• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) sklaido plačiai paplitusį stereotipą, kad socialinę paramą gaunantiems asmenims „neapsimoka“ dirbti. Priešingai. Šiuo metu veikianti socialinės paramos sistema kaip tik skatina grįžti į darbo rinką, nes asmeniui įsidarbinus, jam mokama papildoma socialinė pašalpa, t.y. asmens pajamos didėja. Per dešimtmetį tokių žmonių padaugėjo 2 kartus, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) sklaido plačiai paplitusį stereotipą, kad socialinę paramą gaunantiems asmenims „neapsimoka“ dirbti. Priešingai. Šiuo metu veikianti socialinės paramos sistema kaip tik skatina grįžti į darbo rinką, nes asmeniui įsidarbinus, jam mokama papildoma socialinė pašalpa, t.y. asmens pajamos didėja. Per dešimtmetį tokių žmonių padaugėjo 2 kartus, rašoma pranešime žiniasklaidai.

REKLAMA

„Dirbti apsimoka. Žmonės kartais klaidingai mano, kad Lietuvoje nedirbant, gaus daugiau. Priešingai – atsisakius tinkamo darbo pasiūlymo, žmogus gali netekti savivaldybės mokamos socialinės išmokos. Kita vertus, jei pradeda dirbti, dar iki metų gali gauti ir socialinę išmoką, ir darbo užmokestį. Matome, kad pokyčiai duoda rezultatą ir daugėja pradėjusių dirbti socialinių išmokų gavėjų“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Nurodoma, kad piniginės socialinės paramos gavėjui įsidarbinus, jo pajamos didėja – dar 12 mėnesių po įsidarbinimo mokama papildoma socialinė pašalpa, o dirbantiems asmenims, skiriant piniginę socialinę paramą, į pajamas neįskaitoma nuo 20 iki 40 proc. darbinių pajamų.

REKLAMA
REKLAMA

Pavyzdžiui, vienišiems tėvams, auginantiems vieną ar du vaikus, neįskaitoma 35 proc., o auginantiems tris ir daugiau vaikų, t. y. gausioms šeimoms, – 40 proc. darbinių pajamų. Taip išsaugomos paskatos dirbti.

REKLAMA

Siekiant didinti socialinės pašalpos gavėjų motyvaciją įsidarbinti, papildoma socialinė pašalpa paramos gavėjui įsidarbinus pradėta mokėti nuo 2012 metų, o vėlesniais metais nuostata buvo tobulinama sudarant palankesnes sąlygas gauti šią paramą.

„Statistika rodo, kad minėta skatinamąją priemone pasinaudoja vis daugiau žmonių – piniginę socialinę paramą gaunančių nepasiturinčių asmenų, kurie grįžta į darbo rinką ir gauna papildomai skiriamą socialinę pašalpą įsidarbinus, daugėja“, – praneša ministerija.

REKLAMA
REKLAMA

Per 10 šių metų mėnesių, papildomą socialinę pašalpą įsidarbinus jau gavo apie  3,5 tūkst. asmenų, beveik tiek, kiek per visus 2021 m. (apie  3,9 tūkst. asmenų). 2022 m. tokių žmonių buvo apie 5,4 tūkst., o palyginus šį skaičių su 2021 m., didėjimas - 38,5 proc. Per dešimtmetį – nuo 2012 m. iki 2022 m. – šią paramą gavusių asmenų skaičius išaugo 2 kartus (nuo 2,6 iki 5,4 tūkst. asmenų).  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skatinant darbingo amžiaus darbingus paramos gavėjus aktyviau integruotis į darbo rinką ir savo pastangomis gauti didesnes darbines pajamas, o joms padidėjus, išvengti staigaus gaunamos paramos dydžio sumažėjimo, atskirais atvejais – teisės į piniginę socialinę paramą praradimo, dalies darbinių pajamų neįskaitymas į gaunamas pajamas, skiriant paramą, taikomas nuo 2018 metų.

Neįskaitant dalies darbo užmokesčio, socialinė pašalpa 2022 m. buvo skirta apie 7,7 tūkst. šeimų, 2023 m.– apie  6,8 tūkst. šeimų, o neįskaitant dalies individualios veiklos pajamų, socialinė pašalpa 2022 m. skirta apie  2 tūkst. šeimų, 2023 m.–  apie  2 tūkst. šeimų.

Tai būtų gerai kad ta minimumą plius pašalpą patys pirmieji gautų Seimo nariai, valdininkai ir valstybinių įmonių vadovai su administracija. Jei tokį išsigimima sugalvoja, tai patys turi ir išbandyti, nes kažkas nenormalaus gaunasi, jei žmogus dirbdamas negali pragyventi. Ne kažkokias nesąmones reikia išradineti, o įstatymų įtvirtinti kad mažiausia alga nuo didžiausios neturėtų skirtis daugiau nei 3 kartus. Ir sutaupysite labai daug biudžeto. Nereiks skirstytoju, skaičiuotoju po kiek skirstyti, tikrintojai ar teisingai paskirstyta. Galėsite biurokratinį aparatą sumažinti 3 kartus ir tuos žmones paleisti į darbo rinką kurti BVP. Nes dabar jie BVP išvis nesukuria, o išlaikyti kainuoja brangiai, vat todėl realiai dirbantiems ir kuriantiems BVP ir nelieka nieko, kad dar reikia pašalpa pridėti. Ne iš to galo viskas padaryta. Ne tas turėtų gauti pašalpa kuris uždirba pinigus, o tas kuris jų neuždirba, šiuo atveju biurokratinis aparatas. Čia panašiai kaip iš pramoninio paimti visus sugeneruotus pinigus ir paskirtį jam pašalpa. Ir kas mus valdo?
O kodėl sako netiesa,sėdėjau biržoje po operacijų ,nieko negavau ,nuėjau į Sodra pasiteirauti ,ar kas priklauso,,ne,,protinga darbuotoja pasitaikė, ,nuėjau į savivaldybę,,nieko nemokesime,nors dar tik ruošiatės įsidarbinti,prieš tai turėjote gauti pašalpą,,tikrai,tai ką,sodroje tik pagal pažįstamus gauni pašalpą,o savivaldybėje ko sėdi ,,specai,,nesugebėjo dokumentų sutvarkyti ,pašalpai gauti,reiškia papildomų pinigų nepasiemei is valdžios ,tai suda ir gausi,ne taip ,,gerovės valstybėje,,ačiū,įsidarbinau,mažiau minimumo ,nusisikti direktoriams į tuos kodeksus,apie ją su vagia šnekėti,tokie patys ir buhalteriai,dar nuimineja pinigus,jeigu dirbsi,14 valandų,minus valandą,tipo ,,pietums,,tiek nieks nesedi,ir vistiek skaičiuos už 12 ,viena advokatė issiziojo ,,reikalaukit,,netiksliai pasakyta,ginklus tik į rankas,ir vagis vietoje isguldyti,gal kiti pradės suprast ,dar ziojasi ,kad ,,gyventojai nesikreipia,užtat negauna,,kreipiausi,pasirodo miesto centre ir miesto miegamajame rajone įstatymai nevienodi ,tai nereikia meluoti,kad tik jei asmuo kreipiasi ,tai ir ,,padedam,,pijokams ir pabėgėliams tai jie padeda,kaip seimas su bankais nei verslininkais ,atvykėliams,tai per visus kanalus ,jau vemt nuo tų atvykėlių norisi,tai gal atbuline tvarka URM is savo sąskaitos sumokės ,ka pavogė savivaldybė ar į prezidenta kreiptis,nors ir tas bankams tarnauja ir konst sikpopieriui
Iš pradžių daro viską, kad žmogus negalėtų dirbti, tyčia sudaro sąlygas, kad išeitų iš darbo, o po to sako "ai ai kaip negerai nedirbti ir gauti socialinę paramą"
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų