms ir Naujiesiems metams, Valstybinė darbo inspekcija (VDI) primena apie darbo laiko trumpinimą prieššventinėmis dienomis ir apmokėjimo tvarką už darbą švenčių dienomis, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Darbo kodeksas numato, kad Kūčios (gruodžio 24 d.), Kalėdos (gruodžio 25 ir 26 d.) ir Naujieji metai (sausio 1 d.) yra švenčių dienos, per kurias įprastai nedirbama.
Verslininkas įspėja dėl bedarbių bangos Lietuvoje: „Kasdien darbintis ateina 50 žmonių“
Naujoji valdžia žada, kad gyvenimas Lietuvos gyventojams toliau gerės. Tačiau naujausi duomenys apie nedarbą ir pranešimai apie darbuotojų atleidimus mažų mažiausiai verčia atsargiai vertinti artimiausias perspektyvas.
Pavyzdžiui, praėjusią savaitę pranešta, kad daugelį metų veikusi siuvimo įmonė iš Visagino atleidžia visus 320 savo darbuotojų.
O užimtumo tarnyba skaičiuoja, kad registruotas nedarbas visoje šalyje per mėnesį padidėjo 0,3 proc. punkto ir siekė 8,7 proc.
Laisvų darbo vietų lygis Lietuvoje trečiąjį metų ketvirtį išliko mažesnis nei ES
Lietuvoje laisvų darbo vietų lygis trečiąjį šių metų ketvirtį išliko mažesnis už Europos Sąjungos vidurkį, išreikštą visų laisvų darbo vietų ir visų darbo vietų ekonomikoje santykiu.
Tai rodo ES statistikos agentūros (Eurostat) pirmadienį paskelbti palyginamieji duomenys.
Lietuvoje laisvų darbo vietų lygis liepos-rugsėjo mėnesiais siekė 2,1 proc. – tiek pat kaip ir balandį-birželį.
Šis rodiklis visoje ES nukrito nuo 2,4 proc. iki 2,3 proc., o vien tik euro zonoje – nuo 2,6 proc.
Greitosios automobilį vairuojanti Jurgita žavi aplinkinius: atskleidė, ar ilgai apie tai svajojo
Darbas Greitosios medicinos pagalbos (GMP) tarnyboje – ne iš lengvųjų. Medikams tenka susidurti su stresinėmis, greitos reakcijos reikalaujančiomis situacijomis, o kartais net ir pavojingais pacientais. Visgi interviu herojė šių sunkumų nebijo ir visai neseniai tapo viena iš pirmųjų GMP vairuotojų moterų Lietuvoje.
Lapkričio 6 dieną Greitosios medicinos pagalbos tarnyba savo „Facebook“ puslapyje pasidalino įrašu, jog prie Kauno miesto komandos jungiasi nauja darbuotoja.
Moterų sveikatos programėlė „Flo Health“ Lietuvoje ketina sukurti 130 naujų darbo vietų
Moterų sveikatos programėlė „Flo Health“ praneša apie planus plėsti savo veiklą Lietuvoje. Šių metų liepą vienaragio statusą įgijusi bendrovė šalyje ketina įkurti 130 naujų darbo vietų, teigia tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūra „Investuok Lietuvoje“.
„Lietuva užima pirmąją vietą ES, vertinant moterų, dirbančių mokslo ir technologijų srityje, dalį ir jaunų, į IRT sektorių įžengiančių specialistų skaičių.
4 dienų darbo savaitė Lietuvoje – neišvengiama realybė? Apžvelgė perspektyvas 2025-iesiems
Diskusijos apie keturių darbo dienų savaitę Lietuvoje bei pasaulyje vis atsinaujina. O tai dažniausiai kyla iš visuomenėje didėjančio poreikio lanksčiau derinti darbą ir asmeninį gyvenimą. Natūralu, vieni ekspertai pasisako „už“ šios idėjos įgyvendinimą, o kiti – „prieš“. Politinių partijų nariai ne išimtis – taip pat turi savo nuomonę dėl keturių darbo dienų savaitės realizavimo perspektyvų Lietuvoje.
Primena visiems: darbo metu 1,5 val. galite ne dirbti, bet poilsiauti
Paprastai darbo diena trunka 8 val. Tačiau ne visą šį laiką darbuotojai privalo dirbti. Jie gali ilsėtis pertraukėlių metu. Darbo teisės specialistai pažymi, kad jeigu darbuotojas visą darbo dieną praleidžia prie kompiuterių ekranų, kas valandą turi teisę daryti 10 minučių pertraukėles.
Taigi, per įprastą 8 val. darbo dieną galima ilsėtis bent 80 minučių arba beveik 1,5 val.
Vokietijos įmonės svarsto trumpinti darbo dienas, atsisakyti darbo vietų
Vokietijos darbo rinkos perspektyvos blogėja: Miunchene įsikūrusio „Ifo“ instituto mėnesinis užimtumo barometras ketvirtadienį nusmuko iki žemiausio lygio nuo pat pandemijos įkarščio 2020-ųjų viduryje.
Palyginus su praėjusiu mėnesiu, rodiklis sumažėjo ne tiek ir daug (0,2 punkto iki 93,4), tačiau tai buvo jau šeštas sumažėjimas iš eilės.
„Vis daugiau įmonių stabdo naujų darbuotojų paiešką, – sakė „ifo“ apklausų vadovas Klausas Wohlrabe.
Išmokos už nieką visiems ir ateitis nedirbant: Lietuvoje galėtų būti jau dabar?
Technologijoms vis tobulėjant, o darbo laikui vis trumpėjant baiminamasi, kas bus, kai ims sparčiai mažėti darbo vietų ir vis daugiau darbų atliks robotai. Dėl to pasaulyje vis daugėja eksperimentų, tiriančių universaliąsias bazines pajamas (UBP). T. y. pajamas, kurios gyventojams būtų mokamos be jokių išlygų, nepriklausomai nuo amžiaus ar darbo.
Apie tai, kad visiems žmonėms kada nors ateityje galėtų būti garantuotas pragyvenimas, buvo kalbėta dar 16 amžiuje.
Užsienio bendrovė Vilniuje steigs dar 100 darbo vietų – moka virš 5,3 tūkst. eurų algą
Technologijų bendrovė „Johnson Matthey“ paskelbė ženkliai plečianti savo veiklą Lietuvoje. Per ateinančius metus bendrovė planuoja sukurti 100 naujų darbo vietų verslo paslaugų centre Vilniuje, beveik padvigubindama 140 darbuotojų komandą, rašoma „Investuok Lietuvoje“ pranešime žiniasklaidai.
Beveik prieš metus pradėjusi veikti Lietuvoje „Johnson Matthey“ orientuojasi į globalių finansų, žmogiškųjų išteklių, pirkimų ir IT paslaugų tobulinimą.
Pamatęs, ką darbuotojai rašo darbo pokalbyje, visus atleido iš darbo: to nesitikėjo
Darbo aplinkoje dažnai kyla įtampų, o darbuotojai kartais jaučiasi priversti pasidalinti savo nuomone apie vadovus ar kolegas. Tačiau viena moteris, pasivadinusi Natalie ir pasidalinusi savo patirtimi socialiniuose tinkluose, įspėjo, kad tokie neatsargūs pokalbiai gali turėti rimtų pasekmių.
Natalie prisiminė, kaip 2019 metais ji ir visa jos komanda buvo atleista po to, kai jų grupiniai pokalbiai buvo aptikti.
Nuo lapkričio 1 d. – griežtesnė atsakomybė darbdaviams: laukia naujos prievolės ir baudos
Nuo lapkričio 1 d. griežtinama atsakomybė už saugos ir sveikatos darbe pažeidimus. Nuo šiol už pažeidimą turės atsakyti ne tik tiesiogiai atsakingi darbuotojai, kaip yra dabar, bet ir darbdaviai, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM).
Skelbiama, kad darbdaviai privalės sumokėti nuo įmonės dydžio priklausančią papildomą nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialinio draudimo vienkartinę įmoką, sieksiančią 3, 6 arba 9 minimalių mėnesinių algų dydį.
Vilkiką vairuojanti 26-erių kaunietė žadą atima ne vienam: išdavė, kiek uždirba
Moteris už krovininio automobilio vairo, rodos, jokia naujiena moderniame amžiuje, tačiau smalsuolių akis toks reginys vis dar traukia. Dėl to išvydus 26-erių Kaune gyvenančią marijampolietę, tolimųjų reisų vairuotoją Viktoriją Kasparavičiūtę, daugelis nustemba ir klausia, kodėl ji pasirinko tokį darbą.
Pokalbio metu Viktorija papasakojo, kas lėmė šios profesijos pasirinkimą ir atskleidė, kokių iššūkių kasdienybėje kyla.
Darbuotojai, dirbantys iš namų, nebetinka: štai kada gali jus atleisti
Po Covid-19 pandemijos dalis darbuotojų dirbti į biurus taip ir negrįžo. O tai patinka ne visiems darbdaviams – tokius darbuotojus jie atleidžia. Valstybinė darbo inspekcija (VDI) įspėja, kad darbdaviai tam tikrais atvejais turi tam teisę. O darbo paieškos specialistai stebi priešingą tendenciją – vis mažiau žmonių nori dirbti namuose.
Tačiau darbuotojai pasakoja, kad dėl skirtingo požiūrio į nuotolinį darbą tenka išeiti ir ieškoti kito darbo.