• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujas TV3 projektas „Rykliai. Lietuva“ sulaukė didžiulio žiūrovų susidomėjimo. Projekto dalyviai pristato savo verslo idėjas ir mėgina užsitikrinti, kad jas finansuotų žinomi Lietuvos verslininkai.

Naujas TV3 projektas „Rykliai. Lietuva“ sulaukė didžiulio žiūrovų susidomėjimo. Projekto dalyviai pristato savo verslo idėjas ir mėgina užsitikrinti, kad jas finansuotų žinomi Lietuvos verslininkai.

REKLAMA

Tarp tokių investuotojų yra ir žinoma advokatė, advokatų kontoros „Walless“ Lietuvos biuro vadovaujančioji partnerė Dovilė Burgienė.

Naujienų portalui tv3.lt ji papasakojo apie savo įspūdžius prasidėjus projektui, apie jos pačios pirmus žingsnius verslo pasaulyje, į kokius projektus pati niekada neinvestuotų ir kokiems dalykams neduotų pinigų savo vaikams.

Verslą galėjo pradėti anksčiau

D. Burgienė neslepia, kad projekto pradžia buvo gana netikėta ir įdomi:

„Maloniai nustebino, kad verslių žmonių yra ne tik tarp technologinio jaunimo, bet ir kitose labai įvairiose srityse. Ir verslą darantys arba planuojantys žmonės yra itin įvairaus amžiaus, išsilavinimo, patirties.“

REKLAMA
REKLAMA

Teisininkė taip pat prisiminė savo pačios veiklos pradžią verslo pasaulyje.

„Mano idėjas palaikė vadovai ir klientai, tačiau niekada nemaniau, kad reikia laukti palaikymo. Matyt, verslininku tampa tas žmogus, kuris supranta, kad savo idėjas reikia „stumti“, tik tuomet gali pretenduoti vadintis verslininku.

REKLAMA

Tie, kuriems reikia daug palaikymo ir pritarimo, sunkiai taps verslininkais, nes juos tiesiog žlugdytų konkurencija, ji yra palaikymo priešingybė“, – svarstė pašnekovė.

Moteris pripažino, kad profesinės veiklos pradžioje jai ne viskas klojosi puikiai.

„Didžiausias nuostolis yra prarastos galimybės. Aš dabar galvoju, kad galėjau šiek tiek anksčiau drąsiau nerti į verslą. Tačiau negaliu sakyti kad gailiuosi. 

REKLAMA
REKLAMA

O dėl prarastų pinigų tai esu turėjusi praradimų, nes žlugo verslas, į kurį buvau investavusi“, – pasakojo D. Burgienė.

Vis dėlto ji džiaugėsi, kad bent kol kas jos praradimai yra mažesni nei investicijų portfelio grąža.

„Pavienius praradimus laikau normalia investavimo rizika. O dėl nudegimo – įdomu, kad patirtis dirbant vadovaujantį darbą versle ir patirtis investuojant labai skiriasi.

Vadovavimo klaidos paprastai būna ne taip greitai juntamos ir ganėtinai atitaisomos, o štai investuojant gali prarasti viską, nėra labai daug taisymo galimybių“, – svarstė teisininkė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Didžiausios pradedančiųjų klaidos

„Manau, kad pradedantys verslininkai nelabai planuoja pinigų srauto ir nelabai galvoja apie kapitalo (į paskolas ar akcijas) pritraukimo variantus. Daug kas dirba tiesiog „kaip išeis“, – sakė D. Burgienė.

Ji taip pat pastebėjo, kad nauji verslai retai pagalvoja apie nuoseklią ilgalaikės plėtros strategiją. 

„Nesakau, kad viskas turi būti pernelyg tiksliai suplanuota, bet pagrindinius principus tiek strategijos, tiek finansų reikia užfiksuoti ir jų laikytis, tuomet įmanoma sekti progresą arba matyti, kur klaidos kainuoja daugiausia.

REKLAMA

Aš mėgstu posakį „valdai tai, ką matuoji“, ir manau čia dažnai būna klaida, kad žiūrima tik paskutinė eilutė, bet juk kiekviena veikla įmonėje turi būti efektyvi, ir negali taip būti, kad viena verslo dalis visiems uždirba, o kitos „pradirba“, turi kiekviena verslo dalis jausti atsakomybę veikti efektyviai“, – sakė advokatė.

Anot jos, kai kurie projekto „Rykliai. Lietuva“ dalyviai, matyt, sublizgės ir pakils į žvaigždes, o kitiems nepavyks.

REKLAMA

Į ką neinvestuotų ir kada pinigų neduotų vaikams

„Niekada neinvestuočiau į neetišką idėją arba neetiško žmogaus kuriamą verslą. Man vertybės yra esmė ir versle, ir gyvenime“, – tikino D. Burgienė.

Ji pripažino, kad vaikams neduotų pinigų ne tik žalingiems, bet taip pat ir grynai „vartotojiškiems“ dalykams.

„Mielai investuočiau pinigus į veiklą, kuri mano vaiką augina kaip asmenybę, arba veiklą, kur gautą kapitalą vaikas naudos uždirbti pragyvenimui. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Manau kiekvienas vaikas turės savarankiškai užsidirbti, ir nebūtinai daug. Aš apskritai mėgstu būti dosni ir dovanoti mylimiems žmonėms dovanas, bet aišku tai nėra tiesiog pinigų davimas“, – prasitarė advokatė.

Paklausta apie filantropinę veiklą ir kam paliktų savo pinigus, D. Burgienė prisiminė vieną protingą klientą.

„Jis sako, kad „gėda mirti turtingam“. Bet realiai manau, kad teisinga palikimą padalinti tarp šeimos narių ir filantropijos. Tik aš tą filantropiją praktikuoju nuolat – negalima laukti, kol numirsi, reikia remti teisingas idėjas ir žmones dabar.

REKLAMA

Man pinigų uždirbimas neturi prasmės, jei tai skirta tik asmeninio vartojimo gerinimui. Manęs nemotyvuoja didesnė prabanga, mane motyvuoja galimybė užauginti geras idėjas ir žmones, tai filantropijos pagalba galima padaryti tokią socialinę grąžą, kuri pagal suteiktą pasitenkinimą man smarkiai atsveria pačius didžiausius vartotojiškus džiaugsmus“, – apibendrino D. Burgienė.

REKLAMA

Visame pasaulyje milžiniškos sėkmės sulaukęs verslo šou „Shark tank“ keliasi į Lietuvą. „Rykliai. Lietuva“ – gyvenimus keičiantis šou, kuriame verslo investicijos patvirtinamos vos vienu rankos paspaudimu. O žiūrovai jį išvys pirmadieniais  19.30 val., per TV3.

Kiekvienoje laidoje penki „rykliai“ – žinomiausi Lietuvos verslininkai ir investuotojai – rizikuos savo asmeniniais pinigais ir iškart turės apsispręsti, ar juos sudomino ir įtikino ką tik išgirsta verslo idėja. Ar verta surizikuoti ir į ją investuoti? Ar verta pirkti šio verslo dalį ir padėti augti potencialiems verslams bei už jų stovintiems talentams? 

Visi, svajojantys apie investicijas į savo verslo idėjas ar jau egzistuojančius verslus, įtikinti „ryklius“ savo genialumu turės ribotą laiką. Antro šanso čia nebus – kiekviena minutė prieš televizijos kameras ir patyrusius „ryklius“ yra lemiama. Žodžiai – neatšaukiami, derybos vyksta iš karto, o gyvenimus ir ateitį keičiantys sprendimai priimami nedelsiant. Nori tapti projekto dalyviu? Pildyk anketą jau šiandien.

Sulaukė nulinio susidomėjimo šitas gaidys
Rykliai ? Gal geriau barakuda kurie ieško naudos tik sau.
Didžiausias nuostolis,tai žiūrėti tokias nesąmones
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų