Jis teigė, kad tikslaus atleidžiamų darbuotojų skaičiaus nežino ir bendrovės vadovybė.
„Šiandienos susitikime su valdybos pirmininku klausiau apie galimą atleidžiamų darbuotojų skaičių, tačiau konkretus skaičius nebuvo įvardintas. Buvo pasakyta, kad įmonės konservavimo atveju liktų tik minimalus skaičius darbuotojų, kad būtų užtikrinta tinkama įrengimų ir patalpų priežiūra. Mano žiniomis, atleidžiamų darbuotojų skaičius gali siekti net 80 procentų“, – BNS pirmadienį sakė K. Šlama.
Įmonėje, „Sodros“ duomenimis, šiuo metu dirba 908 darbuotojai.
„Lifosą“ valdanti Rusijos kapitalo grupė „EuroChem“ pirmadienį pranešė, kad įmonė gali būti laikinai konservuojama spalį, dalis darbuotojų bus išsaugota, o grupė ieškos galimybių tęsti „Lifosos“ veiklą ir pradės konsultacijas su profesinėmis sąjungomis ir valdžios institucijomis dėl įmonės ateities.
K. Šlamos teigimu, apie įmonės konservavimą jis sužinojo pirmadienį, o konsultacijų su profesinėmis sąjungomis įmonės vadovybė dar nepradėjo.
„Žinią apie galimą įmonės konservavimą sužinojome tik šiandien iš valdybos pirmininko. Konsultacijos su profesinės sąjungomis dar nepradėtos“, – BNS teigė jis.
Profsąjungos vadovas sako, kad įtampa tarp darbuotojų dėl neužtikrintos „Lifosos“ ateities jaučiama jau kurį laiką: „Darbuotojų nuotaikos prastos, nors ir iki šios žinios buvo jaučiama nuolatinė įtampa dėl ateities neapibrėžtumo“.
Kėdainių mero Valentino Tamulio patarėja ryšiams su visuomene Vilija Mockuvienė BNS teigė, kad savivaldybei apie galimą „Lifosos“ konservavimą pranešta pirmadienį ryte, žinia buvusi „staigmena“.
Gegužės 23-iąją „Lifosa“ sustabdė veiklą kasmetiniam planiniam remontui ir veiklą žadėjo atnaujinti vėliau.
Pernai kovo 9-ąją Europos Sąjungai paskelbus sankcijas Kremliui artimam Rusijos oligarchui Andrejui Melničenkai buvo įšaldytos „Lifosos“ sąskaitos, dėl to balandžio 10-ąją įmonė veiklą sustabdė ir ją atnaujino rugpjūtį, o nuo rugsėjo iki gruodžio gamyba stojo dėl amoniako trūkumo.
100 proc. „Lifosos“ akcijų priklauso Šveicarijoje registruotai bendrovei „EuroChem Group“, kurios 90 proc. akcijų valdo Kipro įmonė „AIM Capital“ – ji iki karo Ukrainoje priklausė A. Melničenkai, o šiuo metu jos naudos gavėja yra verslininko žmona Aleksandra. Jie abu įtraukti į ES sankcionuojamų asmenų sąrašą.
Nuo gegužės 24-osios laikinąja „Lifosa“ administratore metams paskirta Gintaro Adomonio vadovaujama bendrovė „Valnetas“, dirbanti su partneriais – advokatų profesine bendrija „Noor legal“ ir finansinių technologijų įmone „Banking lab“.