• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Remiantis naujausiais duomenimis, net 8 iš 10 lietuvių nepritaria vištų dedeklių laikymui narvuose, kuriuose joms tenka A4 formato lapo plotas, praneša gyvūnų apsaugos organizacija „Tušti narvai“, rašoma pranešime spaudai.

Remiantis naujausiais duomenimis, net 8 iš 10 lietuvių nepritaria vištų dedeklių laikymui narvuose, kuriuose joms tenka A4 formato lapo plotas, praneša gyvūnų apsaugos organizacija „Tušti narvai“, rašoma pranešime spaudai.

REKLAMA

Tai rodo organizacijos užsakymu šių metų balandžio mėnesį atlikta reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa, kurią  atliko Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“. Iš viso apklausti 1001 žmonės, tyrimas vyko 31-ame mieste ir 35-iuose kaimuose.

Apklausos rezultatai taip pat atskleidė, į ką atsižvelgdami lietuviai perka kiaušinius. Nors svarbiausias veiksnys vis dar išlieka jų kaina, 29 proc. pirkėjų atsižvelgia ir į vištų auginimo sąlygas. Lyginant su tokia pat 2020-ais metais atlikta apklausa, pirkėjų, atsižvelgiančių į vištų auginimo sąlygas, skaičius išaugo šešiais procentais.

„Džiugu matyti, jog kasmet vis daugiau žmonių kasdienius sprendimus priima atsižvelgdami į gyvūnų gerovę. Tokie kiekvieno iš mūsų pasirinkimai ne tik mažina gyvūnų kančią, bet ir parodo verslams, jog visuomenei iš tiesų rūpi etiški ir socialiai atsakingi sprendimai. Tai skatina verslus keistis. Nuostabu, kad trečiu numeriu pažymėtus narvuose laikomų vištų kiaušinius renkasi vis mažiau pirkėjų,” – sako organizacijos „Tušti narvai” atstovė Gabija Augustinavičiūtė. 

REKLAMA
REKLAMA

Organizacija „Tušti narvai” 2021-ųjų metų velykiniu laikotarpiu skatino žmones nepirkti narvuose laikomų vištų kiaušinių. Prie kampanijos prisidėjo didieji prekybos centrai siūlydami nuolaidas ne narvuose laikomų vištų kiaušiniams bei edukuodami pirkėjus socialiniuose tinkluose.

REKLAMA

Akcijoje dalyvavusio lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė teigia pastebinti, kad šiandien stipriai keičiasi ne tik pirkėjų, bet ir pačių prekybininkų požiūris į maisto prekybą. Ji taip pat priduria, kad būtent nuo pastarųjų Velykų ypatingai išaugo ant kraiko laikomų vištų kiaušinių pardavimai, o tai yra sveikintina.  

REKLAMA
REKLAMA

„Džiaugiamės matydami besikeičiantį visuomenės požiūrį į gyvūnų gerovę. Rinkdamiesi labiau etiškus ir tvarius produktus, drauge galime palaikyti lietuviškus ūkius, kurie stengiasi užtikrinti visapusiškai geresnes gyvūnų laikymo sąlygas.

Nuo Velykų pastebime augančius ant kraiko laikomų vištų kiaušinių pardavimus ir fiksuojame mažėjančią narvuose laikomų vištų kiaušinių paklausą. Jeigu dar 2018 metais pastarieji sudarė 92 proc. visų pardavimų, šiemet jų skaičius perpus sumažėjo. Tai mus dar labiau įkvepia siekti savo pagrindinio tikslo – iki 2025 metų pilnai atsisakyti narvuose laikomų vištų kiaušinių mūsų prekybos tinklo parduotuvėse“, – teigia E. Dapkienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nielsen IQ“ rinkos tyrimų duomenys parodo, kad narvų sąlygomis užaugintų vištų kiaušinių pardavimai modernios prekybos tinkluose sumenko. 

2020-aisiais trečio numerio kiaušinių pardavimai sudarė 80% visų kiaušinių pardavimų modernios prekybos tikluose. O štai 2021-ųjų metų pirmaisiais penkiais prekybos mėnesiais narvuose laikomų kiaušinių pardavimai tesiekė 68%. Atsisakydami 3-io numerio kiaušinių, pirkėjai renkasi ant kraiko laikomų, laisvai laikomų arba ekologiškai auginamų vištų kiaušinius. Pastarųjų trijų grupių kiaušinių šiemet buvo parduota 67% daugiau nei pernai per tokį patį laikotarpį.

„Tokie rodmenys iš tiesų itin džiugina. Smagu matyti, kad vis daugiau žmonių pripažįsta, jog vištų gyvenimo sąlygos narvuose yra visiškai nepriimtinos. Vienai vištai tenka vos A4 dydžio plotelis, kuriame ji negali net išskleisti sparnų. Tai, ką išgyvena vištos narvuose, negalima pavadinti pilnavertišku gyvenimu”, sako G. Augustinavičiūtė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų