ETUC paragino ES energetikos pareigūnus, kurie penktadienį susirinks į neeilinį posėdį, „imtis ryžtingų veiksmų, kad būtų sustabdytas netvarus energijos kainų kilimas Europoje“.
Tyrimas parodė, kad vidutinė metinė sąskaita už energiją dabar yra didesnė nei mažai apmokamų darbuotojų mėnesinis darbo užmokestis daugumoje ES valstybių narių, o artimiausiais mėnesiais, tikėtina, energijos kainos dar padidės, jei vyriausybės nesiims veiksmų.
Dar prieš prasidedant pragyvenimo išlaidų krizei, 9,5 mln. dirbančių žmonių jau susidūrė su sunkumais apmokėti sąskaitas už energiją.
Energijos sąnaudos liepą, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų mėnesiu, padidėjo 38 procentais.
Tai reiškia, kad, pavyzdžiui, Estijoje darbuotojas, uždirbantis minimalų atlyginimą, turi dirbti papildomas 26 dienas, kad apmokėtų metinę sąskaitą už energiją, arba iš viso 54 dienas.
„Kai jūsų sąskaita viršija mėnesio atlyginimą, nėra jokio gudraus pinigų taupymo triuko, kuris kažką pakeistų“, – sakoma ETUC generalinio sekretoriaus pavaduotojos Esther Lynch pareiškime.
„Šios kainos dabar tiesiog neįkandamos milijonams žmonių“, – pridūrė ji.
ETUC paragino Europos lyderius nustatyti kainų lubas“ vartotojų sąskaitoms už energiją ir išmokėti tikslines išmokas nedidelius atlyginimus gaunantiems darbuotojams.
Organizacija taip pat paragino imtis kitų antikrizinių priemonių pajamoms ir darbo vietoms apsaugoti, taip pat padidinti minimalų atlyginimą.
ETUC taip pat paragino Europos šalis remti kolektyvines derybas, kad kiti darbuotojai galėtų sulaukti darbo užmokesčio padidinimo.
Organizacija taip pat paragino Europos šalis apmokestinti netikėtą energetikos įmonių pelną.