• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Finansų ministerijai siūlant didinti dalies gyventojų pajamų apmokestinimą bei didžiausioms pajamoms taikyti 36 proc. GPM tarifą, premjeras Gintautas Paluckas neatmeta, kad Vyriausybė siūlys atsisakyti šio tarifo.

Finansų ministerijai siūlant didinti dalies gyventojų pajamų apmokestinimą bei didžiausioms pajamoms taikyti 36 proc. GPM tarifą, premjeras Gintautas Paluckas neatmeta, kad Vyriausybė siūlys atsisakyti šio tarifo.

REKLAMA

„Manau, kad mums kultūriškai šiek tiek sunku priimti tą viršutinį tarifą, todėl neatmetu galimybės, jog po diskusijų Vyriausybėje tai galėtų pasikeisti. Be abejo, bus išklausytos ir verslo asociacijos“, – žurnalistams Šiauliuose penktadienį sakė G. Paluckas. 

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį sakė, kad GPM progresyvumas turėtų būti saikingas, o tarifas uždirbantiems daugiausiai yra per didelis.

„Sveikinu prezidento poziciją, mano yra panaši“, – tikino G. Paluckas.

Jo teigimu, įregistravus mokesčių įstatymų pakeitimų projektus, dėl jų prasideda „rimta diskusija“: „Tik dabar, po Finansų ministerijos pateiktų labai aiškių teisės aktų pakeitimų projektų galime diskutuoti ne tik apie menamus tarifus, bet taip pat, kaip jie būtų taikomi, kokie algoritmai, kokios išlygos.“

Premjeras aiškino, kad Vyriausybė diskusijose su verslu ir visuomene bus pasirengusi derėtis dėl pakeitimų, jei jie smarkiai kenktų šalies ekonomikai.

„Esame pasiruošę pasižiūrėti, kurie siūlymai labiausiai spaudžia ar riboja ekonomikos augimą, didžiausią pridėtinę vertę turinčiuose sektoriuose“, – pabrėžė premjeras.

„Tikrai šnekėsimės ir su verslu. Verslas bent jau viešai sako, kad yra įsipareigojęs užtikrinti augimą, reiškia, ir augančias pajamas į biudžetą“, – pridūrė G. Paluckas. 

Verslo atstovai šią savaitę tikino, jog siūloma mokesčių pertvarka ją lėtins, o įmonės trauksis iš Lietuvos.

REKLAMA
REKLAMA

36 proc. tarifą Finansų ministerija pasiūlė kaip vieną iš keturių GPM laiptelių – jį siūloma taikyti didžiausioms pajamoms – virš 120 vidutinių darbo užmokesčių (VDU).

Tuo metu mažiausią 20 proc. GPM mokėtų gaunantys iki 36 VDU, 25 proc. – 60 VDU, 32 proc. – 120 VDU.

REKLAMA

Finansų ministras Rimantas Šadžius interviu BNS trečiadienį minėjo, kad didžioji dirbančiųjų dalis – vidurinės klasės atstovai – tarifo išaugimo nepajus. 

Ministerija taip pat siūlo pelno mokesčio tarifą didinti 1 proc. punktu iki 17 proc, o lengvatinį – iki 7 proc., išplėsti nekilnojamojo turto mokesčio bazę, 10 proc. apmokestinti visas ne gyvybės draudimo sutartis, išskyrus civilinę vairuotojų atsakomybę, įvesti saldintų gėrimų akcizą .

REKLAMA
Turtingų negalima apmokestinti - nes seime beveik visi miljonieriai. Negi ims ir save apmokestins. Geriau jau apmokestinti ubagus.
Prie ko čia verslo asociacijos - lobistai? Ką su jais diskutuoti? Tai gi fizinių asmnenų - gyventojų! - o ne verslo mokestis. Nėra apie ką su jais konsultuotis. Ir tas didžiausias tarifas nėra toks didelis kaip kitose civilizuotose šalyse. Tokį tarifą mokės tik pačias didžiausias pajamas gaunančių saujelė. Gėda, kad socdemų vadas taip rūpinasi turčiais.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų