Antradienį paaiškės ECB susirinkimui aktualus euro zonos infliacijos rodiklis. Rinkoje vyrauja nuomonė, jog gruodį metinė infliacija galėjo išlikti paskutinių 4 metų žemumose – apie 0,8 proc. Tačiau „Danske Bank“ analitikai nenustebtų, jeigu infliacija galėtų pasiekti 0,6 proc. Infliacijos kritimas prognozuojamas labiausiai dėl vartotojų kainų indekso kritimo Vokietijoje. Vokietija antroje savaitės pusėje paskelbs lapkričio mėn. pramonės užsakymų ir produkcijos rodiklius, kurie gali parodyti 1,5 proc. augimą, lyginant su spaliu. Trečiadienį skelbiamas lapkričio euro zonos nedarbo rodiklis neturėtų skirtis nuo spalio mėn., jis ir toliau turėtų išlikti rekordinėse aukštumose – apie 12,1 proc.
Prognozuojami nepasikeitę darbo rodikliai
JAV šią savaitę bus skelbiami darbo rinkos rodikliai. Penktadienį sužinosime, kiek paskutinį praėjusių metų mėnesį buvo sukurta naujų darbo vietų privačiame sektoriuje. Prognozuojama, kad skelbiami rodikliai išliks beveik identiški lapkričio mėn. rodikliams: 193 tūkst. naujų darbo vietų, o bendras šalies nedarbo lygis galėjo išlikti ties 7 proc. Trečiadienį bus paviešinta gruodžio mėn. JAV Federalinių rezervų sistemos (FED) susirinkimo ataskaita. Rinkos dalyviams bus aktualu ją perskaityti ir susipažinti su FED narių mintimis, susijusiomis su priimtu sprendimu mažinti obligacijų supirkimo tempus.
Rusijos rublis – stabilus
Nepaisant teroro aktų žiemos olimpinėms žaidynėms besirengiančioje Rusijoje, šios šalies akcijų rinka ar rublio kursas nepasižymėjo dideliais svyravimais. Kur kas daugiau rinka paskutiniu metu sureagavo į politinį korupcijos skandalą Turkijoje, kur net trys ministrų sūnūs buvo areštuoti. Turkijos lyra prieš pagrindines pasaulio valiutas kaip ir Turkijos akcijų indeksai stipriai koregavosi paskutiniu metu, o šie įvykiai tik papildomai įnešė neapibrėžtumo į Turkijos ekonomiką.
Kęstutis Celiešius „Danske Bank“ Finansų maklerio skyriaus vadovas