• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugelyje darboviečių viena ar kita proga bendradarbiai kartu pažymi įvairias progas – įvairius pasiekimus, gimtadienius, išleistuves ir pan. Neretai tokios šventės neapsieina ir be alkoholinių gėrimų.

Daugelyje darboviečių viena ar kita proga bendradarbiai kartu pažymi įvairias progas – įvairius pasiekimus, gimtadienius, išleistuves ir pan. Neretai tokios šventės neapsieina ir be alkoholinių gėrimų.

REKLAMA

Tačiau ne visi žino, kad net, jeigu kartu švenčia ir darbdavys, toks šventimas gali baigtis liūdnai. Ne vienu atveju už alkoholio vartojimą darbe yra nubausti tiek darbuotojai, tiek darbdaviai.

Bauda darbuotojui – iki 290 eurų

Administracinių nusižengimų kodeksas numato, kad neblaivaus arba kitaip apsvaigusio darbuotojo buvimas darbo vietoje, patalpose ar teritorijoje darbo metu arba pasibaigus darbo laikui, savarankiškos veiklos vykdymas apsvaigus, taip pat darbuotojo ar savarankiškai dirbančio asmens vengimas pasitikrinti dėl neblaivumo ar apsvaigimo užtraukia baudą nuo 60 iki 290 eurų.

Be to, neblaivaus arba apsvaigusio nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų darbuotojo nenušalinimas nuo darbo užtraukia baudą darbdaviams ar kitiems atsakingiems asmenims nuo 550 eurų iki 1500 eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) informuoja, kad šiemet dėl neblaivumo darbe nubausta 12 darbuotojų ir 4 darbdaviai.

Pernai ir užpernai darbuotojų buvo nubausta atitinkamai 22 ir 27, o darbdavių – 4 ir 3.

Įspėja apie pavojus

VDI primena, kad neblaivumas darbe – viena iš didžiausių grėsmių įvykti nelaimingiems atsitikimams. Sulėtėja reakcija, neblaivaus darbuotojo elgesys dažnai būna neadekvatus, neįvertinama situacija bei pavojus savo ir kitų gyvybei.

REKLAMA

Inspekcijos specialistai pripažįsta, kad į juos dažnai kreipiasi darbdaviai, klausdami, ką daryti, kai darbuotojas ateina į darbą neblaivus, kaip įrodyti jo neblaivumą, kokiomis teisinėmis priemonėmis nušalinti neblaivų darbuotoją nuo darbo ir pan.

Taigi, jei darbuotojas į darbą atėjo neblaivus, jį privalu nušalinti nuo darbo ir tą dieną (pamainą) nemokėti jam darbo užmokesčio.

Nušalinimo terminui pasibaigus, darbuotojas turi būti nedelsiant grąžintas į ankstesnįjį darbą, jei dėl nušalinimo neatsirado pagrindas nutraukti darbo sutarties.

REKLAMA
REKLAMA

Požymiai, kuriems esant galima įtarti, kad asmuo yra neblaivus – iš burnos sklindantis alkoholio kvapas, neadekvati elgsena, nerišli kalba, nekoordinuoti judesiai, nestabili laikysena ir pan.

Darbuotojui nušalinti nuo darbo dėl neblaivumo būtinos aplinkybės: darbuotojas buvo neblaivus darbo vietoje, kurioje privalo atlikti darbines pareigas, ir darbo metu (kai privalo atlikti darbines pareigas arba privalo laikytis darbovietėje nustatytos tvarkos); apsvaigimo nesukėlė įmonėje vykstantys gamybos procesai arba kitas darbo aplinkos veiksnių, nepriklausančių nuo darbuotojo valios, poveikis.

Naudoti technines priemones (alkotesterį ir kt.) neblaivumui nustatyti galima, kai tai įrašyta įmonės kolektyvinėje sutartyje ar darbo tvarkos taisyklėse, ar su darbuotoju sudarytoje darbo sutartyje. Jeigu tokio susitarimo nėra, techninės priemonės gali būti naudojamos tik darbuotojui sutikus.

Bausti bausti bausti ,pasigaileti negalima.dar daugiau bausti ir viskas issiusti ukrams
Šventėm ir švęsim, uoštykit šikną
grįžta Andropovo laikai, laikykitės. KGB anūkės bei anūkai tęsia pradėtus darbus.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų