Bankas pripažintas kaip turintis sisteminę svarbą atsižvelgus į tai, kad jis antrąjį šių metų ketvirtį tapo trečiuoju banku Lietuvoje pagal turtą ir antruoju pagal tarpvalstybinių įsipareigojimų ir turto dydį, pranešė LB.
Tačiau tai nereiškia, kad banko priežiūrą nuo šiol tiesiogiai atliks Europos Centrinis Bankas (ECB), prižiūrintis kitus sisteminės svarbos bankus, BNS pranešė LB.
„Kaip ir bet kuris euro zonoje veikiantis bankas, „Revolut Bank“, atitikęs tam tikrus kriterijus, ECB gali būti pripažintas svarbiu banku. Tuo atveju, jeigu ECB atlikus banko svarbos vertinimą, jis būtų pripažintas svarbiu, ECB perimtų jo tiesioginę priežiūrą“, – teigia LB.
Šių metų antrąjį ketvirtį buvo sujungtos dvi „Revolut“ grupės įmonės „Revolut Payment“ ir „Revolut Bank“ – pastarasis perėmė „Revolut Payment“ turtą bei įsipareigojimus ir finansinį rezultatą.
Lietuvos banko valdyba taip pat patvirtino nepakeistus kitų sisteminės svarbos bankų papildomo kapitalo dydžius: „Swedbank“ ir SEB – po 2 proc., Šiaulių banko – 1 proc.
LB nurodo, kad visi jie reikalavimus vykdo su atsarga. Trečiąjį ketvirtį trijų bankų papildomo kapitalo rezervų suma siekė 185 mln. eurų.
Finansų įstaiga gali būti pripažinta sistemiškai svarbia – galinčia turėti įtakos visos šalies finansų sistemos stabilumui, atsižvelgiant į jos dydį, ekonominę svarbą, sudėtingumą ir tarpvalstybinę veiklą, tarpusavio susietumą su kitomis finansų įstaigomis. Sistemiškai svarbiems bankams taikomas papildomo kapitalo rezervo reikalavimas, siekiant padidinti jų atsparumą neigiamiems šokams.
Sisteminės svarbos įstaigų sąrašą ir joms priskirto rezervo dydžius LB peržiūri ir skelbia kiekvienų metų pabaigoje. Pirmą kartą kitos šis sąrašas Lietuvoje nustatytas 2015 metais.