• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Sodros“ akibrokštas Širvintų rajone gyvenančiai 67-erių pensininkei – vieną dieną „Sodros“ darbuotojai nusprendė, kad senjorė gyvena ne Lietuvoje, o Jungtinėje Karalystėje ir nebemokės jai vienišo asmens išmokos. Jei moteris neįrodys, kad gyvena Lietuvoje, taps „Sodrai“ skolinga daugiau nei 13 tūkst. eurų.

„Sodros“ akibrokštas Širvintų rajone gyvenančiai 67-erių pensininkei – vieną dieną „Sodros“ darbuotojai nusprendė, kad senjorė gyvena ne Lietuvoje, o Jungtinėje Karalystėje ir nebemokės jai vienišo asmens išmokos. Jei moteris neįrodys, kad gyvena Lietuvoje, taps „Sodrai“ skolinga daugiau nei 13 tūkst. eurų.

REKLAMA

Nors 5 vaikus užauginusi ir į pensiją išėjusi Jolanta mielai laiką leidžia daržuose Bagaslaviškyje. Sodra“ įsitikinusi, kad Jolanta gyvena Jungtinėje Karalystėje.

Neseniai senjorė gavo laišką iš „Sodros“, kad, jos žiniomis, moteris jau 11 metų gyvena Didžiojoje Britanijoje, todėl, jei nepateiks tam tikrų dokumentų, nuo sausio nebegaus pensijos.

Dirbo vos kelis mėnesius

„Aš buvau priblokšta. Kaip aš gyvenu Anglijoj, jeigu aš gyvenu čia, Lietuvoj, iš kur čia jie ištraukė, ir piktumas ima, ir nebesinori su „Sodra“ turėt reikalų“, – kalbėjo senjorė J. Stankevičienė.

REKLAMA
REKLAMA

Kai Jungtinė Karalystė siuntė „Sodrai“ informaciją apie tai, kokius darbo stažo laikotarpius moteris turi toje šalyje, taip pat informavo, kad 2024 metų gegužės–birželio mėnesio duomenimis, moters gyvenamoji vieta yra Jungtinėje Karalystėje“, – aiškino „Sodros“ atstovė Malgožata Kozič.

REKLAMA

Iš tiesų, Jolanta kelis kartus svečiavosi pas dukrą Jungtinėje Karalystėje ir po kelis mėnesius ten dirbo fabrike, tačiau vėliau grįžo į Lietuvą.

Dabar aš turiu įrodinėt, kad aš negyvenu Anglijoj, kad aš kažkiek mėnesių dirbau, o ne ištisai metus visus, kaip jie ten priskaičiavo. Jūs nefantazuokit, netikit, atvažiuokit pas mane į namus, priimsiu, aš čia gyvenu. Dar ir braškėm pavaišinsiu“, – siūlė senjorė.

REKLAMA
REKLAMA

Pensininkė įsitikinusi, kad „Sodra“ lengvai gali nustatyti, jog ji Lietuvoje.

Turi matyt, kad aš čia Lietuvoj atsiskaitinėju banko kortele“, – teigė Jolanta. 

Tikrinti sąskaitas ar atsiskaitymus, „Sodra“ neturi teisės ir neatlieka, gyvenamoji vieta nustatoma remiantis dokumentais arba kitų institucijų pateikiama informacija“, – paaiškino M. Kozič.

Sykį „Sodra“ jau buvo nutraukusi mokėti šalpos išmoką, nusprendusi, kad Jolanta gyvena Britanijoje, bet moteris tąkart nuėjo į „Sodrą“ ir ši vėl pradėjo mokėti išmokas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Yra ne vienas žmogus, gavęs tokius sprendimus, pagal iš užsienio gautus kažkokius raštus „Sodroje“. „Sodra“ apskritai nesitikrina nei skambučiais, nei laiškais, nei užklausimais, kokia yra reali padėtis, jie tiesiog priima sprendimą, kad žmogus gyvena užsienyje“, – apgailestavo „Personal Interpreter LTD“ direktorė Sandra Paulauskė.

Gali pareikalauti 13 tūkstančių

Jei Jolanta neįrodys, kad ji gyvena Lietuvoje, iš jos „Sodra“ pareikalaus grąžinti gautas išmokas.

REKLAMA

Jai susidarytų virš 13 tūkstančių eurų skola, kuri yra visiškai neteisinga ir visiškai nepagrįsta, nes Jolanta visą tą laiką gyveno Lietuvoje ir nuo 2021 metų ji net neturi teisės gyventi Anglijoje“, – teigė S. Paulauskė.

„Jeigu bus nustatyta, kad tam tikrais mėnesiais moteris gavo šalpos pensiją, kai turėjo darbo santykių ar gavo išmoką iš Jungtinės Karalystės, tuomet būtų nustatyta šalpos pensijos permoka, kurią reikėtų grąžinti“, – perspėjo M. Kozič.

REKLAMA

Kas tada žmogui belieka, aš nežinau, eit ubagais?“ – retoriškai klausė senjorė J. Stankevičienė.

Sodros“ veiksmai stebina buvusią Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkę. Anot Seimo narės Dalios Asanavičiūtės, Didžioji Britanija, „Sodrai“ pateikusi pažymą, kad Jolanta tebegyvena Jungtinėje Karalystėje gali tiesiog nežinoti, jog ji išvyko.

Tau nebūtina pareikšti jokiai institucijai, kad aš išvykau ir tuo adresu nebegyvenu. Tiesiog ta archyvinė informacija lieka ir jie tą informaciją pateikia“, – teigė D. Asanavičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apie tai, anot teisininkės, turėtų žinoti „Sodros“ darbuotojai ir aklai Jungtinės Karalystės pažymomis nepasitikėti.

Mano nuomone, turėtų įsikišti institucijos, tikrinančios darbuotojų kompetenciją“, – svarstė S. Paulauskė.

Po tokio akibrokšto „Sodra“ žada aiškintis, kur ir kada pensininkė gyveno, o ji pati renka įrodymus, kad gyvena ne kur kitur, o Lietuvoje.

Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše. 

tv3.lt

Deja išvykstant iš kitos šalies turi būtinai issideklaruoti, kad nebūtų tokių nesąmonių kaip, kad dabar. Ir nereikia sakyti, kad nereikia jokiai institucijai pranešti, kad tu isvyksti iš UK. Mokesčiai ir visa kita kaupiasi, o jei deklaruotą gyvenamoji vieta buvo UK tai ir išsiuntė dokumentus, kad ji gyvena ten ir dar LT. Isvyksti iš LT issideklaruoji iš čia, kad nesijaustų mokesčiai isvyksti iš kitos šalies kitur issideklaruoji iš ten.
Daug yra lietuvių ,kurie labai apgaudinėja ,ne tik lietuvoje ,bet ir užsienyje . ,susiveikia ,,dokumentus ir ten gauna visas išmokas ,kaip vienišos , o gyvena su vyrais,,,jokio dyvo ,kad apgaudinėja ir lietuvoje
sodra irgi gera sukciu kontora..
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų